Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2005., 10:03   #1
Kredit za zaposlene na određeno

postoji li koja banka u HR da daje kredite u visini 4000-5000eur za zaposlene na odredjeno vrijeme sa primanjima od 4500kn?

znam jedino da RBA daje takve kredite, ali ja sam u PBZu...
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 15:39   #2
Pa prebaci se u RBA.
Ako ih ne daje PBZ, onda ces ionako morat otic u tu neku drugu banku koja daje takve kredite... Ako sad znas da to mozes u RBA cemu uopce pitanje...
hajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 15:43   #3
Quote:
hajdi kaže:
Pa prebaci se u RBA.
Ako ih ne daje PBZ, onda ces ionako morat otic u tu neku drugu banku koja daje takve kredite... Ako sad znas da to mozes u RBA cemu uopce pitanje...
zato sto sam u PBZu u minusu oko 5000kn, dakle moram prvo tamo podmiriti dug da bi prebacio tekuci racun u RBA.... žišku?
Violator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 13:51   #4
Quote:
Violator kaže:
zato sto sam u PBZu u minusu oko 5000kn, dakle moram prvo tamo podmiriti dug da bi prebacio tekuci racun u RBA.... žišku?
ne.

fino otvori novi račun i reci u firmi da ti na novi isplaćuju plaću
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 01:32   #5
Kredit-ugovor na određeno

Pozdrav! Da li postoji mogućnost dizanja stambenog kredita bez sudužnika ako sam zaposlen na određeno vrijeme? trenutno sam u pbz, oni kažu da ne mogu niti sa sudužnikom. kakvo je stanje u drugim bankama? koliki dio plaće može iznositi rata - 1/3 ili više? unaprijed zahvaljujem!
don giovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:25   #6
pozdrav,

Da u pbz-u nista bez suduznika i hipoteke ako je iznos kredita koji trazis veci od 10000€ ako je manji onda ti ne treba hipoteka. E sada po meni je to glupo stanje ali sto ce. Koliko sam informiran u Raiffeisen-u se moze dignuti kredit ako si zaposlen na odredeno i bez suduznika samo ti treba nekretnina na koji ces staviti hipoteku. Eto nadam se da sam pomogao. Ako saznas za jos neku banku gdje su povoljni uvjeti za dizanje kredita u slucaja rada na odredeno javi se tu.

pozdrav
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 00:37   #7
Hvala na pomoci. posjetit ncemo ih. stvarno je glupa situacija samo zbog dva slova u ugovoru, ako ti netko hoce dati otkaz dat ce ti ga bez obzira na odredeno ili neodredeno, jedino ako nema jos neka fora s tim ugovorima da ti ga lakse da ako si na odredeno. malo me to i frustrura.

Pozdrav!
don giovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 08:31   #8
malo mi je to glupo... kaj onda u pbz-u neće dati kredit novinarima(oni su pretežno na određeno) ili recimo sportašima, pjevačima ..oni nemaju stalni radni odnos
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 22:27   #9
mislim da ako ti ne traže ugovor o radu (a mislim da ne) onda ti je i stvar dogovora s poslodavcem hoće li ti na Zahtjevu za krediti podpisati da si na neodređeno. To je ako si zaposlen-a u privatnika

Probaj erste banku. Oni su trenutno najfleksibilniji na tržištu
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 23:03   #10
Kredit-probni rok

Da li je prepreka dizanju stambenog kredita ako imam ugovor na neodređeno ali mi još traje probni rok? Zapravo tek ću biti prijavljen za stalno od 1.11. pa me zanima kolko vremena treba proći da mogu dići kredu. Vidim da od dokumentacije traže samo zadnju ovjerenu platnu listu. Komitent sam PBZa, nisu mu htjeli dati dok sam imao ugovor na određeno, pa se nadam da neće sada i s tim probnim rokom gljaviti ili da mijenjam banku pa da budem unaprijed osiguran? Inače važno mi je da mogu što prije dići kredu.
Unaprijed zahvaljujem.
Pozdrav!
don giovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:41   #11
Ugovor je na neodređeno, i to je najbitnije

ti nećeš morati dostavljati cijeli Ugovor banci na uvid, što to njih briga, a u njemu, u jednom članku se navodi da si na probnom roku do tad i tad

ali, ono što će banka tražiti jest potvrda od poslodavca da ti je ugovor na neodređeno, što jest, tak da nemaš brige

samo, podigni tu potvrdu prije nego ti istekne probni rok
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:53   #12
imas dobro sanse da naletis na probleme. pored potvrde od poslodavca imas dobre sanse da te traze ugovor o radu sto ne smiju ali mogu jer se netko tako sjetio. bio, prosao...
good luck
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:56   #13
javi ako naletis na isti problem pa cu ti reci kako se postaviti..
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:50   #14
ma koja te to socijalistička banka tražila

Ugovor o radu je poslovna tajna

ja bi ih prijavio HNBu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:10   #15
Hvala na odgovorima.
Između ostaloga i mene su tražili da im donesem ugovor o radu da bi mi utvrdili dozvoljeno prekoračenje po računo koje naravno nisam dobio jer sam bio na određeno. Više ga neće vidjeti, to je sigurno. Pozdrav!
don giovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:31   #16
koja je banka u pitanju?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 13:16   #17
Raiffaisen banka to trazi !!!
Baksuzvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 14:49   #18
pbz
don giovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 14:53   #19
Quote:
Baksuzvž kaže: Pogledaj post
Raiffaisen banka to trazi !!!
kak?
mene ne
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:02   #20
Quote:
Baksuzvž kaže: Pogledaj post
Raiffaisen banka to trazi !!!
gluposti

ja nedavno promijenio firmu, i lova mi sjeda po novomeu rba

nitko me za ugovor nije pitao

donio ovjerenu potvrdu od poslodavca o radu na neodređeno

i to je to

nitko pitao za ugovor
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.