Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 10:43   #21
Joj Fićfirić, nemoj tako. Sasvim ti je pogrešna logika. Nisi ti nikoga uništio. Pa mačak ima 12,5 godina! I da nema Felv (za koji nikako ne možeš tvrditi da ga je dobio od Bubija jer svog mačka nisi ranije testirao), njemu je došao kraj životnog puta a tumori nemaju nikakve veze s Felvom pa bi ionako otišao od njih, ako već ne i od Felv-a. Ne znam što si i gdje čitao ali stvari treba uzimati sa zrnom soli. Ni liječnici ni veterinari (a ni znanost općenito) baš nema previše pojma o virusima niti o tome kako ih liječiti pa sve to treba uzeti s rezervom. Postoje vrlo učinkovita sredstva koja ubijaju viruse pa ako te zanima javi mi se na pp.

Ovo što si sad vrtiš po glavi nema nikakvog smisla jer se ufuravaš u neku negativu koja nema veze s logikom niti stvarnošću. Svi smo mi smrtni i svakome će kad-tad doći kraj životnog puta. 12,5 godina je lijepa starost za mačku. Budi zahvalan što je toliko dugo bio dio tvog života i pusti ga da ide s mirom.

Spasio si jedan mali život (Bubijev) i umjesto da si zbog toga sretan, sad se tučeš po glavi. Kakvog to smisla ima?
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 13:17   #22
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Spasio si jedan mali život (Bubijev) i umjesto da si zbog toga sretan, sad se tučeš po glavi. Kakvog to smisla ima?
Bez želje da otvaram polemiku i razumijevajući tvoju želju da utješiš Fića, mislim da ga ne tješiš na pravi način.

Fić je očajan jer mu se razbolio voljeni mačak, član obitelji, 12-godišnja ljubav... Žalovanje ima svoje stadije (zbog odlaska bliskog stvorenja, spoznaje o teškoj bolesti svojoj ili nekog bliskog). Jedan od njih je ljutnja i bijes. Kad su emocije u pitanju, nema se tu što racionalizirati i pitati o smislu. Ovaj stadij je gotovo pa neminovan i jednostavno se treba prebroditi. Različiti su načini kako se tko nosi s time. Netko će glasno proklinjati nebo i zemlju, netko će tiho bjesniti u sebi... ne znaš što je bolje ili gore.

Dogodilo se što se dogodilo. Fić reagira kako reagira. Ima pravo na svaki oblik izražavanja tuge zabog Đurine bolesti. Trenutačno mu treba rame za plakanje i savjet vezan za Đurin oporavak. Kad dođe vrijeme možemo mu pomoći da racionalizira situaciju. Sada nije vrijeme za to.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 13:41   #23
Ma sve je ok, ne želim drame raditi, nisam niti razmišljao kako se vama svima čini to što pišem i kužim da izgleda kao da sam ljut na Bubija, ali zbilja nisam.
Pogriješio sam u postupku liječenja Bubija odnosno totalno bez razmišljanja sam ga držao skupa sa ostalim mojim mačkama.

Sad imam iskustvo više da se to ne smije raditi i da je potrebna karantena životinje koja nije dobro i za koju se ne zna što nosi.
Iskreno pojma nisam imao da postoje takve zarazne bolesti, neuk sam bio po tom pitanju bez obzira što imam mačke 12 godina.
Trebao sam se više educirati i čitati o mačkama, ali sad je gotovo i ne treba se više na to vraćati.

Đuro je i dalje cijele dane i noći u ležećem položaju, malo je boljeg pogleda od vikenda, ali baš ne reagira na hranu (Recovery, danas sam kupio Hill's a/d - niti njega ne želi - pa mu dajem na injekciju)...kupio sam dvije vrečice Purina pa ću poslijepodne vidjeti da li će mu se svidjeti.

Od utorka prošlog ga hranim na injekciju, što naravno nije rješenje.

Jučer navečer je povraćao 5 velikih lokvi Recovery hrane i vode...a i bili smo kod veta jučer...primjetio sam da ne podnosi ta putovanja i da je za njega to veliki stres...možda je i od toga povratio sve. Mislim da mu više neću priuštiti te odlaske vetu, nego da je najbolje nastaviti tabletama.

Danas je pokakao ujutro pristojno s obzirom na Recovery (75% vlaga), a i jučer 3 male kakice na putu vetu.

Neki limfni čvorovi su mu se malo čak smanjili.

Kupio sam i Calopet danas...puno je to novaca sve skupa, ali što raditi nego ga pokušati energijom i vitaminima u toj hrani i pastama podići.

Vodu pije sam, pogotovo jučer nakon povraćanja.

Evo i dvije slike od prije dok nije bilo Bubija, pa jedna gdje čuva hranu od Bubija taman kad je došao, a ostatak je od ovih dana na kojima se vidi ta bezvoljnost i nedostatak snage:









On jest da ima 12 godina i 3 mjeseca, ali toliko se te godine na njemu ne primjete i mislim da bi daleko nadživio 15 da je zdrav, pošto je to mačak koji je živio u vrhunskim uvjetima i prirodno je bio mašina u fizičkom i psihičkom smislu. Imao je 8.5 kilograma, jest da je kastriran i nakupilo mu se ono obješeno kod trbuha, ali ostatak je bio masivan i nabijen, pravi atleta.

Eto toliko za sada.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 13:22   #24
Trbuh mu se napuhnuo i proširio u zadnja dva dana, to bi mogao biti još dodatni virus FIP.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 09:41   #25
Držim fige da ipak nije.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 18:55   #26
baš mi je žao. jadni đuro, jadni vi. nadam se da će se kriza smiriti i njegovo stanje popraviti. nemam nikakva iskustva s te 2 bileštine, srećom pa ne mogu pomoći savjetima. i moj mačak se jednom začepio. dali su mu neko sredstvo za odčepljivanje, nije išlo pa je išao na klistriranje. bio je zdrav kad se to desilo, ali ima jedan povrijeđen kralježak, pa je to možda bilo zbog toga. kako male stvari vesele kad su bolesni, kad piju, kad jedu, kad se pokakaju. jako mi je žao što se to desilo. nemaš si što predbacivati. napravio si ono što bi svatko normalan napravio, pomogao si maci.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 13:29   #27
lily0 teško da će se čudo dogoditi, sad smo se vratili od veterinara.
Temperatura mu je 36 stupnja.
Limfni čvorovi su se podjelili u više njih i kažu da je to sad prešlo u tumore ako imaju pravo.

Danas smo ga prvo stavili u auto i odmah je vjerovatno od stresa pokakao i proljev i tvrdo...to je sve ono što u zadnja 3 i pol dana nije uopće kakao.

Nije toga bilo jako puno, ali barem je izašlo.

Pa smo ga pola sata prali u kadi i fenirali i sušili, jer se cijeli sprljao od svojeg proljeva u transporteru...dobro da se to dogodilo dok smo htjeli krenuti, a ne na putu za Zaprešić.

Što se tiče napuhnutog trbuha kažu da je to voda i isto naravno nije dobro.

Veterinarka u ambulanti bi ga uspavala odmah da je njezin, tako kaže.

Uglavnom ne jede samostalno već 12 dana, ali piti želi sam.
Težina je ista, ali ovaj put je prevagnula voda dok se masa gubi, osjete se kosti.

Uglavnom ne događa se nikakvo poboljšanje već suprotno.

Ona zadnja odluka će se dogoditi kroz nekoliko dana, vidjeti ćemo.

Jedini plus je što ima bolji pogled nego pretprošli tjedan, mada i dalje leži stalno.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 14:12   #28
Držim fige da se Đurin organizam prilagodi na terapiju i da terapija počne djelovati i da dobijete još lijepog vremena s njim.....
Daj Bože.....
Sreća pa je uhranjen i njegovan mačak pa mu organizam ima snage za boriti se.

Osobno ne volim veterinare koji bi odmah uspavljivali...
Ja sam svog veta u suzama molila da uspava jednog miceka a on je inzistirao da još sačekamo koji dan.
Govorio je da se kod mačaka stanje može vrlo brzo promijeniti kako na gore tako i na bolje....
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 14:41   #29
Terapija je gotova od danas, stali smo s antibioticima, nema smisla...12 dana terapije, a ništa se nije promjenilo.
Možda su ga i oni zaštopali, ali veterinarka kaže da je prepun limfnih natečenih čvorova koji ga pritišću, pa tko zna što je točno razlog zašto ne kaka redovito nego ovako nakon stresa u autu.

Pokušali smo i sa probioticima i nije pomoglo, sa parafinskim uljem i ništa.

Hvala na podršci, ali bolest je uznapredovala jako i sada u narednih nekoliko dana ga čudo može spasiti.

Probati ćemo još malo dok stvarno ne bude 120% jasno da ga treba nažalost pustiti da ode.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 14:52   #30
Slažem se sa tvojim razmišljanjem.

Inače, ne znam da li znaš da za konstipaciju postoji hrana veterinarska, od Royala.
Nisam probala na svojim micekima jer obično imamo kontra problem pa ne znam kako djeluje.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 14:58   #31
Dajem mu royal canin recovery i hill's a/d, to je hrana za oporavak životinja, u njoj je 75% vlaga, pa bi ga trebalo potjerati, ali očito su drugi faktori krivi za ne kakanje. Ali ipak na kraju to izađe nakon više dana i to bez klistiranja, samo naravno niti taj način u autu od stresa nije dobar.

Još je to i najmanji problem, sve ostalo je puno puno lošije.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 15:06   #32
To je istina.
Nemam iskustva s takvim groznim boleštinama iako imam pun stan miceka skupljenih s ulice za sad nekako guramo.
Najveći problem su nam urinarni kamenci.
Ali zaista bi željela da Đuro progura još koju godinicu kvalitetnog života s Vama.
Nije to tako stari micek....
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 15:29   #33
To ja cijelo vrijeme i govorim da nije star (znam ga najbolje i u njemu je bilo još dobrih više godina, znam zašto to govorim), on je prije mjesec i pol dana bio pravi, perfektan, kao i čitav život izuzev tih nekoliko puta kada je očito promjena hrane pomogla (e to mi je najgore kod veterinara...nakon 10 raznih rentgena, ultrazvuka, skupih krvnih pretraga i svi nalazi upućuju da je sve ok, tek onda kažu promjenite hranu...zato ne volim veterinare...razumijem da im je to prihod za život, ali previše muljaju i gledaju novce...nije samo veterina problem, problem je čitav svijet koji je otišao na kvasinu u svim aspektima, a biti će još i gadnije...čitava kugla zemaljska i ljudi su poludili za lovom, moći i muljanjem - ne treba me doslovno shvatiti, ali velika većina naginje tome) - ok, ovo nije za temu ovdje, ali moram tako reći.

Njegovo lice nije drastično različito kao ona prva slika, evo točno se vidi na postu 23, prva slika je iz 2009. godine, a zadnje tri slike su od prošlog vikenda. To je 7 godina razlike, a tada je imao 5 godina i ja tu skoro ne vidim razliku.

Još ću jednom ponoviti da je moje mišljenje da je FeLV dobio od Bubija...jednostavno, racionalno i objektivno gledajući u tolikom kontaktu mjesecima VS sve prethodne godine kada je živio kao car, uzet iz kućnog legla sa 2 mjeseca...svaki kladioničar bi se kladio kao i ja.

I zato je bitno da ljudi paze kada spašavaju vanjske mačke i donose ih u kontakt sa ostalima, koliko god su šanse da se odrasle mačke othrvaju virusu zbog imuniteta i odraslosti, uvijek će postojat šansa da se i ne othrvaju. A onda će biti pre kasno, kao sada.

Btw od svih veterinara koji su Đuru upoznali, niti jedan nikada nije pitao da li je cjepljen, da li ga želimo cjepiti...
A po defoltu veterina bi teoretski trebala podržavati i nuditi cjepiva, možda bi sada bila druga priča da je primio cjepivo kao mali.

Tu smo i mi krivi, jer nismo istraživali, čitali o mačkama, bolestima, ali nije nam bilo niti na kraj pameti takvo nešto.

Sad smo prošli skupu lekciju, nažalost na prvoj našoj životinji.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 18:59   #34
zaista duboko suosjećam. divan je đuro mačak i meni je teško da se to dogodilo, a kako je tek tebi. nemoj brzati s uspavljivanjem. jel prede kad ga dragaš? misliš da ga nešto boli? ne kužim zašto i kako je bolest tako brzo napredovala da je došlo već do natečenih čvorova, tumora, ako to uopće jesu tumori. neke mace žive godinama zaražene, a đuro nije dugo bolestan. siroče maleno. ako trebaš pomoć za liječenje i održavanje na životu, zamoli ljude. sigurno će ti pomoći kao i za bubuja. nisi ti ništa kriv, nije ni bubi. daj mu još vremena. pa 12 dana nije ništa. moje malena je već umirala od zatajenja bubrega, spasila sam ju i dobila je još jednu godinu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 20:23   #35
Prede dok ga dragam i to jako umirujuće i lijepo (kao i uvijek kad prede), mrvicu je drugačije nego kad je bio zdrav, jer ga sad muči i disanje zbog vode u trbuhu i moguće prema plućima, ali evo sad je lijepo preo na stolu, ali u ležećem položaju, jer za drugo nema snage.

Kad pitam u ambulanti da li ga boli, kolegica glavnog veterinara slegne ramenima i ne daje konkretan odgovor već kaže da ga ti limfni čvorovi pritišću, pa niti sam ne znam što da mislim.
Dok ga prepipava ne mjauče, dok ga ja doma pregledavam i laganije stisnem da vidim reakciju, opet ne mjauče.

Tu i tamo je zamjaukao, ali to je bio neki slabi glasić, ali ne baš direktno zbog limfnog čvora. Na diranje ovih oko glave i vrata uopće ne mjauče.

Ja kad sam dobio bolest mačjeg ogreba, natekli su mi i to vrlo jako limfni čvorovi kod vrata i lica, i moram reći da je svaki dodir, svako pomicanje usta kod jela bolilo strašno.
Doktor mi je rekao bolje da boli nego ne, jer onda bi bilo gadno.

To me brine ovdje s Đurom.

Ljude ne mogu nakon svih onih novaca za Bubija tražiti više ništa...preostaje jedino eutanazija, sve drugo smo pokušali, podmirili troškove veta do sada.
Danas sam kupio još 2 Recoverya i otišao je novac.

Tu ima nekoliko ljudi kojima je jako bitno donirati novac koji neprestano pomažu, uključujući vas.

Evo slika od maloprije



I evo dvije slike od prije točno 2 mjeseca kad je bio u odličnoj formi

FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 21:04   #36
siroče maleno, vidi se da je slab. novac je potreban tamo gdje je najpotrebniji, gdje najviše gori pod nogama. prije je trebalo za bubija i ti si se stvarno ubio da bubiju pomogneš. lovi su potrošio, mačak ti se razbolio teško, dao si sve od sebe da spapiš bubija, i zatraži pomoć. momentalno nema puno štićenika na forumu kojima se održaa goli život. znam samo jednog, isto vlasničkog. napiši što ti treba, dal ima još nekih lijekova, dal još ima nekih pretraga koje bi mogao napraviti, zamoli pomoć barem za hranu ako nema nikakve druge medicinske pomoći za đuru. jako mi je žao, nedavno sam prolazila isto sa svojom voljenom malenicom. ako ga ništa ne boli, pusti ga da sam ode. tako je i moja malena. ja sam se do zadnjeg daha nadala i nisam mogla vjerovati kad je došao. malena nije jela dobrovoljno isto dosta dugo, dulje od 7 dana. živnula je od infuzije, dijete, lijekova. dal đuro dobiva ili je dobivao infuziju? ako nije, hitno na infuziju, ja ću ti uplatiti od zadnje donacije koja mi je još na računu.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 21:52   #37
Vratio sam se iz šetnje Olivije i mislim da je večeras kraj Đuri.

Drugi mačak je došao u sobu, popeo se na stol i legao pored Đure, kao da osjeća i oprašta se. Zadnja dva mjeseca nije uopće bio u sobi.

Dok sam ih uslikao Đuro je malo gledao i imao uzdignutu glavu, ali upravo leži na boku na stolu, ne može niti gledati više koliko god ga dragam.

Ispričavam se na slikama ako će vas pogoditi, ali kada već toliko sudjelujete eto i zadnje dvije od maloprije, više neću ništa stavljati nakon ovoga

FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 22:28   #38
lily0 nije bilo nikakvih savjeta veta za neke dublje analize, zahvate...nema se više što raditi...ova voda u trbuhu ako bi se i mogla izvaditi nekim punktiranjem to mu i nebi priuštio u ovako teškom trenutku.

Taj vet u isto vrijeme ima još 4 slučajeva sa FeLV mačkama, tako bar kaže i tu se ne može puno napraviti osim vidjeti kako će reagirati na to dizanje imuniteta...ako ne krene na bolje, onda će samo padati sve više i više i svašta se drugo može dogoditi i krenuti po zlu, kao sada sa Đurom.

Infuziju nije dobivao, ali ja mu svaki dan u zadnja 12 dana dajem Calopeta (glukoza+vitamini, omega kiseline itd), VME pastu, cijelu konzervu hrane za oporavak na injekciju kroz dan, vode također dobije na injekciju, ali ju i sam popije, za to jedino pokazuje interes.

Musu sam maknuo iz sobe da nebi slučajno pokupio virus ako već nije.

Eto to je to za sada, pustit ću sada da vrijeme odradi svoje večeras, jer druge nema.
Nadam se čudu, što drugo da kažem.
FićFirićFić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 23:08   #39
Strašno mi je žao da ovo prolaziš i da je Đuro na odlasku.

Suosjećam s tobom jer i sama sam to prošla s 4 mace u proteklih 10 godina, sve redom od groznih bolesti. Zato molim te uzmi u obzir da govorim u najboljoj namjeri kad kažem da je brz kraj najbolji za njih, ma koliko god to nama teško palo. Tri su mi mace umrle na rukama i, nažalost, nisu otišle spokojno. Samo je jedna otišla mirno, uspavali smo je u trenutku kad je bilo jasno da se bori za svaki dah.

Mačke predu i kad ih boli, da se umire, tako da predenje nije pokazatelj da je mačka dobro.
Ako se zbog ascitesa muči s disanjem (tako je bilo kod moje mace koja je imala FIP i kod druge kojoj je neoperabilni tumor pritiskao pluća), poslušaj veterinara i omogući Đuri da ode bezbolno.

Veterinar ti može doći doma, dati mu injekciju da zaspi u svom krevetiću, bez stresa odlaska u ambulantu (jer očito mu je to silan stres).
Čekajući čudo ponekad nehotice produljujemo patnju onima koje toliko volimo.

Što god odlučiš, bit će teško.
Još jednom, žao mi je.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 23:22   #40
Tuzna slika
Znam da je tesko prolaziti kroz bolesti voljenog ljubimca i strepiti iz minute u minutu ...
Izgleda kao da mu je ta tekucina u tijelu oooogroman problem
Pa ljudi dobivaju tablete za to - zar za macke nema lijeka??

Drzi se..... i nadaj se ... mozda ipak uspije......
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.