Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2010., 19:06   #1
Izraslina u rodnici

naime,ulaskom prsta u rodnicu,sa lijeve strane (duboko) napipala sam kao neku loptu,veliku..recimo kao jajnik,( nije nravni)...diram,to je okruglo,ali ne boli,menstruacija normalan,sve normalno.Dodjem kod ginekologa i on nista ne vidi,sve super,sve pet.opet dodjem kuci i opet idem to napipavati i opet ISTO..kvrga,lopta,sa lijeve strane,velicine djecje sake....
sto je to?????????
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 19:10   #2
pa ako ne vjerujes svojoj ginekologici odi po drugo misljenje...mi ti nemozemo tu bas pomoc..
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 19:21   #3
ma vjerujem!!! itekako..ali osjecam se luda...jer kada sjedim uspijem to napipati,a sto drugo moze biti u rodnici tog oblika...???
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 19:35   #4
Ako te ginekolog detaljno pregledao, i ultrazvukom naravno, i kaže da je sve OK, onda je definitivno sve OK
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 19:37   #5
je..ali on to NIJE NITI VIDIO..napipao,nista..a to NIJE MALO...ja to mogu napipati samo u sjedecem polozaju...
cure,nisam luda stvarno,sexualno sam obrazovana i imam neke godine...ne pricam bezveze...
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 20:22   #6
ako ti je takva panika i nisi sigurna u doktorovo misljenje.... otidi kod drugog, po novo misljenje...
mimi7676 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 20:27   #7
Evo i kitten je to isto "nešto" osjetila, pa možda da nju pitaš
Quote:
(neka)Sanja kaže: Pogledaj post
ma vjerujem!!! itekako..ali osjecam se luda...jer kada sjedim uspijem to napipati,a sto drugo moze biti u rodnici tog oblika...???
Cure, fenomenalne ste mi
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 05.01.2010. at 20:37.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 20:36   #8
mozda si napipala glavu djeteta,drugi put kad ces gurat prst guraj nježno da ga u oko ne pogodiš!
johny777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 21:37   #9
ja mislim da si ti to napipala cerviks...
mrnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:58   #10
ja se nadam..a ginekologa mijenjati ne!!stvarno mu vjerujem,nego ja sam po prirodi hipohondricna ful...i stvarno imam redovne menge i sve pet(iako znam da to nista ne znaci)...hvala vam cure...imate pusu!!!
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:29   #11
Ma vagina ti je puna tih čudnih fenomena i to je normalno..sigurno prije nisi puno istraživala pa nisi primjetila vjerujem da si napipala grlić materniceili samu maternicu..nemoj se plašiti.Ako baš toliko ne vjeruješ svojoj gin.potraži drugo mišljenje ako ćeš se ti zbog toga bolje osjećati i ako ćeš se smiriti
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:00   #12
hvala cure,ma mozda imate i pravo...jer je to duboko duboko u rodnici....eh..kad mene moze svaki vrag uspaniciti
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 15:46   #13
Pa mozda si napipala grlic maternice ako si toliko duboko gurala prste.
Ja imam puno povjerenje u svog ginica i ne pada mi na pamet da rovindzam i guram prste tamo gdje im nije mjesto.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:57   #14
Quote:
(neka)Sanja kaže: Pogledaj post
naime,ulaskom prsta u rodnicu,sa lijeve strane (duboko) napipala sam kao neku loptu,veliku..recimo kao jajnik,( nije nravni)...diram,to je okruglo,ali ne boli,menstruacija normalan,sve normalno.Dodjem kod ginekologa i on nista ne vidi,sve super,sve pet.opet dodjem kuci i opet idem to napipavati i opet ISTO..kvrga,lopta,sa lijeve strane,velicine djecje sake....
sto je to?????????

imam sličan..skoro isti problem...meni je isto duboko...i veličine oraha možda...malo sam se uspaničila..otkrila sam to jučer, sutra idem kod ginekologa...gledam po netu šta bi to moglo bit...provjeravala sam i simptome i za ono najgore..ali ispada da nije...
šta je tebi to na kraju bilo?
pliz odg..
aime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 23:51   #15
Hoces da ti kazem sta si napipala, ja mislim da si napipala gov.. u debelom crijevu

Kada ti je debelo crijevo puno i u sjedecem polozaju kad gurnes prste mozes osjetiti ''kvrgu'' koja nije nista drugo nego vec navedeno
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 21:36   #16
moja muka :/

jao evo celi dan trazim na netu sta je ovo sto sam opipala,i vidim isti problem! jako sam uplasena :/ ja sam odavno opipala na prednjem zidu vagine lopticu a ni na jednom pregledu mi doktor nije nista rekao a isto se pitam kao i ti da li je moguce da on to nije video ?mene je glupacu uvek bilo sramota da ga pitam a sta je ovo da ne bi ispala glupa jer sam kao istripovala da je to ona G tacka,al nigde nisam nasla da ona izgleda kao loptica i danas uzela da stavim vaginaletu i opipam tu kuglicu koja mi sad deluje jos vece!ja ne znam sta da radim pomisljam na najgore! zvala sam da vidim raspored kod doktora i rekli mi da je na godisnjem jooj recite mi sta ovo moze biti, ovde ne vidim da ste na kraju saznali sta je to ?
MalaSuzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 18:55   #17
Anyway, Your cervix feels like the tip of your nose (it is cartilage) and is not moveable. You should be able to feel around it in the crevices, because it kind've pokes out into the vagina a bit. It's also not on the front wall of the vagina, but at the end. However, your vaginal walls might have lumps, that is normal (to a certain extent)

If you reach your cervix, you will not be able to reach any further (you can't reach past it) it should really just feel like the end of the road. I'd look up some images on the web- you can just google it.

Read more: Sexual Health - Women Forum - What Does Your Cervix Feel Like? http://ehealthforum.com/health/topic...#ixzz1QOytHysB

ili


To find your cervix, put two fingers inside your vagina and reach as far back as you can. Your cervix will feel firm maybe a little rubbery, like the end of your nose if you put your finger on the tip of your nose and push gently. There is also a depression in the center, this is the opening to the uterus, you should beable to feel this as well. Your cervix will be round and will definatly feel different than the walls of the vagina.

cerviks može biti više ili niže, ovisno o tome u kojoj ste fazi ciklusa


Pa nisu ginekolozi nesposobni da vam ne bi vidjeli neku izraslinu kojoj tamo nije mjesto...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:28   #18
Smile odgovor sa zakašnjenjem...

Quote:
(neka)Sanja kaže: Pogledaj post
naime,ulaskom prsta u rodnicu,sa lijeve strane (duboko) napipala sam kao neku loptu,veliku..recimo kao jajnik,( nije nravni)...diram,to je okruglo,ali ne boli,menstruacija normalan,sve normalno.Dodjem kod ginekologa i on nista ne vidi,sve super,sve pet.opet dodjem kuci i opet idem to napipavati i opet ISTO..kvrga,lopta,sa lijeve strane,velicine djecje sake....
sto je to?????????


i ja sam to osijetila (negdje tjedan dana prije menstruacije) i uhvatila me trema, ali mislim da sam našla odgovor:


http://www.femigel.info/vrat-maternice/ klikni na pozicija vrata maternice
anaroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 11:49   #19
Izraslina iz rodnice

Prekjučer sam primijetila da mi iz rodnice viri van izraslina velika oko 1cm, normalne boje kao i tkivo u rodnici samo sto to toliko viri van da mogu vidjet kad rasirim velike usne. Uglavnom strah vam ne moram ni opisati, sutra sam narucena kod ginekologice da To pogleda.... Ne Lici na nikakav cir,upalu,ništa slično , ne boli, samo je ružno za vidjeti, mislila sam da je bartholin.zlijezda ali mi se ipak čini da to nije to. Rodila sam prije godinu dana, nikakvih promjena od tada nisam zapazila i sad odjednom ovo.... Skroz je unutra između malih usana prema van i spaja se s medicom , ja sam toliko u strahu da to ne mogu opisat. Al je netko imao sličnih iskustava neka mi napise....
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 12:32   #20
Možda je kondilom? Nisam sigurna ako mogu biti toliko veliki, ali ako te ne boli i iste je boje kao okolno tkivo, moguće da je kondilom. Manjih sličnih izraslina oko ulaza u rodnicu nemaš?
Gardinija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.