Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2005., 09:41   #1
Šalter, tak imam te rad!

Petak navečer. Gledam stanje na tekućem računu putem e-zabe i manje-više je sve OK, jedino mi je nepoznata jedna stavka koja se zove otprilike ovako: "TN - ovlašteno povlačenje - HT mobilne komunikacije d.o.o. br. 004 - 123456789" u iznosu od oko 170 kn. Ali, ja NEMAM ugovoren trajni nalog za plaćanje računa za mobitel ...

U subotu ujutro odem u shopping i navratim do banke. Poslovnica u subotu ne radi.

U ponedjeljak nazovem, tražim šalter i zamolim da pogledaju o čemu se radi. Ne može, kaže teta. Moram doći osobno. Ali, zašto? Samo pogledajte o čemu se radi, evo vam broj tekućeg računa pa se čujemo kasnije. Ne, ne može jer ne znaju da sam to stvarno ja. Pih. Novac su znali uzeti bez mog dolaska u banku, a provjeriti zašto je do toga došlo ne mogu.

Nakon posla odem u banku i stanem u red za šalter na kojem radi striček (neću ići k teti; imam prijašnjih loših iskustava s njom, a o tome malo kasnije). Dođem na red, dam karticu i ispričam o čemu je riječ. Aha, veli on. Imate trajni nalog za kredit, pa još jedan kredit, i još jedan za koji po šifri ne znam što je. Po iznosu koji je rekao znam da je to TN za fiksnu telefoniju. I, veli, imate još jedan za koji isto ne znam što je, 170 kn. E, taj nije moj.
- Kako nije?
- Nije ... nemam pojma čiji je to trajni nalog, samo vidim da je novac skinut s mog računa.
- Da vidimo ... aha, u 12. mjesecu imate storno trajnog naloga. Možete mi dati ugovor o TN koji ste raskinuli?
- Huh? Storno? Ne znam što je to ... u banci nisam bio par mjeseci.
- Da, ali bez ugovora ja ne znam o čemu se radi ...
- Ali, ja STVARNO nemam ugovor jer ga nisam ni sklopio.
- Aha. Samo trenutak.
Isprinta promet zadnja dva mjeseca i ode na konzultacije. Vrati se pa kaže:
- E, ako se sjećate na kojem ste šalteru raskinuli taj TN, bilo bi mi lakše pronaći papire jer, znate, svaki šalter odlaže dokumentaciju u svoj ormar.
- NISAM bio na šalteru, NISAM ugovorio ni raskinuo nikakav trajni nalog!
- Onda vam ja ne mogu pomoći. Osim toga, ima još ljudi iza vas u redu koje moram obraditi.
- Jel? I što sad?
- Vaš osobni bankar se vraća sutra na posao, pa se njemu javite.
- Možete li zapisati o čemu se radi pa da ona to sama pogleda?
- Paaaa ... dobro, mogu.

Razišli smo se svi sretni. Moš mislit. Sutradan se osobna bankarica javila, rekla da su provjerili o čemu se radi, vratili mi novac s istim datumom kad su ga skinuli, ispričala se zbog pogreške koja mi je prouzročila neugodnost i ponudila - vidjevši da nemam - paket "1 za sve". Hvala, neću.

A ona teta na šalteru ... htio sam zamijeniti Maestro karticu jer je stara (ona sivkasta) vrijedila još 10-ak mjeseci, bila je "valid only in Croatia" a trebala mi je za plaćanje u inozemstvu. Preko telefona se zahtjev nije mogao riješiti - dakle, šalater. Na šalteru je rekla da nema šanse mijenjati karticu sve dok joj ne istekne rok trajanja.
- A da sam je izgubio, primjerice? Morao bih čekati 10 mjeseci da dobijem novu?
- Ne, ali to je drugi slučaj.
- Dakle, savjetujete mi da "izgubim" karticu?
- Neeeee! Ali vam mogu ponuditi paket "1 za sve" koji ima uključen MasterCard, Visa Electron karticu kojima možete plaćati na preko milijun trilijunovih bilijuna mjesta po čitavom svijetu, pa i šire.
- Neću paket, hvala. Hoću samo zamijeniti Maestro karticu.
- Ali ako uzmete paket "1 za sve", imate niz drugih pogodnosti, kao što su blablabla.
- Ne trebaju mi pogodnosti. Hoću novu Maestro karticu.
- Na žalost, ne mogu vam pomoći.
- I što sad?
- Javite se gospođi toj-i-toj u sobi 123.

Dođem u sobu 123, gospođa - čuvši da bih htio zamijeniti Maestro karticu - iz ladice izvuče Zahtjev koji je sama popunila, ja samo potpisao i, da ne povjeruješ, za dan-dva stigla je nova kartica.

Eto. Dobrodošli su svi veseli susreti sa šalterskim službenicima
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 12:39   #2
-reklama
-reklama
- čestitke, želje i pozdravi:
"Dobar dan, evo ponovno slušatelji u eteru naručuju skladbe"
"Dobar dan, ovdje Brzi. Molim za sve šalterske službenike pjesmu "Mater vam jebem", znate onu od Ede Maajke...Hvala."
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 20:16   #3
Re: Šalter, tak imam te rad!

Meni su u Zagrebackoj banci otvorili bez mog odobrenja dakle sami od sebe SAMOINICIJATIVNO tekuci racun.

Prije par mjeseci sam poceo dobivati postom izvadke o stanju na tome racunu i evo sada sam vec preko 50 kuna u minusu!

To je toliko iritantno, nevjerovatno, debilno i da ne nabrajam da mi se neda otici u banku i ..... POPIZDID nego gledam kako stizu izvadci i kako mi raste minusss!

U kojoj mi debilonoj drzavi zivimo to je nevjerovatno!!!!!!!!!!!!!
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 20:27   #4
Re: Re: Šalter, tak imam te rad!

ZABA

Par bisera iz okolice:

* stan koji se kupovao na kredit nije bio dovoljan za hipoteku, pa je za razliku od cca 10.000 € ponuđena druga nekretnina. I na dugu nekretninu je "sjela" hipoteka ne na 10.000 €, nego na iznos na koji je procjenjena nekretnina koja se kupovala. Dakle, jedan te isti iznos na 2 nekretnine, pa je omjer od traženih 1:1,1 ispao 1:1,6.
- zatraženo je da se druga nekretnina optereti samo razlikom od 10.000 €, a odgovor je bio da kad se otplati kredit u vrijednosti te razlike, hipoteka će se u potpunosti brisati sa druge nekretnine.


* prije par godina došao na naplatu ček, koji uopće nije bio iz serije koju je osoba dobila. Nakon bezbrojnijh isprika, dobivene zlatne kartice, rukom potpisane čestitke za Božić, Novu Godinu, minus po želji ...
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 20:56   #5
Re: Re: Šalter, tak imam te rad!

Quote:
beebop kaže:
Meni su u Zagrebackoj banci otvorili bez mog odobrenja dakle sami od sebe SAMOINICIJATIVNO tekuci racun.

Prije par mjeseci sam poceo dobivati postom izvadke o stanju na tome racunu i evo sada sam vec preko 50 kuna u minusu!

To je toliko iritantno, nevjerovatno, debilno i da ne nabrajam da mi se neda otici u banku i ..... POPIZDID nego gledam kako stizu izvadci i kako mi raste minusss!

U kojoj mi debilonoj drzavi zivimo to je nevjerovatno!!!!!!!!!!!!!
Kak je pak to moguće? A odkud im tvoji podaci?
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 21:14   #6
Re: Re: Re: Šalter, tak imam te rad!

Quote:
Crow Jane kaže:
Kak je pak to moguće? A odkud im tvoji podaci?
Prije skoro dvije godine sam zatvorio tekuci racun koji sam imao u ZABI dabi mi se nekim cudom SAM OD SEBE prije devet mjeseci otvorio tekuci racun i to nekakav student model sa kojeg banka mjesecno uzima 5 kuna tako da sam sada 5*9=45 kuna u minusu plus 1,75 kuna zateznih kamata

Boojim se otici u banku da ne popizdim i da ih tamo ne pocnem sve redom slat u .......
a moram priznat da iz nekog mazohistickog razloga volim gledati svaki mjesec kako mi raste minus! Vjerujem da ce to biti tako dok taj minus ne poraste i prisili me da odem u banku to podmirit.

Bilo bi zanimljivo da sam se ja npr. u medjuvremenu odselio i da neznam da mi se je otvorio SAM OD SEBE racun u ZGB jer jasno izvadak stize na adresu na kojoj vise ne zivim....
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 22:38   #7
Mene se svojevremeno davili svaki put na salteru s onim alianz osiguranjem, pa i s tim paketom kojeg sam se dugo opirala ugovoriti.

Teta na blagajni u Konzumu me svaki put pita imam li nekakvu njihovu karticu i zelim li je...

U Billi na blagajni isto pitanje, imam li Billa karticu...

Ali nisu tetke krive, to je direktiva iz visina....
__________________
username&password :)
platex00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 11:04   #8
svojevremno došla ja na šalter banke i kažem: imam tekući račun u vašoj banci ali ne u ovoj vašoj poslovnici nego u jednoj poslovnici u drugom gradu, želim prebaciti tekući iz one u ovu poslovnicu
-može,nema problema, jeste li možda u minusu , imate li kakav trajni nalog?
-nisam u minusu, imam trajni nalog za tv pretplatu ali ga želim ukinuti
-o.k. sad ću ja nazvat tu poslovnicu da im kažem da ću im poslat papire da zatvore račun kod njih, prebace novac koji imate na račun kod nas i da ukinu trajni nalog
-popunite ove papire,
ja popunim
i krene ona zvat drugu poslovnicu

... zove, ovi ne rade, nije im radno vrijeme

kaže šalterašica: dođite sutra kad oni budu radili
rekoh: zašto?

-pa da s njima dogovorimo
-šta da dogovorimo?
-pa za prebacit novac i da ukinu trajni nalog
-pa pošaljite im papire bez da ih zovete, valjda im nije prvi put, znat će šta treba napravit? prebacit lovu, zatvorit račun, zar ne?
-pa da, ali vi imate trajni nalog!
-i?
-pa ukinut će ga ako ih ne nazovemo


rekoh: pa ja i hoću da ukinu taj nalog!

-pa daaa, ali oni sad ne rade pa ih ne mogu nazvat
_____________________________________________

jel' bilo potrebno dalje raspravljat?

rekla sam: ja odoh, a vi kako znate...


i riješilo se, kako, ne znam

danas, me u toj istoj poslovnici raspizdili

poslovno dolazim, dam im neke papire bez obzira na red ljudi pred šalterom - to ide jer je tako s našom firmom dogovoreno,
oni potpišu primitak...pet sekundi posla...i to redovno šljaka

danas, vidim nešto se zagužvalo, neki ljudi stoje, neki sjede, za šalterom neki pripravnici uče se poslu, ustvari radi jedan šalter, onaj iz prethodne priče, neka nova koka, stvara zbrku
odlučim pričekat, stanem iza dvije žene, u red se preguraju još dvije, dođe na mene red, a šalterašica kaže: Krešić, jeste vi Krešić?...nisam ja sam samo za predat ovo
-pa zar ne možete čekat? zvala sam Krešića
-e ne mogu, dosta sam čekala s obzirom na to da ne moram nikad čekat za ovaj potpis
-o bože, i okrene očima
i potpiše

reko: Krešiću, izvinte, jebem'li ga
veli Krešić: me nema veze, ja čekam već sat vremena pa mogu još,
ja sam se psihički pripremio

jebiga
nisam od onih koji pizde po redovima, nikad se meni nikud ne žuri, al' kokoš jedna napirlitana dovela me do toga da sam se zamjerila Krešiću koliko god da se on psihički pripremio

ništ, ljuta sam ustvari na samu sebe što si dozvolim da me šalterašica izbaci iz takta

ili je taj šalter uklet, koja god tamo sjedne postane tupava?
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2005., 13:45   #9
Re: Re: Re: Šalter, tak imam te rad!

Quote:
Crow Jane kaže:
Kak je pak to moguće? A odkud im tvoji podaci?
ja sam nedavno e-zabom uplacivala nekome lovu u x banku. i zovu mene na mob (prepaid) iz te x banke da sam krivo upisala poziv na broj koji ne pase za imenom primatelja pa da samo provjere jet to ono sto sam ja htjela.
napominjem da ja sa x bankom nemam bas nista.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.