Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2011., 14:40   #1
Šindra bitumenska

Bok,

kupujem šindru za krov kuće, mora obavezno biti boja crna,
te me interesira kojeg proizvođaća mi preporučate ,
te dal su sve šindre više manje iste kvalitete ili ima boljih i lošijih ?
te koja je cijena navedenih.

hvala

Zadnje uređivanje Majstor : 25.05.2020. at 16:33. Reason: Promjena naslova posta -
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 15:55   #2
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
Bok,

kupujem šindru za krov kuće, mora obavezno biti boja crna,
te me interesira kojeg proizvođaća mi preporučate ,
te dal su sve šindre više manje iste kvalitete ili ima boljih i lošijih ?
te koja je cijena navedenih.

hvala
Evo gledao sam neka testiranja šindre i mogu ti reći da šindra i nije tako loš izbor za krov...Može podnjeti vrlo jake udarce i jak vjetar...Razlike u kvaliteti ima...recimo neka Američka tvrtka sigurno ima proizvodi bolje šindre nego većina europskih proizvođača-to je zato jer ameri i kanađani samo šindre i stavljaju...
neznam baš za neke specijalne tvrtke u hr. al cijena je oko 45 kuna m2
__________________
Sve je bilo dobro
pacmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 16:05   #3
Quote:
pacmann kaže: Pogledaj post
Evo gledao sam neka testiranja šindre i mogu ti reći da šindra i nije tako loš izbor za krov...Može podnjeti vrlo jake udarce i jak vjetar...Razlike u kvaliteti ima...recimo neka Američka tvrtka sigurno ima proizvodi bolje šindre nego većina europskih proizvođača-to je zato jer ameri i kanađani samo šindre i stavljaju...
neznam baš za neke specijalne tvrtke u hr. al cijena je oko 45 kuna m2
Ide i do 100kn.

(inače nisam za šindru ali da ti malo pomognem)

Nije toliko bitna šindra koliko je bitno pripremiti podlogu.

Ima nekih ljudi na forumu koji su lijepo opisali kako mora biti složena podloga, ali neznam gdje je to pisalo .

Ako sama podloga nije zadovoljena, nemožeš očekivati dugi vijek od šindre.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 17:37   #4
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Ide i do 100kn.

(inače nisam za šindru ali da ti malo pomognem)

Nije toliko bitna šindra koliko je bitno pripremiti podlogu.

Ima nekih ljudi na forumu koji su lijepo opisali kako mora biti složena podloga, ali neznam gdje je to pisalo .

Ako sama podloga nije zadovoljena, nemožeš očekivati dugi vijek od šindre.
tnx na odg.
mi imamo i sad šidndru već 20 godina i svoje je dala,
pa bih opet šidnru...

samo neznam dal je svjedno kupiti onu za 45kn ili neku skuplju ?
mi imamo ispod šindre standarnu drvenu konstukciju, daske i grede....
kakva je kanadska šindra tj.ovdje se reklamiraju:

http://www.goldenglobe.hr/stranice/oks/oks.html

tnx !
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 18:55   #5
sto se tice same sindre bitno ti je da je na staklenim vlaknima

recimo ovo: http://www.gutta.com/html/hr/proizvo...menska-sindra/

cak ni neznam dal jos ima one na papiru, te su prhle samo tako...
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 08:31   #6
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
sto se tice same sindre bitno ti je da je na staklenim vlaknima

recimo ovo: http://www.gutta.com/html/hr/proizvo...menska-sindra/

cak ni neznam dal jos ima one na papiru, te su prhle samo tako...
znači ova bitumenska šindra je dobra ?

tnx !
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 10:09   #7
Ne znam u kojem području živiš ali šindra ti ne voli velike razlike razlike u temperaturi dan-noć i uglavnom zbog toga ona propada, ako si u kontinentalnom dijelu ja bih ti predložio da razmisliš o crijepu.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 12:04   #8
Rekao je da već ima šindru i to 20godina!!!!, ako mu je dovoljno neka ide, ali nije nigdje napisal da je nezadovoljan
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 13:54   #9
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Rekao je da već ima šindru i to 20godina!!!!, ako mu je dovoljno neka ide, ali nije nigdje napisal da je nezadovoljan
Pitanje nije bilo upućeno tebi, ja za razliku od tebe čitam cijele postove.
btw ako je imao šindru 20 god. pretpostavljam da već barem 5 ima s njom problema i da ju zato želi ili mora mijenjati, e sada je pitanje zašto ju mora mijenjati zar ne, ja samo pokušavam skrenuti njegovo pitanje na ono bitno a to je trajnost i isplativost ulaganja svakih 20 god. u novu šindru.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 20:05   #10
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
znači ova bitumenska šindra je dobra ?

tnx !
dobra je
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 20:40   #11
Ja mogu reći da ne poznajem nikoga ko je zadovoljan s šindrom,uključujući mene.Mislim da je trajnost od 20 godina prekratka.Recimo na jednom dijelu kuće imam crijep koji je star preko 60 godina i
mogao bi trajati još toliko.A oni nezadovoljnici šindrom ukljućujući i mene, svoju su šindru morali mijenjati nakon 15-ak godina.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:14   #12
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Ja mogu reći da ne poznajem nikoga ko je zadovoljan s šindrom,uključujući mene.Mislim da je trajnost od 20 godina prekratka.Recimo na jednom dijelu kuće imam crijep koji je star preko 60 godina i
mogao bi trajati još toliko.A oni nezadovoljnici šindrom ukljućujući i mene, svoju su šindru morali mijenjati nakon 15-ak godina.
pa onome kome traje 15-20god s njom bi trebal biti zadovoljan

jedina mana je bila u tadašnjoj cijeni koja je bila previsoka u odnosu na kvalitetu...
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 09:34   #13
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
pa onome kome traje 15-20god s njom bi trebal biti zadovoljan

jedina mana je bila u tadašnjoj cijeni koja je bila previsoka u odnosu na kvalitetu...
Jel bi trebali biti zadovoljni zato što nakon 2 mjenjanja od po 15 g. ta igra košta puno više nego cijela kuća do pod krov, a možda i više + sva zajebancija??????????
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 10:06   #14
Po meni nebi to stavljo ako crijepovi manje vise 100god garancije imaju,a ovo nemre 20 zdrzat,di je tu racunica?Btv stvar je u tome jedino ako je pre mali nagib krova,i ako nemoze krov taj teret izdrzat.Ko voli nek izvoli ja nebi.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 18:36   #15
gle, kad imas sindru imas oplatu i nju

kad imas crijep imas i oplatu i hidroizolaciju (ljepenka/ppvn folija), kontraletve, letve, crijep, zljebnjaci, sljemeno/grebena traka, mrežica za štetočine....

nije isto kad moras, a nemas iz cega iskeširati. Cisto da rascistimo, nije da zagovaram sindru da je bolja od crijepa. Moje misljenje je bas suprotno, crijep je daleko kvalitetnija i dugorocno isplatljivija solucija (ako je rađeno sve po PS-u). Al to nazalost ima i svoju cijenu.

I molim vas da ne trabunjate tolko gluposti o teretu krova jer ocito nemate pojima koliko je predviđeno opterecenje snijega recimo za kontinentalnu hrvatsku, jer da znate bi znali da je masa crijepa po m2 zanemariva u odnosu na to.
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 21:38   #16
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
gle, kad imas sindru imas oplatu i nju

kad imas crijep imas i oplatu i hidroizolaciju (ljepenka/ppvn folija), kontraletve, letve, crijep, zljebnjaci, sljemeno/grebena traka, mrežica za štetočine....

nije isto kad moras, a nemas iz cega iskeširati. Cisto da rascistimo, nije da zagovaram sindru da je bolja od crijepa. Moje misljenje je bas suprotno, crijep je daleko kvalitetnija i dugorocno isplatljivija solucija (ako je rađeno sve po PS-u). Al to nazalost ima i svoju cijenu.

I molim vas da ne trabunjate tolko gluposti o teretu krova jer ocito nemate pojima koliko je predviđeno opterecenje snijega recimo za kontinentalnu hrvatsku, jer da znate bi znali da je masa crijepa po m2 zanemariva u odnosu na to.
Ja sam pročitao cijeli post i nisam primjetio da je netko i spomenio teret krova,pa ne znam tko to trabunja? A o cijeni bi se dalo razgovarati, nije sve jeftinije i isplativije.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 21:42   #17
nije se ticalo striktno tebe...

a i molim te da mi napises gdje sam ja napisao da je jeftinije isplatljivije?
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 23:11   #18
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
nije se ticalo striktno tebe...

a i molim te da mi napises gdje sam ja napisao da je jeftinije isplatljivije?
Ja i nisam napisao da si to ti tvrdio, to je moja konstatacija, opet tvrdim da treba čitati, a koga se je onda ticalo ono tvoje o teretu, jbg sada i mene zanima.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 23:19   #19
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Ja i nisam napisao da si to ti tvrdio, to je moja konstatacija, opet tvrdim da treba čitati, a koga se je onda ticalo ono tvoje o teretu, jbg sada i mene zanima.
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Po meni nebi to stavljo ako crijepovi manje vise 100god garancije imaju,a ovo nemre 20 zdrzat,di je tu racunica?Btv stvar je u tome jedino ako je pre mali nagib krova,i ako nemoze krov taj teret izdrzat.Ko voli nek izvoli ja nebi.
cak nisam ni mislio striktno na gospodina iznad, nego ta famozna masa pokrova se provlaci kroz sve moguce teme o krovovima. Daleko od toga da je zanemariva, ali ako se uzima u obzir, onda valja uzeti u obzir sve cinjenice.
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 12:33   #20
Bundy Boy
Ajde se javi već jednom, da ustanovimo gdje leži problem....
kaj si odlučil, dali si zadovoljan sa samo 20godina šindre itd.....
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.