Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 22:37   #21
Quote:
*Ava* kaže: Pogledaj post
Možeš objasniti poantu rušenja banaka? Što time društvo dobiva?
Bolje uvjete za kreditiranje ?

Trenutno su uvjeti za kreditiranje (bilo koje vrste) u najmanju ruku...nepovoljni.


U slucaju da se povuce novac iz banka drustvo u cijelini moze birati u koju ce banku staviti svoj novac.

U ovom trenu se banke ponasaju kao vlasnici novca..a u stvari su samo usluzna dijelatnost izmedu pravih vlasnika i osoba kojima je potreban kapital.

Ja mislim da to nije tako lose za drustvo...bolji uvjeti
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:39   #22
koji bullshit...

nu zovni erica, si du mu šoldi
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:44   #23
Quote:
*Ava* kaže: Pogledaj post
Vidjela sam taj video prije nekoliko dana i već nakon nekoliko sekundi čovjek je ostavio dojam da samo želi privući pažnju na sebe kao političara ovakvim senzacionalnim pozivom.
Ja ne vidim nista lose u tome sto zeli privuci paznju.



Quote:
*Ava* kaže: Pogledaj post
Rušenje bankarskog sustava? Lijepo zamišljeno, ali ne ide to baš tako. Teoretski, da masa ljudi i krene dizati svoje pologe - da, definitivno bi zaškripalo s nedostatkom raspoložive gotovine. Ključno pitanje: koliko ljudi ima štednju u banci a vista? Ili misliš da će raskidati oročene depozite da bi rušili bankarski sustav?
Kud bi onda s tim novcem? Doma u čarapu možda?
Clanak iz NY Times-a sa jucerasnjim datumom.

Posudivaci su prestali otplacivati svoje kredite. Nije stvar u tome da se povuce samo novac...sto ako odredeni broj ljudi povuce novac a drugi ljudi prestanu otplacivati kredite ?


Quote:
*Ava* kaže: Pogledaj post
Prebacivanje novaca u "sigurniju" banku kako kažeš... a koja je to? Zar nemaš sad novac u banci u koju imaš najviše povjerenja?
Ne

Ja imam novac u banci koja mi je pruzila nivo usluge (za Hrvatske prilike) koji mi je bio prihvatljiv.

Jedini razlog zasto poslujem sa bankama u Hrvatskoj je taj sto me na to obavezuje zakon. Kako poslujem u Hrvatskoj moram postivati zakon.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:47   #24
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To ionako nema veze sa tobom, niti imaš ušteđevine niti bi to utjecalo na tvoj kredit. Kao što sam negdje već napisao, revolucionari ionako nemaju ušteđevine tako da ništa od toga.
Neces vjerovati ali dio "revolucionara" dolazi iz relativno imucnih obitelji.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 11:25   #25
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Neces vjerovati ali dio "revolucionara" dolazi iz relativno imucnih obitelji.
To što je netko imučan ne znači da ima ušteđevine, naprotiv, većina ima kapital investiran negdje i još su u kreditima.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 11:34   #26
Quote:
sailor kaže: Pogledaj post
ideja je idiotska, valjda kao i predlagač
jel on već digao pare? tribaće mu kamion...
Možda je već kupio kamion.




....preko Rončevića
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 17:46   #27
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To što je netko imučan ne znači da ima ušteđevine,
Imucni ljudi (kompanije) imaju ustedevinu. Zato i jesu imucni

Microsoft = 49 miljardi $

Apple = 40 miljardi $t



Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
naprotiv, većina ima kapital investiran negdje i još su u kreditima.
Ljudi koji imaju investirani kapital i jos su u kreditima nisu imucni. U stvari su vrlo siromasni i pod stalnom prijetnjom bankrota

Agrokor


Todoric


Stvarno imucni ljudi kupuju od viska zarade druge kompanije i sire se. Sirotinja mora uzimati kredite da bi prezivjela, kupila kuce ili se sirila.

Barem je tako u pravom poslovnom svijetu.Kao sto si mogao vidjeti na primjerima Microsofta ili Applea (ima jos primjera....).

Hrvatski nacin "poslovanja" i bogacenja je i prouzrocio ovu krizu kao i propadanje "tajkuna".....Pevec..Fizulic...da nabrojimo samo dosadasnje bankrote. A kriza jos nije gotova i bankroti ce se nastaviti.

Oni "poduzetnici"koji imaju zalihe kapitala i nisu zaduzeni ce prezivjeti. Svi ostali ce propasti. Sto je u potpunosti normalno i uobicajeno u trzisnoj ekonomiji.

Mene samo zanima da izvucem svoj kapital iz banaka prije nego pocnu propadati. Nista drugo...ja samo ne bi zelio da me povuku sa sobom......
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 17:57   #28
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Možda je već kupio kamion.




....preko Rončevića
Pretpostavljam da nikad nisi vidio kako izgleda 1 000 000 Eura u gotovini ?

Stane u ovakvu torbu.

Stovise, stane i vise ovisno o nominaciji novcanica. Gotovina nije toliko nezgrapna za nositi a cekovi su jos prakticniji.

A euro je u nominaciji od 1000


tako da ti ne treba kamion za prenositi nekoliko milja novaca. Dovoljno ti je jedna torba i visoke nominacije.

Recimo....ovo je 207 milja $ a cak ti ni za to ne treba kamion nego obican kombi.

__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 18:05   #29
Gdje si ti i kada, na kojem tripu, vidio pravu novčanicu od 1000 eura?

Lako tako je moguće i da si vidio milijun eura u gotovini, ali i kojeg miša ili letećeg ružićastog slona.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 18:07   #30
lol za ovu zelenu novcanicu gore
ako cemo analogiju sa sokovima u bircu , ovo je produzena stotka
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 18:30   #31
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Gdje si ti i kada, na kojem tripu, vidio pravu novčanicu od 1000 eura?
To da li sam vidio ili nisam je moja osobna stvar.

Uz duzno postovanje mislim da te se to ne tice (niti je to tema rasprave).


Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Lako tako je moguće i da si vidio milijun eura u gotovini, ali i kojeg miša ili letećeg ružićastog slona.
Ja sam vidio nekoliko miseva u zivotu. Iako ne vidim razlog zasto bi te to zanimalo

A ovo je ruzicasti slon

__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 18:46   #32
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
lol za ovu zelenu novcanicu gore
ako cemo analogiju sa sokovima u bircu , ovo je produzena stotka
Imas u potpunosti pravo. Hvala na infomaciji...

Ima zato 1000 $ ?



I 1000 svicarski franaka ?



I 500 eura ?




A i ako se ne varam postojala je 1000 DM



Uglavnom..velika kolicina novca u gotovini nije pretjerano komplicirana za nositi...samo ocito ne u eurima....kao sto rekoh...1 000 000 eura se moze bez problema staviti u sportsku torbu. Nisam specificirao u kojim nominacijama.....
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 20:24   #33
imaš pravo, nisi specificirao nego si samo stavio sliku novčanice od "1000 eur"
što misliš koja količina ljudi bi uspila podići novce da stvarno 07.12. krene bankrun? jesi svjestan koji neredi bi nastali jer novca nema ni blizu dovoljno
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 20:29   #34
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Imucni ljudi (kompanije) imaju ustedevinu. Zato i jesu imucni

Microsoft = 49 miljardi $

Apple = 40 miljardi $t
Ljudi koji imaju investirani kapital i jos su u kreditima nisu imucni. U stvari su vrlo siromasni i pod stalnom prijetnjom bankrota

Agrokor


Todoric


Stvarno imucni ljudi kupuju od viska zarade druge kompanije i sire se. Sirotinja mora uzimati kredite da bi prezivjela, kupila kuce ili se sirila.

Barem je tako u pravom poslovnom svijetu.Kao sto si mogao vidjeti na primjerima Microsofta ili Applea (ima jos primjera....).

Hrvatski nacin "poslovanja" i bogacenja je i prouzrocio ovu krizu kao i propadanje "tajkuna".....Pevec..Fizulic...da nabrojimo samo dosadasnje bankrote. A kriza jos nije gotova i bankroti ce se nastaviti.

Oni "poduzetnici"koji imaju zalihe kapitala i nisu zaduzeni ce prezivjeti. Svi ostali ce propasti. Sto je u potpunosti normalno i uobicajeno u trzisnoj ekonomiji.

Mene samo zanima da izvucem svoj kapital iz banaka prije nego pocnu propadati. Nista drugo...ja samo ne bi zelio da me povuku sa sobom......
Ne kužim kakve veze imaju "revolucionari"-fizičke osobe sa firmama-pravnim osobama ili valjda ne misliš da će Microsoft "štrajkati" protiv banaka? Pišeš kontradiktorne stvari (vidi boldano).
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 20:46   #35
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
To da li sam vidio ili nisam je moja osobna stvar.

Uz duzno postovanje mislim da te se to ne tice (niti je to tema rasprave).
Napisao si da je euro u nominaciji od 1000 i još stavio sliku kao potvrdu.

I sad se pokušavaš šeretski izvući u stilu "a postoji li 1000 $". Ne postoji u cirkulaciji preko 40 godina!

A Vi gosp. direktore, kako sami navodite za sebe u ovoj temi, u svojoj povijesti otvaranja tema, ali i pisanja na Forumu, imate većinu toga na LJES-u i ŽK-u u tinejđerskom tonu pa dopustite da Vam ne vjerujem da ste ikada vidjeli više od 10 000 eura na hrpi.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:16   #36
Glede investicija imućnih ljudi:

Najveći svjetski bogataši u svojim portfeljima sve češće gomilaju zlato, a neki od njih svoje bogatstvo nastoje zaštititi kupnjom i više tisuća kilograma te plemenite kovine odjednom, objavio je Reuters u izvještaju sa summita vodećih svjetskih bankara u New Yorku
Strah od nove recesije znatno je potaknuo potražnju za fizičkim zlatnim bulionima, te dionicama zlatnih rudnika, ističe za Reuters Josef Stadler, izvršni direktor u švicarskoj banci USB, prenosi portal srebrozlato.com.



http://www.tportal.hr/biznis/novaciu...ama-zlata.html
Spin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:19   #37
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post

Stovise, stane i vise ovisno o nominaciji novcanica. Gotovina nije toliko nezgrapna za nositi a cekovi su jos prakticniji.
da, preporučio bih ti da uzmeš čekove. ili jedan ček s puno nula i stane ti u takujin.
pa sutra s njim moš orptilike ništa i onda žicaj za kavu
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:33   #38
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Napisao si da je euro u nominaciji od 1000 i još stavio sliku kao potvrdu.

I sad se pokušavaš šeretski izvući u stilu "a postoji li 1000 $". Ne postoji u cirkulaciji preko 40 godina!

A Vi gosp. direktore, kako sami navodite za sebe u ovoj temi, u svojoj povijesti otvaranja tema, ali i pisanja na Forumu, imate većinu toga na LJES-u i ŽK-u u tinejđerskom tonu pa dopustite da Vam ne vjerujem da ste ikada vidjeli više od 10 000 eura na hrpi.
mislim da si ga dobro precjenio.

Doduse nije sam , dam se kladit da velika vecina ljudi na ovom PF nije vidla tolko na hrpi . A kad gledeas to nije doslovno nista , stane u đep bilo koji

lol za tisucu dolara i eura , jos jednom
svicarci postoje al kakve to veze ima s eurima da mi je samo znat..postoji i novcanica od 10 tisuca jena , os to stavit?hehe
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:44   #39
ma nema on još ni tekući, možda nekog medu štedu
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:56   #40
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Bolje uvjete za kreditiranje ?

Trenutno su uvjeti za kreditiranje (bilo koje vrste) u najmanju ruku...nepovoljni.


U slucaju da se povuce novac iz banka drustvo u cijelini moze birati u koju ce banku staviti svoj novac.

U ovom trenu se banke ponasaju kao vlasnici novca..a u stvari su samo usluzna dijelatnost izmedu pravih vlasnika i osoba kojima je potreban kapital.

Ja mislim da to nije tako lose za drustvo...bolji uvjeti
Bolje uvjete za kreditiranje kažeš?
Kredite će odobravati na temelju čega? I tko će ih odobravati? Jer banke više neće postojati. Osnovat će se nove? A tko će štediti u njima poučen iskustvom?

Društvo i danas, koliko je meni poznato, može birati u kojoj će banci štedjeti.

Banke i jesu vlasnici tih novaca. Jer kad ti u banku položiš svoj novac, imaš potraživanje prema njoj. Ali nije te briga što će ona s tim novcem učiniti. Tako dugo dok prema tebi ispuni svoju obvezu. S druge strane, banka tvoj novac pretvara u drugi oblik potraživanja koje "prodaje" krajnjem korisniku novčanih sredstava. Dakle ona je intermedijar.
__________________
Kakvi zeleni, kaj je tebi, njih zanima fotelja i lova, a ne zelenilo, nemoj biti naivna
*Ava* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.