Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2016., 16:27   #61
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Khm, slavi se komunistička zvijezda, ni "partizanska", ni "Titova".

Kao što svastika nije ni njemačka, ni indijska, nego kad je pričvrlje bilo gdje u Europi uvijek je i samo nacistička.

P.S. uz, naravno, izuzetak koji potvrđuje pravilo, kako svastiku mogu pričvrljiti, da ne kažem zapaliti, Ostojićevi "antifašisti" u cilju "legitimne", da ne kažem tradicionalne, diskreditacije protivnika
Ma da, kakve to s Titom ima veze, Kumrovec je poznat ko rodno mjesto Prleta & Tihog...

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ma to su gluposti!
http://www.trekearth.com/gallery/Eur...oto1125416.htm

Bila sahovnica sa bijelim ili crvenim poljem ona je hrvatska!!!

Meni je jednako draga i zastava RH u kojoj sahovnica ima prvo crveno kao i zastava Herceg-Bosne koja ima prvo bijelo polje.
Točno, nema veze koje je početno polje na grbu, kroz povijest su korištene obje verzije.
Iako ja dajem prednost crvenom početnom polju jer je tada oblik štota vizualno definiraniji (dizajnerske fore & začkoljice, bavil sam se tim).

Blesavo mi je kad netko proglašava grb s početnim bijelim poljem ustaškim, jer to veze s mozgom nema.

Međutim, činjenica je da mjerači kuruze namjerno ama baš uvijek koriste to početno bijelo polje - a nema razloga skrivati do to rade baš zato što se time razlikuje od današnjeg grba, a podsjeća na ustaški.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 17:32   #62
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Quote:
Khm, slavi se komunistička zvijezda, ni "partizanska", ni "Titova".
Ma da, kakve to s Titom ima veze, Kumrovec je poznat ko rodno mjesto Prleta & Tihog...
Izvrčeš kako ti paše, da je kolega napisao kako se slavi Tita ili partizane ne bih bio uletio, ali je on napisao kako se "u Kumrovcu slavi partizanska/Titova zvijezda".

Tako da... koja to osim komunističke zvijezde kolo igra?

Zadnje uređivanje kradem : 24.08.2016. at 18:01.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:02   #63
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Izvrčeš kako ti paše, da je kolega napisao kako se slavi Tita ili partizane ne bih bio uletio, ali je on napisao kako se "u Kumrovcu slavi partizanska/Titova zvijezda".

Tako da... koja to osim komunističke zvijezde kolo igra?
Ne, ne izvrćem kako mi paše.
Meni osobno paše Titova zvijezda, ne paše mi ona koja je poslužila kao četnička kamuflaža.
I u Kumrovcu se slavi baš ta Titova, a ne Šljivančaninova zvijezda.
Druga je stvar kaj ne vidim nimalo razloga da odem tamo slaviti mrtvog šefa i mrtvu državu, ali mislim da je red znati.

A ta Titova zvijezda je i komunističkam, i partizanska, i oslobodilačka. I baš mi je zato draga.
U komunizam ne vjerujem, ali ovo drugo mi daje dobar razlog da mi se taj simbol sviđa.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:16   #64
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
[…]
Ok, shvaćam te barem otprilike ili, nisam siguran, poštujem što barem neizravno priznaješ kako je zvijezda komunistička, pa tek onda nešto drugo.

Samo mi reci možeš li "Za dom?! Spremni!" makar i na simboličnoj razini tako gledati?

Ono, da vidimo ima li licemjerstva u tebi ili si čist k'o suza.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 02:17   #65
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post

Blesavo mi je kad netko proglašava grb s početnim bijelim poljem ustaškim, jer to veze s mozgom nema.

Međutim, činjenica je da mjerači kuruze namjerno ama baš uvijek koriste to početno bijelo polje - a nema razloga skrivati do to rade baš zato što se time razlikuje od današnjeg grba, a podsjeća na ustaški.
Apsolutno točno, današnje ustaške pičkice nemaju muda otvoreno iznijeti svoj ustaški stav, već se pokušavaju skrivati iza npr. krova crkve sv Marka jebo ih krov u dupe ustaško. Krov je krov, jebo te on, a ti koristiš bijelo samo zato što je bilo ustaško, samo zato, a ne zbog krova i sporadične povijesne upotrebe.
Isto i zvijezdu. Mrziš je ne zbog blesavog Šljivančanina i četnika, već zato što si od nje dobio po pičci na Blajburgu, jer si u srcu i duši ustaša, bio i ostao. Nemojmo se muljati i pravit blesavim.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 03:04   #66
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Isto i zvijezdu. Mrziš je ne zbog blesavog Šljivančanina i četnika, već zato što si od nje dobio po pičci na Blajburgu, jer si u srcu i duši ustaša, bio i ostao. Nemojmo se muljati i pravit blesavim.
Po pički, ne gre sibilarizacija kad je pička u pitanju.

Nego, nemrem popratit usigurno, važi li ovaj dio samo za ustaše ili ti to i reverzibilno definiraš kao "samo ustaše mrze zvijezdu"?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 14:07   #67
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ok, shvaćam te barem otprilike ili, nisam siguran, poštujem što barem neizravno priznaješ kako je zvijezda komunistička, pa tek onda nešto drugo.

Samo mi reci možeš li "Za dom?! Spremni!" makar i na simboličnoj razini tako gledati?

Ono, da vidimo ima li licemjerstva u tebi ili si čist k'o suza.
Licemjerja, a ne licemjerstva, lektore...

ZDS je ustaški pozdrav, to smo davno apsolvirali, kaj sad opet piliš po tome?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 14:13   #68
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Međutim, činjenica je da mjerači kuruze namjerno ama baš uvijek koriste to početno bijelo polje - a nema razloga skrivati do to rade baš zato što se time razlikuje od današnjeg grba, a podsjeća na ustaški.
To nije tocno.. evo npr. ovome je potpuno svejedno. http://www.tportal.hr/fotogalerija/?...=550&width=750


Bila je svojevremeno na krajinaforce forumu gdje se skupljaju cetnici tema o tome kako neka hrvatska sluzba koristi "ustaski grb sa prvim bijelim poljem".......na to je dosao neki drugi cetnik i odgovorio da je svejedno koje polje ustase koriste jer je za njega svaka sahovnica ustaska.
-------------------------------------------------------------------------------

Bijeli, crveno svejedno je ....sve je to za mene hrvatski grb, a i nasim neprijateljima je potpuno svejedno.

A ta prica sa prvim bijelim poljem...to je ko ona prica o tome gdje je okrenut kip bana Jelacica...taman je iz istog vremena. Nevalja boja polja, nevalja na koju stranu je kip.........nije to ni do kipa ni boje polja.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 25.08.2016. at 14:28.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 14:31   #69
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Licemjerja, a ne licemjerstva, lektore...
Hvala.

Quote:
ZDS je ustaški pozdrav, to smo davno apsolvirali, kaj sad opet piliš po tome?
Pa ti veliš da zvijezda može biti gledana na različite načine, ja to ne tvrdim.

Samo pitam smije li po tebi taj uzvik dobiti drugačije mjesto u različitim epohama, npr. može li postati i slogan HOS-a iz Domovinskog rata ili simbol otpora agresoru prema početku pjesme Čavoglave?

Ono, ako se je već ta zvijezda ukaljala Šljivančaninom, može li se princip gledati reverzibilno, može li se, barem u historiografskom smislu, taj uzvik "odokaljati" pozitivnom ulogom u DR?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 23:32   #70
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Hvala.



Pa ti veliš da zvijezda može biti gledana na različite načine, ja to ne tvrdim.

Samo pitam smije li po tebi taj uzvik dobiti drugačije mjesto u različitim epohama, npr. može li postati i slogan HOS-a iz Domovinskog rata ili simbol otpora agresoru prema početku pjesme Čavoglave?

Ono, ako se je već ta zvijezda ukaljala Šljivančaninom, može li se princip gledati reverzibilno, može li se, barem u historiografskom smislu, taj uzvik "odokaljati" pozitivnom ulogom u DR?
Ne, ne može.
Hosovcima se ne može i ne smije zanijekati uloga u DR-u, ali činjenica je da su oni koristili ustaške, klerofašističke simbole.
ZDS je ustaški pozdrav koji ni oni, ni nitko drugi nije oprao, kao što ni nitko neće oprati Heil Hitler.
A da ne govorim o ustaškim uniformama koje su odabrali za svoje svečane odore, to samo slijepac neće protumačiti kao njihovu ljubav prema ustašama i NDH.
To je otvoreno iskazivanje naklonosti prema fašizmu.

Ali eto, da ne ispadnem jako grozan, nemam ništa protiv kad netko u zajebanciji tak pozdravi.
Al jebiga, drugo je zajebancija... Zajebancija je i:
- Smrt fašizmu, bako!
- I tebi, sinko!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 23:55   #71
Ok. Hvala na odgovoru.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
klerofašističke simbole
Pod ovim misliš na "Bog i Hrvati"?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 00:52   #72
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Po pički, ne gre sibilarizacija kad je pička u pitanju.
Ma je, ali ostavi mi malo pjesničke slobode, ponekad mi je baš gušt odstupiti od pravopisa prema primitivizmu, polupismenosti, uličnom žargonu, pa ću nekad pisat korienski, srpski, ćirilicom, koristiti izraze kao "bijo, sumljam, pemzija ..." ili razne znakove koristiti tamo gdje im nije mjesto.

Ovo drugo si riješio s Judo, nemam kaj dodati.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 01:10   #73
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Ok. Hvala na odgovoru.



Pod ovim misliš na "Bog i Hrvati"?
Gle, ajmo ovako: ili čitaj moje postove s razumijevanjem, ili odjebi u skokovima.

Tak se ne bumo razgovarali.

Bog i Hrvati... A je, ide nas u pičku materinu, ko da osobno Big Bos stoji iza naših sve većih uspjeha...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 10:42   #74
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Gle, ajmo ovako: ili čitaj moje postove s razumijevanjem, ili odjebi u skokovima.

Tak se ne bumo razgovarali.

Bog i Hrvati... A je, ide nas u pičku materinu, ko da osobno Big Bos stoji iza naših sve većih uspjeha...
??

Još samo ovo, stvarno, ostavim te na miru, ono, najiskrenije.

Napišeš post, ja ti kažem hvala i zaključim spiku.

Ostane samo ta mala nedoumica što misliš pod "ustaške, klerofašističke simbole", priupitam to na način da skratim samo do onog što mi nije jasno, a ti mi ovako spustiš.

Ponavljam pitanje uz malo obrazloženje i uvod koji ni sam ne znam ima li smisla jer si doslovno nerazuman, ko stijena si krut, neplastičan i neelastičan, nešto najodvratnmije što sam upoznao ovdje na forumu. Majke mi, odbojan si do bola, nenadjebivo odvratno arogantan!

Ali hoću pitati i probati doznati ne radi tebe, nego radi prokazivanja tvog sklopa ili da bar sebe definiram ko beskrajno glupog koji ne može shvatiti.

Ne kužim što misliš pod "ustaške, klerofašističke simbole". Jebi me smrdljivim govnastim štapom, ali svetog ti Tita ne razumijem!!

Pričali smo o "Za dom?! Spremni!" kao o ustaškom pozdravu. Kakve veze ima klerofašizam s tim?!

Što te ponukalo da upotrijebiš izraz "klerofašističko" osim, ne znam što reći nego to, tvoja moguća patološka mržnja prema vjeri općenito?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 12:39   #75
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post

Što te ponukalo da upotrijebiš izraz "klerofašističko" osim, ne znam što reći nego to, tvoja moguća patološka mržnja prema vjeri općenito?

Vjerojatno onaj simbol što ga ekipa crta usred slova U

Ili ovaj mali Isusek koji pomaže pri korištenju simbola mira ispod njega:

http://3.bp.blogspot.com/_hhA5tgpImz...liustascia.jpg
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 13:36   #76
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Vjerojatno onaj simbol što ga ekipa crta usred slova U

Ili ovaj mali Isusek koji pomaže pri korištenju simbola mira ispod njega:

http://3.bp.blogspot.com/_hhA5tgpImz...liustascia.jpg
Ne znam i ne zanima me psihološki pristup, želim isključivo iskren odgovor od autora koji piše o HOS-ovim vojnicima.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 13:41   #77
Kradem, ne bum ti prijavil post.
Al ne bum ti ni odgovoril.
Dosadilo mi, adios.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 22:00   #78
Današnji članak u Slobodnoj Dalmaciji izvjesne Gordane Varošanec-Škarić sa Odsjeka za fonetiku filozofskog fakulteta u Zagrebu je vrh vrhova odvratne hadezeovsko-desničarsko-falangističko-proustaške klike koja trenutno hara Hrvatskom.

Takvu količinu pljuvanja po Milanoviću a glorificiranje Plenkovića nije viđeno od Sjeverne Koreje!!


Ovime javno pozivam Narodnu koaliciju da poslije pobjede obrati pozornost na ovu 'damu'!
zho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 22:05   #79
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Ovime javno pozivam Narodnu koaliciju da poslije pobjede obrati pozornost na ovu 'damu'!
Jos jedan "tolerantni ljevicar" koji bi hapsio za verbalni delikt i usutkivao...

Jebote, otkud vas skace toliko u zadnje vrijeme?
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 22:11   #80
Šteta,šteta,šteta što izgleda dotičnog članka nema u on line izdanju SD-a, ali takva goebelsovština zaslužuju odlučnu protureakciju
Na ljutu ranu ljutu travu!!
zho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.