Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2012., 15:29   #1
Question Međugalaktički prostor

Svi znamo da su galaksije sastavljene od miliona zvijezda,planeta i ostalih nebeskih tijela.Udaljenosti između nebeskih tijela unutar jedne galaksije su ogromne a sam prečnik recimo naše galaksije je XX svjetlosnih godina.
Udaljenosti izmedju pojedinih galaksija su još veće i brojkama ih je teško izraziti,mene zanima kakvi uvjeti vladaju unutar međukalaktičkog prostora,da li tu ima kakvih nebeskih tijela ili je taj prostor obična hladna i mračna ledara
Misterxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 23:15   #2
Quote:
Misterxy kaže: Pogledaj post
Svi znamo da su galaksije sastavljene od miliona zvijezda,planeta i ostalih nebeskih tijela.Udaljenosti između nebeskih tijela unutar jedne galaksije su ogromne a sam prečnik recimo naše galaksije je XX svjetlosnih godina.
Udaljenosti izmedju pojedinih galaksija su još veće i brojkama ih je teško izraziti,mene zanima kakvi uvjeti vladaju unutar međukalaktičkog prostora,da li tu ima kakvih nebeskih tijela ili je taj prostor obična hladna i mračna ledara
http://en.wikipedia.org/wiki/Outer_space#Intergalactic
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 22:43   #3
Međugalaktički prostor je drugčiji od ostalog "galaktičkog" isto kao što je i centralni pacifik drukčiji od Jadrana..pa eto ako je vrijedno možemo dalje diskutovati..
jalle7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 22:44   #4
Međugalaktički prostor je drugčiji od ostalog "galaktičkog" isto kao što je i centralni pacifik drukčiji od Jadrana..pa eto ako je vrijedno spomena možemo dalje diskutovati..
jalle7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:52   #5
Quote:
jalle7 kaže: Pogledaj post
Međugalaktički prostor je drugčiji od ostalog "galaktičkog" isto kao što je i centralni pacifik drukčiji od Jadrana..pa eto ako je vrijedno spomena možemo dalje diskutovati..
Problemi sa vezom?
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 14:37   #6
Quote:
jalle7 kaže: Pogledaj post
Međugalaktički prostor je drugčiji od ostalog "galaktičkog" isto kao što je i centralni pacifik drukčiji od Jadrana..pa eto ako je vrijedno spomena možemo dalje diskutovati..
Ima li koga da drugačije razmišlja ?
Misterxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.