Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2010., 01:11   #1
Ima li traženje savjeta i mišljenja na pdf-u Psihologija smisla?

Na ovu temu potaknula me zanimljiva izjava forumaša N'dugua koji je pokretačici teme o ambicijama i prioritetima na ovom pdf-u odgovorio sljedeće:

Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Teško ćeš od ljudi koji piskaraju po forumima dobiti odgovor o ambicijama. Očigledno im je ambicija samo da krste jariće, jer nemaju pametnija posla.
...
Bez obzira je li njegova opservacija tek provokacija za maloumne, što sam ja u ovom slučaju spremna biti, ili iskreno mišljenje, neka nam posluži kao povod za temu. Što mislite o tome?

Krstite li jariće na forumu, posebno na ovom pdf-u, dijelite li savjete i mišljenja iz čiste dosade ili mislite da imate nešto i za reći?

Jeste li ovdje iz stvarne potrebe i interesa ili vam je naprosto dosadno?

Je li vam na ovom pdf-u netko nekad pomogao savjetima i je li vam bilo zanimljivo i korisno čitati što forumaši pišu?

Meni je, bilo mi je i korisno i zanimljivo, ponekad dosadno i predvidljivo. Ali zbog pozitivnih stvari sam tu.

Sad vi. Hvala unaprijed.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 02:25   #2
U mom slucaju sve zajedno... i nema ni jednog mjesta u stvarnosti gdje covjek moze na jednom mjestu naici na takvo obilje i raznolikost tema, osobnosti, pameti i gluposti...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 02:39   #3
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
U mom slucaju sve zajedno... i nema ni jednog mjesta u stvarnosti gdje covjek moze na jednom mjestu naici na takvo obilje i raznolikost tema, osobnosti, pameti i gluposti...
Dobro, ali gledajući statistiku (podatke o internet korisnicima inače), ne bismo mogli reći da su forumaši tek preslika društva (kada bismo htjeli reći da je forum društvo u malom) već ipak nešto probraniji dio, posebno forum.hr ima nekakvu reputaciju nešto više kvalitete u odnosu na ostale forume. Ima svega, slažem se, samo se ne slažem s tezom koja me potaknula na temu.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 09:06   #4
ja tu pišem jer sam pametniji od svih vas, dajem savjete jer znam više, logično razmišljam i duhovan sam kao N'dugu

pogledaj ti samo N'dugu postove i replike na postove, pa će ti biti jasno kome je dosadno, tko nema pametnijeg posla u RL i tko "krsti jariće"

taj človek piše kilometarske uvode i replike, ne pomaže nikom, a ovdje bar možeš dobiti kakav pametan, koristan savjet. nije ti ovo podforum duhovnost.

baš si našla uzorit primjer forumaša koji najčešće "mlati praznu slamu"
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 04.01.2010., 10:33   #5
meni ovdje nikad nitko nije pomogo , ja sam tu iz dosade.
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 12:50   #6
svi kažu da se treba potražiti stručnu pomoć.

pa naravno da sam prvo išao potražiti stručnu pomoć...

svi bi te samo prebacivali s jednog mjesta na drugo...
nikom se ništa neda... pa kad i potražiš stručnu pomoć tamo si misle "iss, di je baš kod mene došao"
i šalju te na drugu adresu... i tako u nedogled

i onda u očaju postaviš temu na forumu...
na kojoj te opet šalju "stručnjacima"
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 13:34   #7
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Dobro, ali gledajući statistiku (podatke o internet korisnicima inače), ne bismo mogli reći da su forumaši tek preslika društva (kada bismo htjeli reći da je forum društvo u malom) već ipak nešto probraniji dio, posebno forum.hr ima nekakvu reputaciju nešto više kvalitete u odnosu na ostale forume. Ima svega, slažem se, samo se ne slažem s tezom koja me potaknula na temu.
Bogami teško nama, ako je ovo slika kvalitete!

Kod mene se radi o svim faktorima zajedno...Da mi je nešto/netko pomogao, ne mogu reći. I moram priznati da sam prestala forum shvaćati ozbiljno...pa uglavnom u skladu s tim dajem savjete!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 13:38   #8
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Dobro, ali gledajući statistiku (podatke o internet korisnicima inače), ne bismo mogli reći da su forumaši tek preslika društva (kada bismo htjeli reći da je forum društvo u malom) već ipak nešto probraniji dio, posebno forum.hr ima nekakvu reputaciju nešto više kvalitete u odnosu na ostale forume. Ima svega, slažem se, samo se ne slažem s tezom koja me potaknula na temu.
Ne nužno. U odnosu na neke specijaliziranije forume gdje se okuplja ekipa koja zna ponešto o tome o čemu se priča, forum.hr je mjesto na kojemu se doista najlakše može mlatiti prazna slama.

A kaj se tiče odgovora na uvodno pitanje, ovisi o tome kako si postavio pitanje. PDF nam je poplavljen izljevima pameti besposlenih pubertetlija, svako malo neka tema na istu caku i nije ni čudo da ozbiljnijim ljudima to dosadi. Na neke stvari oguglaš, na druge počneš odgovarati automatski: ˝Nemoj se ubiti, život je krasan,divan,bla,bla...˝ i to ti je, manje-više, to.
Pratim ljude koji su počeli pisati otprilike kad i ja i koji su još uvijek tu i način odgovaranja na postove im se manje-više svima, uključujući i mene, drastično promijenio. Više se ne angažiram uopće na ono što pročitam, dok sam prije i suosjećala i znala pisati i kilometarske postove. Budući da u najvećem broju slučajeva i ne dobiješ neki feedback, čak ni jednostavno: ˝Hvala!˝, mislim da to sve i nema nekog smisla.
A drugo je što se velik broj tema svede na: ˝Potraži stručnu pomoć!˝ ili ˝Nemoj je.at šojke, nego uči za test iz matematike.˝
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 15:28   #9
Nije problem (toliko) u ljudima koji na postove odgovaraju, koliko u onima koji savjet traže. Po onom što čitam, ljudi tu zavape, no nisu spremni poslušati niti jedan savjet. Zapravo, dolaze tu kukati i da ih netko tješi i da se tješe međusobno. Što ne mora biti samo po sebi loše, no vidim tu višegodišnje korisnike koji stalno jedni druge tješe, no osim toga ne rade aspolutno ništa i tako se već godinama vrte u krugu svojih depri, tjeskoba i paničnih poremećaja.
Također, sve vrvi predrasudama i temeljnim neznanjem, pa će tako svaki drugi komentar biti "što će ti tablete, upiši se na aerobic", "što će ti psihijatar, oni su svi budale", savjeti da se depresija liječi tako da se trgneš, a anoreksija tako da pošalješ svoju fotku u badiću pa će im određeni forumaš reći jesu li debele ili nisu.

Tako da, niti oni koji savjet traže (a mole boga da ga ne dobiju) niti oni koji savjete dijele bazirane na svom neznanju ne čine ovaj pdf nekom referencom za traženje savjeta. I najbolji savjet doista jest - potraži stručnu pomoć, ako se radi o ozbiljnom problemu, a druge ležernije teme tu su više za zabavu.

Ako netko ima kliničku depresiju, ako ima panične napade, ako ima bulimiju ili anoreksiju - to su kliničke dijagnoze i liječe se, nema tu savjeta koji će riješiti problem.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 23:27   #10
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Ne nužno. U odnosu na neke specijaliziranije forume gdje se okuplja ekipa koja zna ponešto o tome o čemu se priča, forum.hr je mjesto na kojemu se doista najlakše može mlatiti prazna slama.
Pa da, samo dokle ćemo ići ako ćemo si dati zadatak da utvrdimo gdje točno se sve (na forum.hr) mlati prazna slama i možemo li paušalno vrijeđati forumaše (uđuture) nazivajući ih neambicioznima i besposlenima? Jer, mlatiti praznu slamu može se na bilo kojem pdf-u, na bilo koju temu - neki forumaši su skloni tome, neki nisu; isto tako, nekima je teže dokazati što mlate i to mogu samo oni koji bolje kuže tematiku, a za neke je gotovo svakome očito da chataju ili pričaju bez prevelikog sadržaja. Zanima me zašto je baš na pdf-u Psihologija moguće doći i bez imalo neugode reći ono što sam citirala gore?

A pod drugim formumima mislila sam na forume koji su opći kao ovaj, ne specijalizirani.

p.s. svima hvala na odgovorima!
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 01:10   #11
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Pa da, samo dokle ćemo ići ako ćemo si dati zadatak da utvrdimo gdje točno se sve (na forum.hr) mlati prazna slama i možemo li paušalno vrijeđati forumaše (uđuture) nazivajući ih neambicioznima i besposlenima? Jer, mlatiti praznu slamu može se na bilo kojem pdf-u, na bilo koju temu - neki forumaši su skloni tome, neki nisu; isto tako, nekima je teže dokazati što mlate i to mogu samo oni koji bolje kuže tematiku, a za neke je gotovo svakome očito da chataju ili pričaju bez prevelikog sadržaja. Zanima me zašto je baš na pdf-u Psihologija moguće doći i bez imalo neugode reći ono što sam citirala gore?

A pod drugim formumima mislila sam na forume koji su opći kao ovaj, ne specijalizirani.

p.s. svima hvala na odgovorima!
Zato što je PDF ˝Psihologija˝ jako drukčiji od onoga kakav je prije bio. Kažem, kad sam ja došla, a ima tomu već dvije i pol godine, mogao si s nekime i diskutirati o nečemu, a bilo je i tema koje su adresirale probleme iz domene psihijatrije i psihologije. Sad se utopio u pustom chateraju i pubertetskim Weltschmerzima.
A N' dugu ima pravo reći što god hoće, sve dok ne zađe u područje diskriminacije. Ono, koliko znam, još uvijek ne uključuje nazivanje korisnika PDF-a ˝Psihologija˝ krstiteljima jarića.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 02:09   #12
Pa bilo se govorilo i o ovisnosti o forumu.

Mislim da je ovisnost (dakle, stečeni poremećaj) uzrok prisustva ovdje mnogih.

Forum je highly addictive stuff.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 02:11   #13
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Pa bilo se govorilo i o ovisnosti o forumu.

Mislim da je ovisnost (dakle, stečeni poremećaj) uzrok prisustva ovdje mnogih.

Forum je highly addictive stuff.
Na ovom pdf-u je bila ta tema? Valjda prije mog pomnijeg praćenja - to je inače svakako tema za mene, moram je naći.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 02:16   #14
da mi ne paše ne bih ovdje bila
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:10   #15
nemam pojma kaj njega smeta

ali, ako ovdje, na psihologiji, ima ijedna osoba kojoj je teško, koja se ne zeza, ne postavlja temu tek toliko jer joj je dosadno, i ako dobije makar zrnce utjehe, razumijevanja, možda i kakav konstruktivni savjet,utuče vrijeme u blebetanju umjesto u tjeskobi, onda je odgovor na pitanje topica - ima smisla!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 22:28   #16
Quote:
Gradski konj kaže: Pogledaj post
moja je ambicija dobro se zajebavati kad god imam vremena za web forum.

poneki postanu moderatori iako imaju karton za govor mržnje 500 punti, al što ćeš; život je zajeban
A što ćeš, svašta ima na ovom svijetu i u ovoj državi, kao da je cirkus. Poneki uz pomoć glasova 1000 glasača prijavljenih u jednoj dvokatnici i sličnih štosova postanu gradonačelnici, pa onda i kandidati za predsjednika države, a pijani bježe od policajca kao zadnji desperadosi. Takvi bi umjesto policije radije uveli šerife na konjima, kao nekad na divljem zapadu, koje bi jahali njihovi vlastiti zaštitari regrutirani iz mutnih braniteljskih udruga, dovedeni na dobro plaćene pozadinske položaje iz drugih krajeva naše domovine (jer takvih tvrdih, a pokvarenih glava i glavaša ovdje nema u dovoljnom broju), a kad zagusti i isplivaju malverzacije i dugovi, onda bi, vjerojatno i opet na konjima kao banditi, klisnuli preko granice. Jer bi inače mogli svi zajedno dobiti 500 godina. A tak bu i bilo.

Jer misliti i tražiti mišljenje ima smisla, a ljudima je već ionako došlo iz dupeta u glavu, pa im i ne treba više puno govoriti i pisati. A onima kojima još takve stvari nisu jasne trebalo bi otvoriti i pdf. psihijatrija, a ne samo psihologija.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 22:46   #17
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
A što ćeš, svašta ima na ovom svijetu i u ovoj državi, kao da je cirkus. Poneki uz pomoć glasova 1000 glasača prijavljenih u jednoj dvokatnici i sličnih štosova postanu gradonačelnici, pa onda i kandidati za predsjednika države, a pijani bježe od policajca kao zadnji desperadosi. Takvi bi umjesto policije radije uveli šerife na konjima, kao nekad na divljem zapadu, koje bi jahali njihovi vlastiti zaštitari regrutirani iz mutnih braniteljskih udruga, dovedeni na dobro plaćene pozadinske položaje iz drugih krajeva naše domovine (jer takvih tvrdih, a pokvarenih glava i glavaša ovdje nema u dovoljnom broju), a kad zagusti i isplivaju malverzacije i dugovi, onda bi, vjerojatno i opet na konjima kao banditi, klisnuli preko granice. Jer bi inače mogli svi zajedno dobiti 500 godina. A tak bu i bilo.

Jer misliti i tražiti mišljenje ima smisla, a ljudima je već ionako došlo iz dupeta u glavu, pa im i ne treba više puno govoriti i pisati. A onima kojima još takve stvari nisu jasne trebalo bi otvoriti i pdf. psihijatrija, a ne samo psihologija.
Prvi odlomak o bezvlašću u ovoj državi te padu morala ne vidim kakve veze ima s ovom temom koju sam postavila.

Na drugom odlomku ti hvala, ne sumnjam ja da misliti i tražiti mišljenje ima smisla, nego me zanima kakva je situacija specifično na ovom pdf-u, zato jer su teme "svakodnevne", a odgovori raznovrsnih backgrounda (od laika, stručnjaka, onih koji naprosto vole sudjelovati itd.) pa me zanima je li od pomoći (konkretne) onima koji nešto pitaju. I na tu svoju dilemu sam dobila kvalitetne odgovore.

Ovaj dio o tome da "onima kojima još takve stvari nisu jasne trebalo bi otvoriti i pdf. psihijatrija, a ne samo psihologija" mi sad objasni, da ne bi opet bilo zabune oko toga što si mislio. Na koga se precizno odnosi, na mene kao postavljača teme?
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 01:17   #18
... deca, deca...
Svatko od 20hiljadaikusur clanova ovaj forum shvaca na svoj nacin... i to je po meni OK dok god se ne predje u otvoreno vredjanje i omalovazavanje... ja osobno se trudim da na svaki tematski upit odgovorim ozbiljno koliko god je to moguce, jer s ove strane ekrana i nije bas najjasnije sto je potaklo autora da otvori temu, kakav mu je psiholoski profil, da li je na nekakvom rubu, izaziva druge ili jednostavno ubija vrijeme jer su pitanja tako plitka (pa ponekad se i ja zanesem)... i evo : sad mi nije jasno zasto je kolegica Whereabout zaradila crveni karton...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 22:14   #19
Traženje mišljenja i savjeta na ovom pdf-u sigurno ima smisla i mnoge teme i odgovore je zanimljivo pročitati.
Što se tiče ponavljanja tema na istu foru, meni je posve razumljivo da ako netko ima neki akutni problem npr. usamljenost da on treba svoju temu i da mu 187 sličnih ne znači puno, jer njega muči njegova muka i on želi da na njega netko obrati pažnju, da njega savjetuje, njega utješi. Ta osoba želi izraziti sebe i verbalizirati svoj problem i ona time nešto i dobiva odgovore koje shvaća kao baš njoj namjenjene, makar su i problem i odgovori u biti vječni i isti. Ona ih shvaća osobno, jer za nju i jesu osobni.
Isto tako, kad su problemi ozbiljniji, ljudi se baš ne prosipaju nego više manje upućuju na stručnjaka, što je jedini ispravan odgovor.
Lijepo je i da se tu ljudi koji prolaze slične patnje međusobno tješe, bodre, šale, druže.
Maher je to lijepo rekla u svom postu.
Ako se ljudi tu dolaze malo i podružiti s drugim forumašima,dijelom i iz dosade, što tome fali.
Na svakom pdf-u je mnoštvo tema i ne vidim da je nužno da sve budu privlačne i prikladne za svakog forumaša koju tu navraća.
Ako su teme malo više teoretske tu se manje ljudi uključuje u rasprave, ali to je i logično.
Osobno bi mi bilo drago da ima više tema na kojima se ne bi rješavalo nečiji konkretni problem, nego razgovaralo i raspravljalo više teoretski, ali ja sam INTP tip ličnosti, ja volim promatrati,analizirati i teoretizirati, otkrivati principe djelovanja. A ljudi i njihova psihologija su mi masu zanimljivi.
Forum je po strukturi ljudi, u načelu, kao nekakav osnovnoškolski razred, to vrijedi i za ovaj pdf. Neki drugi pdf-ovi imaju homogeniju strukturu.U svakom osnovnoškolskom razredu imamo odlikaše, pametne, štrebere, osrednje likove, barabe, dobričine, bezlične,glupe, propalice. I svatko se mora imat pravo izraziti. Osobno mi se sviđa što ovaj pdf nije elitistički.
Uglavnom, vrlo dobar pdf.
P.s. Vezano uz jariće, sve tantijeme pokretačica teme i ostali trebaju uplatiti meni. Biće love s obzirom koji ste šou iz ničeg napravili.
N' dugu je točno rekao da je na mojoj temi ambicija i prioriteta on odgovarao meni na moju šalu rečenu u kratkom chatu s trećim forumašem, kojeg zbilja u ovo nećemo uplitat, koja je njega izgleda zasmetala, da je on kao besposlen pop koji i jariće krsti. Kao šalu, a ne uvredu to su vidjeli i modovi filozofije jer je to kao off i chat( što i jest bilo) pobrisano i nije bilo sankcija jer je tamo postojao i širi kontekst koji se ticao i njegova odgovora i primjedbe na moj upis i reakcija trećih. Mod na filozofiji je po meni odreagirao točno kako je i trebao.
Uglavnom, izjava N' dugua na mojoj temi je definitivno vezana i uz činjenicu što sam ja kao forumaš čini se malo prefilozofski nastrojena za pdf psihologija, a premalo filozofska i previše psihološka za pdf filozofija.
Naime, čovjek mi je puno bliži i interesantniji od kvantnih vakuma i crnih rupa u svemiru, a ni njega i svijet oko mene još nisam skužila. Ja sam od razumjevanja svemira svjetlosnim godinama udaljena.

I čini mi se da bi dobar dio ove teme, ako ne i sve, sadržajno pripadao PŽK-u!!!

Toliko od mene, činilo mi se o.k. nešto tu napisat, kad je već pokretačica tema vadila nešto što je odgovoreno na moju temu i to iskoristila za pokretanje svoje.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi

Zadnje uređivanje Stella1 : 06.01.2010. at 22:22.
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 10:03   #20
pobrisala sam 38 postova

tema je: ima li traženje savjeta i mišljenja na pdf-u Psihologija smisla?

pretpostavljam da svaki forumaš ovdje ima svoj stav o tome. ja sam svašta zanimljivo ovdje saznala. no da imam neki zbilja veliki problem, ne bi ga iznosila ovdje. puno mogu pomoći savjeti ljudi koji imaju isto ili slično iskustvo, ali za neke stvari ti zbilja treba stručnjak. zato je ovdje toliko čest savjet: obrati se stručnjaku
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.