Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2007., 12:19   #61
ajde zafashan, ti si u Rijeci, reci sta znas
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:19   #62
ajde zafashan, ti si u Rijeci, reci sta znas
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 15:20   #63
Ja nisam nigdje čuo da postoji banka u RH koja ispunjava tvoju muzičku želju. Na hipotekarne kredite svi traže kreditnu sposobnost.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 15:20   #64
Ja nisam nigdje čuo da postoji banka u RH koja ispunjava tvoju muzičku želju. Na hipotekarne kredite svi traže kreditnu sposobnost.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 22:40   #65
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ja nisam nigdje čuo da postoji banka u RH koja ispunjava tvoju muzičku želju. Na hipotekarne kredite svi traže kreditnu sposobnost.
hvala
kad otkrijem, javim
jer cuh da postoji samo sa potvrdom o zaposlenju, tj. s redovitim prihodima, nebitno kolki su
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 22:40   #66
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ja nisam nigdje čuo da postoji banka u RH koja ispunjava tvoju muzičku želju. Na hipotekarne kredite svi traže kreditnu sposobnost.
hvala
kad otkrijem, javim
jer cuh da postoji samo sa potvrdom o zaposlenju, tj. s redovitim prihodima, nebitno kolki su
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 18:48   #67
Volksbank:

Hipotekarni kredit uz valutnu klauzulu na EUR bez izračuna kreditne sposobnosti


PREDUVJETI:
punoljetni, kreditno sposobni državljani Republike Hrvatske s prebivalištem u RH
stalni radni odnos, najmanje 12 mjeseci prije podnošenja zahtjeva
osobe koje u trenutku dospijeća zadnjeg anuiteta kredita nisu starije od 70 godina
IZNOS KREDITA: Minimalni iznos kredita je 14.000 EUR, a maksimalni iznos 100.000 EUR (protuvrijednost u kunama)

ROK OTPLATE: do 15 godina.

KAMATNA STOPA:

8,49% godišnje, promjenjiva, uz status klijenta*
8,89% godišnje, promjenjiva
Efektivna kamatna stopa (ovisi o roku otplate), npr.:
-9,64% (iznos od 80.000,00 EUR, kamatna stopa 8,49%, rok od 15 godina, premija osiguranja kredita 2,50%)
-10,09% (iznos od 80.000,00 EUR, kamatna stopa 8,89%, rok od 15 godina, premija osiguranja kredita 2,50%)
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 18:48   #68
Volksbank:

Hipotekarni kredit uz valutnu klauzulu na EUR bez izračuna kreditne sposobnosti


PREDUVJETI:
punoljetni, kreditno sposobni državljani Republike Hrvatske s prebivalištem u RH
stalni radni odnos, najmanje 12 mjeseci prije podnošenja zahtjeva
osobe koje u trenutku dospijeća zadnjeg anuiteta kredita nisu starije od 70 godina
IZNOS KREDITA: Minimalni iznos kredita je 14.000 EUR, a maksimalni iznos 100.000 EUR (protuvrijednost u kunama)

ROK OTPLATE: do 15 godina.

KAMATNA STOPA:

8,49% godišnje, promjenjiva, uz status klijenta*
8,89% godišnje, promjenjiva
Efektivna kamatna stopa (ovisi o roku otplate), npr.:
-9,64% (iznos od 80.000,00 EUR, kamatna stopa 8,49%, rok od 15 godina, premija osiguranja kredita 2,50%)
-10,09% (iznos od 80.000,00 EUR, kamatna stopa 8,89%, rok od 15 godina, premija osiguranja kredita 2,50%)
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:38   #69
hvala syrius1
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 12:38   #70
hvala syrius1
__________________
I danas je tvoj dan...
Rimax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 09:40   #71
@syrius1
da li si dizao takav kredit? zanima me zato što planiram učiniti slično i raspitivao sam se po raznim bankama i iako kažu da ne provjeravaju, ipak to čine. konkretno, riječ je o erste banci. na webu lijepo pišu uvjeti kredita i metode osiguranja i tamo izričito piše da se kreditna sposobnost ne provjerava. ali... odem ja osobno do poslovnice i osobni bankar mi kaže kako mi mjesečna primanja nisu dovoljna za vraćanje kredita. misleći da je djelatnica neupućena, ponovim ja postupak u drugoj poslovnici i dobijem isti odgovor. dakle, tko tu koga?
__________________
ja se konja bojim
krejzihors is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 21:36   #72
pozdrav. imam 1/2 kuce i zemlje. necu jamce. digao bih hipotekarni.
da li ikoja banka daje hipotekarni samo na dio kuce?

kuću treba renovirati sa čime se drugi vlasnik slaže ali on ima svojeg sh.ta pa ne bi sudjelovao u hipotekarnom (za sada)
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 22:44   #73
Samo u slučaju da je kuća etažirana, odnosno ako se zna koji je točno tvoj dio, ali ako si u vlasništvu 1/2 idealnog dijela, a ne zna se kojeg, onda na žalost ništa bez sudjelovanja suvlasnika u hipoteci.

I sam sam slično tražio, ali ne nadjoh. Treba se raspitati preko nekoga poznatog u bankama, jer navodno postoji neka mogućnost ( ne baš transparentna ), ali ja riješio na drugi način, pa odustao od daljnjeg traganja.
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 22:49   #74
ajde javi na PM. imam idealni udio. ne moze se etazirati.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 22:53   #75
Ruler, nisi izgleda skonto. Idealni dio je nepoznat komad nečega. Da li je etažirano, tj. vlasnički podijeljeno na dva dijela ( i upisano u knjige ) ?

Sad vidjeh dopisano - nemre se etažirati. Onda nema puno pomoći, ali kao sto sam gore napisao, navodno postoji neka rupa, ali ja je nisam svojevremeno uspio pronaći. Stari mački u bankama navodno znaju kako. Mlade mačke tamo nemoj gledat', jer one ne znaju.

Nisam ti baš od pomoći
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 23:44   #76
Možda ovo malo pomogne. Pa s tim u banku ...

Članak 35.

(1) Založno pravo (hipoteka) može se upisati kao teret cijeloga zemljišnoknjižnog tijela ili kao teret idealnoga dijela nekoga suvlasnika. Hipoteka se ne može upisati kao teret pojedinih sastavnih dijelova zemljišnoknjižnoga tijela.

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/z...m_knjigama.asp
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 00:07   #77
thanks anyway. upisano u ZK. bitan je hint. iskopao sam ovo
PBZ stambeni krediti (ostali) .
- za adaptaciju, dovršenje i dogradnju, te kupnju i komunalno uređenje zemljišta u visini od 5.000 do 62.500 EUR ili od 40.000 do 500.000 kuna
hipoteka - najmanje 2 puta veća od iznosa kredita za kredite bez depozita i bez solidarnih jamaca.
idem tražiti mačore. možda prođe.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 00:10   #78
Mnogo sreće ... pa u investiciju
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 09:43   #79
Ovo je odgovor jedne od banaka ...

Poštovani,
hvala Vam što ste iskazali interes za proizvod naše banke. xxxxbank u svojoj liniji proizvoda ima hipotekarne kredite te Vam u pilogu šaljemo letke sa informacijama o proizvodu.
Za realizicaiju hipotekarnog kredita mora biti ispunjeno nekoliko uvjeta, jedan od uvjeta je taj da cijeli objekt mora ići pod hipoteku, prvenstveno jer nije etažiran.
Na našim stranicama možete pronaći i kreditni kalkulator (wwww.xxxxbank.hr) a za detaljnije informacije molimo Vas da nam se obratite u Vama najbližu poslovnicu ili nazovite na naš besplatni info telefon 0800-xxxx.

S poštovanjem,

xxxx xxxx
xxxxbank d.d.
Kontaktni centar
xxxxxx, 10 000 Zagreb
tel. 0800-xxxx
e-mail: [email protected]

Nažalost
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 20:23   #80
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
pozdrav. imam 1/2 kuce i zemlje. necu jamce. digao bih hipotekarni.
da li ikoja banka daje hipotekarni samo na dio kuce?

kuću treba renovirati sa čime se drugi vlasnik slaže ali on ima svojeg sh.ta pa ne bi sudjelovao u hipotekarnom (za sada)
nijedna banka nece uzeti pod hipoteku dio kuce jer u slucaju neplacanja tesko ce prodati idealni dio
Uzmi stambeni kredit za adaptaciju a pod hipoteku moras dati cijelu kucu uz ovjerenu suglasnost ostalih suvlasnika
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.