Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2011., 02:19   #21
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Keva mi pričamo o zasjedi i borbi koja se dogodila 1.10.1991. a ne poslije. Ta borba je završila tu istu večer.
Istina , ali po tim spiskovima često se imena poginulih navode dan kasnije ili ranije , iz raznih razloga... to sam se uvjerio i na drugim slučajevima... također je naravno moguće da su preminuli dan kasnije od posljedica ranjavanja zadobivenih u toj borbi , jer koliko sam ja čuo o tom događaju , oni se dan nakon (a i dugo vremena nakon toga) nisu usudili tamo ni provirit...

Zato sam naveo dvojicu od 02.10.1991. dok ove kasnije nisam imao nikakvog razloga navoditi... to sam samo uzgredno spomenuo...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 02:23   #22
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Istina , ali po tim spiskovima često se imena poginulih navode dan kasnije ili ranije , iz raznih razloga... to sam se uvjerio i na drugim slučajevima... također je naravno moguće da su preminuli dan kasnije od posljedica ranjavanja zadobivenih u toj borbi , jer koliko sam ja čuo o tom događaju , oni se dan nakon (a i dugo vremena nakon toga) nisu usudili tamo ni provirit...

Zato sam naveo dvojicu od 02.10.1991. dok ove kasnije nisam imao nikakvog razloga navoditi... to sam samo uzgredno spomenuo...
Moguće je da je bilo umiranja od posljedica ranjavanja i to vrlo moguće, štoviše uvjeren sam da jest, ali opet ponavljam, na mjestu događaja je poginulo njih sedmero, a ranjenih je bilo između 20-30. Vjerojatno je među ranjenima bio određeni broj onih teže ranjenih, pa čak i toliko teško da su umirali koji dan nakon akcije. Iz šumarka u kojem su bili zaklonjeni su se čuli jauci i zapomaganja što govori u prilog toj teoriji. U razmjeni vatre naši su prema šumarku ispalili najmanje desetak tromblona, a čak je u jednom momentu i njihovo topništvo, valjda greškom, ispalilo par granata 82 mm jako blizu njihovog zaklona.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 10:26   #23
ovaj topic sam otvorio između jer sam se sjetio te reportaže TV CG koju je prenijela tadašnja Slika na Sliku gdje su ako se sjećate bile prikazivane snimke i komentari sa drugih TV, prevenstveno RTS i RTCG u to ratno vrijeme.

Bilo je to prvi put da je ili RTS ili RTCG priznala neke gubitke ili poraz. Koliko se sjećam, a ima to u arhivi HTV-a valjda ide slika sa kolektivne sahrane. I oficir govori u kameru to što sam naveo u prvom postu..desetkovani smo itd.

Ako je bilo samo 7 mrtvih vojnika, to ni po čemu nije neka akcija niti neko desetkovanje. Ne znam zašto bi jedan oficir u kamere preuveličavao stvari i dramatizirao. Da su civili, razumljivo, to bi služilo propagandi kao što i znamo ali preuveličavanje vojničkog poraza i vlastitih gubitaka kosi se sa svim propagandnim i vojnim doktrinama, pogotovo kad se to govori u kameru. Tako se širi defetizam i to je vojnički nedopustivo..

jedna osoba koja je u to vrijeme živjela u Crnoj Gori, rekla mi je o kojoj se brigadi radilo..dakle Sava Kovačević iz Nikšića i da je bilo 20-30 mrtvih i 70-80 ranjenih. Sad je li ona bila baš upućena 100% u te stvari, ne znam.
Mauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:50   #24
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
ovaj topic sam otvorio između jer sam se sjetio te reportaže TV CG koju je prenijela tadašnja Slika na Sliku gdje su ako se sjećate bile prikazivane snimke i komentari sa drugih TV, prevenstveno RTS i RTCG u to ratno vrijeme.
Gle, sinoć sam od Keve dobio poveznicu na FHM, ukucao Čepikuće i dobio rezultat: 7 poginulih 1.10.1991. godine sa potpuno istim imenima koja sam ja ovdje naveo, a koja su iz potpuno drugog izvora. Sve govori u prilog teoriji da je tu na licu mjesta poginulo sedmero pripadnika JNA ili TO Crne Gore iz sastava brigade Sava Kovačević. Na FHM-u postoje još dva imena sa nadnevkom pogibije 2.10.1991. Moguće je da su i oni žrtve akcije, ali su očito preminuli dan poslije nakon ranjavanja. I to je to!

Quote:
Bilo je to prvi put da je ili RTS ili RTCG priznala neke gubitke ili poraz. Koliko se sjećam, a ima to u arhivi HTV-a valjda ide slika sa kolektivne sahrane. I oficir govori u kameru to što sam naveo u prvom postu..desetkovani smo itd.
Desetkovanje jedne postrojbe je upravo ovo što se ovima dogodilo. Čovjek ne mora poginuti da bi bio izbačen iz stroja. Dovoljno je da je ranjen ili demoraliziran i da od njega više nema ništa. Sedam ili devet poginulih i 30-tak ranjenih, te određeni broj nakon takvog šoka demoraliziranih vojnika koji su pobjegli glavom bez obzira je čisto desetkovanje postrojbe.

Quote:
Ako je bilo samo 7 mrtvih vojnika, to ni po čemu nije neka akcija niti neko desetkovanje. Ne znam zašto bi jedan oficir u kamere preuveličavao stvari i dramatizirao. Da su civili, razumljivo, to bi služilo propagandi kao što i znamo ali preuveličavanje vojničkog poraza i vlastitih gubitaka kosi se sa svim propagandnim i vojnim doktrinama, pogotovo kad se to govori u kameru. Tako se širi defetizam i to je vojnički nedopustivo..
Opet te moram demantirat. Ne znam da li si bio sudionik Domovinskog rata. Ja jesam. Ne jednom se i na našoj strani dogodilo da je pogibija više ljudi prouzročila takav pad morala da se čovjek iz petnih žila mora potruditi da bi se prisilio na daljnje ratovanje. A mi smo bili svoji na svome, dok su oni bili agresori na tuđem i puno se puta i bez pogibija i ranjavanja zapitali što oni tu uopće rade.

Ne znam što je taj oficir govorio u kamere, a volio bih i to vidjeti, ali ne vidim kakvo je to preuveličavanje ako si u roku od nekoliko sekundi imao 7 poginulih, tridesetak ranjenih i par stotina onih koji su pobjegli glavom bez obzira? Pa čovječe ta je postrojba razbijena do jaja.

Quote:
jedna osoba koja je u to vrijeme živjela u Crnoj Gori, rekla mi je o kojoj se brigadi radilo..dakle Sava Kovačević iz Nikšića i da je bilo 20-30 mrtvih i 70-80 ranjenih. Sad je li ona bila baš upućena 100% u te stvari, ne znam.
To da se radi o brigadi Sava Kovačević nije nikakva novost, a očito da ta osoba nije 100% upućena u te stvari. Više mi je osoba iz Crne Gore potvrdilo ovu teoriju o sedmorici poginulih. Njihov tisak stoji iza te teorije, njihove emisije također, a vjerujem da se dijelovi tih emisija koji opisivaju te događaje mogu vidjeti na Youtebe-u. Ja trenutno čekam da dobijem članak iz Pobjede objavljen 1991. godine nakon zasjede u Čepikućama. Ako ga dobijem, to jest ako ga budu imali u arhivi, skenirat ću ga i postaviti ovdje, mada je sve ovo što sam naveo više nego dovoljno dobar dokaz da potvrdi teoriju o sedam poginulih:
1. Svjedočanstva nekolicine izravnih sudionika, mojih dobrih prijatelja i kasnijih suboraca,
2. Svjedočanstva civila koji su izvlačili tijela poginulih,
3. Članak u kojem zapovjednik Barskog bataljuna prepričava događanja
4. Članak novinara Lekovića iz novine Narodna armija iz 1992. godine koji kaže: “Tog kobnog prvog oktobra prošle godine četa je naišla na ustašku zasjedu nadomak Čepikuća u hercegovačkim brdima i bila zasuta jakom vatrom. Od snajperskih hitaca palo je šest boraca, jednog je rasula mina, dvadeset trojica su ranjena. Toga dana svoj pohod u odbranu domovine i srpskog naroda u Hrvatskoj od fašizma životima su platili poručnik Ranko Bojić – komandir čete, stariji vodnik Vojislav Bulatović – zamjenik komandira čete, te borci Tomislav Bulatović, Milovan Smolović, Željko Pandurica, Radosav Srdanović i Rasim Muratović.”
5. Članak koji je svojevremeno izašao u dubrovačkom tjedniku Glas grada u kojem izravni sudionici prepričavaju događaj, uz navedene izvore sa crnogorske strane...

Ako ni ovo nije dovoljno ja odustajem.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:57   #25
O pa ja tebi nisam ništa predbacivao..to što pišem to su moja razmišljanja za sebe.

Mislio sam da je akcija bila malo većih razmjera, jer sam stekao takav dojam, odnosno prisjetio sam se tog detalja od prije 20 godina..

tvoji su argumenti prilično uvjerljivi..dakle 7 ili 9 poginulih..
Mauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 14:18   #26
Quote:
Mauron kaže: Pogledaj post
O pa ja tebi nisam ništa predbacivao..to što pišem to su moja razmišljanja za sebe.

Mislio sam da je akcija bila malo većih razmjera, jer sam stekao takav dojam, odnosno prisjetio sam se tog detalja od prije 20 godina..

tvoji su argumenti prilično uvjerljivi..dakle 7 ili 9 poginulih..
Nisam ni pomislio da mi zamjeraš, a ne zamjeram ni ja tebi

Akcija jest bila većih razmjera jer je bila prva akcija na ovome području gdje su neprijatelju naneseni određeni gubici. Obrana Čepikuća se nakon toga držala dva mjeseca.

U ono doba smo svi mi mislili da je tu poginulo stotinjak četnika, ali je vremenom postalo jasno da je taj broj bio puno manji, ali opet dovoljan da poljulja moral one JNA i da se neki zapitaju zašto su došli ginut tamo gdje nikad nije bilo Srba niti bilo kakvog razloga za ratovanje. Jučer sam pregledao dva nastavka serijala Rat za Dubrovnik. Točno ovo što pišem svjedoče i njihovi nekadašnji vojnici i političari. Već u desetom mjesecu su se počeli pitati što oni rade u Dubrovniku. Bilo je dezertera koji su odbacivali oružje i bježali, a narod Crne Gore je zahtjevao da se Crnogorci iz područja oko Dubrovnika povuku nazad u CG. Svemu tome je zasigurno doprinijela i akcija Čepikuće
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 17:10   #27
javljam se na temu, iako nemam nikakve precizne podatke za koje bih mogla reći da su apsolutno točni. dakle, istina je da nisam 100% upućena u te stvari. kao prvo, pitanje je koliko me pamćenje služi, a, uz to i koliko su bile točne informacije koje sam slušala u to vrijeme, a kojih je bilo raznih, što se donekle i može razumjeti, jer sam živjela u crnoj gori, a imala tek nešto malo više od deset godina.
čepikuće pamtim, jer je javnost tada bila šokirana time što se dogodilo. nitko tamo to nije očekivao. sama tv je i inače prenosila sahrane poginulih, i prije i poslije toga. to je bilo uobičajeno, ali su čepikuće bile potpuni šok. o tome se dosta govorilo i u školi i među susjedima, a crna gora je tolika kolika je, i svatko nekoga zna, pa se vijesti brzo rašire. uglavnom je, za taj dan, bilo riječi o preko 20 poginulih i više od sto ranjenih.
prolazilo je vrijeme, nisam previše mislila o tome, a svakako nisam znala ništa o zvaničnim podacima. odavno niti ne živim tamo, a vjerujem da slabo o tome pričaju i oni koji su bili prisutni kada se sve dogodilo. prvi put sada vidim te zvanične podatke, i možda bih se i čudila, da sam ikad u zvaničnim podacima na ovoj "mojoj" (nazovimo ju tako) strani naišla na makar jedan u potpunosti točan podatak. svjesna sam da sve što nije zvanično ne može biti korišteno kao valjani argument u raspravama, i može se podvest pod spekulacije, te tako ovo i pišem kao puku spekulaciju, u nadi da mi se neće previše zamjerit, a da će koliko-toliko biti doprinos samoj temi.
u to vrijeme, na Dubrovnik iz Crne Gore nije išla samo JNA, nego su tu bile i paravojne formacije, koje su, vjerujem (ne bez osnova), bile dosta brutalnije od same jna, iako podržane u to vrijeme i od jna, i u međusobno usklađenom djelovanju. svakako da to neće bit na papiru. sad, ako je vjerovati glasinama o poginulima u to vrijeme, i, također u postojanje ovih formacija, može se (iako ne bez ograde) doć i do zaključka kako su oni poginuli i ranjeni kojih na tim popisima nema možda bili pripadnici neke takve "vojske"...
__________________
Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.
mirr.or is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 19:13   #28
Quote:
mirr.or kaže: Pogledaj post
javljam se na temu, iako nemam nikakve precizne podatke za koje bih mogla reći da su apsolutno točni. dakle, istina je da nisam 100% upućena u te stvari. kao prvo, pitanje je koliko me pamćenje služi, a, uz to i koliko su bile točne informacije koje sam slušala u to vrijeme, a kojih je bilo raznih, što se donekle i može razumjeti, jer sam živjela u crnoj gori, a imala tek nešto malo više od deset godina.
čepikuće pamtim, jer je javnost tada bila šokirana time što se dogodilo. nitko tamo to nije očekivao. sama tv je i inače prenosila sahrane poginulih, i prije i poslije toga. to je bilo uobičajeno, ali su čepikuće bile potpuni šok. o tome se dosta govorilo i u školi i među susjedima, a crna gora je tolika kolika je, i svatko nekoga zna, pa se vijesti brzo rašire. uglavnom je, za taj dan, bilo riječi o preko 20 poginulih i više od sto ranjenih.
Drago mi je da si se javila jer nije mi lako doći do podataka s "one strane". Taj dan je u Crnoj Gori čak i moglo biti 20 poginulih i 100-tinjak ranjenih. Naime nisu Crnogorci napali samo Čepikuće, nego i puno šire dubrovačko područje, od Debelog brijega, preko Konavoskih brda i Dubravke, sve do Čepikuća.

Quote:
prolazilo je vrijeme, nisam previše mislila o tome, a svakako nisam znala ništa o zvaničnim podacima. odavno niti ne živim tamo, a vjerujem da slabo o tome pričaju i oni koji su bili prisutni kada se sve dogodilo. prvi put sada vidim te zvanične podatke, i možda bih se i čudila, da sam ikad u zvaničnim podacima na ovoj "mojoj" (nazovimo ju tako) strani naišla na makar jedan u potpunosti točan podatak. svjesna sam da sve što nije zvanično ne može biti korišteno kao valjani argument u raspravama, i može se podvest pod spekulacije, te tako ovo i pišem kao puku spekulaciju, u nadi da mi se neće previše zamjerit, a da će koliko-toliko biti doprinos samoj temi.
Teško je bilo u ono doba doći do zvaničnih podataka, no Crna Gora je napravila puno u izradi popisa poginulih vojnika, teritorijalaca i crnogorskih četnika (paravojnih formacija). Pouzdano se zna da je do 24.10.1991. (kad je održana skupština Crne Gore) poginulo ukupno oko 50 Crnogoraca, ali uzme li se u obzir dužina bojišta od oko 100 km, onda je nemoguće da ih je u Čepikućama do toga dana poginulo više od desetak jer su ginuli i u Konavlima, kroz Župu dubrovačku, na Brgatu i dalje prema Slanom. Tome u prilog ide popis Fonda za humanitano pravo prema kojem je do toga dana u Čepikućama poginulo 10 Crnogoraca. Do toga dana u borbama oko samog Dubrovnika poginulo je 15 ljudi, u Župi dubrovačkoj i Konavlima 10-tak, na Ivanici 6, u Ravnom i Veličanima 5, te od Mokošice do Slanog 4, što je ukupno 50 i slaže se sa izjavama Mila Đukanovića koje su izrečene na toj skupštini.

Quote:
u to vrijeme, na Dubrovnik iz Crne Gore nije išla samo JNA, nego su tu bile i paravojne formacije, koje su, vjerujem (ne bez osnova), bile dosta brutalnije od same jna, iako podržane u to vrijeme i od jna, i u međusobno usklađenom djelovanju. svakako da to neće bit na papiru. sad, ako je vjerovati glasinama o poginulima u to vrijeme, i, također u postojanje ovih formacija, može se (iako ne bez ograde) doć i do zaključka kako su oni poginuli i ranjeni kojih na tim popisima nema možda bili pripadnici neke takve "vojske"...
Točno, bilo je i paravojnih formacija ali ovi popisi uključuju i njih. Između ostalih na popisu sam našao jednog paravojnog (čitaj četnika) kojem sam znao ime i prezime jer smo mu pregledavali tijelo i našli dokumente. Radi se o jednom koji je poginuo u Mlinima kod Dubrovnika.

Napomena: Ovdje se spominju samo Crnogorci koji su poginuli do 24.10.1991. ali broj poginulih JNA vojnika i četnika je veći jer su uz Crnogorce Dubrovnik napadale JNA i paravojne formacije iz trebinjske općine, točnije trebinjskog garnizona. Podatke o njima nemam, ali provjereno znam da oni nisu sudjelovali u akciji u Čepikućama, pa ih tamo nije ni moglo biti poginulih.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 00:42   #29
Braco, hajde molim te pitaj suborce jel bilo unistenih transportera? Ja se dobro sjecam da mi je pokojni prijatelj rekao da su im unistili par transportera. I ptaj ih isto za ovog harmonikasa, i dobro se sjecam da je rekao kako ga je pokojni Bozan snajperom skino. Ako si u mogucnosti pitaj, sad me bas zanima...

Zivio!
dobrila12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 01:20   #30
Quote:
dobrila12 kaže: Pogledaj post
Braco, hajde molim te pitaj suborce jel bilo unistenih transportera? Ja se dobro sjecam da mi je pokojni prijatelj rekao da su im unistili par transportera. I ptaj ih isto za ovog harmonikasa, i dobro se sjecam da je rekao kako ga je pokojni Bozan snajperom skino. Ako si u mogucnosti pitaj, sad me bas zanima...

Zivio!
U nedjelju ću se, nadam se, vidjet s jednim od njih koji su bili tamo pa ću ga pitat jer sad i mene zanima
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:23   #31
Quote:
dobrila12 kaže: Pogledaj post
Braco, hajde molim te pitaj suborce jel bilo unistenih transportera? Ja se dobro sjecam da mi je pokojni prijatelj rekao da su im unistili par transportera. I ptaj ih isto za ovog harmonikasa, i dobro se sjecam da je rekao kako ga je pokojni Bozan snajperom skino. Ako si u mogucnosti pitaj, sad me bas zanima...
Evo ja se malo kasnije uključujem u razgovor,ali imam neke informacije koje bi vas mogle zanimati. Naime moj tata je bio u toj akciji te mi je reko da transpotera nije bilo.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 02.09.2011. at 15:02. Reason: citat
borac_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 23:47   #32
Vezano za Čepikuće ...

Je li istina da je taj poraz bio povod zbog kojeg se JNA iskalila na selu Ravno?!

Čitao sam ne nekim srpskim stranicama njihove verzije kako je Ravno razoreno u bitci koja je nastala nakon što su ustaše u zasjedi dočekali jednu jedinicu JNA u tom selu i napali ju. Naravno, nakon početnog šoka nepobjedivi Srbi su se organizirali i pomeli ustašku posadu koja ih je dočekala u selu, ali je pritom i samo selo stradalo.

Naravno, nijednog dokaza o tom događaju nema, ali Srbi su poprilično uvjereni da se baš tako to odigralo.

EDIT: Događaje u Ravnom nakon Čepikuća spominje i kapetan JNA u članku koji je postavio @bracodbk, ali ne baš najpreciznije.

Zadnje uređivanje lataejio : 23.08.2011. at 23:54.
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 00:06   #33
Zanimljivo ...

Na yotubeu je klip o razaranju sela Ravno u kojem se navodi kako je jedan oficir JNA ubio četvoricu svojih vojnika nakon što su odbili zapovijed da ruše toranj crkve.

http://www.youtube.com/watch?v=BeG2Y5Pf7Lk

Na FHM-u navode se imena također 4 vojnika ubijena u selu Ravno

BAJČETA MIOMIR RADE 01/01/1962 Vojnik Ubistvo 11/10/1991
Ravno

DRAGAŠ MILOVAN BUDIMIR 15/07/1952 Vojnik Ubistvo 11/10/1991
Ravno

GOLUBOVIĆ NENAD RADOVAN 19/07/1967 Vojnik Ubistvo 11/10/1991
Ravno

KRSTIĆ RATKO TOMISLAV 24/07/1969 Vojnik Ubistvo 11/10/1991
Ravno
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 21:22   #34
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Vezano za Čepikuće ...

Je li istina da je taj poraz bio povod zbog kojeg se JNA iskalila na selu Ravno?!

Čitao sam ne nekim srpskim stranicama njihove verzije kako je Ravno razoreno u bitci koja je nastala nakon što su ustaše u zasjedi dočekali jednu jedinicu JNA u tom selu i napali ju. Naravno, nakon početnog šoka nepobjedivi Srbi su se organizirali i pomeli ustašku posadu koja ih je dočekala u selu, ali je pritom i samo selo stradalo.

Naravno, nijednog dokaza o tom događaju nema, ali Srbi su poprilično uvjereni da se baš tako to odigralo.

EDIT: Događaje u Ravnom nakon Čepikuća spominje i kapetan JNA u članku koji je postavio @bracodbk, ali ne baš najpreciznije.
Istina je. Radilo se o čistoj osveti na nenaoružanim civilima. Naime četnici su već bili u Ravnom tako da tu nije moglo biti nikakvih borbi. Nakon što su popušili u Čepikućama, uslijedila je odmazda u Ravnom, Trebimlji i još nekoliko obližnjih sela naseljenih Hrvatima. Tom prilikom su ubili 22 civila, uglavnom starce i žene, 19 ljudi su odveli u konc-logor Bileća, a sve ostale potjerali iz sela. Nakon toga je uslijedio palež i pljačka svih kuća.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 12:37   #35
Marko Mujan, zapovjednik akcije, u časopisu Vojna Povijest koji izlazi u listopadu govorit će o svim detaljima zasjede kod Čepikuća.

Od onoga što sam čuo: zasiguno se zna da je poginuo 9 četnika (svi Crnogorci), od tehnike ništa nije uništeno.
Šest naših momaka je lakše ranjeno.

Zadnje uređivanje batik : 04.09.2011. at 12:42.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 19:58   #36
Jel' tko uzeo novi broj "Vojne povijesti" da malo prokomentiramo tamo napisani članak o Čepikućama.
Čini mi se korektan a objavljen je i popis naših momaka sudionika bitke.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 12:08   #37
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Jel' tko uzeo novi broj "Vojne povijesti" da malo prokomentiramo tamo napisani članak o Čepikućama.
Čini mi se korektan a objavljen je i popis naših momaka sudionika bitke.
Nisi ništa napisao o samom članku niti si dao neki citat.
Može li se članak pronaći na mreži?
Što bi sad ljudi trebali komentirati?
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 16:54   #38
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Nisi ništa napisao o samom članku niti si dao neki citat.
Može li se članak pronaći na mreži?
Što bi sad ljudi trebali komentirati?
Mišljanja sam da ima još ljudi koji kupuju i čitaju VP. A da bi komentirao, trebalo bi i nabaviti istu novinu.
Ovdje imaš samo uvod:
http://www.vojnapovijest.hr/clanak/b...a-dubrovnik-47
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 21:20   #39
Ja sam čitao taj tekst u novinama Vojna povijest i odmah mi je upala u oči greška da je 116. brigada bila iz Dubrovnika a inače ta brigada je bila iz Metkovića.Koliko ja znam brigada nije još bila u to vrijeme oformljena već bi to onda trebala biti 1 bojna A satnija ZNG Metković.Otac i stric koji je ranjen 24.11. prilikom pada Čepikuća su bili tamo pa mogu njih pitati o događajima u to vrijeme.Evo slike slikane u Čepikućama, ovaj desni mi je stric. http://i53.tinypic.com/30ac5j6.jpg

Zadnje uređivanje rezon@tor : 13.10.2011. at 12:43. Reason: prevelika slika
redboy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 14:12   #40
Redboy, hvala na ovoj fotografiji. Koliko sam čuo od autora, gotovo da i ne postoje fotografije (autentične) iz perioda neposredno prije ove bitke, tj. on ih, iako je kontaktirao s velikim brojem ljudi koji su bili tada tamo, nije ih uspio naći. Kad je snimljena ova fotka? Da li se tvoj stric nalazi na onome spisku koji je dat u članku?

Pozdrav
batik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.