Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2010., 01:16   #41
http://pandc.ca/?cat=carl_jung&page=..._individuation

Tu je oke objašnjenje sjene i još nekih Jungovih stvari.
I rado bi da netko tko se bavi psihologijom ukaže na greške u tekstu ako ih ima.
Mislim, čisto točnosti radi..

I može preporuka knjige neke koja se bavi Jungovom psihologijom?
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 20:03   #42
Quote:
quietboygonewild kaže: Pogledaj post
Zbunjujuć naslov teme, ali vrlo jednostavno.

Zanima me, da li svaka osoba ima stranu koju ne želi otkriti, stranu koje se srami, stranu koje se boji ili stranu koju mrzi ili je to sve mit?

Nešto tipa da mrzi svoju obitelj, želi napustiti sve i otići što daleko moguće može, voli osjećat nadmoći na drugima, taji osjećaje spram istog spola, želi da njen život bude viđen što više, osjećaj mržnje i nadgledanja od strane drugih zbog vaše posebnosti, i sl.

Ima li nešto što vi sami tajite, te želite/ne želite podjeliti s drugima i kako se osjećate zbog toga? Osjećate li se manje vrijednim od drugih zbog toga? Imate li volje mjenjati to ili bi ste rađe ostavili nedirnuto? Imate li ikad potebu tražit pomoć od drugih zbog toga? Kako bi ste se osjećali da netko otkrije te osjećaje, te još ako svima počne pričat o njima? Kako prikrivate te osjećaje i sl.?

Zanimaju me stavovi i mišljenja drugih osoba glede toga.
ti si za vrapče prijatelju...
ne, normalni ljudi se ne osjećaju nadmoćno i posebno i nemaju neke posebne 'tajne' .. normalni ljudi su jednostavni i ne kompliciraju si život.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 22:32   #43
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
to ti baš nije dobro znaš?
brijem da il imaš noćne more il ne sanjaš baš.
(ne znam, možda i nije, nije da postoji pravilo, al ono)
(sad sam tek vidio repliku...)

... ma zezao sam se, ja se sasvim dobro osjecam na mentalnom planu, nemam drugih licnosti... a slazem se s onim sta je @kor-im rekao, neznam da li bih ja tako dobro...

... a za nocne more : bilo ih je nekad, sad sam samo tuzan poslije vecine snova... isto kao i na javi...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 00:53   #44
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
(sad sam tek vidio repliku...)

... ma zezao sam se, ja se sasvim dobro osjecam na mentalnom planu, nemam drugih licnosti... a slazem se s onim sta je @kor-im rekao, neznam da li bih ja tako dobro...

... a za nocne more : bilo ih je nekad, sad sam samo tuzan poslije vecine snova... isto kao i na javi...
a ne znam. kod sebe opazih da kad sam počel zapisivat pa preispitivat snove i kad sam se baš počel suočavat sa problemima, noćne more su mi nestale i sveukupno sam postal nekak manje opterečen i više sretan.
ko da mi je teret maknut s leđa..

ne znam, može imat veze i nemora

i nije to druga ličnost, sam jedan dio nas koji se bojimo upoznati
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.