Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2011., 07:27   #301
novčani s prinosom 9%?? haha
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 09:57   #302
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
mislim da ovdje nitko nije pokrenuo cijenu kredita..ali kao što je netko rekao..koji bi vi iznos očekivali da vam vratim za 30kn nakon što mi vi posudite 500 000kn..i što bi ste sve mogli napraviti s tim novcem u 30godina? pa i banka vama daje kamatu na štednju? pogledajte malo kolika je kta da sada stavite 500000kn na banju na rok 30godina ..a i to je stambeni kredit...to se po meni (takav kredit) ne diže bez razloga...neki ljudi nemaju nasljedstvo od roditelja/spuruga/suprugu u obliku rješenja stambenog pitanja...
da, samo da ja njima dam 500.000kn i oni propadnu za 10.g. nikom ništa popušio si popušio

a ako ja umrem/propadnem za 10.g. opet im plaćam dok ne vratim sve s kamatama



apsolutno smo isti

banke su propadale i propadaju novci se ne vraćaju nemrem im uzet poslovnicu u zalog nikako
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 10:11   #303
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
da, samo da ja njima dam 500.000kn i oni propadnu za 10.g. nikom ništa popušio si popušio

a ako ja umrem/propadnem za 10.g. opet im plaćam dok ne vratim sve s kamatama



apsolutno smo isti

banke su propadale i propadaju novci se ne vraćaju nemrem im uzet poslovnicu u zalog nikako
ne vračaš ti, jer si mrtav ..nego jamac ..a ovo ako oni propadnu..pa vjerojatno bi postojale neke naznake, pa izvučeš lovu prije..ili država garantira za iznose do 400 000kn (iako to ne znači ništa) a i nisi valjda toliko lud pa "staviti sva jaja u istu košaru" jel' ? a i misliš da je moguć scenarij Lj banke? (vjerojatno je, samo onda uloži u nešto sigurnije...a i što je danas sigurno uopće? sutra apokalpisa, nuklearni rat štajaznamkaj gdje te neće zanimati novac nego komad kruha i čaša vode itd.itd.) možeš kupiti nekretninu npr za toliku lovu, zlato, zemljište...anyway..i dalje stoji niti na SŠ niti na stambenom kreditu se ne zarađuje lova..to su usluge s ciljem..kome odgovara uzeti će, kome ne odgovara neka šeta dalje...
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 10:34   #304
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
ne vračaš ti, jer si mrtav ..nego jamac ..a ovo ako oni propadnu..pa vjerojatno bi postojale neke naznake, pa izvučeš lovu prije..ili država garantira za iznose do 400 000kn (iako to ne znači ništa) a i nisi valjda toliko lud pa "staviti sva jaja u istu košaru" jel' ? a i misliš da je moguć scenarij Lj banke? (vjerojatno je, samo onda uloži u nešto sigurnije...a i što je danas sigurno uopće? sutra apokalpisa, nuklearni rat štajaznamkaj gdje te neće zanimati novac nego komad kruha i čaša vode itd.itd.) možeš kupiti nekretninu npr za toliku lovu, zlato, zemljište...anyway..i dalje stoji niti na SŠ niti na stambenom kreditu se ne zarađuje lova..to su usluge s ciljem..kome odgovara uzeti će, kome ne odgovara neka šeta dalje...
pa uzimam sva jaja iz iste košare - što ako ih želim staviti u istu košaru? da da, razlika

država garantira? ma za 10.g. ne bu ni države.

naznake prije za izvuć?? - pa opet nemremo svi izvuć opet bude izvukao tipa netko kao Josipović iz Zlatice, a Mujo iz Kloštara svoju bijedu ne bude mogao

bingo - ljubljanska

nuklearni rat - ma i kad se bude trazio komad kruha i vode, banke ce trazit lovu pa ce ti dat vode za cca 10.000kn po galonu da si je moš na kredit kupit

ma znam sve - samo sam se osvrnula na onu poznatu - svi je koriste - a da ti njima daš, da vidis koliko dobijes!!! woow

teoretski da, dobijem

a u njihovom slučaju davanja, nema teoretiziranja, propasti, smrti ničeg - budeš ih krvlju isplatio ako treba...

oni ce eveeeentualno napraviti tipa plan otplate kad ce mi za 50 godina vratit pare, kroz neke dionice, vaučere bla bla bla....

a ne stigne rata kredita bum opomena, bum penali
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 12:06   #305
istina...no opet će netko napisati da banka nije dobrotvorna ustanova blablabla i ako već imaš npr. 500 000kn...i ne želiš s njima u banku..pa ne moraš?? ima izbora - čarapa, nafta, dionice, zlato, opet čarapa i bok..ne moraš imati posla s bankom ako ne želiš zar ne? osim plaće..iako ni to ne moraš ako ti poslodavac ima sluha i nije zadrt...
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 18:16   #306
mislim da je životno osiguranje jedna dobra vrsta štednje... osiguran si a uz to i štediš!!!
bravi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 10:17   #307
mislim da ti malo previše reklamiraš određeno osiguranje
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:48   #308
najgora solucija je to famozno životno osiguranje,vežu te za sebe tako da u slučaju prestanka uplate premije i tvoje potražnje za raskidom ugovora dobiješ niti 50% ubačenih sredstava,vlastito iskustvo na žalost...i da -dobro pročitati sve prije nego potpišete i ono sitnim slovima ,ne vjerovati bajkovitim prikazima i opisima,to su dobri prodavači magle
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 11:34   #309
pozdrav, zanima me vaš savjet u vezi štednje.
imam bebača od godine dana i napravila bih mu nekakvu štednju.
dal da to bude živ.osiguranje (za koje vidim da niste baš oduševljeni, iako ga imam i ja i samo trebam čekati još 16 g da vidim jel mi se isplatilo ili ne ), obična štednja sa mj ulozima, možda nekakve dionice ili fondovi (ali onda to ne bi sama radila, već bi dala nekoj banci po onom principu, oni raspolažu s tim novcima i ja ubirem onaj dio postotka od dobiti)..
ugl, bojim se riskirati da idem sama u to i da kupujem dionice pa se mislim što će biti... nije mi stvar da dignem ogromnu lovu već da malac ima sčim raspolagati sa 20-ak godina
__________________
31.10.2012. <3
iva_4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.