Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2011., 18:49   #2041
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Mislim da veggu muči to što svaki proktolog kad daje savjet zastupa svoju metodu i govori protiv drugih, a nama pacijentima je teško odlučiti kad nismo u tim vodama.
Istina je to što kažete,zato treba naći jednog dobro kirurga kojem možete vjerovati i njemu se "prepustiti u ruke".
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:45   #2042
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Istina je to što kažete,zato treba naći jednog dobro kirurga kojem možete vjerovati i njemu se "prepustiti u ruke".
eto Dream, ti si pametno postupila i sve je iza tebe...sad počinju ozbiljni razgovori sa kirurzima, sjecas je kad sam ti rekla da mi jedan sa Rebra rekao da ne operiram,nego nitrogl. mast al ne mogu ja trpit više...odluka mora pasti.....

hvala Hrvoje , hvala Dream ...javim ti se u inbox čim nesto saznam
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 22:35   #2043
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
eto Dream, ti si pametno postupila i sve je iza tebe...sad počinju ozbiljni razgovori sa kirurzima, sjecas je kad sam ti rekla da mi jedan sa Rebra rekao da ne operiram,nego nitrogl. mast al ne mogu ja trpit više...odluka mora pasti.....

hvala Hrvoje , hvala Dream ...javim ti se u inbox čim nesto saznam
Ma znam, tako je i meni bilo, ali eto, vjerujem da sam imala i nešto sreće u svemu tome.
Nažalost, ni najbolji kirurg na svijetu ti ne može garantirati da će sve proći savršeno, to je rizik kojeg moramo prihvatiti.

Po onome što si mi poslala ja bih imala povjerenje u riječke kirurge, naravno, tvoj kirurg ti mora i osobno sjesti.
Osloni se malo i na intuiciju, kirurg ti mora uliti povjerenje, barem sam ja na temelju toga donijela odluku.

Javi se obavezno, i naravno, sretno u svemu tome!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 08:39   #2044
Evo javljam se i ja da imam pretpostavljam vanjske hemeroide. Citajuci zadnjih par stranica neki od uzroka su nepravilna prehrana, zatvor i alkohol. Imam problema sa stolicom vec duze vrijeme, odnosno problema sa zatvorom, nisam imao stolicu nekad i po par dana. U zadnje vrijeme da potaknem metabolizam sam poceo redovno trenirat, pazit na prehranu te i tako i tako ne pijem alkohol, uz to sam kupio neki caj za probavu u kuci zelelnog caja i stvarno imam sad redovitu probavu. I sad u subotu sam osjetio kao neki pritisak u predjelu cmara i na opip osjecam 2 kvrzice koje su pomalo bolne.
Problem je sto sam tek poceo radit i moram 8 sati sjedit na poslu jer nemam drugu opciju, sto mi preporucujete. Dal trebam otic doktoru ili samo da kupim Faktu mast i da mazem.
leptirkolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 14:35   #2045
Što mislite o ovome: Gavez
Koristila sam paralelno Hemopropin i gavezovu domaću mast i bolje mi je. Gavez je dobra zamjena za nevenovu mast, pretpostavljam, a dobra je inače za sve rane.
__________________
“Of all the things I've lost, I miss my mind the most”
M.T.
ambivalent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 16:21   #2046
Quote:
leptirkolibri kaže: Pogledaj post
Evo javljam se i ja da imam pretpostavljam vanjske hemeroide. Citajuci zadnjih par stranica neki od uzroka su nepravilna prehrana, zatvor i alkohol. Imam problema sa stolicom vec duze vrijeme, odnosno problema sa zatvorom, nisam imao stolicu nekad i po par dana. U zadnje vrijeme da potaknem metabolizam sam poceo redovno trenirat, pazit na prehranu te i tako i tako ne pijem alkohol, uz to sam kupio neki caj za probavu u kuci zelelnog caja i stvarno imam sad redovitu probavu. I sad u subotu sam osjetio kao neki pritisak u predjelu cmara i na opip osjecam 2 kvrzice koje su pomalo bolne.
Problem je sto sam tek poceo radit i moram 8 sati sjedit na poslu jer nemam drugu opciju, sto mi preporucujete. Dal trebam otic doktoru ili samo da kupim Faktu mast i da mazem.
Možete mazati Hemopropinom 1-2 tjedna,pa ako tegobe ne prođu/ublaže se javite se svom liječniku.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 17:41   #2047
Quote:
ambivalent kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovome: Gavez
Koristila sam paralelno Hemopropin i gavezovu domaću mast i bolje mi je. Gavez je dobra zamjena za nevenovu mast, pretpostavljam, a dobra je inače za sve rane.
Koju kremu na bazi gaveza si koristila i gdje se može nabaviti?
__________________
rođo
rođo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 20:04   #2048
Imam pitanje, danas sam imao zahvat-Lateralna sfinkterotomija- išao sam na analnu dilataciju, ugl. dobio lokalnu anesteziju i oni tamo nešto meni radili...e sad mene zanima jedno, ima više načina te-Lateralna sfinkterotomija, ili postoji samo jedan? Jer kao zarežu te, znam da sam imao lokalnu anesteziju ali ne osjećam baš da su me kao rezali! Samo sam osjetio da su mu nešto gurnuli u anus!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 20:39   #2049
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, danas sam imao zahvat-Lateralna sfinkterotomija- išao sam na analnu dilataciju, ugl. dobio lokalnu anesteziju i oni tamo nešto meni radili...e sad mene zanima jedno, ima više načina te-Lateralna sfinkterotomija, ili postoji samo jedan? Jer kao zarežu te, znam da sam imao lokalnu anesteziju ali ne osjećam baš da su me kao rezali! Samo sam osjetio da su mu nešto gurnuli u anus!
onda si radio samo analnu dilataciju...gdje si radio i kako se sad osjecas? mene tek slijedi ali vjerojatno ovo prvo lateralna..
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 20:40   #2050
i jel te sta bolilo?
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 21:08   #2051
Je li netko bio na operaciji u zagrebačkoj bolnici Merkur, metodom HAL RAR?
Koliko je dug oporavak nakon ovakvog suvremenog zahvata?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 09:43   #2052
poliklinika lastrić, boli lokalna anestezija, jer je to osjetljivo područje a tebe pikaju uokrug. poslije niš ne osjetiš. dan poslije, nisam bio na wcu ali za sad samo peče i moraš paziti kak sjediš
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 18:35   #2053
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Je li netko bio na operaciji u zagrebačkoj bolnici Merkur, metodom HAL RAR?
Koliko je dug oporavak nakon ovakvog suvremenog zahvata?
Što se tiče samog zahvata, imaš jako puno friških informacija, pa bi ti bilo dobro da si daš vremena i pročitaš barem zadnjih desetak stranica, jer ćeš na taj način dobiti uvid u pravo stanje stvari.
Zahvat nije težak i oporavak traje oko 10 dana, ja bih rekla i manje, no ovo je onako okvirno.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 13:38   #2054
Imala sam par zahvata uklanjanja polipa s debelog crijeva. Ponovno imam problem, međutim liječnik ovaj puta ne zna je li to novi polip ili trombozirani hemeroid. Pušteno je tako do daljnjega. Kako utvrditi razliku?
pidzamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 22:37   #2055
evo i mene medju vas vesele

Od 14.09 do 22.09.2011 stolica vodena (proljev) svaki dan jednom na dan (najcesce ujutro)...

nisam mislio da je nešto zbog ceg se trebam brinuti jer imam cudnu probavu. 22.09 se stolica popravila i bila sasvim normalna. otišao van... napio se sa društvom,

(petak) 23.09 buđenje i češkanje po guzi jer ..hm...nešto i nije kako bi trebalo biti iza pa naniže. =/

i tako otkrivam da imam hemeroid na guzi (anusu) ....... , ne da me oblio hladan znoj nego sam skoro poceo plakat od muke kad sam shvatio da to i boli i da svrbi i da je naotecena cjela jedna strana mojeg malog nevinog šupčića.

prvi put se susrecem sa ovakvom situacijom... da vam iskreno kažem nemam hrabrosti ni pogledat kako to izgleda, al po slikama koje sam vidio i opipu rekao bi da je to to (hemeroid). po osjetu mi se cini da su mi 3/4 jedne strane anusa naotecene i jedna točka boli najviše od svih.

Ne mogu to imati do kraja života niti si mogu priuštiti smanjenu fizicku aktivnost mjesec dana ili dva (kolko je vec potrebno da naoteklina splasne..ili da se hemeroid povuce (kako to vec ide).

Obzirom da sam vodio neprimjeren nacin života (sa puno zezanja i alkoholiziranja vikendima) shvacam da je to imalo sigurno utjecaja.

zanima me dal se to može povući da se više ne vrati (ovo me najviše zanima)? dal mogu i dalje cugat sa ekipom vikendom ? (da znam....pravi sam mulac) , dal je dosta ako mažem kantarionovim uljem i nevenovom masti? jel bi trebao to i unutra namazat ili samo po površini?

Inace imam 24 godine i nikad do sad nisam imao nikakvih problema sa hemeroidima (dal sam imao unutarnje nemam pojma)
RtwoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 09:18   #2056
Znaci 1 stupanj unutrasnjih kod mene.
U principu mi ne stvaraju vece probleme krvi nema,ali mi se znaju upalit nekoliko puta godinje i to tad boli i najcesce svrbi.
Kad dode do upale misic anusa mi se stisne i jedva obavljam stolicu, koja postaje uza i to traje par dana.Nakon toga opet sve normalno.
Mlad sam volim i ja pojest malo rostilja koju pivu popit i slicno,vidim da mi to bas ne pase.
Bio nekoliko puta kod proktologa,koji rekao regulirati stolicu da bude mekanija,kretat se i ne pit nista,a pod staklenim zvonom nemrem zivit,i mazat faktu masti po potrebi.

Vidim da dosat ljudi spomenie nekakvu dilataciju,u kojem slucaju se to radi?

Jel ima jos tko slucaj sa stolicom ko kod mene?
maxsung is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:23   #2057
Quote:
RtwoP kaže: Pogledaj post
evo i mene medju vas vesele

Od 14.09 do 22.09.2011 stolica vodena (proljev) svaki dan jednom na dan (najcesce ujutro)...

nisam mislio da je nešto zbog ceg se trebam brinuti jer imam cudnu probavu. 22.09 se stolica popravila i bila sasvim normalna. otišao van... napio se sa društvom,

(petak) 23.09 buđenje i češkanje po guzi jer ..hm...nešto i nije kako bi trebalo biti iza pa naniže. =/

i tako otkrivam da imam hemeroid na guzi (anusu) ....... , ne da me oblio hladan znoj nego sam skoro poceo plakat od muke kad sam shvatio da to i boli i da svrbi i da je naotecena cjela jedna strana mojeg malog nevinog šupčića.

prvi put se susrecem sa ovakvom situacijom... da vam iskreno kažem nemam hrabrosti ni pogledat kako to izgleda, al po slikama koje sam vidio i opipu rekao bi da je to to (hemeroid). po osjetu mi se cini da su mi 3/4 jedne strane anusa naotecene i jedna točka boli najviše od svih.

Ne mogu to imati do kraja života niti si mogu priuštiti smanjenu fizicku aktivnost mjesec dana ili dva (kolko je vec potrebno da naoteklina splasne..ili da se hemeroid povuce (kako to vec ide).

Obzirom da sam vodio neprimjeren nacin života (sa puno zezanja i alkoholiziranja vikendima) shvacam da je to imalo sigurno utjecaja.

zanima me dal se to može povući da se više ne vrati (ovo me najviše zanima)? dal mogu i dalje cugat sa ekipom vikendom ? (da znam....pravi sam mulac) , dal je dosta ako mažem kantarionovim uljem i nevenovom masti? jel bi trebao to i unutra namazat ili samo po površini?

Inace imam 24 godine i nikad do sad nisam imao nikakvih problema sa hemeroidima (dal sam imao unutarnje nemam pojma)
Trebate se javiti proktologu.
zanima me dal se to može povući da se više ne vrati (ovo me najviše zanima)?Može,ali i nemora.
jel bi trebao to i unutra namazat ili samo po površini? Nevenova mast ili Hemopropin i unutra i po površini.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 02:11   #2058
problemi

Evo, čitao sam jako puno postova ovdje i vidio kakve sve ljudi imaju probleme i odlučio i moj problem postaviti ovdje, jer je možda neko imao nešto slično.
Ja npr. imam hemeroide jako dugo, negdje od rata, mislim. I prvo sam isprobavao sve masti i preparate do kojih sam mogao doći i nikad ništa nije pomagalo. Nego je bilo sve gore i gore. Bilo je i obilnog krvarenja i nesnosnih bolova, u stvari sve što ova bolest nosi sa sobom.
I prije jedno četiri godine, nakon jedne stolice jednostavno nisam mogao zaustaviti krvarenje, završio na hitnoj, i poslije ostao u bolnici tri dana. Tek drugi dan mi je stala krv (potrošio ne znam ni ja koliko Always uložaka) i tada mi rekli da to moram hitno operirati jer sam imao unutarnje i vanjske 3/4 stupnja. I npr, nisam uopće mogao koristiti kremu faktu, jer mi je inicirala novo krvarenje.
I poslije sam odradio operaciju, rekao mi doktor da je bila teška, pojma nisam imao šta je mislio pod tim a nisam baš imao ni hrabrosti pitati.
Uglavnom su mi i rekli da su riješili sve osim jednog malog vanjskog koji će sam istrunuti ili tako nešto (a jbg, za unutarnje nisam ni znao i uvijek kada me bolilo i kada su se upalili, imao sam bol baš na tom mjestu tog "malog" kojeg su ostavili).
I hajde, bio sretan, riješio se sranja i svega i pretrpio i onaj postoperativni oporavak koji je trajao tjedan dana, a oni koji su to imali znaju kakav je.
I eto nakon par mjeseci
Ono što su rekli da će se povući i istruniti sada mi pravi opet probleme (poslije stolice ga mogu opipati i bude kao palac velik). I opet obilno krvarim, boli stalno, poslije stolice ako ne legnem pola sata, sat nema šanse preživjeti dan bez nečega protiv bolova. Kada se napijem dva dana sam na voltarenima itd...
I eto, sada me opet čeka isto: i ono čišćenje prije operacije (a meni je to bio najgori dio cijelog zahvata), pa zahvat, pa postoperativno veliko sranje, itd...
I sada se bojim svega toga, jer znam kako mi je bilo, a isto tako sam u nedoumici- šta ako ni ovaj puta ne bude sve gotovo.
I sada kada sam sve ovo napisao jednostavno ne znam da li sam htio neki savjet u vezi mog problema ili se samo isplakati ovdje.
Ispričavam se na dužini posta ali nekako nisam mogao kraće napisati o čemu se kod mene radi
Curt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 15:31   #2059
Curt, nemoj ići opet na klasični zahvat jer nije trajan i oporavak je dug, nego lijepo otiđi na dg hal rar. Ima jako puno postova o tome u zadnje vrijeme, pa preporučam čitanje....
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 20:06   #2060
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Trebate se javiti proktologu.
zanima me dal se to može povući da se više ne vrati (ovo me najviše zanima)?Može,ali i nemora.
jel bi trebao to i unutra namazat ili samo po površini? Nevenova mast ili Hemopropin i unutra i po površini.
To ti samo treba da se odredi koji je stepen. Sve su to početne muke i ništa nije alarmantno, ali ako ste liječnik onda i sami to znate mnogo bolje nego ja. Proći će još nekoliko godina dok se situacija ne pogorša i eskalira. Ustvari bit će to sve češće, kad situacija postane neizdrživa jadnik će sam tržiti da ide na operaciju. Kako ste i rekli, treba naći dobrog hirurga i zauvijek se riješiti napasti...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.