Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2009., 21:14   #21
ali što je najžalosnije u HR je to da uz plaćanje zdravstvenog osiguranja za sve moraš plaćati privatnog doktora jer se na neke preglede čeka mjesecima ili si toliko nezadovoljan sa bolnicama i njihovim doktorima da si prisiljen plaćati privatnike ali to je već neka druga tema
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 00:21   #22
Da,savjet buducim mamama da se na uzv (npr.Klaiceva)naruce prije rodenja bebica,jer se ceka dugo,nekad moze biti i prekasno......
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 23:18   #23
poliklinika helena

Naša iskustva sa poliklinikom Helenom su više nego odlična. Osoblje ljubazno, srdačno, stručno, profesionalno. Nikada nismo imali niti jednu neugodnu situaciju. Naravno uvijek smo unaprijed pitali za cijenu i procjenili što si možemo priušiti a što ćemo na uputnicu pa si nismo dozvolili "neugodna iznenadjenja". Nitko nas ne prisiljava da idemo privatno, to je nas izbor nakon brojnih losih iskustava po bolnicama. Zadnje 2 godine imamo policu Croatia osiguranja tako da sve obavljamo kod njih. Dr Cvitković nam je spasila dijete o čemu sam više pisala na temi refluks- njoj smo zauvijek zahvalni. Bili smo i kod više drugih specijalista pa tako i kod ortopeda, uskoro planiramo kontrolu, bez ikakvih neugodnih iskustava. Ružno mi je čitati komentare osoba koje vjerojatno nigdje i nicim nisu zadovoljne... Kao što znamo ima svakakvih ljudi...
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 00:17   #24
Ja sam bila kod njih kod neuropedijatra sa malim i zadovoljna sam, pregled je 300 kn, recimo 150 kn manje nego kod Sabola!
Neuropedijatrica je iz Klaićeve - dr. Đuranović!
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 01:49   #25
polikliniha Helena

Mi bili sa bebacem od 3,5 mj zbog refluksa i bubrega. Ljubazno primljeni, na vrijeme po dogovoru, uskocili za dva dana (bio slobodan termin) inace se ceka oko mjesec i pol. Platili 15oo kn, dobili racun.
Za vrijeme cijele pretrage bili oboje s njim (na Salati ga odvedu zato smo isli privatno), on se smijao cjelo vrijeme. Uglavnom zadovoljni s poliklinikom.

Sto se tice UZV srca idemo na Rebro sa starijom curicom i zadovoljni smo. (operirala srce s 5 mjeseci u Austriji). Na Rebru se dugo ceka na termin, ali u hitnim (kao mi) dodes odmah na red.
Dr. Gjergija je odlicna, prije je radila na Rebru (moja prva je kod nje isla).
mm ilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 11:35   #26
Quote:
R-winter kaže: Pogledaj post
Naša iskustva sa poliklinikom Helenom su više nego odlična. Osoblje ljubazno, srdačno, stručno, profesionalno. Nikada nismo imali niti jednu neugodnu situaciju. Naravno uvijek smo unaprijed pitali za cijenu i procjenili što si možemo priušiti a što ćemo na uputnicu pa si nismo dozvolili "neugodna iznenadjenja". Nitko nas ne prisiljava da idemo privatno, to je nas izbor nakon brojnih losih iskustava po bolnicama. Zadnje 2 godine imamo policu Croatia osiguranja tako da sve obavljamo kod njih. Dr Cvitković nam je spasila dijete o čemu sam više pisala na temi refluks- njoj smo zauvijek zahvalni. Bili smo i kod više drugih specijalista pa tako i kod ortopeda, uskoro planiramo kontrolu, bez ikakvih neugodnih iskustava. Ružno mi je čitati komentare osoba koje vjerojatno nigdje i nicim nisu zadovoljne... Kao što znamo ima svakakvih ljudi...
Jel to znači da croatia privatno zdravstveno pokriva i pregled i obradu nefrologa?
Nama to treba, a mislila sam da kod dr.Cvitković ne možemo preko croatije jer nema na popisu specijalist nefrolog!?
Jesu dijagnostičke obrade neograničene ili je u paketu samo jedna?
*Beti* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 12:25   #27
Ja mogu samo o nefrologiji. Prof. Cvitković spasila mog malog koji se rodio sa zaista rijetkom dijagnozom valvule stražnje uretre. Da su drugi doktori petljali po njemu kako su htjeli Bog zna kak bi on završio, ona je u svakom trenutku znala što i kako treba napraviti i kome nas treba poslata. Još uvijek se kontroliramo kod njih (5 godina) i ne bi ih mijenjala za niš na svijetu. U svakom trenutku mogu poslati i mail i dobiti brzi odgovor, nazvati kad sam na moru Bogu iza nogu i dijete mi kuri i opet dobiti pametno riješenje. Prof. uvijek zna kako, kada, što. Ona je moj SOS. Svakom ih toplo preporučam zaista.
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 12:34   #28
bili tamo prije za sve one preglede koje treba uradit malim bebaćima + cijepljenjima da izbjegnemo ove hzzo-vske i onda mi se desi da doktor posumnja u hipotomiju jer mu se mali nije htio sa 3 mj izvući iz ležećeg u sjedeći položaj jer mu se naprosto nije dalo (btw dijete se okretalo sa 2 mj, propuzalo sa 6 mj, prohodalo sa 11. mj).. poslalo nas da kod njih uradimo uzv mozga, prvo očitanje njihovog neurologa - sumnja na smanjenu moždanu komoru.. moguća hipotonija lijeve strane.. usrala se živa, isplakala dušu.. otišla po drugo i treće snimanje i mišljenje.. dijete u najboljem mogućem redu..

nemam ja problem s tim da oni posumnjaju i kad roditelj nema razloga za sumnju, to im je struka i bolje da provjeravaju uludo nego uopće ne.. ali mi ovako bubnut prvu dijagnozu bez da se ponovi pretraga ili konzultira još neko i maltene me uputi na goljak..

tu je pukla ljubav.

uostalom poslije su mi svi rekli, helena je bazično specijalizirana za nefrologiju i dobra je samo za takve ciljane pretrage.. ostalo je ko i bilo gdje drugdje samo su čekaonice uljudnije i sve zajedno izgleda humanije..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 22:35   #29
Mi smo već više od dvije godine kod njih sa Tinom (6 god) došli smo zbog urinarnih inf i refluksa,
prezadovoljni smo, i doktoricom Cvitković, i svim osobljem, rad, strpljenje, stručnost, pristup ma sve,
ona ga je liječila i u Klaićevo kad je imao 3 mjeseca i urinarnu inf, kasnije je otvorila privatnu polikliniku,
i tako smo opet njeni pacijenti
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 22:19   #30
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
(btw dijete se okretalo sa 2 mj, propuzalo sa 6 mj, prohodalo sa 11. mj)

Ne želim te prepasti i nadam se da ste dobro ali ovo gore me podsjeća na moje dijete kao sve super motorički napredan onda je počeo jako sliniti, pa padati na glavu pa sa tri godine završili kod fizijatra na vježbama pojačani tonus, zatezanje prsnog koša. Vježbali koma dero se nije se dao. Sad je dobro ali napatili smo se a mogli smo to prije obaviti da ga je pedijatar bolje pogledao
sandra i marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 22:44   #31
Croatia osiguranje, imaš više paketa,
mi smo upravo zbog Helene uzeli malom Junior paket za 95 kn mjesečno,
u njega besplatno spadaju, dva specijalistička pregleda (nefrolog, pedijatar i sl.), dva kontrolna pregleda kod specijaliste, sve dijagnostičke pretrage (uzv,ekg,mcug i sl.) su besplatne neograničene, kao i labaratorijske.
mi smo recimo uzv cistografiju koja košta 1500 kn, uz croatiu nadoplatili 450 kn, jer nema nje na popisu ali ima mikcijska pa se razlika izvuče i doplati

nas godina ispadne manje od 1200 kn, a samo ta pretraga je 1500 kn, znači da i uz tu nadoplatu ne gubimo puno, jer imamo i sve ostalo što treba, jer nam je do sad bio uzv obavezan dva puta godišnje, i uzv cistografija jednom
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 13:59   #32
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Ne želim te prepasti i nadam se da ste dobro ali ovo gore me podsjeća na moje dijete kao sve super motorički napredan onda je počeo jako sliniti, pa padati na glavu pa sa tri godine završili kod fizijatra na vježbama pojačani tonus, zatezanje prsnog koša. Vježbali koma dero se nije se dao. Sad je dobro ali napatili smo se a mogli smo to prije obaviti da ga je pedijatar bolje pogledao
Da slažem se. pa bolje je uvijek reagirati ako je bilo što sumnjivo nego propustiti neki poremećaj i kasnije lupati glavom u zid!
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 13:43   #33
Quote:
Vesna-Knežija kaže: Pogledaj post
Croatia osiguranje, imaš više paketa,
mi smo upravo zbog Helene uzeli malom Junior paket za 95 kn mjesečno,
u njega besplatno spadaju, dva specijalistička pregleda (nefrolog, pedijatar i sl.), dva kontrolna pregleda kod specijaliste, sve dijagnostičke pretrage (uzv,ekg,mcug i sl.) su besplatne neograničene, kao i labaratorijske.
mi smo recimo uzv cistografiju koja košta 1500 kn, uz croatiu nadoplatili 450 kn, jer nema nje na popisu ali ima mikcijska pa se razlika izvuče i doplati

nas godina ispadne manje od 1200 kn, a samo ta pretraga je 1500 kn, znači da i uz tu nadoplatu ne gubimo puno, jer imamo i sve ostalo što treba, jer nam je do sad bio uzv obavezan dva puta godišnje, i uzv cistografija jednom
Molim pomoć u vezi ovog osiguranja,jer htjela bih upravo zbog ove poliklinike početi uplaćivati svojoj curki osiguranje JUNIOR ili JUNIOR PLUS,a našla sam na njihovoj stranici da je to moguće samo u okviru njihovog obiteljskog paketa,a ja i moj muž koristimo jedno drugo osiguranje,a curka bi koristila Croatiu osiguranje.
Pa tko zna dali ona može biti smostalno na Croatii,i koje su cijene paketa,koliko vi plaćate( koji paket plaćate)?

Pliz, hitno nam je,malena mora hitno na UZV i vjerovatno UZV cistografiju i lab. pretrage.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 16:51   #34
mi nemamo nikakvo osiguranje obiteljsko, samo za jedno dijete, najbolje je da ih nazoveš,
tako sam ja, na stranici ima neki info broj, sve će ti objasnit, a ugovor ti ako želiš dođu doma ili gdje ti paše,
napravit
mi plaćamo 95 kn mjesećno, u tome su godišnje dva specijalistička, dva kontrolna pregleda, i sva dijagnostika (uzv, ekg, lab.pretrage i sl) neograničeno, i imaš cjeli niz ustanova u kojima ti vrijedi to
uputnice naručuješ preko telefona i oni ih dostavljaju u ustanovu gdje je pregled dogovoren
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 00:32   #35
Hvala ti, puno si mi pomogla!
U ponedjeljak ih zovem.
Još me zanima dali je kod njih sistem da pacijent plati uslugu pa traži od njih(Croatie) refundaciju(povrat) ili klinika svoju uslugu odmah od njih naplaćuje,a mi nemamo veze s tim?
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 08:20   #36
ne, ništa ne platiš osim mjesečne premije,
i čim platiš za prvi mjesec možeš koristit usluge

ima pretraga koje ne pokrivaju skroz, recimo uzv mikcija, ali možeš dobit uputnicu za veliki dio te pretrage,ž
pretraga je 1200 kn, a uz CO nadoplatiš na uputnice samo 400 kn, tako da ti se već zbog toga isplati

tako je nama, jer nam je to jednom godišnje, a di sve drugo
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:36   #37
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Molim pomoć u vezi ovog osiguranja,jer htjela bih upravo zbog ove poliklinike početi uplaćivati svojoj curki osiguranje JUNIOR ili JUNIOR PLUS,a našla sam na njihovoj stranici da je to moguće samo u okviru njihovog obiteljskog paketa,a ja i moj muž koristimo jedno drugo osiguranje,a curka bi koristila Croatiu osiguranje.
Pa tko zna dali ona može biti smostalno na Croatii,i koje su cijene paketa,koliko vi plaćate( koji paket plaćate)?

Pliz, hitno nam je,malena mora hitno na UZV i vjerovatno UZV cistografiju i lab. pretrage.
ovako, ja imam za malu ugovoreno osiguranje junior plus
ja ga plaćam 199 kuna mjesečno, pokriva mi 4 specijalistička pregleda, 2 kontrolna pregleda te svu UZV, EEG, RTG, CT, endoskopske pretrage, bakteriološki brisevi svih vrsta, dijagnostiuku, laboratorijske preglede u neograničenim količinama.

Oni rade sa Dr. Sabol i helenom ali Sabol ne daje sve laboratorijske pretrage u oimjeru kao Helena.
Malo sam se raspitivala i skužila da kod Sabola se ide na specijalističke preglede (tamo imaju dobrog neuropedijatra) i UZV mozga, fizijatrijske preglede a u Helenu sam ja išla na laboratorijsku dijagnostiku (urinokulturu, krvne pretrage)

Ja ju imam od rođenja male a i ja sam osiguranik Croatije već 5 godina pa sam kod ugovaranja dobila popust od 15%

ako te još što zanima možeš me pitati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 10:45   #38
i da nadodam.. meni je Croatia PVT osiguranje ....

bila je već preko police na neuropedijstrijskom pregledu sa UZV mozga (to dvoje košta da plaćaš sam oko 800 kuna), zatim bila je na UZV kukova (to je isto oko 300 kuna).
U jednu subotu je neutješno plakala.... te smo ju odveliu u Polikliniku Helena na sedimentaciju urina, urinokulturu i laboratorijske pretrage.. krv i urin je bio gotov u roku od pola sata, a urinokulturu sam čekala tri dana.

ja sam jako zadovoljna... 199 kuna trošim na veće gluposti svaki dan... tako da meni se ta polica apsolutno isplati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 11:59   #39
Vesna-K,thanks
Lara jako sam ti zahvalna na ovim info,sad mi je sve puno jasnije,i ja pucam na JUNIOR PLUS paket jer mi sve preglede,snimanja i kontrole obavljamo po privatnim poliklinikama i enormno puno troškova imamo(to je sada već brojka sa 5 nula) ,pa da barem pola pokrije osiguranje bila bih na konju.

Vidjela sam da rade i sa Unimedic centrom(tamo nam je otorinac) i sada tamo putujemo savaka dva tjedna,pa kad joj očiste cerumen iz uhica,moramo snimiti sluh,možda i to ide preko police.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)

Zadnje uređivanje swanmia : 04.10.2009. at 12:21.
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 21:25   #40
tenkjuverimač

Zvala danas tipa koji je diler za Slavoniju,i odokativno mi izračuno oko 250 kn. mjesečno za policu junior plus.
Pitao je koliko je stara Mia,i na osnovu dobi mi bubnuo tu cifru.
Trebao bi jedan dan doći meni doma da mi sve detalje predoči i da ja onda znam što točno nudi za tu svotu novaca,koja nije mala.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.