Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Pogledaj rezultate ankete: Da li spavate zajedno s djetetom ?
Ne ! ( To je primitivno i nepraktično) 51 18.61%
Da ! ( najvažnije je da je to bolje za dijete) 114 41.61%
Pokušali ali ne ide 9 3.28%
Nešto između (navedite u odgovoru) 100 36.50%
Glasovatelji: 274. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 14:33   #481
Vidim da dosta vas piše kako ste maknuli stranicu od kinderbeta, koji je praktično bio direktno vezan za vaše bračne krevete. Kod mene je to nemoguće tj kinderbet će biti u podnožju nogu ili naslonjen na donju stranu zida

Soba je uska i "dugačka" i opcija kinderbeta uz bračni krevet je nemoguća
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:36   #482
mi nismo micali stranicu kinderbeta koji je stajao popreko uz uzglavlje. vjerujem kak je mali i tako osjetio da smo dovoljno blizu. kasnije kad je postao malo veći samo bi gurnuo ruku kroz ogradicu i potražio naše glave.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:55   #483
Mi smo prvo mjesec dana spavali svi skupa jer je mene bilo užasno strah da ona spava sama jer sam stalno provjeravala da li diše nakon prvog pedijatrijskog pregleda je spavala u svom krevetiću.

Mala je na adaptiranom mlijeku od 2 tjedna starosti. Ja i muž smo spavali skupa u krevetu, po noći AD sam se ja dizala praviti jer mi je bilo žao njega koji je radio cijelo vrijeme bez GO i još uz to jurcao i obavljao sve one ostale gluposti (prijave prebivališta, zdravstveno...). Preko vikenda kad smo oboje doma smo se izmijenjivali jer je jako volio hraniti je na bočicu
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:02   #484
Mi smo spustili stranicu kinderbeta i spojili ga s našim. Super je funkcioniralo, ali trebalo mi je par mj da mi to padne na pamet

Mm je dobio izgon na kauč nedavno zbog hrkanja

Garga, moja me isto tako napipavala po noći
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:22   #485
Bacardi vidjet ćeš kada dijete dođe kako će vam biti najlakše. Ja sam obojicu dojila i prebacivala u krevetić (udaljen od kreveta cca 1m), do cca njihovih godinu dana, jer kao što je netko već napisao, više bih se opterećivala hoću li zdrobiti to malo biće, a ovako sam se već upraksirala da se uopće ne razbudjujem, već bih isti tren zaspala tako da nikada nisam bila nenaspavana. Moji su se budili, odnosno u polusnu tražili jesti i nisu se razbuđivali tako da bi malo posisali i natrag na spavanje.
Tek iza godine dana je prvo prvo dijete spavalo između nas, a sada spava drugo dijete. Prvo u svom krevetu.
Tako nam odgovara i nikada muz nije isao spavati na kauc.
jednostavno ces vidjeti kako ce ti biti lakse.

A ako ne budes dojila, ne znam kakav je tvoj muz, ali koliko cujem vecinom to opet rade zene. Muzevi vecinom imaju izliku da se oni moraju naspavati jer rade, sto i je istina, dok je mama na porodiljnom.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:16   #486
prvo je spavao u koljevci kraj našeg kreveta, sa nekih 6 mjeseci prebacili smo ga u kinderbet isto pokraj našeg kreveta

za tu potrebu kupili smo si manji krevet (140), nekad smo imali onaj 200, ali jednostavno ne bi stao i njegov kinderbet onda
nedavno smo maknuli tu stranicu od kinderbeta o kojoj pričate ali čisto iz razloga da može sam van jer je njegov krevet puno puno niži od našeg pa znači nije radi toga da bude "kraj nas" kad je "daleko ispod" (naš krevet je jako visok)

kad je bio beba spavao je isključivo u svom krevetiću, onda je po noći počeo izvoljevati da ide k nama "na veliki krevet". možda je tako spavao par mjeseci, ali velim par sati do jutra, ne cijelu noć
meni to nikako nije bilo zgodno jer me mlatio cijelu noć, doslovno, digne ruku i mlatne me preko lica, ili digne nogu i mlatne me po trbuhu. stavljala jastuke između ali kako je krevet uski nije baš bilo praktično (ja spavala na samom rubu)
ali srećom više ne traži k nama u krevet, jako jako rijetko

nitko nikad nije spavao na trosjedu, lažem ja jednom kad sam kašljala ko slon da ga ne razbudim

imamo sobu spremnu za njega, ima 2,5 godine, malo mi se prerano čini staviti ga u svoju sobu. meni, znam da neki prakticiraju od prvog dana, ne ulazim u to.

a šta se tiče hranjenja
ja nisam nikad dojila, znači flašice od početka
kad je bio manji smo imali raspored, onaj tko je hranio u ponoć išao je spavati, pa je hranio ujutro u 6, a drugi se budio u 3 i davao flašicu (mi smo hranili po satima)
sad se diže isključivo suprug (jede bar jednom po noći, ako ne i 2-3 puta) i on se diže s njim u 5 ujutro (nama je tako buđenje, no, hvala ti bože na okretanju sata, to je sad u 6 po novom)
ja se dižem u 7 kad suprug ide na posao
ja ne radim, na produženom porodiljnom sam
pa eto jednog muškog koji se diže po noći iako ide na posao a žena doma
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:27   #487
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
Meni osobno je apsurd da se muz preseli u boravak zato sto smo dobili djete. Bez obzira sto je dosao jos jedan novi clan obitelji ja i dalje trebam muza i muz zenu. Zivotnije stao za nas

Kod nas je i prvo a i sad drugo djete spavalo u kinderbetu koji je bio u nasoj spavacoj sobi. Jednostavnije je nego da sto puta secem u susjednu prostoriju

Razumljive su mi sve opcije i sa zasebnom djecjom sobom, i sa spavanjem u kinderbetu u nasoj sobu i sa spavanjem u bracnom krevetu. Svatko napravi kako mu je lakse, ali da partner automatski leti iz sobe-to mi je uzas
Tako smo i mi.... Bebe u kindac, mi u krevet....
Ja se jedva na muza navikla u krevetu (a krevet je 200x220), i u ovih 7 godina bkizanci su nekoliko puta spavali s nama.... U neko doba noci ja popizdim i odem u njihovu sobu da se naspavam....
Jednostavno to nije za mene koliko god ih volim....

Super funkcioniramo kada ja spavam s jednim, mm s drugim u njihovoj sobi....ponekad....
Ali vise od jedne osobe u krevetu nema sanse da istrpim....
A muza se takodjer ne zelim rijesiti.... On mi bas i pase i treba u krevetu....

I ova bejbi bude bila u kindacu za koji dan nadam se....al nema sanse da bu bila izmedju nas

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:34   #488
Od 10 smo dvije bili sami u krevetu

Apsolutno me zaboli za njega dok spavam, jer spavam. A i da je u drugoj sobi, nije na Sevastopolju.

Katkad imam neke tjeskobe pa ga volim blizu, onda klinca pomaknemo na rub, a cesto I veliki upadne. Ili ova dvojica tatu protjeraju u djecju, katkad I ja odem u djecju jer dokasno citam.

Ne znam, volim kad nas hrpa spava, pamtim I danas kako nas je po sestero spavalo u sobi kod bake u Bosni. Milina mi je taj osjecaj kad svi zaspe pa slusas zvukove. Onda I ti zaspis pa te boli briga jer spavas.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:15   #489
Spava s nama od prvog dana. Nije htio u kinderbet nikako, pokusavali par dana i odustali. Prvih par dana me bilo malo strah, ali nakon toga svi spavamo kao bebe. Pao je par puta s kreveta jer je u snu doslovno znao kliziti, puzati, okretati se... ali to sve kad je malo narastao. Sad ima 3 i nesto sitno i jos uvijek nam je super. Mozda bi i mogao u svoju sobu, o tome cemo na jesen razmisljati, za sada uzivamo.
Muz cesto zna zamisljati nas i jos copor malenih kako spavaju u sredini.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:41   #490
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ali ne mogu vjerovati da su to radili u istom krevetu u kojem ti lezis za vrijeme dok lezis u njemu. To je zaista nastrano.

Moja cura se par puta probudila i vidjela nas iz svog krevetica, ali nema sanse da je ista skuzila, mislim da smo do godinu sigurni. :-D
"Tata je mrtav a mama jos malo vrti guzicom"...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:43   #491
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
Meni osobno je apsurd da se muz preseli u boravak zato sto smo dobili djete. Bez obzira sto je dosao jos jedan novi clan obitelji ja i dalje trebam muza i muz zenu. Zivotnije stao za nas

Kod nas je i prvo a i sad drugo djete spavalo u kinderbetu koji je bio u nasoj spavacoj sobi. Jednostavnije je nego da sto puta secem u susjednu prostoriju

Razumljive su mi sve opcije i sa zasebnom djecjom sobom, i sa spavanjem u kinderbetu u nasoj sobu i sa spavanjem u bracnom krevetu. Svatko napravi kako mu je lakse, ali da partner automatski leti iz sobe-to mi je uzas
Slazem se skroz!
Meni je apsurdno i nezamislivo da muz dobije izgon u boravak. To mi iskreno zvuci kao prvi korak prema kraju braka. U svakom slucaju mi se cini kao efikasan nacin da se pogorsa nas odnos. Jer vise ko da nismo nas dvoje i nase dijete, nego ja i dijete s jedne strane i on s druge.



Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:49   #492
Kod nas ni reda ni načina

U početku, dok je muž radio dvokratno, često je spavao u drugoj sobi. Jednostavno mi se činilo fer da ga poštedim bespotrebnog buđenja, kad ionako nema sisu da mi pomogne Malenu bi znala prebaciti sebi u krevet ali tek pred jutro. Premda smo bile same na velikom krevetu, stalno me bilo strah da ću je zgnječit Kasnije smo bili svi troje u jednoj sobi, mi na bračnom, ona u kinderbetu. Za svaki podoj sam se dizala i dojila sjedećki.

S godinu i nešto sitno smo došli na ideju da je prebacimo u drugu sobu, ali sad naizmjenično spavamo s njom te sam ja češće na poštedi jer radim.
Bračne nužnosti obavimo iovako ionako

Baš mi je bezveze to razmišljanje da zajedničko spavanje utječe na bolju kvalitetu suživota. Ne vidim ni uzrok ni posljedicu. Ljudi se pate i ne spavaju danima, zbog nekog nametnutnog imperativa (osim ako baš uživaju u tome i nisu grintavi poput mene ), umisto da je bar jedno naspavano i funkcionalno
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 07:18   #493
Moj muz nikad nije napusti nas krevet ili spavao negdje drugdje, niti ja.
S prvim djetetom sam se prvih par mjeseci trudila da je vracam u krevetic nakon podoja i to je bio zivi uzas, suljas se, spustas onda paaaaazljivo i polaaaaaako, napravim dva koraka od kinderbeta i odmah urlik.
Onda sam je premjestila u nas krevet i preporod, uvalis cicu i dalje spavas. Ona je spavala do zida, a ja u sredini (tako smo stavili bracni u kut sobe).

Mladji je odmah "uletio" k nama do zida (cak je imao improviziran "krevetic" u kutu naseg bracnog), i kod njega nisam imala onu neispavanost novopecene majke nakon prvih par tjedana jer je njemu bilo dovoljno da ga drzim za ruku i ta sigurnost mu je bila dovoljna. Mislim da je u kindiju spavao ukupno 5-6 puta po danu, po noci nista (cak neko vrijeme nije spavao uz zid nego izmedju nas). Koliko puta sam mislila da spava, probudim se u noci i shvatim da je on budan, gleda u strop i drzi me za ruku, da bude siguran da sam uz njega... Bas je velika maza i uzasno mu treba dodir i sigurnost koju dodir pruza, pogotovo mu je trebao kad je bio beba.

Sve u svemu i mm i ja volimo nase male tople grlece paketice koji te malo ljube, malo grle, malo ponekad zviznu petom u trbuh ili laktom u glavu ali generalno i dan danas kad je recimo vikend ili kad odemo negdje na put jedva cekaju da spavaju s nama u istom krevetu a i nama je super s njima
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 07:38   #494
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Tako smo i mi.... Bebe u kindac, mi u krevet....
Ja se jedva na muza navikla u krevetu (a krevet je 200x220), i u ovih 7 godina bkizanci su nekoliko puta spavali s nama.... U neko doba noci ja popizdim i odem u njihovu sobu da se naspavam....
Jednostavno to nije za mene koliko god ih volim....

Super funkcioniramo kada ja spavam s jednim, mm s drugim u njihovoj sobi....ponekad....
Ali vise od jedne osobe u krevetu nema sanse da istrpim....
A muza se takodjer ne zelim rijesiti.... On mi bas i pase i treba u krevetu....

I ova bejbi bude bila u kindacu za koji dan nadam se....al nema sanse da bu bila izmedju nas

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
O ja znam tamo ujutro u 6 kad se malac probudi samo ga strpat kod nas u krevet, cica u usta i moooozda mi da jos sat vremena spavanja. A i ljepo se stisnut uz njega,
Ili kad je muz na putu onda prespava noc samnom. :-)
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:28   #495
Moj je lijepo spavao u svom kinderbetu prva tri mjeseca. Onda je dosao skok, i sisanje svakih sat vremena, pa sam ga stavila k nama, uvalim sisu i super. I onda je ostao kod nas, u kinderbetu bi odspavao do 12, i onda k nama, budio se stalno i kad je prestao dojit, sad ima 19.mj i jos nije prespavao noc. Sad ima svoj veliki krevet u nasoj sobi, i vec na zmirecki zna dogmizat k nama, i samo se uvali u sredinu 😊 nitko nikad nije spavao na kaucu, makar nam krevet nije nesto velik, 160x200, al stisnemo se i lijepo nam je 😊 nisu mi jasna forsiranja da dijete mora spavat u svom krevetu, u svojoj sobi, ako mu to ne pase, i onda su ujutro si nenaspavani i zivcani. Mozda sam ja lijena, ali draze mi se malo guzvat po noci i da se svi naspavamo, nego provodit strogocu jer to tako mora bit.

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
ChocoLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:38   #496
Moj je uvijek spavao u kindebetu jer me bilo strah da ne padne ili da ga ne zgnjecimo.
Tek sad kad ima 4 godine i napravili smo mu sobu dolazi k nama i često spava s nama u krevetu

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 09:02   #497
Mi smo odmah stavili bebu da spava sama u sobi u kinderbetu, ja se nisam mogla naspavati ako sam bila uz nju. Tako sam s prvim djetetom i s drugim. Isključivo sam dojila. Suprug i ja smo skupa pobjegli na kauč u dnevni, a cure sad svaka spavaju u svojoj sobi, volimo imati svatko svoj mir
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 09:47   #498
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Meni je apsurdno i nezamislivo da muz dobije izgon u boravak. To mi iskreno zvuci kao prvi korak prema kraju braka.
Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Iznenadila bi se

100 parova 400
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 09:48   #499
Moj je bio na AD i do prvog buđenja je spavao u kindaču, a onda nakon prvog buđenja kako kad, ali često bi završio kod nas u krevetu
Nama je kindač bio uz krevet, pa bi spavali muž, pa ja u sredini a on između mene i kindača jer bi ga muž mogao i zgnječiti jer je handrast
isto imamo bračni 160 i nije nam bilo tijesno

Sa 3,5 godine smo ga preselili u njegovu sobu bez ikakvih problema, kad je bolestan ja tamo spavam s njim, baš se volimo lijepo stisnut jedno uz drugo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 06:51   #500
Sve je super kad bebac lijepo odspava u.kindacu ne probudi se instant kad ga spustis
i ne zaplace po noci 48 puta onda spavanje u kindacu je idealno.
Ali kad ima budenja radi zubi..ili cega vec. Pa samo ga trebas malo.pomaziti a da ja vise stojim.ja nogama tokom noci a ne spavam nemogu.
Mislim lako govoriti kad je beba po tom pitanju ok.
I gluposti su da je kraj braka ako muz nije u istom krevetu.
To su takve okolnosti.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.