Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 00:35   #1501
Ne trkeljaj.

Ni mi a ni ti, ne znamo koja je betelčeva vjera.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:02   #1502
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Pa u Stihu Ivan 3:126 je rečeno zašto: zato da bi se spasili koji vjeruju. Ali nije rečeno KOME je Bog dao svojeg navodnog "sina",
ne piše u bibliji "navodnog sina" nego "sina"
suzdrži se tih gluposti bar u svrhu razgovora ako želiš da te se ozbiljno shvati
Quote:
ili kako kaže Betelac, KOME je plaćena otkupnina njegovom krvju. Po Šaului, Isusova krv je otkupnina za ljudske grijehe. Dakle, KOME je Bog dao svog "sina" ili KOME je plaćena otkupnina? I dalje očekujem odgovor, ne samo od tebe nego od svih Js-a, ako iko ima odgovor.
brkaš pojmove, čudim se da ti se Betelac pridružio u tome, jer on bi to trebao jako dobro razlikovati, pretpostavljam da je previd u pitanju kod njega.
to nije ista stvar, to su dva različita pitanja.
prvo-
kome je Bog dao sina
drugo-
kome je plaćena otkupnina
prvo....moglo bi se reći da je sina 'dao' ljudima (ljudskom rodu) kao posrednika do spasenja svima koji povjeruju.
dao ga je ljudima da iskoriste njegovu žrtvu kao jedinu mogućnost spasenja (nisi niti svjestan da propuštaš tu jedinu mogućnost)
drugo...otkupnina od grijeha je plaćena stvoritelju
(ponavljam da nisam JS, i ne predstavljam ja ovdje službena tumačenja JS, tako da može biti i nešto drugačije, niti sam čitao to što Betelac spominje)
Quote:
Čemu ta histerija moilim te? Ja sam musliman a muslimani štuju Isusa. Moje pitanje nije u cilju diskreditirtanja Isusove žrtve, mi ionako vjerujemo da on nije raspet (dobro si to primetio).
koji oksimoron
pa šta je, nego diekreditiranje, kad ne vjeruješ niti da je raspet ?
Quote:
Moje pitanje je bilo da pokažem da je Šaulova koncepcija po kojoj je Kristova krv navodna "otkupnina za ljudske grijehe" besmislena.
ovo naravno isto nije pokušaj diskreditacije jel ?
Quote:
Da jest besmislena jasno je i iz toga što niko ne može da mi odgovori - kome? Kome? KOME?!
kako plitko zaključivanje
on je zaključio da je Isusova otkupnina besmislena, jer nije dobio odgovor na forumu hr. smijurija
eto dobio si odgovor kome, i šta će se sad promijeniti ?
ništa, opet ćeš ti po svome.
Quote:
Ja znam što bi mi rekli katolici, ortodoksi, adventisti, i ostalih preko 50.000 crkava, ali me zanimalo šta mi imaju reći Js-i. A sad, vidi vraga, ti to čak ni nisi, a ipak odgovaraš na njihovoj temi (možda si vidio da oni ne umiju odgovoriti? )
a što ne bih odgovarao, zabranjeno li je ?
ja ne krijem da nisam JS.
ne znam jel umiju, ali ovdje slabo zalaze.
Quote:
Muslimani nisu Js-i, nisu uopće kršćani, tako da mi te stvario ne shvaćamo na vaš način. Naš Stvoritelj se ne može poniziti kao što vi za vašeg kažete da se ponizio uzevši tijelo čovjeka. Ali, to nije tema ovdje pa da ne širimo na tu stranu.
ne lupetaj, mi to ne vjerujemo što ti poturaš, niti ja niti JS, vidi se da slabo znaš o Jehovinim svjedocima.
Quote:
Da ti ponovim, u Ivanu je rečeno zbog čega: da bi se spasili koji vjeruju. Haj sad mi reci, KOME je Bog dao svojeg sina jedinorođenca? Kome je plaćena otkupnina njegovom krvlju? Hajmo. Čekam.
eto odgovorio sam ti da ne svisneš od čekanja

hajd ti meni reci kako ti možeš dati Allahu nešto što je njegovo ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:21   #1503
Antiprotivni,
nećemo ovdje skretati na temu o Allahu. A na moje pitanje nisi odgovorio. Ljudi nisu tražili da im Bog da svojeg "jedinorođenog sina", kojeg je stvorio prije svega drugog. No, ti i onako nisi Js pa ću sačekati nekoga od njih da mi dadne njihov odgovor na pitanje: KOME je bog dao svog "sina"? Kome je plaćena otkupnina, krvlju Marijinog sina?

Inače, nije degradacija ako ne vjerujem u tu zabludu. Ja ne degradiram Zevsa time što ne vjerujem u Zevsa... samo ne vjerujem, i to je sve. Isto je i sa "Bogovim sinom", takozvanim Isusom (što, usput rečeno, ni nije bilo njegovo ime) koji je stvoren prije svega drugog, koji se nakon tri dana digao iz mrtvih i koji sjedi pored Boga na nebeskoj stolici.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:28   #1504
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Pa u Stihu Ivan 3:126 je rečeno zašto: zato da bi se spasili koji vjeruju.
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post


Da ti ponovim, u Ivanu je rečeno zbog čega: da bi se spasili koji vjeruju.
Ček malo Kudume...ne možeš doći u neku raspravu a da pri tome iskrivljavaš tekstove na koje se pozivaš.
Jednom se može pogriješiti, ali kada to ponoviš (i još podebljaš) to znači da manipuliraš.

Tekst koji si (kao) citirao je ovaj:
"Jer je Bog tako ljubio svijet, da je predao svojega jedinorođenog Sina, da svaki, koji vjeruje u njega, ne pogine, nego ima život vječni."

Znači, ne piše da se spašavaju oni koji vjeruju (vjerovati se može u štošta) nego piše da se spašavaju oni koji vjeruju u Njega (Isusa Krista).
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:32   #1505
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Antiprotivni,
nećemo ovdje skretati na temu o Allahu. A na moje pitanje nisi odgovorio. Ljudi nisu tražili da im Bog da svojeg "jedinorođenog sina", kojeg je stvorio prije svega drugog. No, ti i onako nisi Js pa ću sačekati nekoga od njih da mi dadne njihov odgovor na pitanje: KOME je bog dao svog "sina"? Kome je plaćena otkupnina, krvlju Marijinog sina?

Inače, nije degradacija ako ne vjerujem u tu zabludu. Ja ne degradiram Zevsa time što ne vjerujem u Zevsa... samo ne vjerujem, i to je sve. Isto je i sa "Bogovim sinom", takozvanim Isusom (što, usput rečeno, ni nije bilo njegovo ime) koji je stvoren prije svega drugog, koji se nakon tri dana digao iz mrtvih i koji sjedi pored Boga na nebeskoj stolici.
U kojem to biblijskom tekstu piše za Isusa da je stvoren? Molim te da pokažeš taj tekst.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:38   #1506
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ne piše u bibliji "navodnog sina" nego "sina"
suzdrži se tih gluposti bar u svrhu razgovora ako želiš da te se ozbiljno shvati
Znaš što Biblija kaže o onima koji niječu Sina....

"Tko je inače lažljivac nego onaj, koji niječe, da je Isus Krist? Taj je antikrist, koji niječe Oca i Sina.
Kojigod niječe Sina, ni Oca nema, a koji priznaje Sina, priznaje i Oca." (1. Ivanova 2.22,23)
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson

Zadnje uređivanje sivko5 : 14.12.2017. at 17:57.
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:51   #1507
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je bilo da pokažem da je Šaulova koncepcija po kojoj je Kristova krv navodna "otkupnina za ljudske grijehe" besmislena.
Prvo, apostol se ne zove Šaul (Savle) nego Paul (Pavle)....
Kao drugo, Pavao nije stvarao neku svoju "koncepciju" nego se referirao na Isusove riječi koji su izrečeni u više prilika, npr. "Jer je ovo krv moja i Novoga Zavjeta, koja se prolijeva za mnoge na oproštenje grijeha." (Mt.26,28).
-----------------------------------------------------------
Inače, jako slabo poznaješ Bibliju pa pišeš hrpu neistina. Mani se ćorava posla, imaš svoju vjeru pa se drži toga,
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:52   #1508
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
U kojem to biblijskom tekstu piše za Isusa da je stvoren? Molim te da pokažeš taj tekst.
zar je sin Marijin još i nestvoren?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:55   #1509
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
zar je sin Marijin još i nestvoren?
Gdje piše za Isusa da je stvoren? Nemoj mudrovati, lijepo sam te pitao da citiraš takav tekst.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:02   #1510
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Inače, jako slabo poznaješ Bibliju pa pišeš hrpu neistina. Mani se ćorava posla, imaš svoju vjeru pa se drži toga,
Jel to sivko postao JS
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:08   #1511
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Jel to sivko postao JS
Zavisi kako tumačimo pojam "Jehovin svjedok"
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:09   #1512
Zanimljivo je vjerovanje Jehovih svjedoka a i rasprave ovde vidim.
Uvijek svjedoci pobjede jer znaju ime koje drugi ne znaju ono ih štiti.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:13   #1513
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Antiprotivni,
nećemo ovdje skretati na temu o Allahu.
nije skretanje, samo me zanima koliko poštuješ Allaha u kojeg vjeruješ, i koliko znaš o njemu, da vidim jesi li sposoban poštovati moje vjerovanje i pojmiti Boga u kojeg ja vjerujem.
ali izbjegavaš odgovoriti na jedno jednostavno pitanje.
Quote:
A na moje pitanje nisi odgovorio.
naravno da nisam onako kako bi ti htio, i ono što očekuješ, a moj odgovor ne prihvaćaš ili ne shvaćaš
Quote:
Ljudi nisu tražili da im Bog da svojeg "jedinorođenog sina", kojeg je stvorio prije svega drugog. No, ti i onako nisi Js pa ću sačekati nekoga od njih da mi dadne njihov odgovor na pitanje: KOME je bog dao svog "sina"? Kome je plaćena otkupnina, krvlju Marijinog sina?
ha čuj...kad sve izvrćeš onda ti mogu reći da ljudi nisu tražili niti svoj život, pa je Bog stvorio ljude...tako da bla bla...

drugo....ti si tražio da ti bilo tko odgovori, i ja sam ti odgovorio
a sad čekaj nekog JS da ti odgovori, briga me :
Quote:
Inače, nije degradacija ako ne vjerujem u tu zabludu. Ja ne degradiram Zevsa time što ne vjerujem u Zevsa... samo ne vjerujem, i to je sve. Isto je i sa "Bogovim sinom", takozvanim Isusom .........
sam si rekao da svojim pitanjem želiš pokazati da je Kristova žrtva besmislena.
što znači da želiš obezvrijediti Krista i vjerovanje u te "zablude" kako kažeš
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:17   #1514
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Znaš što Biblija kaže o onima koji niječu Sina....

"Tko je inače lažljivac nego onaj, koji niječe, da je Isus Krist? Taj je antikrist, koji niječe Oca i Sina.
Kojigod niječe Sina, ni Oca nema, a koji priznaje Sina, priznaje i Oca." (1. Ivanova 2.22,23)
ma jasno
ali eto naš Kudum niječe...

inače veliki pozdrav sivi
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:20   #1515
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Zavisi kako tumačimo pojam "Jehovin svjedok"
i to što kažeš...samo ovdje kad se spominje "Jehovin svjedok" u pravilu se misli na pripadnika toj organizaciji, pa je i naš Božo JS (vidiš paradoksa )
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:42   #1516
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
samo ovdje kad se spominje "Jehovin svjedok" u pravilu se misli na pripadnika toj organizaciji, pa je i naš Božo JS (vidiš paradoksa )
Možda se Božo ispiso al nam neće reći, škrtica jedna zakida nas za info.

Ček, jel se opće može ispisati iz Org ili i oni to ljudsko pravo koče ko i Rkc ?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:51   #1517
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
U kojem to biblijskom tekstu piše za Isusa da je stvoren? Molim te da pokažeš taj tekst.
zar je sin Marijin još i nestvoren?
Gdje piše za Isusa da je stvoren? Nemoj mudrovati, lijepo sam te pitao da citiraš takav tekst.
Recimo u tzv. Matej 1:20 ("ono što je stvoreno u njoj...")
Normalnoj osobi je jasno da je Isus stvoren i da je živio prije okoi 2000 godina.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:57   #1518
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Gdje piše za Isusa da je stvoren?
Piše u "Raspravljanje na temelju Pisma" str.120 pod "definicija" :

"Jedinorođeni Sin Božji, jedini Sin kojeg je sam Jehova stvorio. Sin je prvorođenac svega stvorenja."


(ovo mora da je razočaralo Kuduma koji o Isusu misli kao o nekom tko je živio otprije 2 soma ljeta)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:09   #1519
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Piše u "Raspravljanje na temelju Pisma" str.120 pod "definicija" :

"Jedinorođeni Sin Božji, jedini Sin kojeg je sam Jehova stvorio. Sin je prvorođenac svega stvorenja."


(ovo mora da je razočaralo Kuduma koji o Isusu misli kao o nekom tko je živio otprije 2 soma ljeta)
Islamska tradicija ima da je Muhamed postojao prije kreiranja ovoga svijeta.

Kao da su htjeli imati i oni konja za utrku.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:09   #1520
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Recimo u tzv. Matej 1:20 ("ono što je stvoreno u njoj...")
U tom citatu ne piše "stvoreno" nego "začeto".

U protivnom će neko pomisliti da je Marija stvorila Isusa.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.