Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 14:03   #61
Pujdo, ne prepisuj
Upravo sam smislio jednostavan i praktičan model PKDa, idem ga mailati moronu Jurčiću jer ga on neće smisliti ni za 3 života
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:08   #62
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako simple...

Kako onda pratiti koliko dugo je koja dionica u porfelju?

I dalje tebe nitko ne onemogućava u špekulacijama. Zar nije to bio cilj??? Ili je ipak bio cilj na našoj koži puniti državni budžet?
Ma hajte molim vas, da bi se to obavilo kako treba, treba svaku transakciju pratiti.
Ne, Jurčić je to o špekulacijama lupio par puta, ali čini mi se da to više ne spominje od kad spominje granicu od 50.000 kn. Nažalost, Čačić je to počeo spominjati
Ograničavati špekulante je žestoka nadogradnja već postojećeg sustava PKDa i mislim da se ne može početi od toga, treba se postaviti temelje, a to je ovaj model koji sam napisao. Kad to sve proradi, može se smišljati da se jednog dana uvede ograničavanje kratkoročnih investicija, ali osobno sam jako protiv toga, ograničavati i kažnjavati daytradere je čisto silovanje tržišta. Ako sam ja u 10 ujutro uložio lovu u neku firmu i u podne je objavljena vijest po kojoj je druga firma daleko bolja investicija, ne vidim razlog da se mene kažnjava za to što nisam imao tu informaciju 2 sata prije.
Osim toga taj model s "neoporezivanjem" ako se dionice drže neko vrijeme mislim da imaju samo Njemačka i Austrija (možda se varam). Ali u svakom slučaju manjina ima takav model, nema nikakvog smisla od nule odmah prijeći na takav "napredan" model.

Zašto bi se trebalo svaku transakciju pratiti Pa, jel se prati svaka pojedina transakcija poduzeća ili se oporezuje dobit na kraju godine?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:16   #63
tako je to je i cilj..nema prodaje..dionce rastu crobex na 10 000 i svi bogati..eto ..vidite da vam jura zeli samo dobro..

pa to i govori povecat vrijednost firmi..a kak ce to..dignut ce dionice i to je to...a mi cemo lijepo uzivat iigledat raketu do 10 000
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:01   #64
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako simple...

Kako onda pratiti koliko dugo je koja dionica u porfelju?

I dalje tebe nitko ne onemogućava u špekulacijama. Zar nije to bio cilj??? Ili je ipak bio cilj na našoj koži puniti državni budžet?
Ma hajte molim vas, da bi se to obavilo kako treba, treba svaku transakciju pratiti.
Ma sve je to predizborna kampanja - ideja je bila privući glasove onih koji su jalni na one koji su kupovali dionice po ipo-ima. Onda kažeš "ajmo oporezovati špekulante" i to odmah ljude razveseli, jer će lopovi visit, oni isti koji opljačkali i njih i državu i ne znam koga - poruke su bile upućene onima koji će na takav način razmišljati. Kad bude trebalo uvesti PKD, onda će se razmišljati tehnološki - tj kako to stvarno implementirati. Ovi koji se navuku na priču o "porezima za špekulante" ionako neće gledat u tehničke detalje i biti će zadovoljni da je porez uveden vjerujući da radi ono što oni misle da radi.

To ti je isto kao kada sanader kaže da neće uvoditi pkd, pa onda kaže da bi nabio porez luki raiću, pa onda šuker pojašnjava da neće donositi zakon o pkd-u nego se to da napraviti mijenjanjem postoječeg poreznog zakona itd. Na krjau je sanader ipak morao reći da nitko neće platiti porez jer su im poruke različitim segmentima biračkog tijela postale međusobno kontradiktorne, pa su izgubili na vjerodostojnosti.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:13   #65
Quote:
scepo kaže: Pogledaj post
Netko pere ruke ... ili ... pila naopako ?


21.11.2007 13:04
HDZ siguran u pobjedu SDP-a
Nejasno ostaje na temelju kojih podataka je HDZ siguran u SDP-ovu pobjedu, ali može se pretpostaviti da su u toj stranci napravili terenska istraživanja

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevi...-pobjedu-sdp-a
To Tomislav Petrov ima neki novi pseudonim? Mislim, indukcija u zakljucivanju autora clanka je dosta nategnuta.

Quote:
Budući da je jedna od najpromoviranijih točaka predizbornog 'programa' HDZ-a protivljenje uvođenju poreza na kapitalnu dobit, preostaje zaključiti da su, ako već predsjednik HDZ-a kaže da je za pad na tržištu kapitala kriva najava uvođenja tog poreza, u HDZ-u uvjereni kako će SDP dobiti izbore i, kako najavljuje, stvarno uvesti taj porez. Jer zašto bi, inače, tržište reagiralo kad, barem prema dosadašnjim najavama, u slučaju pobjede HDZ-a poreza neće biti.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 17:56   #66
Ako bi se uvodio Porez na kapitalnu dobit, postoji i njegova protu teža: Zakon o zaštiti malih ulagača. U EU ta se cifra kreće najčešće oko 20 000 E.

Nitko od izbornih kandidata i stranaka nije ni spomenuo uvođenje takvog zakona, ali ni nitko od forumaša.

Moj prijedlog, ako se i kada uvede taj porez, neka se i sa njim puni fond za one koje bi takav zakon štitio.

Za sada postoji samo zaštita štednih uloga do 100 000 kn za slučaj da banka propadne, ali to je malo nategnuto!

Da je Ljubo izašao sa takvim objašnjenjem stveri bi malo drukčije izgledale, on sam bi postao faca, ali pucao je na niske strasti onih koji ništa nemaju i kojima su uvijek drugi krivi za vlastitu ljenost i nemarnost, pa mu je Sanader natrljao nos.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 00:45   #67
Da je Ljubo izašao s takvim prijedlogom, preduvjet je da Ljubo ima barem blagog pojma o temi o kojoj govori, a taj preduvjet nažalost nije ispunjen.

Lik mi je zaista totalno nejasan, Ljubo je doktorirao vanjsku trgovinu što je za Hrvatsku kao državu jedno 543639 puta bitnija tema od poreza na kapitalnu dobit. U toj temi je na svom prostoru, ali nisam primjetio da ju je u kampanji ijednom spomenuo, dok je o burzi lupio valjda 20 gluposti koje nemaju veze s mozgom.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 02:00   #68
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
... Dobit je razlika povučenog i uloženog casha kod brokera. Pa, naravno da se neće svaka pojedina transakcija oporezivati. ...
Mislim da je ovo ključno pitanje na kojem ćemo se opeći svi mi. Ljubo misli upravo oporezovati svaku pojedinu transakciju, plaćalo bi se na kraju nekog razdoblja 3-6 mjeseci. Sigurno se pitate zašto sam to tako shvatio. Pa čitajući između redova i analizirajući pitanja na koja je Ljubo izbjegavao dati odgovor. Govorio je o oporezivanju dobiti iznad 50k kn, a nikada nije htio reći koje dobiti i u kojem razdoblju. Rekao je da se nebi oporezivala dugoročna ulaganja od više godina, znači kupiš i držiš više godina, ako trguješ si špekulant kojem treba naplatiti porez. Njegov je plan uzeti milijardu, dvije tog poreza, prema dosadašnjem trgovanju na burzi evidentan je priliv svježeg keša a samo su pojedinačni slučajevi prodaje veće količine dionica, pa nikako nemože na način kako ti opisuješ postići iznose koje planira uzeti.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 02:19   #69
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Da je Ljubo izašao s takvim prijedlogom, preduvjet je da Ljubo ima barem blagog pojma o temi o kojoj govori, a taj preduvjet nažalost nije ispunjen.

Lik mi je zaista totalno nejasan, Ljubo je doktorirao vanjsku trgovinu što je za Hrvatsku kao državu jedno 543639 puta bitnija tema od poreza na kapitalnu dobit. U toj temi je na svom prostoru, ali nisam primjetio da ju je u kampanji ijednom spomenuo, dok je o burzi lupio valjda 20 gluposti koje nemaju veze s mozgom.
Ne može Ljubo izać s nikakvim prijedlogom. bar ne provedivim u praksi.
Zaboga pa on je cijeli život PROFESOR na faksu.
Ljudi dragi, (nek se ne uvrijede ljudi koji imaju diplome,) pa
današnji menađeri ne rukovode firmama (smatram državu velikom firmom)
znanjem koje su stekli na ekonomskom faksu, faks je samo podloga za stjecanje znanja i vještina u praksi te provođenje i unapređenje istih u nove ideje. Dipl. oec. je nitko i ništa u praksi. Ne mre ni u skladištu radit.
Kakva teorija, prepustit mjesto premijera nekome tko ne zna
ni rečenicu sastavit i tko nikad nije RADIO.

P.S:jadni moji komunisti s takvim premijerom

Zadnje uređivanje el.danchi : 25.11.2007. at 02:21. Reason: tuga, jad i čemer Hrvatske politike
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 12:39   #70
ej ljudi...samo neka oni oduzmu pravo glasa dijaspori za pocetak, a porez na kaputalnu dobit nemos uvest preko noci. ako to ne bude jedno od onih izbornih obecanja koje se 'zaboravi'.
osim toga rekao je nesto kolko sam skuzio da ce taj porez na kapitalnu dobit placati ljudi koji ne placaju nikakve druge poreze. znaci nece oporezovati covjeka koj radi u firmi, ima zenu, djecu, i povremeno ulozi visak nego ce oporezovati ekipu koja ima milione u dionicama i zive samo od toga. pr. luka rajic
u svakom slucaju jos ima dosta vremena da se o ovome uopce pocne raspravljat, mislim da je ovo sad malo gubitak vremena. ali jasno mi je da se i na hladno puse
iskreno, ja mislim da nece biti nekih kataklizmickih posljedica ovoga. nema smisla unistiti jednu ekonomiju u tako dobrom porastu. a neki preagresivan zakon porezovanja nece sjebat samo nas male, nego i sve fondove (dionicke, obveznicke, mirovinske ...), a ti nemos doc fondu i rec mu 'ej fonde, di si stari? imas limit od 50 000 kuna zarade godisnje. u svakom slucaju da ne pocnem i ja sad lupetat, izgleda mi da ste pod utjecajem HDZove propagande. jer kolko sam vidio ovdje iz vasih zakljucaka, vecina je premisa temeljena na izjavama HDZa, a ne SDPa. Istina, iz SDPa nije ni doslo puno (osim imena poreza koje samo po sebi dovoljno sugerira). u svakom slucaju zaboravite crveno/plave plakate i fokusirajte se na vecu sliku. a to je kad ce o sudbini gradana hrvatske odlucivati samo gradan hrvatske. ako vec niste, onda ajmo... SDP.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 12:49   #71
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
nema smisla unistiti jednu ekonomiju u tako dobrom porastu
__________________
PIVO-više nije samo za doručak!
pujdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:36   #72
i jos nesto sam zaboravio...najvise me zivciraju ljudi kao sto si ti pujdo. necu opisivati kakvi su to ljudi jer bi mogao popusiti ban s cjelog foruma, ali jedno mogu reci, ako ne vjerujes u hrvatsku ekonomiju, objasni mi koj kurac uopce investiras ovdje? sta ne ides u englesku ili njemacku ili jos bolje SAD? vjeruj mi pujdo, mi te ovdje ne trebamo, a ja bi mirnije spavao kad bi ti, tvoj kapital, i svi slicni tebi jednostavno otisli iz hrvatske i nikad se ne vratili. dao Bog da nikad vise na izbore ne izade dijaspora, a ni ti skupa s njom.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:37   #73
ako je tvoj post bila zajbancija onda se moj post odnosi samo na one koji ozbiljno tako misle.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 15:38   #74
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
...
osim toga rekao je nesto kolko sam skuzio da ce taj porez na kapitalnu dobit placati ljudi koji ne placaju nikakve druge poreze. znaci nece oporezovati covjeka koj radi u firmi, ima zenu, djecu, i povremeno ulozi visak nego ce oporezovati ekipu koja ima milione u dionicama i zive samo od toga. pr. luka rajic
...
Bilo bi mi jako drago da dijelim tvoj idealizam...

Nego, samo kratko... Nije li vrlo jednostavno osnovati d.o.o. i isplaćivati si plaće? Pogotovo ako imaš milione kuna...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 15:59   #75
ulozish 1.000.000 kn
vrijednost je 1.200.000 kn nakon 4,5 mjeseci
dignesh 200.000 kn
pitaju te da li od osnovice il od zarade
velish osnovice
ne oporezuju te
osnovica je 800.000 kn,200.000 je zarada
nakon mjesec dana to naraste opet na 1,200.000
dignesh 500.000 kn
pitaju te je li to osnovica il zarada
osnovica,velish
ostane ti 300.000 kn osnovice i 400.000 zarade
digne se na 1,000.000 kn,za 300.000, nakon 4 mjeseca
dignesh 400.000 kn
velish da je 300.000 osnovica,i 100.000 zarada
platish porez na 100.000
ostalo ti je 600.000 kn i shto god dizesh,placash porez
e,ako je nagodishnjoj razini,onda bi ti to mogao nakon 12 godina izvuc bez da platish porez,a to je i cilj da ne bude shpekulativnog kapitala
a mozda nesh moc birat osnovica-zarada,no ce ti zaracunavat kad izlazish kolka ti je vrijednost od ulozenog narasla,istim postotkom ti isplacuju,a onu razliku ako je zarada,oporezuju,te shkolske godine (iako tu shkolska godina pocinje 1.1 a zavrshava 31.12)

napomena: autor ovog texta je sve to smislio prije 5 min ,a nakon 5 min shto je otvorio oci nakon inspiracije od 9 sinocnjih guinnessa
i da,vlasnik je THT dionica,ko ga jebe
slepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 20:04   #76
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Bilo bi mi jako drago da dijelim tvoj idealizam...

Nego, samo kratko... Nije li vrlo jednostavno osnovati d.o.o. i isplaćivati si plaće? Pogotovo ako imaš milione kuna...
možda - al onda opet nahebavaju oni koji imaju nešto. ali ne baš toliko da mogu raditi ovakve zahvate. a opet nemaju niti posao. onda bu ispalo da se takve gura u socijalu. ukratko - mislim da neće ići ni ta varijanta da porez plaćaju samo oni koji ne plaćaju po nekoj drugoj osnovi jer je uvjek (ako si pun k'o brod) lako naći neku osnovicu po kojoj ćeš plaćati porez, a sa stanovišta socijale je bolje da oni koji se mogu samofinancirati na bilo koji način to i rade umjesto da konkuriraju za (premali broj) radna mjesta.

kak god - ne vjerujem da će to tako ići. po mom smisla imaju ili razlika uplata i isplata od brokera, ili će sda na krjau godine izdavati potvrde o prometu dionicama svima redom - ionako vode sve promjene vlasništva.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 22:13   #77
Ma dajte ljudi budite ozbiljni, kakve su to gluposti da bi plaćali poreze oni koji ne plaćaju nikakve druge poreze. Kakve veze s kapitalnom dobiti ima to je li vlasnik negdje zaposlen ili nije.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 23:40   #78
da se sredit da se unutar godine dana,ako izvlacish novce,odredi kako cesh isplatiti porez...
i to ne unutar godine dana otkad se ima dionice,nego unutar kalendarske godine
slepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 23:59   #79
Quote:
slepi kaže: Pogledaj post
da se sredit da se unutar godine dana,ako izvlacish novce,odredi kako cesh isplatiti porez...
i to ne unutar godine dana otkad se ima dionice,nego unutar kalendarske godine
koj bi bio efekt toga. i kako konkretno?
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 00:17   #80
pa napisao sam na prethodnoj stranici
dakle,ti imash podatke ko je sa kolko novaca ushao i kada izlazi,kada izvlaci neke novce postoje modaliteti koji mogu biti vrlo jasni i poshteni
efekt bi bio da ako ne zelish da ti lupi porez da mosh izvuc maximalno 50.000 kn dobiti da te ne oporezuju
pa ako si zaradio te godine 1.000.000 kn,nesh ih moc izvuc bez oporezovanja te godine
il cesh ih moc izvuc u sljedecih 20 godina bez poreza,a to je ideja oporezivanja shpekulantsokg kapitala
naime,u ovom drugom slucaju,od 20 godina,nesh bit oporezovan
slepi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.