Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 10:40   #61
imala sam jučer diskusiju o ovoj temi i nekako ni ja ni sugovornik nismo mogli naći nikakvu informaciju što se poduzima da se riješi imigrantsko pitanje. multikulti nije uspio,imigranti su problem,to je činjenica,ima ih jako puno i sve nam je to jasno. kao rezultat vidimo porast ekstremno desnih stranaka u francuskoj,danskoj,engleskoj, austriji itd.

jedino što ja primjećujem je da svi kontempliraju o tome kako je imigracija u europu loša,s čim se slažem, međutim nitko ne nudi konkretna rješenja, za prekidanje useljavanje,za deportaciju useljenih,za revizije dodjeljenih državljanstva i ostale korake. uz ogromne stope kriminala, nezadovoljno domicilno stanovništvo koje plaća porezom beneficije za azilante i imigrante,što te države sprječava da poduzmu neke konkretne korake i počnu čistiti to pitanje? jesu li u pitanju neke sankcije?

i smatrate li da će porast ultra desnih stranaka u europi donijeti neke promjene? zanima me baš što mislite
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 18:00   #62
Europi je potrebna humanija politika prema izbjeglicama
2014. se znatno povećao broj izbjeglica a tako će biti i sljedeće godine. Europa ne smije biti tvrđava, ali svoje granice ne može potpuno otvoriti, smatra u svom komentaru Bernd Rigert .

http://www.dw.de/europi-je-potrebna-...ama/a-18150549

Taj problem je napravila EU pod patronatom Amerike,pogrešnom politikom i neulaganjem u te zemlje.Dužni su da im pomažu.Izbjeglice nisu bile prije iz Sirije,Iraka, Libije a sad i Ukrajine..dok su bili stabilni rezimi u tim zemljama..Pojavom "Americke Demokracije" ili Arapskog Proljeca,nastao je kaos,ratovi i val azilanata..Sad stize novi zakon da se ravnomjerno rasporede azilanti u svim zemljama EU,znaci i Hrvatskoj!!
__________________
Jedlersdorf
pyramid090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 18:06   #63
BEČ - Sve austrijske državne ustanove, uključujući i policijske sportske dvorane (sale za fizičko) su pune izbjeglica. Prema informacijama iz Ministarstva unutarnjih poslova, austrijske pokrajine nisu do sad uspjele da obezbjede dovoljno prostora za izbjeglice, zbog čega su državne službe počele da montiraju krevete za izbjeglice i po kuhinjama i kantinama.

U izbjegličkom kampu u Traiskirhenu (Traiskirchen, pokrajina Donja Austrija) postavljeno je 100 novih kreveta kako izbjeglice ne bi ostale na ulicama, a vlasti bi trebale da odluče u ponedeljak da li će ratne izbjeglice prebaciti u vojne kasarne, koje se više ne koriste.

Tokom 2014. godine Austrija je primila 30.254 izbjeglice. Najveći broj njih je svoje domove je napustio zbog rata u Siriji.

Povecanje broja izbjeglica se ocekuje u 2015!!
__________________
Jedlersdorf
pyramid090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 01:10   #64
Quote:
pyramid090 kaže: Pogledaj post
Europi je potrebna humanija politika prema izbjeglicama
2014. se znatno povećao broj izbjeglica a tako će biti i sljedeće godine. Europa ne smije biti tvrđava, ali svoje granice ne može potpuno otvoriti, smatra u svom komentaru Bernd Rigert .

http://www.dw.de/europi-je-potrebna-...ama/a-18150549

Taj problem je napravila EU pod patronatom Amerike,pogrešnom politikom i neulaganjem u te zemlje.Dužni su da im pomažu.Izbjeglice nisu bile prije iz Sirije,Iraka, Libije a sad i Ukrajine..dok su bili stabilni rezimi u tim zemljama..Pojavom "Americke Demokracije" ili Arapskog Proljeca,nastao je kaos,ratovi i val azilanata..Sad stize novi zakon da se ravnomjerno rasporede azilanti u svim zemljama EU,znaci i Hrvatskoj!!
U Hrvatskoj azilanti? Ko će ih financirat?
Najbolje bi bilo da poslušamo Sinčića i odjebemo EU, meni se čini da će nam samo probleme donijet, a mogli bi popit i hidrogensku bombu u kompletu sa njima kako je ovo u Ukrajini krenulo.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 02:06   #65
Quote:
pyramid090 kaže: Pogledaj post
BEČ - Sve austrijske državne ustanove, uključujući i policijske sportske dvorane (sale za fizičko) su pune izbjeglica. Prema informacijama iz Ministarstva unutarnjih poslova, austrijske pokrajine nisu do sad uspjele da obezbjede dovoljno prostora za izbjeglice, zbog čega su državne službe počele da montiraju krevete za izbjeglice i po kuhinjama i kantinama.

U izbjegličkom kampu u Traiskirhenu (Traiskirchen, pokrajina Donja Austrija) postavljeno je 100 novih kreveta kako izbjeglice ne bi ostale na ulicama, a vlasti bi trebale da odluče u ponedeljak da li će ratne izbjeglice prebaciti u vojne kasarne, koje se više ne koriste.

Tokom 2014. godine Austrija je primila 30.254 izbjeglice. Najveći broj njih je svoje domove je napustio zbog rata u Siriji.

Povecanje broja izbjeglica se ocekuje u 2015!!
Austrija bi radije primila ove izbjeglice iz daleke Sirije i Iraka a nama okače zabranu.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:31   #66
http://www.dailymail.co.uk/news/arti....html#comments

Dakle, bacaju kršćanske imigrante u more i još bestidno očekuju da ih (makar imenom) kršćanska Evropa primi?

Baš me zanima kakav je sustav socijalne pomoći u Saudijskoj Arabiji ili Maleziji. Možda bi se tamo bolje snašli.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 07:53   #67
Quote:
pyramid090 kaže: Pogledaj post
Europi je potrebna humanija politika prema izbjeglicama ... problem je napravila EU pod patronatom Amerike, pogrešnom politikom i neulaganjem u te zemlje. Sad stize novi zakon da se ravnomjerno rasporede azilanti u svim zemljama EU, znaci i Hrvatskoj!!
Hahahaha .... iza svega stoji Amerika, pogrešna politika i neulaganja!

Čitam kako je za provale i krađe u deset parkiranih automobila u Novom Zagrebu policija osumnjičila i dovela u pritvor dvojicu afričkih državljana starih 21 i 26 godina. Sumnja se da su tijekom protekl tri mjeseca izvršili najmanje osam teških krađa provaljivanjem i dva kaznena djela krađe ...
Razbijali bi staklo na vozilima i iz unutrašnjosti otuđivali novac, dokumente, nakit, torbice, naočale, novčanike, mobitele ...
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:17   #68
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Hahahaha .... iza svega stoji Amerika, pogrešna politika i neulaganja!

Čitam kako je za provale i krađe u deset parkiranih automobila u Novom Zagrebu policija osumnjičila i dovela u pritvor dvojicu afričkih državljana starih 21 i 26 godina. Sumnja se da su tijekom protekl tri mjeseca izvršili najmanje osam teških krađa provaljivanjem i dva kaznena djela krađe ...
Razbijali bi staklo na vozilima i iz unutrašnjosti otuđivali novac, dokumente, nakit, torbice, naočale, novčanike, mobitele ...
Sve je više uznemirenih u cijeloj EU , očekujem brzo neke promjene jer stranke koje se protive imigracijama dobivaju veliku podršku!Sve u svemu nešto će se morati mjenjati!
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:34   #69
znači postavila sam pitanje 30.9 i nitko mi nije odgovorio.


ovdje se po 3000x govori nešto što svi znamo.

znamo da ti imigranti nisu ništa što želimo kod sebe,što rade po zapadu itd. jesmo li prošli tu temu?
nemojte ići niti u pozadine ratova u africi i bliskom istoku.

pitam sad ono bitno ; koja je procedura kada stignu na to EU? jel ih deportiraju? jel im daju azil? što taj azil podrazumijeva? koje su im restrikcije?

ja tražim po netu i nema ničega što bi mi nekako razumljivo i objektivno dočaralo što se događa kada se domognu obale.

samo piše o brojkama poginulih i o mare nostrum/tritan situaciji,apelima i to je to.

na svakom portalu ikad.
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 21:01   #70
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
znači postavila sam pitanje 30.9 i nitko mi nije odgovorio.


ovdje se po 3000x govori nešto što svi znamo.

znamo da ti imigranti nisu ništa što želimo kod sebe,što rade po zapadu itd. jesmo li prošli tu temu?
nemojte ići niti u pozadine ratova u africi i bliskom istoku.

pitam sad ono bitno ; koja je procedura kada stignu na to EU? jel ih deportiraju? jel im daju azil? što taj azil podrazumijeva? koje su im restrikcije?

ja tražim po netu i nema ničega što bi mi nekako razumljivo i objektivno dočaralo što se događa kada se domognu obale.

samo piše o brojkama poginulih i o mare nostrum/tritan situaciji,apelima i to je to.

na svakom portalu ikad.
Zasada je cijela EU podijeljena oko tog pitanja.
Naime, sjeverne zemlje(Skandinavija) žestoko kritiziraju svaki žešći zakon koji se tiče imigranata.
Naravno,oni su daleko pa mogu moralizirati.
S druge strane južne zemlje jednostavno nemaju dovoljno novaca da bi pokrili toliki morski prostor.
Zainteresiranih za doseljenje u EU je sve više,a u EU nema jedinstva kako se prema tome odnositi.
One koje uhvate vjerojatno s vremenom vraćaju,ali treba to hraniti jedno vrijeme i stalno paziti da ne dođe do sukoba sa lokalcima. Primjer Lampedusa.

Ipak,puno je onih koji se domognu obale i ostanu bez da imaju papire,pa se stvaraju razni getoi itd.
Ajd sve to,ali ovi iz S.Afrike donese i svoj agresivni pogled na religiju i žene te često u mnogim velikim gradovima bijela žena ne može ući u neke kvartove tek tako. Sukob kultura koji oni što žive u oblacima negiraju i ne žele vidjeti taj rastući problem.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 21:13   #71
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Zasada je cijela EU podijeljena oko tog pitanja.
Naime, sjeverne zemlje(Skandinavija) žestoko kritiziraju svaki žešći zakon koji se tiče imigranata.
Naravno,oni su daleko pa mogu moralizirati.
S druge strane južne zemlje jednostavno nemaju dovoljno novaca da bi pokrili toliki morski prostor.
Zainteresiranih za doseljenje u EU je sve više,a u EU nema jedinstva kako se prema tome odnositi.
One koje uhvate vjerojatno s vremenom vraćaju,ali treba to hraniti jedno vrijeme i stalno paziti da ne dođe do sukoba sa lokalcima. Primjer Lampedusa.

Ipak,puno je onih koji se domognu obale i ostanu bez da imaju papire,pa se stvaraju razni getoi itd.
Ajd sve to,ali ovi iz S.Afrike donese i svoj agresivni pogled na religiju i žene te često u mnogim velikim gradovima bijela žena ne može ući u neke kvartove tek tako. Sukob kultura koji oni što žive u oblacima negiraju i ne žele vidjeti taj rastući problem.
ja i dalje nemam odgovor,iako je ovo što si napisao najbliže od svega.


ja znam što oni donose sa sobom,slažem se s tobom u tom pogledu i ne treba to ponavljati 500 puta na svakoj stranici.


jel ih deportiraju? koliko dugo ostaju? koja je procedura? ima li neki link koji bi potvrdio to?


ovdje se samo piše o tome kakvi su oni,kakva će biti europa i kakvi su političari. to ne vodi nigdje, mene zanima konkretno,crno na bijelo,koja je procedura kad se netko domogne obale?

ja na netu ne mogu naći pod milim bogom ništa.
__________________
Sve što sam o životu naučila može se svesti na tri riječi: život ide dalje. sugar
Serena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 23:05   #72
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
ja i dalje nemam odgovor,iako je ovo što si napisao najbliže od svega.


ja znam što oni donose sa sobom,slažem se s tobom u tom pogledu i ne treba to ponavljati 500 puta na svakoj stranici.


jel ih deportiraju? koliko dugo ostaju? koja je procedura? ima li neki link koji bi potvrdio to?


ovdje se samo piše o tome kakvi su oni,kakva će biti europa i kakvi su političari. to ne vodi nigdje, mene zanima konkretno,crno na bijelo,koja je procedura kad se netko domogne obale?

ja na netu ne mogu naći pod milim bogom ništa.
Most of the boat people who make it to the shore and land in a refugee camp end up being deported back to their country of origin. Italy's immigration policy is very strict. Only migrants with an employment contract can stay.

Nadam se da je sada jasnije , međutim problem je što ih dosta pobjegne iz kampa tako da ih ima na tisuće bez papira u Francuskoj,Italiji itd.Možda sam malo strog međutim ako ih već planiraju vraćati jel im nebi bilo pametnije čim ih uoće automatski ih ispratiti do Afrike slično kao što recimo vojni avioni isprate one avione koji upadnu u teritoriji njihove zemlje...Umjesto toga oni ih voze do Italije , ovako bi nakon nekog vremena prestali jer im se nebi isplatilo.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 23:26   #73
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
ja i dalje nemam odgovor,iako je ovo što si napisao najbliže od svega.


ja znam što oni donose sa sobom,slažem se s tobom u tom pogledu i ne treba to ponavljati 500 puta na svakoj stranici.


jel ih deportiraju? koliko dugo ostaju? koja je procedura? ima li neki link koji bi potvrdio to?


ovdje se samo piše o tome kakvi su oni,kakva će biti europa i kakvi su političari. to ne vodi nigdje, mene zanima konkretno,crno na bijelo,koja je procedura kad se netko domogne obale?

ja na netu ne mogu naći pod milim bogom ništa.
Azilanti najčešće tvrde da ih politički progone,dok se sve utvrdi i procsesuira prođe dosta vremena.Ako se utvrdi da nije progonjen,ugrožen ide natrag.Jedino tako možeš ostati ako nemaš vizu.

http://www.asylumaid.org.uk/the-asyl...s-made-simple/
Quote:
If someone is at risk of being persecuted in their own country, they may go abroad and ask for asylum in another country. Granting ‘asylum’ means giving someone permission to remain in another country because of that risk of persecution.

In legal terms, a person who has asked for asylum in the UK and is waiting for a decision on that claim is called an asylum seeker. Someone who has received a positive decision on his or her asylum claim is called a refugee.

Although some asylum seekers might enter the UK illegally, once they have applied for asylum they are no longer ‘illegal’. Anyone seeking protection is entitled to stay in the UK while awaiting a decision on their asylum claim.

The right to claim asylum is in international law. Governments are obliged to provide protection to people who meet the criteria for asylum. The UK has signed these international laws and they are part of UK legislation.
Dakle,sve ovisi o brzini donošenja odluke i suda.
Teško da traje manje od mjesec dana.
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:18   #74
Ako ćemo učiti iz povijesti onda ćemo vidjeti da je Sredozemno more uvijek predstavljalo FRONT, a ne nekakav bazen naroda ili kako god se već bio izrazio Sarkozy kao predsjednik Francuske pokušavajući sredit neki poslić na sjeveru Afrike.

Ako ćemo vjerovati našim očima onda ćemo vidjeti da ti imigranti dolaskom u Europu troše velike resurse i novčana sredstva njihovim zbrinjavanjem, da bi izlaskom iz prihvatilišta postali korisnici socijalne pomoći ili se bavili kriminalom, i to u velikoj većini, bez potrebe da se bude plitički korektan po tom pitanju jer činjenice govore za sebe.

Dakle, vojni brodovi, avioni ili što god treba, mora biti postavljeno na FRONT jer im je tamo i mjesto, a granice se moraju čuvati.
jammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:06   #75
https://www.facebook.com/salvinioffi...73155/?fref=nf

Ako se pitate gdje jadni imigranti koji su putem utopili neke kršćane završe, zanimat će vas da je odgovor hotel od 4 zvjezdice na jugu Italije, nije loše, ali se jadni žale da nemaju internet u sobama.
jammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:43   #76
Quote:
Serena kaže: Pogledaj post
jel ih deportiraju? koliko dugo ostaju? koja je procedura? ima li neki link koji bi potvrdio to?
Neke deportiraju a neke ne.Ukoliko nema ratnih sukoba onda idu doma ali kad drzava ima love za platit avionsku kartu.Neki dobiju mjesec ili 15 dana da sami napuste eu.Sve drzave se zalazu za imigrantsku politiku ali vole da isti odu s njihovog teritorija sto prije.
Odobrenih azila je malo a procedura traje dugo da ih druge drzave ne bi prozivale da ne postuju zajednicku politiku imigracije tako im se daje sansa da odu u drugu drzavu i bude brigo moja prijedji na drugoga.To su pitanja o kojima se ne razgovara istinito iz navedenih razloga.
Kad im odobre azil imaju prava kao i ostali gradjani te drzave
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 21.04.2015. at 10:00.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:42   #77
Problem je slojevit i nema nekog jednostavnog rješenja ali jedno o čemu se ne govori i što svi nekako ili zaobilaze ili pak ne misle o tome...

Azilanti (na trenutak ostavimo po strani one iz zemalja koje su baš pogođene ratom) su, barem ja tako vjerujem, neki "srednji sloj" u svojim državama jer netko ko preživljava sa 2 dolara po danu bome nikad neće skupiti 7, 8, 9... somova Eura da ga se prebaci preko sredozemlja. To je po meni najveći problem jer srednji sloj (kakav god on bio) je svojevrsni razvojni motor svake zemlje... a kad ti on masovno emigrira onda si se našao u začaranom krugu... čim netko dođe do nekih para daje ih krijumčarima da bi se dokopao Europe....

S neke humanitarne strane bilo bi lijepo svima otvoriti vrata i dati šansu ali to bi imalo dalekosežne posljedice za nas, neke europske strosjedioce...
Kako i vidimo integracija baš i ne daje nekog rezultata, nezaposlenost je ogromna i kod domicilnog stanovništa, a da ne spominjem terorizam i sl...

Ne znam žao mi je tih ljudi ali isto tako zašto bi europa širom otvarala vrata pa da za 20, 30, 50 godina budemo nova Eritreja, Somalija, Libija...

Da se razumijemo nisam ni rasist niti nacionalist ali trudim se biti realan... masovni val imigracije europi ne bi donio ništa dobro... ako netko misli da bi molim lijepo, nek napiše.
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:48   #78
Rješenje... pa nema ih baš puno, kao prvo treba raditi na tome da ti ljudi nemaju razloga otići iz svojih domicilnih država, čitaj da se tamo popravi političko-ekonomska situacija, ali to je jako teško, jako skupo i krajnje nesigurno. I da ne govorim o tome koliko je to dugotrajno.

Drugo je naprosto zabraniti ulazak u Europu bilo kakvim imigrantima. Nešto kako je napravila Australija... kod njih se ilegalni emigranti ne primaju nego im mornarica naprosto zabrani da uplove u australske teritorijalne vode... neki treći put, a vidim da se to predlaže, je da se van teritorija EU vrši određena "selekcija" imigranata. Pa ko zadovolji određene kriterije nek uđe, tko ne nema majci i bok a ako proba ilegalno biti će vraćen od kud je i došao.

Konkretno možda (vrlo vjerojatno) europi treba medicinska sestra iz Somalije ili ing. elektrotehnike iz Egipa ali joj vrlo vjerojatno ne treba NKV radnik iz Libije ili ratar iz Konga...
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:09   #79
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
... naprosto zabraniti ulazak u Europu bilo kakvim imigrantima. Nešto kako je napravila Australija... kod njih se ilegalni emigranti ne primaju nego im mornarica naprosto zabrani da uplove u australske teritorijalne vode...
Konkretno možda (vrlo vjerojatno) europi treba medicinska sestra iz Somalije ili ing. elektrotehnike iz Egipa ali joj vrlo vjerojatno ne treba NKV radnik iz Libije ili ratar iz Konga...
Jednostavno !
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 21:53   #80
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
S neke humanitarne strane bilo bi lijepo svima otvoriti vrata i dati šansu
ne bi, jer bi to samo pretvorilo europu u istu vukoyebinu ko onu iz koje dolaze.

to je kao da kažeš da je humanitarno pustit zaražene ljude među zdrave. naprotiv, staviš ih u karantenu.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.