Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2007., 11:47   #1
Back in "Black"

Ok, ovako strvari stoje >> posle visemesecne apstinencije (od dopa), napravio sam novi recidiv i bio na dobroj robi nekih 15ak dana bez prestanka.
Kako mi je to poslo za rukom?
Pre mesec dana odradio sam neki (legalan) posao, i na racun mi je selo 200eu. Dok sam to radio i ocekivao zavrsnicu rada i isplatu, po glavi mi se motala ideja da zavrsim malo suta (2,5grama za 50eu).
To sam i uradio, medjutim, kako sam robu vrsio u Novom Sadu i vracao se u svoj omanji i poprilicno umrtvljeni grad pun junkia koji su navikli na sranje dop, poceli su da me salecu i traze, ocigledno raspolozeni da dobro plate za malo tog sranja.
I tako sam za samo jedan dan zaradio 70eu i jos mi je ostalo tog praha za mene.
Otisao sam i po sledecu turu, i po sledecu i sledecu......

Tih dve nedelje sam se osecao odlicno, imao sam kinte, bio sam non-stop u nekom cimanju i sto je najvaznije imao sam robe da mi uvek bude "toplo".
Da toplo, toplo oko srca!
Ja sam bio zadovoljan, kao i grupica junkia oko mene.
Sedeo sam po kaficima, isao u pozoriste, bioskope, pricao sa svima normalno, upoznavao nove ljude itd.
Jednostavno, ponovo sam se osecao zivim.

U cemu je zapravo stos? Ima odredjeni procenat nas retarda koji se ne odvajaju tako lako od svog detinjstva, kojima nije lako da izgube nevinost i utope se u ovaj i ovakav svet, koji ne zele bol i patnju koju neminovno namece borba za egzistenciju, ne zelimo studen oko srca i ustanju smo bilo sta da uradimo da taj studen nestane, da se cak ni ne pojavi!

Unutarnji plac lecimo opijanjem, linijama negativnu emociju pretvaramo u pozitivnu, bol i studen resavamo stondom...

Kud Idioti?
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:16   #2
A zasto sam prestao to da radim?

Zato sto mi majka nedozvoljava, tj. uslovljava me time da ce biti nesrecna do kraja zivota i da ce ubrzo umreti od tuge >> sto ispada da sam direktno ja kriv za tu posledicu..

Zasto je toliko tesko prihvatiti da je nekome sin narkoman?
Zbog toga sto rusim sve njene iluzije koje je imala u vezi mene?

Sta bi vi uradili?

Zasto mi nedozvoljava da zivim svoj zivot?
Svestan sam da mogu lako da zaglavim mardelj, ali sa eticke strane osecam se cisto. Mozda je i to deo moje sudbine (zatvor)?!
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:18   #3
Pa ako krećeš od pretpostavke da je život okrutan i crn i da je jedini način da ga učiniš toplim i ugodnim (odnosno da se dobro osjećaš i budeš sretan) taj da uzmeš drogu, onda ćeš je i dalje uzimati.

Ne vidim u tome ništa loše, pa ako ti je super dok uzimaš drogu, keep up the good work. Zašto se onda prekoravati. To je tvoj izbor i očito mu ništa ne fali.
Tako ti kažeš.
Što je ono bilo pitanje?

(nisam vidjela drugi post dok sam pisala ovaj odgovor)

Evo i dodatak:
Kao što znamo, ne možemo biti odgovorni za druge ljude i njihovu sreću ili nesreću. Kako je išla ona pjesma: You can't please everyone, so you got to please yourself.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 13:56   #4
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
A zasto sam prestao to da radim?

Zato sto mi majka nedozvoljava, tj. uslovljava me time da ce biti nesrecna do kraja zivota i da ce ubrzo umreti od tuge >> sto ispada da sam direktno ja kriv za tu posledicu..

Zasto je toliko tesko prihvatiti da je nekome sin narkoman?
Zbog toga sto rusim sve njene iluzije koje je imala u vezi mene?

Sta bi vi uradili?

Zasto mi nedozvoljava da zivim svoj zivot?
Svestan sam da mogu lako da zaglavim mardelj, ali sa eticke strane osecam se cisto. Mozda je i to deo moje sudbine (zatvor)?!
majka ti jest doduše pasivno agresivna al brijem da je ispred zida pa više nezna kaj bi sa sobom.a možda opet je oduvijek bila takva pa je i tvoje drogiranje rezultat njenog odgoja.neznam kakav je vaš odnos.

nužno nisu iluzije, definitivno, onda kad te rađala i odgajala nije imala na umu to da odgoji dijete da bude bolesno ovisan o nečem. svatko za svoje dijete želi najbolje kaj život može ponudit.
a život može ponudit mnogo više bez droge nego s njom. droga veziva.nitko ne govori da ti ne pruža fenomenalan osjećaj. kak Sickboy kaže u Trainspottingu - heroin ima sjajnu osobnost.
i sam znaš da ćeš se opet navuć i kroz mjesec dva će opet počet banana i kriziranje ak se ne snađeš za dop.a bit će dana kad ga nećeš imat. kaj ćeš onda?
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 18:59   #5
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Mozda je i to deo moje sudbine (zatvor)?!
to je dio toga što si ovisan.
ako se ikad oslobodiš ovisnosti (što ti od srca želim) smijaćeš se svom sadašnjem razmišljanju. nekad će ti se čak i mučiti malo kad pomisliš na to.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:03   #6
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
A zasto sam prestao to da radim?

Zato sto mi majka nedozvoljava, tj. uslovljava me time da ce biti nesrecna do kraja zivota i da ce ubrzo umreti od tuge >> sto ispada da sam direktno ja kriv za tu posledicu..

Zasto je toliko tesko prihvatiti da je nekome sin narkoman?
Zbog toga sto rusim sve njene iluzije koje je imala u vezi mene?

Sta bi vi uradili?

Zasto mi nedozvoljava da zivim svoj zivot?
Svestan sam da mogu lako da zaglavim mardelj, ali sa eticke strane osecam se cisto. Mozda je i to deo moje sudbine (zatvor)?!
Pogrešan razlog za skidanje.Tvoja stara je u kutu i sad ucjenjuje na emotivnoj razini.Druge mame to rade "normalnoj"djeci kad smatraju da nisu ispunila NJIHOVA očekivanja.To i nije toliko nepoznato,a najčešće se spominje kao pasivni sadizam.Mislim,da je moj klinac na dopu,vjerovatno bi svisnula.I ne znam šta bih uradila.Ali znam da su lamentiranja tipa umrijetćuodtugejerserokaš kod mene bila kontraproduktivna.So,start ti je sjeban.Ova etička strana mi nije bistra;govoriš li o dilanju ili staroj?
__________________
Podrazumijevanje podrazumjeva jedino nerazumijevanje
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:15   #7
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
to je dio toga što si ovisan.
ako se ikad oslobodiš ovisnosti (što ti od srca želim) smijaćeš se svom sadašnjem razmišljanju. nekad će ti se čak i mučiti malo kad pomisliš na to.
Čisto sumnjam da će se smijati.Neće mu čak biti ni mučno.To je dio njegovog života kao što je meni paljenje cigarete.Znam o čemu govorim.Ono što zapravo želim reći je to da su recidivi gori od stalnog drogiranja.Tih par mjeseci(Up,ispravi me ako griješim)apstinencije bili su jedino iščekivanje onog trenutka kada je krenuo u back in black.Prestanak psihoze apstinencije neuporedivo je jači feeling od ma kakvog kajanja radi ponovnog pada.Tim više što mu motiv i nije bio bogzna što.Pitanje za Up;Jesi li ikad osjetio išta jače od onog trenutka prvog šuta,od prvog flasha,od jedva skucane love kada je kriza prestala biti strašna samo zato jer si imao lovu za šut?
__________________
Podrazumijevanje podrazumjeva jedino nerazumijevanje
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:26   #8
Quote:
tmv3 kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da će se smijati.Neće mu čak biti ni mučno.To je dio njegovog života kao što je meni paljenje cigarete.Znam o čemu govorim.Ono što zapravo želim reći je to da su recidivi gori od stalnog drogiranja.Tih par mjeseci(Up,ispravi me ako griješim)apstinencije bili su jedino iščekivanje onog trenutka kada je krenuo u back in black.Prestanak psihoze apstinencije neuporedivo je jači feeling od ma kakvog kajanja radi ponovnog pada.Tim više što mu motiv i nije bio bogzna što.Pitanje za Up;Jesi li ikad osjetio išta jače od onog trenutka prvog šuta,od prvog flasha,od jedva skucane love kada je kriza prestala biti strašna samo zato jer si imao lovu za šut?
Apsolutno si u pravu. Nema greske i zao mi je sto ne mogu tako lepo i sazeto da napisem isto.
Za ovo pitanje te ne razumem u potpunosti, no upravo sto si rekla, apstinirao sam dosta dugo, i cekao momenat.
Kada mi je drugar rekao da su legle pare (oko 22h) odmah sam doleteo do prvog automata i iscimao drugara da me vozi za NS.
E to je bio osecaj probudjenosti, ispadanje iz letargije, depresije, neakcije, a drogu jos nisam ni imao, ali sam znao da cu je uskoro imati..

Nakon toga je meni svanulo, kazem, ponovo sam se osecao zivim. I tada sam shvatio, jednu mozda tuznu stvar >> da je droga jedino sto moze da me podigne i da funkcionisem normalno, nesputano i onako kako ja hocu..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:29   #9
Quote:
tmv3 kaže: Pogledaj post
Pogrešan razlog za skidanje.Tvoja stara je u kutu i sad ucjenjuje na emotivnoj razini.Druge mame to rade "normalnoj"djeci kad smatraju da nisu ispunila NJIHOVA očekivanja.To i nije toliko nepoznato,a najčešće se spominje kao pasivni sadizam.Mislim,da je moj klinac na dopu,vjerovatno bi svisnula.I ne znam šta bih uradila.Ali znam da su lamentiranja tipa umrijetćuodtugejerserokaš kod mene bila kontraproduktivna.So,start ti je sjeban.Ova etička strana mi nije bistra;govoriš li o dilanju ili staroj?
Smatram da eticki nisam gresan ako zavrsim ortaku lutku, cisto da bih mogao da obrnem turu.
Dobro meni, dobro njemu..

What`s a problem there?

Mozda nekom drugom nije dobro, ali jbg. kao sto je neko gore rekao, ne mozes zadovoljiti sve tudje, zato zadovolji sebe prvo..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:29   #10
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
to je dio toga što si ovisan.
ako se ikad oslobodiš ovisnosti (što ti od srca želim) smijaćeš se svom sadašnjem razmišljanju. nekad će ti se čak i mučiti malo kad pomisliš na to.
mozda
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:32   #11
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
majka ti jest doduše pasivno agresivna al brijem da je ispred zida pa više nezna kaj bi sa sobom.a možda opet je oduvijek bila takva pa je i tvoje drogiranje rezultat njenog odgoja.neznam kakav je vaš odnos.

nužno nisu iluzije, definitivno, onda kad te rađala i odgajala nije imala na umu to da odgoji dijete da bude bolesno ovisan o nečem. svatko za svoje dijete želi najbolje kaj život može ponudit.
a život može ponudit mnogo više bez droge nego s njom. droga veziva.nitko ne govori da ti ne pruža fenomenalan osjećaj. kak Sickboy kaže u Trainspottingu - heroin ima sjajnu osobnost.
i sam znaš da ćeš se opet navuć i kroz mjesec dva će opet počet banana i kriziranje ak se ne snađeš za dop.a bit će dana kad ga nećeš imat. kaj ćeš onda?
Znas kako je kod nas >> "Kako cemo - lako cemo" >> uvek se nesto iskombinuje, samo nemogu ovako jer se keva pretvorila u zandarma i to onog najzesceg, imam osecaj da mi cita misli cak. Nema sanse nista da joj promakne.
Jedino da se ja maknem sa gajbe, cak imam i gde, ali onda se opet vracamo na pocetnu pricu da ce da umre od tuge..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:33   #12
izvinjavam se, nisam se dobro izrazila.
mislila sam, sve što sada govori je zato što je ovisan-sve vidi na drugačiji način. a da se ogradim reći ću-barem je meni tako bilo.
nisam mislila smiješno-beznačajno, već smiješno-nerealno i čudno. ne možeš vjerovat kako ti misli teku dok si "unutra". tek kad se očisti hemije, može "razmišljat" i eventualno pokušat nešto zaozbiljno uradit na sebi. moje skromno mišljenje, a nažalost znam i ja o čem govorim.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:33   #13
dobro si napisao - retardirani si.. sori
 
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:34   #14
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Pa ako krećeš od pretpostavke da je život okrutan i crn i da je jedini način da ga učiniš toplim i ugodnim (odnosno da se dobro osjećaš i budeš sretan) taj da uzmeš drogu, onda ćeš je i dalje uzimati.

Ne vidim u tome ništa loše, pa ako ti je super dok uzimaš drogu, keep up the good work. Zašto se onda prekoravati. To je tvoj izbor i očito mu ništa ne fali.
Tako ti kažeš.
Što je ono bilo pitanje?

(nisam vidjela drugi post dok sam pisala ovaj odgovor)

Evo i dodatak:
Kao što znamo, ne možemo biti odgovorni za druge ljude i njihovu sreću ili nesreću. Kako je išla ona pjesma: You can't please everyone, so you got to please yourself.
hvala ti na podrsci
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:37   #15
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
izvinjavam se, nisam se dobro izrazila.
mislila sam, sve što sada govori je zato što je ovisan-sve vidi na drugačiji način. a da se ogradim reći ću-barem je meni tako bilo.
nisam mislila smiješno-beznačajno, već smiješno-nerealno i čudno. ne možeš vjerovat kako ti misli teku dok si "unutra". tek kad se očisti hemije, može "razmišljat" i eventualno pokušat nešto zaozbiljno uradit na sebi. moje skromno mišljenje, a nažalost znam i ja o čem govorim.
A koliko traje ciscenje od hemije?

Ja sam bio cist 6 meseci i nista mi se nije bistrilo..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:38   #16
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Apsolutno si u pravu. Nema greske i zao mi je sto ne mogu tako lepo i sazeto da napisem isto.
Za ovo pitanje te ne razumem u potpunosti, no upravo sto si rekla, apstinirao sam dosta dugo, i cekao momenat.
Kada mi je drugar rekao da su legle pare (oko 22h) odmah sam doleteo do prvog automata i iscimao drugara da me vozi za NS.
E to je bio osecaj probudjenosti, ispadanje iz letargije, depresije, neakcije, a drogu jos nisam ni imao, ali sam znao da cu je uskoro imati..

Nakon toga je meni svanulo, kazem, ponovo sam se osecao zivim. I tada sam shvatio, jednu mozda tuznu stvar >> da je droga jedino sto moze da me podigne i da funkcionisem normalno, nesputano i onako kako ja hocu..
Pitanje si možda nisi shvatio ali si direktno odgovorio.Lova je sjela-ti si oživio.Za ttebe nema jačeg osjećaja od onoga kada ti je dop nadomak ruke.Možda jači od osjećaja kad ti je već u rukama.Nema recepta,ne znam način...Samo znam kako se osjećaš...
__________________
Podrazumijevanje podrazumjeva jedino nerazumijevanje
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:48   #17
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
A koliko traje ciscenje od hemije?

Ja sam bio cist 6 meseci i nista mi se nije bistrilo..
Ja sam čista 12 god.Sad je dobro,bilo je gadno.Čišćenje traje dugo,predugo.Izboriš 10,pa još 10 i onda možeš u mirovinu.Utješno je da nije nemoguće.
__________________
Podrazumijevanje podrazumjeva jedino nerazumijevanje
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:53   #18
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
izvinjavam se, nisam se dobro izrazila.
mislila sam, sve što sada govori je zato što je ovisan-sve vidi na drugačiji način. a da se ogradim reći ću-barem je meni tako bilo.
nisam mislila smiješno-beznačajno, već smiješno-nerealno i čudno. ne možeš vjerovat kako ti misli teku dok si "unutra". tek kad se očisti hemije, može "razmišljat" i eventualno pokušat nešto zaozbiljno uradit na sebi. moje skromno mišljenje, a nažalost znam i ja o čem govorim.
Nisam htjela omalovažiti tvoj odgovor,sorry.Percepcija je,dakako iskrivljena ali utisne se preduboko i godinam kasnije je življa često i od stvarnosti.
__________________
Podrazumijevanje podrazumjeva jedino nerazumijevanje
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 20:01   #19
Quote:
crna vrana kaže: Pogledaj post
dobro si napisao - retardirani si.. sori
Hebiga,retardiran...Bolestan,teško bi bolje odgovaralo
__________________
Podrazumijevanje podrazumjeva jedino nerazumijevanje
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 20:01   #20
Quote:
tmv3 kaže: Pogledaj post
Nema recepta,ne znam način...Samo znam kako se osjećaš...
a jebiga, nema tu matematike i magičnog shortcuta.
jednostavno ne uzimaš. znaš da ti svaki atom kaže da si u pravu da uzmeš, al ne uzimaš. koliko god da te boli, koliko god da ti je život besmislen bez tog, koliko god ne vidiš smisao da ne uzimaš...ne uzmeš. nekako dođe ko definicija mazohizma
i tako, dan za danom, malo po malo, vidiš da si od krvi i mesa, i da si živ čovjek u realnom svijetu, i počneš se tako i doživljavat, da imaš smrtničke potrebe poput jela, oblačenja, hodanja, pričanja, rada. spustiš se na zemlju.
a to je tek početak priče jer te tek tad čekaju svi neriješeni problemi, kojima treba rješavanje.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.