Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 18:29   #1001
Quote:
kimm kaže: Pogledaj post
Mislim da mozete maknuti jastucic. Pod "viriti van" nisam mislila na glavu (sto ni ne smije), ni noge, vec na to da nije vise lijepo sjela u as, postala je plitka. Kad smo maknuli jastucic, ljepse se smjestila unutra. Super mi je opis
Hehehe ma skuzila sam odmah na sto mislis
znam da rub mora biti 2 prsta iznad glave (da glava ne smije viriti). Probat cu i maknuti danas/sutra jastucic pa vidjeti kako ce izgledati u as. Inace imamo 5,5kg. Dal mozda ovisi o kilazi taj jastucic?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 20:29   #1002
Mislim da ne ovisi, nego vise o gradji bebe i procjeni roditelja. U uputama pise samo da se jastucic makne kad beba bude veca.
kimm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:32   #1003
Quote:
themalosunce kaže: Pogledaj post
Moj je 4,5mj i ima 64cm. Meni se ne cini da previse sjedi tj da je nagib veliki. Niti jos ne strsi van s tim jastukom. Bas cu probat maknuti jastuk i vidjeti kako izgleda bez njega.
Na kojem ste nivou sjedalice?

Nagib mi se cini samo mozda malo veci od 45. Ne znam zasto mi se cini da previse sjedi, a nihe onako zavaljena. Ne znam bas dobro objasniti. Ima 10 tjedana i 61 cm.
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 19:09   #1004
Quote:
mare11 kaže: Pogledaj post
Na kojem ste nivou sjedalice?

Nagib mi se cini samo mozda malo veci od 45. Ne znam zasto mi se cini da previse sjedi, a nihe onako zavaljena. Ne znam bas dobro objasniti. Ima 10 tjedana i 61 cm.
Na 2. stupnju. Taman su mu onda remwncici u razini ramena. A vi?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 20:38   #1005
Drugom odozdo. Remencici su joj onda ispod ramena. Ne znam zasto uvijek imam dojam ko da sjedi? Mozda zbog onog jastucica. Gledala sam nagib s kutomjerom, dobar je. No jos mi tu nesto ne stima. Gledam druge bebe u drugim modelima i sve vise kao leze.
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:33   #1006
I mi drugi odozdo i sve ok. Danas ga probala staviti bez jastucica i to nije to. I muz i ja komentirali da nekako previse sjedi i da je s jastucicem ipak bolje. Tako da cemo jos neko vrijeme imati jastucic. E da i kad sam maknula jastucic morala sam spustiti na 1.razinu jer su remencici bili dosta iznad ramena.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 08:42   #1007
Obecala sam javit dojmove, pa evo...

Mali sa svojih 17kg i 109cm visine vise definitivno ne stane u stari Romer Safefix. Najbolja stolica na svijetu kad ga vidim u ovim stolicama vece skupine kako je zavezan pojasom od auta sve mi to djeluje nesigurno uzasno. Pogotovo sto se sad moze uredno nagnut pa blejat kroz prozor i slicno, nije vise onako cvrsto zavezan

Uglavnom sad u jednom auto imamo (al to vec dulje vrijeme) Romer Kidfix, a u velikom smo Safefix zamijenili sa Cybex q2-fix. Zanimljivo kada smo ih obje isprobavali proslo ljeto u ducanu Kidfix mu je bio ok (zato smo ga i uzeli tad), a Q-fix mu je bio oooogroman i nije dolazio u obzir. Sad kad je narasao Q-fix mu je apsolutno po mjeri. Puno je robusnija stolica od Kidfixa, cini se i udobnija, oni nasloni za glavu su bas bumbasti i mekani. Vodilice za pojas su napravljene mozda malo bolje nego kod Kidfixa, pa se ljepse izvlaci i lakse ga je zakopcati. No ono sto je meni bilo najbitnije je da li funkcionira to da kad se nagne naslon za glavu da dijete kad zaspi vise ne pada na naprijed (sto nam je u kidfixu koma, sav se izvije prema nogama, uzas). I daaaaaa, mali spava ko top, glavica lijepo nagnuta unazad. Nije bas neki lijepi i udoban polozaj kao u Safefixu koji se cijeli polegao, ali je ok. Jos cemo eventualno probati stolicu izvuc prema naprijed da ledja ne budu toliko jako okomita, pa malo manje nagnut unazad glavu (da ga bas vrat ne boli kad se probudi). Uglavnom, zadovoljna sam - Kidfix nam je za brzinske voznje po gradu, a Q-fix za spavanje na dugim putovanjima
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:01   #1008
Koja je trenutno najsigurnija/praktičnija sjedalica za 9-18 kg? Ne znam gdje uopće gledati.
S druge strane, što je sigurnije: Isofix ili pojasevi?
__________________
Bez potpisa
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 13:34   #1009
Quote:
IgorVG kaže: Pogledaj post
Koja je trenutno najsigurnija/praktičnija sjedalica za 9-18 kg? Ne znam gdje uopće gledati.
S druge strane, što je sigurnije: Isofix ili pojasevi?
Kazu da je oboje dovoljno sigurno u slucaju da je ispravno montirano. Problem kod pojaseva je sto mozes vrlo lako fulati u montazi i stolicu premalo zategnuti. I problem znaju biti prekratki pojasevi kod nekih modela. Kod isofixa nema greske jer postoji indikator da li je ispravno ukopcan.

Vidi prvo da li zelis model s isofixom ili bez (sa isofixom je bitno skuplji). Ako zelis sa isofixom onda odluci zelis li da treca tocka fiksiranja (stolice 9-18 sa isofixom se moraju kopcati u tri tocke - dvije su isofix kukice) bude
- noga ispred stolice (glomaznija stolica, nesto teza za seliti iz auta u auto, zauzima pod ispred sjedalice)
- TT (top teather) sidriste u gepeku (ako uopce tvoj auto to ima, oznaceno je obicno sa znakom sidra; elegantnije rjesenje jer se samo zategne remen od iza i prakticki se niti ne primjeti da postoji "jos nesto". ne smeta nicemu, pod ispred ostaje prazan sto zna korisno doci kod putovanja za smjestiti jos pokoju torbu)

Najjjeftinije su one koje se kace pojasevima, najskuplji je cini mi se TT. Navodno postoji neka uredba da ce se noga izbaciti iz upotrebe i da ce sve isofix stolice morati imati TT, a i svi noviji auti se rade sa TT sidristima.

Kad se odlucis za izvedbu, onda pogledaj adac testove i ocjene. Ako puno putujete autom i dijete ima naviku spavanja svakako uzmite neku koja se da polegnuti, s tim da pazi da to mozes napraviti jednom rukom sa vozackog mjesta u toku voznje.

S ovim parametrima ce ti se izbor suziti na svega par modela, pa ti na kraju ostaje otici s djetetom i isprobati i obavezno isprobati i u autu da li pase. I na kraju odaberes boju

Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 11:13   #1010
Jel taj q-fix ide samo na isofix ili se moze i pojasom vezati?
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 11:42   #1011
Autosjedalice, 2. dio

Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Jel taj q-fix ide samo na isofix ili se moze i pojasom vezati?

moze i jedno i drugo (doduse kod stolica te kategorije sama sjedalica se ne ucvrcuje nekako posebno pojasom. kad zavezes dijete, zavezana je i stolica. jedina razlika je dal je jos dodatno ustekana u isofix ili ne)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 22:10   #1012
Aha. Kuzim. Jel to onda dovoljno sigurno ak je samo pojasom vezano?
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 23:26   #1013
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Aha. Kuzim. Jel to onda dovoljno sigurno ak je samo pojasom vezano?

moralo bi bit, makar se meni osobno ipak sigurnije cini da je dodatno ucvrscena. fora kod ove skupine (ne bi mi palo napamet da nisam procitala na forumu) je da kad dijete nije u njoj stolica ostane nevezana i u slucaju kocenja ili naglijeg zavoja plese i leti po autu. pa bi ju trebalo zavezati "na prazno". sa isofixom nema tih problema
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 21:15   #1014
pozdrav! da ne citam cijelu temu... nije mi jasno nesto u ovom novom zakonu.. govori se o visinima djeteta a ne starosti... sada imamo bebu 2 mjeseca starosti.. smije li ona na prednje suvozacko sjedalo u kontra smjeru ili ne?! naravno deaktiviram zracni jastuk.. ali citam malo tumacenja razna zakona... pa ostaje bocni zracni jastuk u sjedalu.. da li se i on deaktivira zajedno sa prednjim?! ili je to nebitno?! hvala!
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 00:50   #1015
Koliko znam kod nas je zabranjena vožnja djece na prednjem suvozackom sjedalu u AS, bez obzira na smjer vožnje i deaktivaciju jastuka. Ali nisam čitala zakon, ne znam koliko je to jasno rečeno...

Edit: ops, vidim da pitaš za novi zakon, to def ne znam, sori, nadam se da će se javiti netko pametniji...
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 09:27   #1016
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
Koliko znam kod nas je zabranjena vožnja djece na prednjem suvozackom sjedalu u AS, bez obzira na smjer vožnje i deaktivaciju jastuka. Ali nisam čitala zakon, ne znam koliko je to jasno rečeno...

Edit: ops, vidim da pitaš za novi zakon, to def ne znam, sori, nadam se da će se javiti netko pametniji...
ok! mislio sam na ovaj od prosle godine, u jesen sto je donesen.
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 21:19   #1017
Pozdrav curke,dali netko slučajno ima autosjedalicu Maxi cosi axsiss fix? To je novi model koji se može okretat za 360 stupnjava...za taj sam model zapela,al kako je novi, za njega još nisam našla testove sigurnosti ?!
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 22:47   #1018
Jel ima netko za prodat maxi cosi auto sjedalicu za tek rodjenu bebu?
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:51   #1019
Imam pitanje za vlasnike Evolve (Fran), možda netko ima slično iskustvo. Na FitFinderu na Britaxovim stranicama mi kaže da je za naš auto pojas "just long enough". E sad... Jel to znači da je ok i može se normalno zakopčati ili malo fali da bi se moglo normalno zakopčati? (razumijem engleski, nije to problem, nego mi je ta rečenica malo dvosmislena)
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:36   #1020
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za vlasnike Evolve (Fran), možda netko ima slično iskustvo. Na FitFinderu na Britaxovim stranicama mi kaže da je za naš auto pojas "just long enough". E sad... Jel to znači da je ok i može se normalno zakopčati ili malo fali da bi se moglo normalno zakopčati? (razumijem engleski, nije to problem, nego mi je ta rečenica malo dvosmislena)
A koji auto imaš?
Ja ju kopčam u stari Clio i ima još full dosta pojasa

Inače just long enough bi meni značilo da je aman taman
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.