Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2007., 13:27   #81
PRAVA ISTINA

Upravo proživljavam osobnu dramu na tu temu. Dakle, ama baš NIKAD se ne obraćajte takvim posrednicima. Ne mogu vam pisati detalje ali je stan vrijednosti 160 000 € izgubljen radi 50 000 kn !!!!!
Dalmatinka178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 14:36   #82
Ajme grozno!
Znam da ti je teško pričati o tome, ali možda ne bi bilo loše da podijeliš s nama po kojem principu to funkcionira. Moja prijateljica je trenutno u pregovorima s jednim posrednikom i čovjek joj je donio formular od banke, sve izgleda legalno, ali opet sigurno neka caka postoji.
Posrednik je tražio podatke o njenim dugovima i u kojijm su bankama i na temelju toga odredio banku u kojoj bi mogla dići kredit. Odluka je pala na Splitsku. Uz kredit mora uzeti i osiguranje (valjda životno, nisam pitala detalje). Sve to djeluje ok, ali isto tako i nema logike. Zašto bi njoj banka preko njega dala kredit, a ako traži isti, pod istim uvjetima drito u banci odbiju je.
Ne znam zašto nema više informacija o tome.
Ono što mene zanima je na koji način on nju može prevariti. Pa valjda će banka isplatiti lovu na njen račun jer će na formularu biti samo njeni podaci.
Sve mi je to nejasno.
Flora7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 12:53   #83
ne moze ju prevariti...i sama si dobro napisala-banka uplacuje novac na njen tekuci....i to je to
dorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 17:58   #84
Znam da je HROK napravio gužvu oko kredita, znam da su ljudi u puno težoj poziciji da podignu bilo kakav kredit ali ne budite naivni, mnogi su izgubili sve radi takve odluke.
Dalmatinka178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 19:32   #85
Quote:
Flora7 kaže: Pogledaj post
Ajme grozno!
Znam da ti je teško pričati o tome, ali možda ne bi bilo loše da podijeliš s nama po kojem principu to funkcionira. Moja prijateljica je trenutno u pregovorima s jednim posrednikom i čovjek joj je donio formular od banke, sve izgleda legalno, ali opet sigurno neka caka postoji.
Posrednik je tražio podatke o njenim dugovima i u kojijm su bankama i na temelju toga odredio banku u kojoj bi mogla dići kredit. Odluka je pala na Splitsku. Uz kredit mora uzeti i osiguranje (valjda životno, nisam pitala detalje). Sve to djeluje ok, ali isto tako i nema logike. Zašto bi njoj banka preko njega dala kredit, a ako traži isti, pod istim uvjetima drito u banci odbiju je.
Ne znam zašto nema više informacija o tome.
Ono što mene zanima je na koji način on nju može prevariti. Pa valjda će banka isplatiti lovu na njen račun jer će na formularu biti samo njeni podaci.
Sve mi je to nejasno.
daj sve detalje
koliki je kredit
kolika je rata i na koliko je godina kredit
cemu sluzi zivotno osiguranje?
da li to znaci da ce dio novaca ici u onaj dio kredita koji je dobila na ruke,a drugi dio u onaj dio koji se odnosi na zivotno osiguranje?
shto su joj rekli kad je osobno otishla u splitsku banku zatraziti isti kredit?
slepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 19:53   #86
Nakon ovog slučaja od Dalmatinke, frendica je malo zastala s postupkom jer se boji.
Ne znam baš detalje (to je zapravo prijateljica od prijateljice ). Mislim da je htjela dići oko 80-100000 kuna, mislim na 10 godina (ali stvarno ne znam točno). Pojma nemam ni kako to funkcionira s osiguranjem.
Zato sam tu i postala. Nadala sam se da će se javiti netko tko je sve to prošao. Ne vjerujem da baš nitko nije dobio ili barem pokušao dobiti kredit preko tih posrednika.
Flora7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:31   #87
možda sam needucirana i totalno neinformirana no nigdje niti sam vidjela niti sam pročitala niti sam čula niti u RL niti ovdje o tim kreditma kod banaka putem posrednika ...

dvije osobe na forumu govore o njima, ali mene zanimaju iskustva ljudi koji su ga realizirali na taj način i u kojoj banci ...

pitala sam u zabi, pitala sam u pbz i u erste ... svi su me blijedo gledali
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:23   #88
neke banke imaju agente koji rade za njih honorarno
zaba nema takvo što
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:50   #89
Ali na pr. u Splitskoj banci koju je posrednik predložio curi se ograđuju od tih kredita.
I to je ono što meni nije jasno. Zašto banka ne bi dala takav kredit osobi drito bez posrednika.
Znaći ovoj curi (koju sam ranije spomenula) je posrednik, nakon što ja sagledao njenu financijsku situaciju, predložio kredit u Splitkosj banci. Uz kredit mora upaltiti i osiguranje (stvarno ne znam kakvo) i rata tog osiguranja je prilično velika. Ne trebaju jamci, hipoteka, sudužnici... Prijateljici sve to odgovara, ali kao što je i normalno, boji se.
Odlazi u banku i traži kredit pod istimm uvjetima pod kojima joj nudi posrednik. Službenik je naravno u čudu.
Ali ja opet ne mogu skužiti na koji način bi nju ti posrednici mogli prevariti. Jedino mi pada na pamet da se možda lova ne uplačuje na njen račun. Drugo mi ništa nema logike jer cura nema ni nekretnine, ni auto, živi od jedne maloviše plaće i to je to.
Flora7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 09:57   #90
ali ja i dalje ne kužim (dobro to je kod mene nešto normalno zadnje vrijeme ) zašto ona ne digne kredit direktno kod njih
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:32   #91
Quote:
Flora7 kaže: Pogledaj post
Ali na pr. u Splitskoj banci koju je posrednik predložio curi se ograđuju od tih kredita.
I to je ono što meni nije jasno. Zašto banka ne bi dala takav kredit osobi drito bez posrednika.
Znaći ovoj curi (koju sam ranije spomenula) je posrednik, nakon što ja sagledao njenu financijsku situaciju, predložio kredit u Splitkosj banci. Uz kredit mora upaltiti i osiguranje (stvarno ne znam kakvo) i rata tog osiguranja je prilično velika. Ne trebaju jamci, hipoteka, sudužnici... Prijateljici sve to odgovara, ali kao što je i normalno, boji se.
Odlazi u banku i traži kredit pod istimm uvjetima pod kojima joj nudi posrednik. Službenik je naravno u čudu.
Ali ja opet ne mogu skužiti na koji način bi nju ti posrednici mogli prevariti. Jedino mi pada na pamet da se možda lova ne uplačuje na njen račun. Drugo mi ništa nema logike jer cura nema ni nekretnine, ni auto, živi od jedne maloviše plaće i to je to.

Draga, pa sama si zapravo odgovorila na sumnju, da je to sve legalno onda bi službenik u Splitskoj banci znao o čem se radi. negdje ima neka kvaka ali tko će znati na što su sve spremni mutni tipovi da ljude zarobe s tim kreditima.To naši normalni i naivni ljudski mozgovi ne mogu dokučiti.Neka se ona lijepo okani tog tipa sa oglasnog stupa i bude sretna što ništa nije potpisala i nek se ili strpi ili taži kredit tamo gdje se jedino i traži a to je banka.....
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 15:22   #92
ponovno aktiviram temu

Bok!
ponovno aktiviram ovu temu jer mi trebaju friske informacije... dakle trebam odredjenu svotu novaca koju cu morati pribaviti putem kredita... s obzirom da vec imam neke kredite postoji mogucnost da mi banke kredit ne odobre.. radi se o 100000 kn. U tom slucaju razmisljam o alternativi - kredit preko oglasnika... zanima me da li postoji itko tko ima DOBRIH iskustava s takvim kreditom? skepticna sam prema tome ali ako zagusti... dajte malo iskustava molim vas... Hvala, pozdrav
apple_lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 21:39   #93
za sta ti treba novac? i na koji vremenski period?
ekstrem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 01:05   #94
Quote:
ekstrem kaže: Pogledaj post
za sta ti treba novac? i na koji vremenski period?
imam neke stvari za rijesiti... a sto se tice vremenskog perioda pa barem na 7 godina... zbog rate... a nadam se da cu ga prije uspjet zatvorit ako mi se posloze neke stvari na svoje mjesto... imas neki prijedlog?
apple_lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 22:52   #95
mislio sam da ti treba kratkorocno na par mjeseci da ih okrenes ili dok ti dodu neki novci koje cekas tada mozes ici i na ovaj kredit iz oglasnika a ovako na duzi period ti ne preporucavam
ekstrem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 12:57   #96
jel ima netko ovdje da se bavi kreditima preko oglasa?
apple_lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 13:21   #97
Quote:
apple_lover kaže: Pogledaj post
jel ima netko ovdje da se bavi kreditima preko oglasa?
Izgleda da ovdje nitko nije toliko naivan da ide na takvu vrstu kredita. Nikad ne znas u sto se mozes upetljati, a uvjeti su i puno nepovoljniji i nesigurniji kod banaka.
Ukratko, zaboravi. Ne treba ti novac toliko da bi riskirao preko oglasnika. Uvijek imas banke. A ako ti banke ne daju kredit, budi sretan jer te ,koliko god to mozda apsurdno zvucalo - site od tebe samoga.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 22:31   #98
Skoro svi koji su ovdje odgovorili su ili izrazito površni ili samo teoretiziraju, a nemaju pojma o čemu pričaju...
Dakle, kratkim pregledom tekstova oglasa mogli ste već primjetiti da postoje barem 4 vrste kredita koji se tamo reklamiraju.
1. Potpuno legalni krediti koji se ostvaruju u banci, ali preko ovlaštenih bankovnih posrednika, ili agencija (ja spadam u tu skupinu)
Prednost je što "oni" vama pomažu u savjetovanju, skupljanju dokumentacije i to prosljeđuju ugovornoj banci, a vi (korisnik) kredita dolazite u banku tek na isplatu (potpis ugovora). Postoje agencije i uredi koji surađuju sa velikim brojem banaka, tako da je dovoljno doći na jedno mjesto, a doznati uvjete svih banaka i na kraju naći nekoga tko će dati sve od sebe da vam pronađe rješenje, jer je plaćen po proviziji od banke tek AKO je kredit odobren.
2.Krediti preko "kartica" - kreditnih, charge ili slično ("kupuješ" robu za 30.000 kn, "oni" ti daju 25.000kn keša, robu ponovno preprodaju, a ti još plaćaš mjesečnu ratu sa redovnom kamatom kreditne kartica- cca 15%) > najviše krše zakon "muljatori" u trgovinama, a nešto manje sami "korisnici" takvih usluga...
3.Krediti uz zalog- najčešće auti i nešto što se lako preprodaje (nakit, druge vrijednosti)
4. Krediti uz zalog čekova - vraćaš neku "dogovorenu ratu", a ako ne vraćaš, "oni" ti naplate čekove...
5. Sve ostalo iz crne kronike, ali oni se baš i ne oglašavaju...

Postoji još varijanti i polu-varijanti, ali ovo su najčešće...
Ali to ste sve mogli doznati u doslovno 5 minuta da ste prešli po oglasniku, i onda samo kao test nazvali 3-4 različita oglasa, te se raspitali o kakvim kreditima se radi.

Nema problema, i drugi put

P.S. NE postoji dobar ili povoljan kredit. Svaki kredit je manje ili veće nužno zlo. Koliko veliko i koliko nužno zlo- ovisi o VAMA
I još jedna "pametna": Svaka roba ima svojeg kupca- koliko god se mi svi čudili...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 12:36   #99
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
1. Potpuno legalni krediti koji se ostvaruju u banci, ali preko ovlaštenih bankovnih posrednika, ili agencija (ja spadam u tu skupinu)
Prednost je što "oni" vama pomažu u savjetovanju, skupljanju dokumentacije i to prosljeđuju ugovornoj banci, a vi (korisnik) kredita dolazite u banku tek na isplatu (potpis ugovora). Postoje agencije i uredi koji surađuju sa velikim brojem banaka, tako da je dovoljno doći na jedno mjesto, a doznati uvjete svih banaka i na kraju naći nekoga tko će dati sve od sebe da vam pronađe rješenje, jer je plaćen po proviziji od banke tek AKO je kredit odobren.
daj mi molim te objasni kak vi mozete pomoci u skupljanju dokumentacije? nemozes umjesto mene doci u moju firmu i trazit da ti popune papire za kredit, ne mozes traziti od racunovodstva da ti izda bon 1 i bon 2 jer ne radis u toj firmi...

jedino sto mozete je pomoci pronaci najpovoljnije rjesenje ak vec suradujete sa vise banaka, a i to moze covjek sam, dovoljno se prosetati po par banaka ili posluzit internetu

tak da zbilja ne vidim zasto bi itko placao vama za vase usluge
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 01:47   #100
Ne cijeni drugoga, a očekuj da on tebe cijeni!?

Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
daj mi molim te objasni kak vi mozete pomoci u skupljanju dokumentacije? nemozes umjesto mene doci u moju firmu i trazit da ti popune papire za kredit, ne mozes traziti od racunovodstva da ti izda bon 1 i bon 2 jer ne radis u toj firmi...
Prvo- cijeli tvoj odgovor shvaćam kao uvredu, ali pretpostavljam da si to i htio. Ovo gore što si napisao NIJE posao, nego odlaženje u računovodstvo na 10 minuta. I tu mi (naravno) nemamo s time nikakve veze. I za to je plaćena tvoja kolegica u računovodstvu, kojoj najčešće trebaš donijeti bombonjeru, jer je ljuta na cijeli svijet...

Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
jedino sto mozete je pomoci pronaci najpovoljnije rjesenje ak vec suradujete sa vise banaka, a i to moze covjek sam, dovoljno se prosetati po par banaka ili posluzit internetu
Znači nisi shvatio naš način poslovanja, pa si tako nešto izvalio. Ili uopće ne znaš koliko je parametara potrebno posložiti za odobrenje kredita (pogotovo nakon uvađanja HROK-a).
Ako imaš viška vremena i voliš stajati u redu da bi dobio poluinformacije, a često i krive informacije, onda NARAVNO da nećeš doći do nas... Jer tebi nije problem uzeti godišnji da bi riješio kredit...
Ako nemaš niti jedan kredit u životu i ako imaš sreće da imaš dobru plaću i radiš u dobroj firmi, onda DA, možeš otići u prvu banku i uzeti kredit.
S time da ne znaš da li u ostalih 10 banaka možda postoji još povoljniji kredit... Ali ti si SVE doznao na internetu, a na cijeloj priči nisi već izgubio minimalno jedan cijeli radni dan (šetanje u nekoliko navrata, čekanje u redovima, čekanje na osobnog bankara, surfanje po internetu, pa onda sve ponovo nakon što si odabrao koja mjesta ponovo treba posjetiti)??
A kod nas si to mogao doznati za 10 minuta i to bez obaveze i bez ikakve naknade- besplatno.

Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
...tak da zbilja ne vidim zasto bi itko placao vama za vase usluge
Plaćaju banke i/ili ostale povezane institucije, jer smo mi profesionalci koji učinkovito rješavaju i klijente s čistom situacijom i one koji imaju preko 10 kredita i hvataju se za konac.
Mi nakon obrade bankama kao njihovi vanjski suradnici donosimo gotove papire koje oni trebaju samo mehanički odraditi. Zadovljna banka i klijenti, što vidimo i iz činjenice da nas dalje preporučuju. A i mi, koji smo pošteno zaradili svoj kruh, za razliku od gore spomenutih ilegalaca, s kojim nas površni ljudi često trpaju u isti koš, pa sam se zato toliko i raspisao.

Vjerojatno nisi nikada platio malera, jer pofarbat stan stvarno nije neka nauka.
Ili imaš svoju malu firmu, pa sam radiš računovodstvo, jer kaj bi ti plaćao nekoga za posao koji i ti možeš obaviti. Da budem krajnje bezobrazan, zašto ti dobivaš tako veliku plaću za posao koji korisnici tvojih usluga mogu obaviti sami ili tvoj šef može naći neku budalu koja će isto raditi za 1000 kn manje.

I samo crtica- u Austriji se 40% bankovnih kredita obavalja preko specijaliziranih agencija...

Pozdrav
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.