Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2015., 19:31   #1
Čipirane osobne iskaznice i prisilno sklopljeni ugovori (premješteno)

Rasprava premještena s imigranata, samo pripazite malo da ne odete u Ljude Guštere i slično.

Zadnje uređivanje KLCCLK : 01.10.2015. at 09:56.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 07:03   #2
Quote:
blau kaže: Pogledaj post
Aj da i mene citiraju! 😀 U medjuvremenu se mi ostali smrtnici moramo slijepo drzat svih EU normi i direktiva! Moze 80.000 ljudi bez nadzora uci u drzavu ali ne moze 195/50 R15 ako EU kaze da mora bit 195/55 R15! Kad pitas da ti netko objasni onda dobijes odgovor da to nije po standardima i moze ugroziti sigurnost! Medju ovih 80.000 niti jedan nece ugrozavati sigurnost!
Da se nadovežem sa nečim još gorim.
Jučer sam konačno uspio doći na red da obnovim isteklu osobnu i protiv svoje volje čipiran.

Ono što je najbrutalnije od svega i što smatram da spada pod korporativni a ne državni fašizam (iako država jest korporacija u čijem smo mi vlasništvu kao roba i usluga) jest činjenica da sam bio prisiljen potpisati papir koji je naslovljen sa "Ugovoro o pristajanju" (zaboravih točno kako se zove ali počinje sa ugovor).

Kada mi je šalteruša to gurnula pod nos, ja gledam čitam,ne vjerujem.... i kažem gospođo kakav je to ugovor, ja to neću potpisati
Ali gospodine morate, nemate izbora, takav je zakon.

Ja kažem ako je zakon, onda vam moj potpis na taj ugovor ne treba i niti taj ugovor nije potreban.
Ja kao građanin imam zakonsko pravo ne potpisati nikakav ugovor za kojeg smatram da može za mene biti štetan i protuzakonito je da me itko prisiljava da potpišem neki UGOVOR ako ja to ne želim.
A u ugovoru piše ukratko da ja pristajem biti čipiran i da nemam nikakva prava samo obaveze biti kuco i biti poslušna ovca u korporativnom toru.

Ali morate gospodine, nemate izbora.....

.....nisam bio u mogućnosti se svađati, odbiti jer mi nije bio ostavljen nikakav izbor.
A nisam si mogao prisuštiti natezanje, odbijanje, eventualno pritvaranje i suđenje jer sam između poslova i ta posrana usrana osobna mi jel treba zbog posranih usranih zakona koje sam ja prisiljen (doslovno silom natjeran) poštivati.
Dok izbjeglice mogu što hoće..

I zato sam jučer čipiran protivno svojoj volji i prsiljen potpisati UGOVOR protivno svojoj volji bez ikakve mogućnosti izbora.

Doslovno sam jučer razmišljao da promijenim i me u Nab Ijem Svenak Urac i nabavim si crnu nindža pidžamu.
Bar ću umrijeti onda po svojoj volji kao slobodan čovjek, a ne živjeti kao rob.
Jebe mi se za djevice.

To čeka i svakog od vas kada budete obnavljali osobnu. Tako da ljudi, pripremite se.

Također, ako neki novinar ovo čita, zamolio bi ga da obavijesti javnost što nam rade i da bar pokuša dignuti svijest građana što nam se priprema i što država radi protivno svim zakonima a u korist korporatizma.
Na silu tjeraju ljude da potpisuju UGOVORE na vlastitu štetu usred Hrvatskog MUP-a koji bi trebao sprečavati protuzakonite radnje.

Welcome to the New World Order.

vaš od jučer čipirani HNR.

U pripremi da postane Nab Ijem Svenak Urac i bude rođen 1.1. ....
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 07:50   #3
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem sa nečim još gorim.
Jučer sam konačno uspio doći na red da obnovim isteklu osobnu i protiv svoje volje čipiran.
....
Ma o cemu ti? Kakav ugovor o cipiranju? Jesi dobio svoj primjerak ugovora?
Rot Pot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 07:56   #4
@HvalaNaRibama:

ak ja tebe kuzim o kakvom cipiranju i ugovoru govoris..
jesu ti usadili cip pod kozu?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 08:06   #5
Meni je ok da nove osobne imaju podatke na cipu, problem je sto ce trajati samo 5 godina i biti skupe. Kad bi zamjenjivala i vozacku i zdravstvenu, i kad bi ju naplatili minimalno tj. po stvarnom trosku izrade, onda ajde, super, ali to nista nece biti slucaj vec se radi o obicnom novom nametu na kojem ce si Vlada i APIS IT-ovci (pretpostavljam) omastiti brke. A nasi podaci su ionako dostupni svakoj susi u policiji, zdravstvu, poreznoj... Sto je novo?
Rot Pot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 08:10   #6
Quote:
Rot Pot kaže: Pogledaj post
Ma o cemu ti? Kakav ugovor o cipiranju? Jesi dobio svoj primjerak ugovora?
Ispričavam se evo točno:

Ugovor o davanju usluga certificiranja

Temeljem članka 9, zakona o osobnoj iskaznici (Narodne novine br. 62/2015)

Agencija za komercijalnu djelatnost d.o.o Zagreb , Savska cesta 31, OIB 58843087891, koju zastupa glavni direktor mr.sc. Anita Perković-Škalic (u daljnjem tekstu :AKD)..


etc. etc

I bio sam prisiljen to potpisati da bi mogao napraviti osobnu.

PRISILJEN POTPISATI UGOVOR od strane države sa nekom korporativnom Anitom Perković- Škalic.

Sad ti meni reci jel to normalno?
Jel ova država uopće više država i u čijem sam ja sad vlasništvu?

Slobodan čovjek više nisam, a koliko ću još biti rob....vidjet ćemo, ne dugo.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 08:14   #7
Quote:
Rot Pot kaže: Pogledaj post
Meni je ok da nove osobne imaju podatke na cipu, problem je sto ce trajati samo 5 godina i biti skupe. Kad bi zamjenjivala i vozacku i zdravstvenu, i kad bi ju naplatili minimalno tj. po stvarnom trosku izrade, onda ajde, super, ali to nista nece biti slucaj vec se radi o obicnom novom nametu na kojem ce si Vlada i APIS IT-ovci (pretpostavljam) omastiti brke. A nasi podaci su ionako dostupni svakoj susi u policiji, zdravstvu, poreznoj... Sto je novo?
Nije poanta u tome, uopće ne razumijete.

Poanta je da sam ja državnom silom bio prisiljen potpisati ugovor sa nekom korporacijom kojega nisam htio potpisati jer smatram da je na moju štetu.

To je isto kao da vas netko prisili potpisati ugovor sa HT-om bez mogućnosti izbora i bez mogućnosti da odbijete ugovor sa HT-om jer ga smatrate štetnim za sebe.

Oduzeta mi je svaka mogućnost izbora.

Ugovor je odnos između dvije ugovorne strane koje ga potpisuju na obostranu korist.

Nema što država siliti ljude da potpisuju ugovore sa korporacijama
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 08:18   #8
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Ispričavam se evo točno:

Ugovor o davanju usluga certificiranja

....

Sad ti meni reci jel to normalno?
Jel ova država uopće više država i u čijem sam ja sad vlasništvu?

Slobodan čovjek više nisam, a koliko ću još biti rob....vidjet ćemo, ne dugo.
Nije normalno, ali je, naravno, u skladu sa zakonom. Odavno je ovo smijurija od drzave. Eto, ispravljam se, AKD.ce omastiti brk, ne APIS. Anita do daljnjeg ima siguran izvor zarade, drzava jamci. Zgodno, kako je lijepo biti na pravom mjestu u pravo vrijeme i znati prave krive ljude...

P.S. Slazem se s postom iznad.
Rot Pot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 08:23   #9
Zapravo, mozda uopce nije u skladu sa zakonom. Zasto bi bilo, uvjetovanje vadjenja osobnih dokumenata potpisivanjem ugovora s trecom stranom?? Mozda postoji osnova za tuzbu...
Rot Pot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 08:35   #10
Quote:
Rot Pot kaže: Pogledaj post
Zapravo, mozda uopce nije u skladu sa zakonom. Zasto bi bilo, uvjetovanje vadjenja osobnih dokumenata potpisivanjem ugovora s trecom stranom?? Mozda postoji osnova za tuzbu...
Jučer su od strane države brutalno prekršena moja ustavna prava.

Silom sam natjeran sklopiti ugovor kojega nisam htio niti želio sa nekom privatnom korporacijom.

Oduzeto mi je pravo bilo kakvog izbora -silom države i njenih institucija.

Oduzeta mi je moja sloboda.

Od toga pa do tetoviranja broja i slanja na tuširanje ili u neku pećnicu još me dijeli samo neki dekret ili uredba države.
Koju ista može donijeti kad poželi.

Dobro došli u fašizam.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 08:38   #11
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Ispričavam se evo točno:

Ugovor o davanju usluga certificiranja

Temeljem članka 9, zakona o osobnoj iskaznici (Narodne novine br. 62/2015)

Agencija za komercijalnu djelatnost d.o.o Zagreb , Savska cesta 31, OIB 58843087891, koju zastupa glavni direktor mr.sc. Anita Perković-Škalic (u daljnjem tekstu :AKD)..


etc. etc

I bio sam prisiljen to potpisati da bi mogao napraviti osobnu.

PRISILJEN POTPISATI UGOVOR od strane države sa nekom korporativnom Anitom Perković- Škalic.

Sad ti meni reci jel to normalno?
Jel ova država uopće više država i u čijem sam ja sad vlasništvu?

Slobodan čovjek više nisam, a koliko ću još biti rob....vidjet ćemo, ne dugo.
Žalosno je da ljudi koji ovdje na forumu pišu ne shvaćaju uopće o čemu se tu radi pa postavljaju pitanja koja pokazuju da su zabrinuti za sve i svašta, a vlastita sudbina ih najmanje brine. U nekim državama nije potrebno imati niti osobne dokumente, dovoljna je vozačka ili kartica socijalnog osiguranja. A ovdje kao što pisac reče izvoliš potpisati ugovor da bi dobio službeni dokument države RH. Netko od zakonodavaca se malo zaigrao i ovo bi trebalo past na ustavnom sudu, samo ovi naši vrli odvjetnici što se stalno našminkavaju na TV i ostalim medijima nisu zainteresirani za tako nešto, kao i ostale NVO jer u tome ne vide kruha, odnosno reklame za sebe, jer sada su u modi druge stvari! Ovo je slično i onoj dopuni podataka u banci ako imaš rečun kod neke od banaka! Sve pod krinkom borbe protiv pranja novca i terorizma, a sada kada se krenulo protiv terorizma, glavni sponzori su se nešto jako uzbudili i kukaju da će to potpaliti još više rat u Siriji!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:03   #12
Ja sam sokirana s ovim sto pise HNR, nisam znala za to. Pa to je protuzakonito. Stvarno bi trebalo dici frku i kao sto je krekre rekao, to bi palo na Ustavnom sudu. Da, problem je u tome tko da dize tuzbu? Strasno, sokirana sam, a nedavno sam citala na nekom blogu negdje da ce nas sve cipirati, i mislilabsam da je to jos daleka buducnost, a ono vec je tu.
Stvarno, vec smo u vrlom novom svijetu
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:05   #13
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ja sam sokirana s ovim sto pise HNR, nisam znala za to. Pa to je protuzakonito. Stvarno bi trebalo dici frku i kao sto je krekre rekao, to bi palo na Ustavnom sudu. Da, problem je u tome tko da dize tuzbu? Strasno, sokirana sam, a nedavno sam citala na nekom blogu negdje da ce nas sve cipirati, i mislilabsam da je to jos daleka buducnost, a ono vec je tu.
Stvarno, vec smo u vrlom novom svijetu
odavno bi nas čipirali ali se boje da bi nas netko - hakirao.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:17   #14
O kakvom vi chipiranju pisete?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:21   #15
Daj nemojte gluposti pisati

Chip sa podacima se nalazi u osobnoj da bi se ubrzala procedura očitanja i kontrole..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:30   #16
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Daj nemojte gluposti pisati

Chip sa podacima se nalazi u osobnoj da bi se ubrzala procedura očitanja i kontrole..
Nije sporan chip, već ugovor koji moraš potpisati i koji ti nemeće država zakonom!

Chip imam i na kreditnoj kartici, zdravstvenoj i puno drugih stvari, ali me nitko ne tjera silom zakona da potpisujem ugovor sa privatnom tvrtkom.

A sada se sjeti koju frku dižu migranti i izbjeglice za sam pokušaj da ih se registrira.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:36   #17
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Jučer su od strane države brutalno prekršena moja ustavna prava.

Silom sam natjeran sklopiti ugovor kojega nisam htio niti želio sa nekom privatnom korporacijom.

Oduzeto mi je pravo bilo kakvog izbora -silom države i njenih institucija.

Oduzeta mi je moja sloboda.

Od toga pa do tetoviranja broja i slanja na tuširanje ili u neku pećnicu još me dijeli samo neki dekret ili uredba države.
Koju ista može donijeti kad poželi.

Dobro došli u fašizam.
Nemoj piskarati na forumu. Djeluj. Ne trolam te nego ti ozbiljno kažem. Svaki građanin ima pravo podnijeti ustavnu tužbu.
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ja sam sokirana s ovim sto pise HNR, nisam znala za to. Pa to je protuzakonito. Stvarno bi trebalo dici frku i kao sto je krekre rekao, to bi palo na Ustavnom sudu. Da, problem je u tome tko da dize tuzbu? Strasno, sokirana sam, a nedavno sam citala na nekom blogu negdje da ce nas sve cipirati, i mislilabsam da je to jos daleka buducnost, a ono vec je tu.
Stvarno, vec smo u vrlom novom svijetu
Čitaj gore, svatko ju može dići. Upoznajte se sa svojim pravima.
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Daj nemojte gluposti pisati

Chip sa podacima se nalazi u osobnoj da bi se ubrzala procedura očitanja i kontrole..
Nije problem u čipu, koliko u ugovoru.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:38   #18
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Daj nemojte gluposti pisati

Chip sa podacima se nalazi u osobnoj da bi se ubrzala procedura očitanja i kontrole..
U pravu si , sa njim će nas apsolutno i apsolutno kontrolirati. Dakle korporativno oduzimanje svake slobode i prava na privatnost.

Tu osim kršenja mojih (a i svih građana RH) ustavnih prava ima još nešto i što je pravi i jedini razlog ovog čipiranja.

A sakriveno je iza nekih drugih zakona i međudržavnih ugovora (opet korporacije dakle).

U čemu je trik pitate se?

Pa jednostavno u sljedećem:

Kao prvo ono što je spomenuo kolega ranije, već i sada NAŠ MUP i NAŠE tajne službe imaju o nama sve što im treba (policijska država al eto nasljeđe komunizma).
Ali to su mogli samo oni koristiti i eventualno dati nekome.

Sada se svi podaci o nama sele u privatne korporativne ruke.

Digitalizirano nas mogu pratiti, nas i naše ponašanje da uopće nismo toga svjesni, mogu nas triangulirati, što god im padne napamet.

Međudržavni ugovori koje smo potpisali sa Fašističkim američkim Državama omogućavaju putem digitaliziranih i čipiranih podataka da nas NSA prati i da bez problema dobija svep odatke o nama gdje hoće i kad hoće. Dakle Hrvatska država se odrekla suvereniteta i prodala je svoje građane drugim državama.

Čak ni to nije sve.

Naši podaci su sada vlasništvo korporacije a ne vlasništvo državnih organa.

Ta korporacija može bez problema za neku svotu novaca prodati sve naše podatke nekoj drugoj korporaciji koja ima ili misli da ima neki interes u njima (prodaja, marketing, obrasci ponašanja, u kojim trgovinama se neka osoba najviše zdržava- vidjeti trianguliranje).

A na kraju , sve je digitalizirano i u vlasništvu privatne korporacije, svi naši podaci.
Dakle uvijek netko može platiti nekom hakeru da provali u te podatke (iako ne mora dovoljno je tržišno napraviti kupoprodajni ugovor između dvije korporacije) i da dobije sve o nama.

E pa sad ovdje ima ljudi koji se razumiju u ustav.

Pa mi lijepo objasnite na koliko nivoa su sa ovime prekršena moja ustavna prava.


Ja sam Nab Ijem Svenak Urac i rođen sam 1.1....
...Ja sam Nab Ijem Svenak Urac i rođen sam 1.1.....
...Ja sam Nab Ijem Svenak Urac i rođen sam 1.1....

#budimoljudi
...
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:41   #19
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Nije sporan chip, već ugovor koji moraš potpisati i koji ti nemeće država zakonom!

Chip imam i na kreditnoj kartici, zdravstvenoj i puno drugih stvari, ali me nitko ne tjera silom zakona da potpisujem ugovor sa privatnom tvrtkom.

A sada se sjeti koju frku dižu migranti i izbjeglice za sam pokušaj da ih se registrira.
Točno to. Moraš ga potpisati sa korporacijom a na to te prisiljava država zakonom.
Prisiljavaju te u ivjetuju da na silu i po sili zakona moraš potpisati ugovor sa trećom stranom koja nije država niti išta državno.

To je kraj države.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:46   #20
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nemoj piskarati na forumu. Djeluj. Ne trolam te nego ti ozbiljno kažem. Svaki građanin ima pravo podnijeti ustavnu tužbu.

Čitaj gore, svatko ju može dići. Upoznajte se sa svojim pravima.

Nije problem u čipu, koliko u ugovoru.
To mi i je sjeb jer sam između poslova i moram trčati rješavati život da imam što jest.

Da mi nije takva situacija vjeruj mi ja bi jučer završio u pritvoru i odbio potpisati i prihvatiti to.
Malo mi je falilo i posvađao sam se sa šalterušom oko toga ali sam morao stati i suzdržati se jer ne odgovaram jedino za sebe (na žalost kad moram reći).
Mene je ova država pretvorila u roba. I dovela u namjerno u situaciju da nemam izbora nego potpisati jer nisam sam i obitelj ovisi o meni.

Gadi mi se ova država.
Gadi mi se fašizam koji se nadamnom kao građaninom provodi.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.