Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2005., 23:15   #1
bez tajni u braku

podrazumjevate li brak sa vezom u kojoj nema tajni tj. nadate li se da cete imati takvu vezu i dali biste ju uopce zeljeli.

pitanje je postavljeno iskljucivo za brak ili parove koji planiraju brak uskoro(zarucnici), veze nisu isto.

ja bih,recimo , volio takav odnos imati sa svojom odabranicom jer ja nista ne mogu presutiti svojoj dragoj,bas nista. pa cak i kad znam da sam nesto glupo napravio ili kad znam da ako joj nesto kazem ona ce se naljutiti na mene ja ,ipak BEZ RAZMISLJANJA to kazem. ne mogu drukcije zivjeti osim s cistom savjescu!

ali iisto tako sam siguran da ona to nikome ne bi rekla dalje.
nazovimo to "bračni trezor".

trezor ili ne?
Materazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 23:49   #2
Re: bez tajni u braku

Quote:
Materazzi kaže:


trezor ili ne?

groblje
 
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 01:38   #3
Re: bez tajni u braku

Quote:
Materazzi kaže:
podrazumjevate li brak sa vezom u kojoj nema tajni tj. nadate li se da cete imati takvu vezu i dali biste ju uopce zeljeli.

pitanje je postavljeno iskljucivo za brak ili parove koji planiraju brak uskoro(zarucnici), veze nisu isto.

ja bih,recimo , volio takav odnos imati sa svojom odabranicom jer ja nista ne mogu presutiti svojoj dragoj,bas nista. pa cak i kad znam da sam nesto glupo napravio ili kad znam da ako joj nesto kazem ona ce se naljutiti na mene ja ,ipak BEZ RAZMISLJANJA to kazem. ne mogu drukcije zivjeti osim s cistom savjescu!

ali iisto tako sam siguran da ona to nikome ne bi rekla dalje.
nazovimo to "bračni trezor".

trezor ili ne?


bez obzira bila veza ili brak svaki covjek ima neke svoje tajne...
sve je u redu dok to ne skodi vezi, dok su male tajne....
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 02:16   #4
Re: bez tajni u braku

Quote:
Materazzi kaže:
podrazumjevate li brak sa vezom u kojoj nema tajni tj. nadate li se da cete imati takvu vezu i dali biste ju uopce zeljeli.

pitanje je postavljeno iskljucivo za brak ili parove koji planiraju brak uskoro(zarucnici), veze nisu isto.

ja bih,recimo , volio takav odnos imati sa svojom odabranicom jer ja nista ne mogu presutiti svojoj dragoj,bas nista. pa cak i kad znam da sam nesto glupo napravio ili kad znam da ako joj nesto kazem ona ce se naljutiti na mene ja ,ipak BEZ RAZMISLJANJA to kazem. ne mogu drukcije zivjeti osim s cistom savjescu!

ali iisto tako sam siguran da ona to nikome ne bi rekla dalje.
nazovimo to "bračni trezor".

trezor ili ne?
Dosad u 4 godine, nisam sachuvala niti jednu tajnu pred mojim muzhem. Zna ceo moj zhivot, stvari koje nikome nikad nisam rekla. Po prirodi sam takva, ne znam se "sakrivati", uvjek me uhvate jer me grize savjest, pa izdam samu sebe. On (koliko znam) je isto iskren prema meni, iako njemu treba "neko vrjeme" (najduzhe nedelju dana) da ispricha neshto shto je "pokakio".

Mislim da je lakshe kad nema tajni. Uvjek sam mu govorila: "Bolje mi je da znam "crnu" istinu, nego li "bjelu" lazh". Ovako nema neprijatnih iznenadzhenja.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 02:35   #5
Re: Re: bez tajni u braku

Quote:
LoveMeTender kaže:
Dosad u 4 godine, nisam sachuvala niti jednu tajnu pred mojim muzhem. Zna ceo moj zhivot, stvari koje nikome nikad nisam rekla. Po prirodi sam takva, ne znam se "sakrivati", uvjek me uhvate jer me grize savjest, pa izdam samu sebe. On (koliko znam) je isto iskren prema meni, iako njemu treba "neko vrjeme" (najduzhe nedelju dana) da ispricha neshto shto je "pokakio".

Mislim da je lakshe kad nema tajni. Uvjek sam mu govorila: "Bolje mi je da znam "crnu" istinu, nego li "bjelu" lazh". Ovako nema neprijatnih iznenadzhenja.









naravno da nece skrivati neke velike tajne, al male su sasvim ok...covijek treba zadrzati malo svoje intime
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 02:55   #6
Re: Re: Re: bez tajni u braku

Quote:
arianne kaže:
naravno da nece skrivati neke velike tajne, al male su sasvim ok...covijek treba zadrzati malo svoje intime
Moja mama, a i druge "starije" zhene mi uvjek prichaju o tome: "zhena ne treba sve rechi muzhu" (te male stvari).

Ali ne znam!!!.... Ne znam ja to!!!... Ne mogu!!!
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 02:59   #7
Tako svaki brak pocne: sa puno ideala.

Vremenom se ideali trose. Oni sto kao svoj cilj u zivotu vide recenicu "nisam se promenio, jos od 18 mislim i radim isto" dace sve sto treba da odrzi taj varljivi status quo u vezi iskrenosti. Oni fleksibilniji ce se pomiriti da se stvari u zivotu menjaju i odustati ce od "jos od 18te sam rekao da necu muzu-zeni nista tajiti".

Ko je u pravu? Ja. Za ostale u njihovim zivotima ne znam.

Ali ono sto znam je da je namerno gubljenje identiteta siguran put u katastrofu. Ukoliko ces sve reci, ti kao jedinka vise ne postojis, od pocetka braka nema "ja" nema "ona-on" postoji samo "mi". Neko stigne pre neko putuje godinama, ali je destinacija ljudima bez identiteta ista i nije ni nalik na onu ruzicastu "sve cu joj reci, ne zelim svoje tajne" sliku sa pocetka putovanja.
SheOrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 08:50   #8
sheorc, sori al to je glupost. zasto bi iskrenost podrazumjevala gubitak identiteta? zasto nepresucivanje znaci da prestajem biti ja? presucujes li ti stvari svojim najboljim prijateljima? lazes li im? ja ne razumijem zasto se prema partneru ne bih ponasala s istim postovanjem kao prema najboljem frendu...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 09:51   #9
Meni se čini da je gubitak identiteta baš to kad pred partnerom skrivaš i tajiš nešto, praviš se da si jedno, a u stvari si nešto drugo. Ne mislim pri tom na neke sitnice, nego na bitne stvari.
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 10:22   #10
Evo ja sam bio u braku. Kratkom (2 g.). I imao sam svoje tajne. Ali male. I ona je takodjer. I razisli smo se dogovorno. Ne zbog tajni. Nego jer smo bili iskreni oko vaznih stvari. Osjecaja. I sve super! Meni sitno laganje sluzi da zadrzim svoju intimu, a time i svoju individualnost. Bitno mi je da ne lazem osobu do koje mi je stalo u vezi osjecaja, ali i da je prilikom, za mene sitnog laganja, ne povrijedim. To ocekujem vice versa.
__________________
______________________________
TKO JE JAMIO, JAMIO JE...
zastopitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:41   #11
Re: bez tajni u braku

Quote:
Materazzi kaže:

ja bih,recimo , volio takav odnos imati sa svojom odabranicom jer ja nista ne mogu presutiti svojoj dragoj,bas nista. pa cak i kad znam da sam nesto glupo napravio ili kad znam da ako joj nesto kazem ona ce se naljutiti na mene ja ,ipak BEZ RAZMISLJANJA to kazem. ne mogu drukcije zivjeti osim s cistom savjescu!
Jezus marija
Jel ti ikad mislis malo i na nju, ne samo na sebe?

Quote:
ali iisto tako sam siguran da ona to nikome ne bi rekla dalje.
nazovimo to "bračni trezor".

trezor ili ne?
To da on to nece pricat dalje je neko elementarno povjerenje bez kojeg ni nema veze, a kamoli braka. To sto znas da ce nesto biti cuvano ako kazes ne znaci da moras govoriti sve sto ti padne na pamet.

Ovako kako si ti to postavio - meni je to zatvor. Ne, ne bih htjela zivjeti u takvom braku.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 12:49   #12
Quote:
plavva kaže:
presucujes li ti stvari svojim najboljim prijateljima? lazes li im? ja ne razumijem zasto se prema partneru ne bih ponasala s istim postovanjem kao prema najboljem frendu...
Kao sto ne pricam frendovima o najdubljim strahovima svog partnera, ili detalje nase zadnje svadje, tako necu ni partneru frendicin problem s deckom.

Istina pod svaku cijenu, "apsolutna" iskrenost, me plasi jednako koliko i tajanstvenost i laganje. Preekstremno mi je. Kao izbor izmedju manije i depresije.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:58   #13
pa gledaj, normalno je da postujes intimu drugih ljudi - jednako kao sto postujes partnerovu.
ja sam mislila da je pitanje iskrenost i otvorenost u vezi ili ne. za mene nema sumnji.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:17   #14
Re: bez tajni u braku

Quote:
Materazzi kaže:

pitanje je postavljeno iskljucivo za brak ili parove koji planiraju brak uskoro(zarucnici), veze nisu isto.
a veze koje traju i 5 puta duže od mnogih brakova?

on topic: nitko nikada neće znati apsolutno sve o meni - bio to partner, najbolji prijatelj ili član obitelji ali namjerno i smišljeno laganje ili prešućivanje istine nije u redu. čak i ono početno sitno korigiranje istine može stvoriti loše temelje za vezu.

svatko negdje u sebi dobro zna i osjeća zbog koga i čega odluči slagati. ne želim ga/ju povrijediti pa šutim je često zapravo strah da mi sami ne ostanemo povrijeđeni. s druge strane potreba da svaku glupariju koja ti padne na pamet u sekundi ili u navali neakvih čudnih emocija pod izlikom iskrenosti "podijeliš" je možda sebično istresanje svog smeće na partnera. svaka situacija je drugačija i ne mogu unaprijed odrediti čvrsto pravilo koje će uvijek vrijediti.
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:20   #15
ne volim tajne - ni male ni velike

po meni za cuvanje tajni treba previshe energije - koju radije troshim na ljepshe stvari

i ne mislim da time prestajemo biti individualne osobe - ne, ne postajemo neko monstruozno metamorfno biche, vec rastemo i razvijamo se zajedno kao jedinke i kao par

znao je o meni sve i prije nego smo se zaruchili - chist rachun = duga ljubav

nek zna covjek u shta se "uvaljuje"

shalu na stranu - moj muzh je moj najbolji prijatelj i moja najblizha obitelj, i ako njega necu cijeniti i vjerovati mu da me voli zbog ali i usprkos svemu
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:30   #16
mi tajni nemamo, kad ih pocnemo imati, onda cemo krenuti prema kraju.

btw, meni tak idu na jetra te spike o gubitku identiteta u braku. pa prilagodjavamo se jedno drugome i stjecemo nove navike.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:36   #17
nemamo tajni, ne zato što ne bi htjeli, nego se s vremenom sve sazna. nismo izgubili identitet, pače tek sad smo jači neko nekad davno prije.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 14:42   #18
zavisi sto smatras pod tajnom
recimo da li je tajna ono sto ti ne kaze ali moze reci da dodje to u pitanje?
kao recimo da li je danas imao lunch ili nije, i gdje ga je imao

ne bi mogla reci da mi je to bitno

ali ako smatras pod tajnom prevaru, onda mi je definitivno bitno
znaci ne bi takve tajne

iako nas dvoje ne vjerujemo u prevaru
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 15:05   #19
Quote:
Billi kaže:
mi tajni nemamo, kad ih pocnemo imati, onda cemo krenuti prema kraju.

btw, meni tak idu na jetra te spike o gubitku identiteta u braku. pa prilagodjavamo se jedno drugome i stjecemo nove navike.


ma kakvom kraju....

pa normalno da nitko ovdje nece skrivati neke bitne stvari partneru....
a sad male tajne e to je nesto sasvim drugo
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 15:09   #20
Quote:
arianne kaže:
pa normalno da nitko ovdje nece skrivati neke bitne stvari partneru....
a sad male tajne e to je nesto sasvim drugo
a koje su to male tajne? i kakva je to logika? velike tajne se ne smiju skrivati, a male se smiju? ali status tajni im daje, da tako kažem - moć, jer ako su male (nevažne) zašto ih onda uopće skrivati?
__________________
like a broken tv
unspeakable is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.