Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2012., 13:57   #1081
zna li netko koji je doktor/ica u trudničkoj ambulanti ponedjeljkom? ili još bolje ako netko zna raspored doktora u trudničkoj molim neka napiše...

kad krenem na preglede gore prije poroda, za što mi sve treba uputnica, pretpost.da za pregled i ctg? do kad obavljaju preglede,do 12?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:32   #1082
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
zna li netko koji je doktor/ica u trudničkoj ambulanti ponedjeljkom? ili još bolje ako netko zna raspored doktora u trudničkoj molim neka napiše...

kad krenem na preglede gore prije poroda, za što mi sve treba uputnica, pretpost.da za pregled i ctg? do kad obavljaju preglede,do 12?
to ti je najbolje da nazoveš i pitaš.. šta se tiće uputnice,traži i za pregled i za ctg,i uzv... sve ovisi koji je tt i šta ti preporuča tvoj gin... trudnička ambulanta je od 9-12h...
__________________
slikice_Mia___>accessorize<
ruxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 21:03   #1083
Quote:
ruxy kaže: Pogledaj post
to ti je najbolje da nazoveš i pitaš.. šta se tiće uputnice,traži i za pregled i za ctg,i uzv... sve ovisi koji je tt i šta ti preporuča tvoj gin... trudnička ambulanta je od 9-12h...
jel se trudnice naručuju ili samo dođemo gore na pregled taj dan kad želimo/možemo doći i to je to?
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 22:09   #1084
Quote:
A.L.I.C.E. kaže: Pogledaj post
jel se trudnice naručuju ili samo dođemo gore na pregled taj dan kad želimo/možemo doći i to je to?
e to ti nisam ziher,ja sam preko veze išla gore,tako da sam privatno zvala gin i dog se s njim koji dan da dođem...
__________________
slikice_Mia___>accessorize<
ruxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 22:25   #1085
Quote:
A.L.I.C.E. kaže: Pogledaj post
ako koga zanima, imate sniženje u Mani, spavaćice po 60 kn, nisu baš nešto ekstra, ali za bolnicu ni ne treba ništa posebno... kopčanje je samo do pola, valjda nije problem što nije do kraja..
danas gledala ok su ali su ekstra dugačke do stopala tak da sam odustala
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 12:25   #1086
Na pregled samo dođeš, a UZV se moraš naručiti
knoppixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 14:19   #1087
Quote:
knoppixx kaže: Pogledaj post
Na pregled samo dođeš, a UZV se moraš naručiti
a kako onda pred porod ako moraš sve obavit... ideš u 2 različita dana ili se može dogovorit za pregled i uzv isti dan?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 16:37   #1088
Ne treba se za ništa naručivati. Samo se mora doći s uputnicom i to je to. Znam da je tako s trudnicama jer sam već bila tako.
Šta se tiče rasporeda u trudničkoj ambulanti znam jedino da je dr. Duić u petak.
Jel netko zna jel smije netko biti na porodu s rodiljom i kakvi su uvjeti?
Dora_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 18:42   #1089
ja znam da je Dujić srijedom na uzv jer sam išla sad par puta tako... a petkom onda valjda obavlja baš trudničke preglede pred porod. Dora mislim da mo
že netko biti s tobom ali mora imati tečaj no nemoj me držat za riječ....
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 20:55   #1090
Quote:
mamamia79 kaže: Pogledaj post
danas gledala ok su ali su ekstra dugačke do stopala tak da sam odustala
ja sam svoju skratila i to dosta

Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
ja znam da je Dujić srijedom na uzv jer sam išla sad par puta tako... a petkom onda valjda obavlja baš trudničke preglede pred porod. Dora mislim da mo
že netko biti s tobom ali mora imati tečaj no nemoj me držat za riječ....
evo i ja potvrđujem, može biti, jer recimo sa mnom ide dragi i dobio je potvrdu na tečaju da je odslušao tečaj inače ne bi mogao

Zadnje uređivanje Tashi : 10.11.2012. at 10:35.
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 19:32   #1091
Quote:
A.L.I.C.E. kaže: Pogledaj post
evo i ja potvrđujem, može biti, jer recimo sa mnom ide dragi i dobio je potvrdu na tečaju da je odslušao tečaj inače ne bi mogao
je i ja se spremam u merkur i to s tečajem je točno
mora imati potvrdu da je prošao bilo koji tečaj
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 19:35   #1092
cure koliko pelena za bebu namjeravate strpat u torbu za početak?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 19:47   #1093
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
cure koliko pelena za bebu namjeravate strpat u torbu za početak?
ja sam bila u bolnici sa malom 6 dana i skoro cijeli paket pelena od 56kom je otišao.. moja preporuka-uzmite cijeli paket... i jedan paket maramica i pavlovićevu,mada to nije obavezno,al pelene jesu...
__________________
slikice_Mia___>accessorize<
ruxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 20:13   #1094
ok hvala... to sam sve pripremila.. i za sebe uloške, stvari za osobnu higijenu, ogrtač,spavaćicu,šlape,grudnjak za dojenje i blazinice,izdajalicu,ručnik mali i veliki.... treba li mi još šta? jao ja ko da nikad nisam rodila a jesam,prije 4 god na istom mjestu kud i sad idem hahah....)) smiješna sam sama sebi

ne sviđa mi se s prvog poroda to što sam 12 sati bila skoro sama u boksu, tu i tamo bi me obišla babica,nafrljila drip, pitala kak sam i otišla i vraćala se tek nakon sat,dva a doktor tek na kraju...... kako je sad, obilazi li vas tko u boksu dok rađate.... ponude li možda nešto za bolove, ili malo vode...

Quote:
knoppixx kaže: Pogledaj post
Tonka je zakon!!! mene je isto masirala, al su me morali rezat... jbg

Meni je na porodu bila dr. Zmijanac i žena je super!!

jaoooo ja bi ovu ekipu!! mrak! kojim danom to treba doć rodit?

Zadnje uređivanje Tashi : 10.11.2012. at 10:37.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 20:30   #1095
joooj, evo opet mene sa blesavim pitanjima...
zanima me vezano za ove grudnjake za dojilje... jel to baš mora biti takav grudnjak dizajniran za tu namjenu, ili možemo uzeti i one kojima se skidaju naramenice, znači lako se skine?

iva0404, zar nije tebi termin negdje početkom ožujka? jer vidim da se već pakiraš pa pitam..

ja stalno mislim "ima vremena"...
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 21:10   #1096
Quote:
A.L.I.C.E. kaže: Pogledaj post
joooj, evo opet mene sa blesavim pitanjima...
zanima me vezano za ove grudnjake za dojilje... jel to baš mora biti takav grudnjak dizajniran za tu namjenu, ili možemo uzeti i one kojima se skidaju naramenice, znači lako se skine?

iva0404, zar nije tebi termin negdje početkom ožujka? jer vidim da se već pakiraš pa pitam..

ja stalno mislim "ima vremena"...
ma ne mora nužno biti za dojenje grudnjak... ovaj za dojenje ti izgleda tako da na košarici ima jednu kopču koju kod dojenja otkopčaš samo, ne moraš niš prevlačit ni skidat preko cice... ne znam kak da ti to objasnim... možeš ti uzet i običan grudnjak

meni je termin 4.3. al s obzirom da mi je ovo drugi porod i da me već nekad "šarafi" ja sam se pripremila!
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 23:07   #1097
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
ma ne mora nužno biti za dojenje grudnjak... ovaj za dojenje ti izgleda tako da na košarici ima jednu kopču koju kod dojenja otkopčaš samo, ne moraš niš prevlačit ni skidat preko cice... ne znam kak da ti to objasnim... možeš ti uzet i običan grudnjak

meni je termin 4.3. al s obzirom da mi je ovo drugi porod i da me već nekad "šarafi" ja sam se pripremila!
da, da znam kak zgledaju ti za dojenje, ali nisam si ništa kupovala... tak da budu poslužili i ovi drugi...
veljača je kratka, sad će nam treći mjesec dojuriti samo tako...
i mi smo početak ožujka
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 10:44   #1098
pozdrav svim trudnicama koje se pripremaju. moj je termin 19.02. u srijedu idem na pregled u Merkur. prije 4 godine i nešto sitno sam rodila svog malog sada vec velikog decka u Merkuru i imam samo ugodna iskustva, nadam se da ce tako biti i ovaj put. sto se tice gore napomenutog trudnickog tecaja, znam da prije 4 godine nisu dozvoljavali da na porudu bude prisutan netko ko nije završio njihov tečaj u bolnici, kako je sad neznam. a sto se tice grudnjaka za dojenje, meni je to cista idiotarija, bilo mi je puno lakse izbaciti sisu iz grudnjaka nego ono otkopcavanje i zakopcavanje... imam ga, al ga ne mislim više nositi.
__________________
Tko tebe kamenom - ti njega još većim!
kjuri67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 11:41   #1099
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
ok hvala... to sam sve pripremila.. i za sebe uloške, stvari za osobnu higijenu, ogrtač,spavaćicu,šlape,grudnjak za dojenje i blazinice,izdajalicu,ručnik mali i veliki.... treba li mi još šta? jao ja ko da nikad nisam rodila a jesam,prije 4 god na istom mjestu kud i sad idem hahah....)) smiješna sam sama sebi

ne sviđa mi se s prvog poroda to što sam 12 sati bila skoro sama u boksu, tu i tamo bi me obišla babica,nafrljila drip, pitala kak sam i otišla i vraćala se tek nakon sat,dva a doktor tek na kraju...... kako je sad, obilazi li vas tko u boksu dok rađate.... ponude li možda nešto za bolove, ili malo vode...
spavaćicu možeš imati svoju tek poslije vizite,na viziti MORAŠ imati njihovu,grudnjak za dojenje sam i ja imala,al su mi jako prigovarali i stalno mi govorili da ga skinem,al mi je mala odmah prvi dan napravila ragade pa mi je bilo lakše sa grudnjakom i blaznicama jer me spavaćica iritirala.. mislim da ti ne treba više ništa... lako će ti netko donjeti ako ćeš trebati... jednokratne gaćice imaš? i to forsaju,mada sam ja zadnja 2 dana imala svoje pamučne,al i za to su jako prigovarali...
kaj se tiće poroda,ja sam bila u boxu 14h i isto tako nikog nije bilo,tu i tamo su dolazile sestre kad bi mi baš trebale nešto dati... al sam imala mobitel sa sobom u boxu,pa sam si tako kratila vrijeme... meni su odmah ponudili epi,i uzela sam ju,a vodu nisam smjela ni kap... donjela bi mi sestra gazu namočenu da si brišem usta,tek kad bi fkt presušila.. nedaju vodu piti,meni su rekli radi epi,jer mi može pozliti..

ps. uzmite si neke 7days kroasane ili sl jer prvo-doručak im je očajan (tipa 2 male šnitice poli salame i 2 šnite suhog kruha sa šalicom čaja,čaj je obavezan),a i zato kaj su mene držali 17h bez jela,na infuziji,i kad sam napokon rodila u 3:10 ujutro,rekli su mi da nakon cca sat vremena kad vide kak mi je i izmjere temp,mogu jesti i piti vodu.. a ja nisam imala sa sobom ništa... tako da sam onako iscrpljena i gladna ko pas,čekala doručak do pola 8 ujutro,s tim da su mi donjeli malu i odmah stavili na cicu pa sam jela tek sat vremena iza... eto,sad sam se raspisala al to je samo dobronamjerno...
__________________
slikice_Mia___>accessorize<

Zadnje uređivanje Tashi : 10.11.2012. at 10:36.
ruxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:48   #1100
ruxy ti si vidim svježa skroz...jesi li nosila dvije torbe? malu za rađaonu i ovu vecu? sto si mogla nositi u rađaonu od stvari? i kako su organizirane posjete kod njih?
hvala
šola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.