Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2016., 18:32   #1201
Nisam 100% siguran, ali mislim da može ovjeriti u veleposlanstvu/konzulatu, i onda to tebi pošalje (papirnato naravno, nikakvi mailovi).
U protivnom, on to može ovjeriti kod svog bilježnika (ili kako već idu ovjere u toj zemlji), ali ti onda to moraš prevesti kod ovlaštenog tumača.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 18:50   #1202
Zaboravih napisati, moguće da u drugom slučaju treba i Apostille ovjera.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 11:49   #1203
pozdrav,
zanima me da li se boravište odjavljuje ili ne?
imam prijavljeno boravište u VŽ a zapravo sam iz BJ i sada se vraćam kući pa me zanima da li moram u policiju odjaviti se jer sam negdje procitao i cuo da ne postoji odjava boravišta već samo prebivališta. ?
zvao sam u prijavništvo da pitam ali već danima se nitko ne javlja
geler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:11   #1204
odjavi u BJ.spojeni su.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 17:53   #1205
u VŽ moras odjaviti boraviste, u BJ ti nece to napraviti zbog (ne)nadleznosti.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 18:29   #1206
ok hvala, znaći boravište se također odjavljuje kao i prebivalište.
to mi je bilo najbitnije jer sam vise puta vec cuo da se boravište ne odjavljuje.
uskoro cu opet u VŽ tako da mi nece biti problem odjaviti se tamo.
tnx jos jednom na brzoj pomoći
geler is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:52   #1207
ne moraš ga odjavljivat jer ionako traje 1 god.ali je dobro da znaju da nisi više tamo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 14:15   #1208
Pozdrav!

Može li se sa zahtjevom za prijavu boravišta u PP ujedno predati i zahtjev za novu osobnu s novom adresom? Ili prvo mora proći neka procedura oko prijave boravišta pa se tek potom može zatražiti nova osoba?
Ferdibrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 18:55   #1209
Uskoro selim u zg u stan i otišla bih sa stanodavcem do petrinjske prijaviti boravište. Zanima me treba li stanodavac ponijeti kakvu potvrdu da je vlasnik stana ili samo doci sa svojom osobnom?
__________________
...i ti ces letjeti bez krila i pobjedivati bez maca...
El Hafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 08:41   #1210
Ne treba mu ništa,samo potpiše izjavu.
Quote:
Ferdibrand kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Može li se sa zahtjevom za prijavu boravišta u PP ujedno predati i zahtjev za novu osobnu s novom adresom? Ili prvo mora proći neka procedura oko prijave boravišta pa se tek potom može zatražiti nova osoba?
nema nove osobne ako se prijavjuje boravište.osobna se mjenja kad se mjenja prebivalište.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 13:51   #1211
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
nema nove osobne ako se prijavjuje boravište.osobna se mjenja kad se mjenja prebivalište.
Lapsus clavis Mislim "prebivalište", a pišem "boravište".

Dakle, u slučaju promjene prebivališta, može li se odmah tražiti i nova osobna na policiji ili treba proći par dana da to prođe kroz sustav?
Ferdibrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:23   #1212
Ide odmah u sustav.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:31   #1213
Hvala ti!
Ferdibrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 21:06   #1214
Quote:
Rolandesch kaže: Pogledaj post
Ako boravište nije prijavljeno unutar 15 dana kako sam se uselio. Idem prijavit u upravu boravište, a nosim ugovor o najmu na kojem piše datum koji je prije više od 15 dana, jel ću onda biti kažnjen zbog kašnjenja?
Ovo i mene zanima. Stvar s tih 15 dana mi zvuči malo nedorečeno, jer npr. moguća je situacija iznajmljivanja stana od određenog datuma, ali se stvarno u njega useliš tek nakon mjesec dana. I da, ako nosim taj ugovor, tada najmodavac ne mora ići samnom?
bijeli_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 21:39   #1215
Ugovor ne priznaju.Ili najmodavac osobno ili ovjerena izjava kod JB-a.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 21:44   #1216
OK, hvala!
bijeli_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 23:37   #1217
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ugovor ne priznaju.Ili najmodavac osobno ili ovjerena izjava kod JB-a.
zasto se ugovor ne bi priznao?

edit: procitah pazljivije. tu su dvije razlicite price...
u prvoj situaciji apropo kasnjenja - nema kaznjavanja, prijava ide od dana kad odes u mup.
ugovor ovjeren kod jb ili porezne.

a druga situacija - ugovor npr. 1.9., useljenje 15.9., dodjes 10.9.
ne moze ici prijava na mupu, osim uz papir o primopredaji stana.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 08:09   #1218
Zato jer u zakonu piše najmodavac osobno ili ovjerena izjava.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 00:23   #1219
Pitanje nije vezano samo uz prebivalište, ali ne znam gdje bih ga drugdje postavila.

Imam prijavljeno prebivalište već 30-ak godina na istoj adresi, na kojoj i jesam. Sredinom ove godine sam podnijela zahtjev za izradom nove osobne iskaznice, jer je stara istekla krajem 2015. godine. Kada sam došla podići novu osobnu rečeno mi je da mi ne mogu izdati novu osobnu jer u međuvremenu imam zabilježenu prijavu da nisam na toj adresi - objašnjeno je da je policija bila tri puta u provjeri i da u slučaju da osobu ne zateknu, što se očito dogodilo inače ne bih ovo pisala, nakon trećeg puta automatizmom ide prijava. Zatražila sam terensku provjeru, uz dogovor da to bude iza 18 sati, zbog posla. Rečeno mi je da terenska provjera može trajati od mjesec do dva. Od tada je prošlo tri i pol tjedna i od toga mene na toj adresi nije bilo tri dana zbog puta.

Zanima me hoću li biti obaviještena u slučaju da su bili i nisu me zatekli? Ako ne zateknu osobu prvi put, dolaze li još koji put ili se prebivalište briše? Ako se briše, kako ga mogu opet prijaviti i mogu li? Ponavljam, cijeli svoj život sam u istom gradu od rođenja, od toga na tom prebivalištu zadnjih 30-ak godina i osim te adrese ni ne postoji neka adresa na koju se uopće mogu prijaviti.
Flying Circus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 00:32   #1220
jedno pitanje za promjenu prebivališta, ako je osobna već istekla, idem prvo prebivalište promjeniti u MUP petrinjska i i onda odmah poslije toga na istom šaljetu mogu predati uplatnicu , novsu sliku za izdavanje nove osobne. I što sve moram ja irpntati od fokumenata koje morma potpisati, a što oni tamo daju na licu mjesta.

dakle mogu promjeniti prebivalipte ako mi je osobna istekla, i onda isti dan idem u petrinjsku dati izvaditi novu osobnu. Znači i jedno i drugo k0gu isti dan obaviti u petrinjskoj u zgb
greengold is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.