Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2017., 10:43   #1
Bit ćeš moja / Kara Sevda [Nova TV] ‎

Na NOVOJ TV uskoro kreće turska serija "Kara Sevda" (doslovno: Crna ljubav) koju producentska kuća Ay Yapım za ino-tržište prodaje pod imenom "Endless love" (Beskrajna ljubav), a kod nas će se emitirati pod nazivom BIT ĆEŠ MOJA. Serija je na Star TV imala premijeru 14. listopada 2015. Prva sezona se sastoji od 35 epizoda, a završila je 15. lipnja 2016. Druga sezona je krenula 21. rujna 2016., a kraj serije je zakazan za 21. lipanj 2017. i 74. epizodom. Rejting u TR možete provjeriti ovdje.

Gledateljima turskih serija su najpoznatija imena Burak Özçivit (Malkoçoğlu Bali beg iz "Muhteşem Yüzyıl/Veličanstvenog stoljeća"; Kamran u "Çalıkuşu/Grmuša"), Neslihan Atagül (Neriman iz "Fatih Harbiye/'Pitanje časti"), Kaan Urgancıoğlu (Can u "A.Ş.K."), Zerrin Tekindor (Yazar u "Kurt Seyit ve Şura", Gülten Çayak u "Kuzey Güney/Nebo i zemlja", Deniz de Courton u "Aşk-ı Memnu/Strasti orijenta").




SADRŽAJ:
Quote:
Dva odvojena svijeta leže na dvije strane ceste u primorskoj četvrti Istanbula. Tako blizu, a tako daleko jedan od drugoga. Što će se dogoditi kada se dvoje mladih ljudi iz tih dvaju svjetova zaljube?

Kemal Soydere je jedno od troje djece iz obitelji srednje klase koja živi u susjedstvu. Njegov jedini cilj je da sebi stvori dobar život. Kemal je na posljednjoj godini studija rudarstva. Njegovi snovi su ograničeni realnošću i ne vjeruje u čuda. Pogotovo u čuda poput ljubavi.

Kemal će ubrzo biti na kušnji kada u njegov monotoni život uđe Nihan Sezin. Nakon tog dana Kemalov svijet se okreće naglavačke i on gubi kontrolu. Nihan je djevojka iz glamuroznog dijela grada. Ona je na distanci s vrijednostima njezinog svijeta. Kemalova i Nihanina ljubav je gotovo nemoguća. No, njihova ljubav ignorira razlike i oni uspijevaju ostati zajedno. Sve do dana kad Kemal mora napustiti Istanbul kako bi radio u rudniku. Taj dan će biti raskrižje za Kemala i Nihan, trenutak teške odluke. Kemal mora prihvatiti da on i Nihan pripadaju različitim svjetovima. Pored te velike životne odluke on zakopava tugu i seli u Zonguldak. Ono što nije znao je da i Nihan ima tajnu koju je morala pokopati sa svojom mladosti i ljubavi. Kemal i Nihan su odvojeni poput njihovih svjetova, njihova ljubav je sada nemoguća.

Nihan se ubrzo udaje za Emira Kozcuoğlua koji je od djetinjstva zaljubljen u nju. Iako njihov brak izvana izgleda idealno, za Nihan jedina ljubav je Kemal. Kemal se slomljenog srca okreće poslu. Sve što je radio proteklih 5 godina je bilo skrivati se od prošlosti. No, život osim rudnika ima druge planove za Kemala. Jednog dana se nesreća u rudniku pretvara u Kemalovu prekretnicu i otvara novi put. Taj novi put će potpuno promijenjenog Kemala dovesti u Istanbul kako bi se suočio s Nihan, Emirom i svime što ga je natjeralo na odlazak. Kemal više neće moći izbjegavati svoju prošlost. Sudbina će ga prisiliti da dovrši započete poslove.

Ova priča će nam pokazati da se svako stanje koje uzimamo zdravo za gotovo može promijeniti. Da se razlika u statusu može promijeniti u nečiju korist ili na nečiju štetu. Da sudbina završava nedovršene poslove. Da netko za koga smo mislili da je daleko može biti vrlo blizu i da su oni za koje smo mislili da su nam blizu zapravo daleko. Priča nam pokazuje da ljubav može ostaviti veliku ranu u životu osobe i da, ako se ne izliječi, može prerasti u beskrajnu ljubav.
Godina: 2015.
Producent: Ay Yapım
Redateljica: Hilal Saral
Scenarij: Anıl Eke, Özlem Yılmaz, Burcu Görgün
Glumci: Burak Özçivit (Kemal), Neslihan Atagül (Nihan), Kaan Urgancıoğlu (Emir), Zerrin Tekindor (Leyla), Kürşat Alnıaçık (Önder), Burak Sergen (Galip), Orhan Güner (Hüseyin), Neşe Baykent (Vildan), Barış Alpaykut (Ozan), Melisa Aslı Pamuk (Asu), Zeyno Eracar (Fehime), Hazal Filiz Köse (Zeynep), Rüzgar Aksoy (Tarık), Çağla Demir (Banu), Gökay Müftüoğlu (Salih), Nihan Aşıcı (Yasemin), Metin Coşkun (Hakkı)

***


Službena web stranica: KaraSevda
Službena FB stranica: KaraSevdaFB
Službeni Twitter: KaraSevdaTW
Službeni Instagram: KaraSevdaIG
Službeni YouTube kanal: KaraSevdaYT
(tu postavljaju originalne epizode i najave)
Službena stranica na TV kanalu: KaraSevdaSTAR
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 10:57   #2
Imaš čisti naziv i oke naziv i ti to prevedeš ovako. Ajme.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 10:59   #3
prijevod je katastrofa!

ali jedva čekam da počne. pretpostavljam da će nakon Paramparce.

jel završilo prikazivanje u Turskoj i, ako nije, kada će? odnosno jel se zna konačan broj epizoda?
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 13:29   #4
Quote:
MimiVd kaže: Pogledaj post
Serija je previše iskarikirana... Uobičajeno za njihove serije. Bolje da je serija realističnija.
Da li netko zna gdje se serija može gledati online sa prevodom?
Dragi MimiVd seriju s prevodom možeš gledati na movtexu

Quote:
stylinson kaže: Pogledaj post
Mrtva je
Nekako mi se čini da ju nije ubio Ozan nego Emir ili ona druga cura koja je bila s njima
Dragi styilnson i ja bih rekla da joj je ona druga cura nešto napravila i to u dogovoru s Emirom jer jo je Emir rekao nemoj zeznuti uglavnom sigurna san do to nije učinio ozan to je bila samo zamka za Nihan

Quote:
lavi1609 kaže: Pogledaj post
Ne razumije ni riječ turskog (izuzevši riječi abe), ali ovu seriju pratim već mjesecima na turskom i Emir mi se kao negativac najviše sviđa. Samo što su mi previše rastegli na ovom djelu na kojem sam sad. Možda ću početi gledati s prijevodom jer neke važne detalje ne možeš skroz shvatiti bez prijevoda.
Da draga lavi1609 teško je pratituii radnju serije kad nerazumiješ jeziik ali turski za više izraza imaju istur riječ pa se dobro mora patziti u kojem kontesku je izrečeno i kome se obračaju jer ponekad i ovi naši krivo prevedu. nije kritika , jhja to znam jer koliko pratim turske serije već sam i naučila i razumijem dosta turskog jezika

Quote:
ivoo20 kaže: Pogledaj post
Stvarno prebrzo ide radnja.
Zasto u svakoj seriji budu prisilne udaje?!
Zar je moguce da je to u Turskoj uobicajeno?
Dragi ivoo20 kod njih je najmanje što je dozvoljena prislina udaja a što je serija sinama više na turskom selu to su više prihvatljivi i brakovi između rođaka uključujuči prve rođake tj bratiće i sestrične u prvom koljenu.


Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Lejla je glumila i frizerku u sjever i jug.
Prva epizoda tako tako,ali znam da sad slijedi ono pravo tako da se ne brinem...
.
Dragi plavi kaputiću ja ovu seriju upravo i gleam zbog leyle tu glumicu obožavam još od uloge madmaselle

Quote:
bela flor kaže: Pogledaj post
prijevod je katastrofa!

ali jedva čekam da počne. pretpostavljam da će nakon Paramparce.

jel završilo prikazivanje u Turskoj i, ako nije, kada će? odnosno jel se zna konačan broj epizoda?[/QUOTE Draga Bela da slažem se prijevod je katasstrofa nova je očito htjela što bombastičniji prijevod a što je bombastičnije od naslova bit ćeš moja ja bih još dodala ili ničija , ha, ha , ha šalim se. i po meni su trebali prevesti doslovno ne bi uopče smetalo čak ni beskrajna ljubav ne bi bila loš prijevod ali meni je ipak bolji crna ljubav. I da serija kao što piše u početmom postu završava ovaj mjesec u turskoj ali ne zbog loše gledanosti več zbog problema među glvavnim glumcima tj netrpeljivosti neslihan naspram buraka navodno joj se burak nabacivao a ona ga je onda izvrijela u njegovu je obranu stala njegova zaručnica i onda su napetosti počele.
i za kraj i meni se serija sviđa
toliko za sada
ebru is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 11:21   #5
@Bela, sve piše u uvodnom postu.

@Exodus, naziv je katastrofa, slazem se.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 11:53   #6
Sranje od serije. A najava i prevod seksizam i šovinizam na kub .
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 15:00   #7
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Sranje od serije.
zašto? ja vidim pozitivne kritike na sve strane.
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 12:54   #8
Odlični glumci,odlična serija. Prijevod bezveze. Ono kako možeš ne prevesti točno samo dvije riječi?
Manuela Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 19:24   #9
Hoće li neko snimati i postavljati epizode sa Nove? Ne da mi se gledati onu smejuruju sa Pinka -.-
Acero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 12:43   #10
U pon u 21 i 15!

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:52   #11
Uf, baš sam zaboravila koliko je dobar ovi ex Bali Beg....
__________________
Ljepotice, ljepotice probudi see!!
Kako ću se probudit kad sam začarata?
Faculet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:03   #12
Ima li ovdje ekipe koja je komentirala Pitanje casti?!
Tko vam je bolji? Neriman ili Nihan?
ivoo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:45   #13
Quote:
ivoo20 kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje ekipe koja je komentirala Pitanje casti?!
Tko vam je bolji? Neriman ili Nihan?
Meni osobno puno bolja kao Nihan.
Gledala sam.obje serije ovdje u Karasevdi je baš sazrela kao glumica.
Inače glumačka ekipa sjajna.
Posebno otkriće negativac nevjerojatan je uostalom sve će te vidjeti.
lanex is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:58   #14
Quote:
lanex kaže: Pogledaj post
Meni osobno puno bolja kao Nihan.
Gledala sam.obje serije ovdje u Karasevdi je baš sazrela kao glumica.
Inače glumačka ekipa sjajna.
Posebno otkriće negativac nevjerojatan je uostalom sve će te vidjeti.
Slažem se sa svime. Također sam obje gledala i Neslihan ovdje puno bolje glumi, stvarno je dosta sazrela. Istina za Emira (Kaan), taj čovjek tako savršeno glumi, ima luđačku ulogu a uživo je tako drag i karizmatičan, baš ga ljudi vole.

Jako mi je drago da je Nova tv uvažila moj prijedlog za prikazivanje ove serije, kao i za Sudbinu!
Serija je odlična, pratim ju uživo, pratit ću ju ponovo na Novoj. Prva epizoda je malo odužena i djeluje klišej, no već iz epizode u epizodu kreće zaplet do te mjere da kasnije nećete znati da li gledate James Bonda, Csi, Brze i žestoke ili romantičnu dramu
O Kemalu (Burak) samo riječi hvale, savršena uloga za njega, inače moj najdraži turski glumac
Horoscope is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 00:12   #15
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
Ajme Baaaali beg
jel ima još netko ko slini za njim?
kakvo je to pitanje?

Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
isto ova Lejla?
Lejla je iz Strasti orijenta. Madmazel opet ima neku sjetnu, nostalgičnu ulogu gdje sama pati cijeli život za nekim muškarcem ali stoje joj te uloge. baš je sva neka sjetna. a i zgodna i zanimljiva mi je.

Quote:
Horoscope kaže: Pogledaj post
Prva epizoda je malo odužena i djeluje klišej, no već iz epizode u epizodu kreće zaplet do te mjere da kasnije nećete znati da li gledate James Bonda, Csi, Brze i žestoke ili romantičnu dramu
ništa manje ne očekujem jer bilo bi previše abc family da se serija nastavi u današnjem tonu
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:26   #16
prva epizoda je dosta djetinja, onako tinejdžerska. ali vjerujem da će ubrzo prijeći na ozbiljniju stranu.
inače, ovo dvoje izmamljuje čovjeku osmijeh htio ili ne htio. izvrsni glumci koji izvrsno prenose emocije.

meni se čini da je ova Lejla prava Nihanina mama. oke, možda sam bubnula glupost, ali to mi je palo na pamet.
__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:38   #17
Ajme Baaaali beg
jel ima još netko ko slini za njim?

a bas mi je slatki onako simpaticno zbunjen u nekim situacijama

nego, di je glumio ovaj Emir nemrem se nikak sjetit a ful mi je poznat
isto ova Lejla?
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 23:51   #18
Slažem se da su Kemal i Nihan pozitiva. S druge strane, Emir i njegov otac su katastrofa! Lik je antipatičan do bola.

Koju bolest ima Nihanin brat?
Twotinyfrogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 06:37   #19
Lejla je glumila i frizerku u sjever i jug.
Prva epizoda tako tako,ali znam da sad slijedi ono pravo tako da se ne brinem...
Kemal prezgodan...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Samosvladavanje vodi u nebo,a neobuzdana strast put je u beskrajnu tamu...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 09:04   #20
Quote:
Plavi kaputić kaže: Pogledaj post
Lejla je glumila i frizerku u sjever i jug.
Prva epizoda tako tako,ali znam da sad slijedi ono pravo tako da se ne brinem...
Kemal prezgodan...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
eee da da, sad se sjetih
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.