Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2013., 00:12   #81
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Odličan film sa glupim završetkom.
Meni je baš dobar završetak jer napokon jednom i negativni lik dobije sretan kraj. Da je završio u buksi, ostao bez posla ili na bilo koji drugi način platio svoja nedjela bilo bi dosadno i predvidljivo. Ovak mi je baš osvježenje u moru predvidljivih filmova u kojima već pri pogledu na plakat otkriješ kraj i glavni dio filma.
Bitorajac je bio super
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:47   #82
Eoga http://www.youtube.com/watch?v=-OZ8QjcDFVg
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 16:41   #83
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Meni je baš dobar završetak jer napokon jednom i negativni lik dobije sretan kraj. Da je završio u buksi, ostao bez posla ili na bilo koji drugi način platio svoja nedjela bilo bi dosadno i predvidljivo. Ovak mi je baš osvježenje u moru predvidljivih filmova u kojima već pri pogledu na plakat otkriješ kraj i glavni dio filma.
Bitorajac je bio super
Zavrsetak je realan. Pravda ne postoji.
petrushka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 02:46   #84
podižem temu jer upravo pogledah film na hrt1.

razočaran sam jer sam čuo da je film dobar. nije mi sjeo do te mjere da ne mogu izdvojiti čak ni jedan element vrijedan pamćenja.
lik dr. babića mi je groteskan. prije bi takav profil pasao nekom dobrostojećem zagrebačkom pešku (nabildnan, ružičaste majice) ili sinu kakvog poduzetnika. nije mi jasno čemu ona plava frizurica, djeluje komično.

dijalozi su banalni, sve je praktički do u tanane objašnjeno, sve je jasno kao dan, a o prljavim poslovima se ipak priča više uvijeno, oprezno, pa i u nekim šiframa ako treba. e to je ta jedna krajnost koju ne volim u filmu, a druga bi bila onaj narativni hermetizam, tipičan za recimo korejski film, gdje trebaš pogledati film 5 puta da bi ga skužio. dikcija dr. babića je također neuvjerljiva, kao da recitira rečenice, nisu "njegove". nije to uloga za renea bitorajca. krpu iz metastaza je odglumio vrhunski, ali ovo je jednostavno uloga za nekog drugog. zapravo taj lik (dr. babić) u cjelini mi je problematičan pa ne znam da li bi ulogu izvukao i neki drugi glumac. ne znam kako to drugačije objasniti, ali prosječnog doktora ne zamišljam tako.

prikaz "doktorskog" miljea. svi su neki nabrijani, musavi, neobrijani, svadljivi, puše, piju. ne znam čemu takav prikaz kao da je riječ o pripadnicima podzemlja (premda i tu mnogi redatelji znaju usrat s nepotrebnim stereotipima). trebalo je baš suprotno, prikazati ih kao uredne, uljudne (takvi su doktori i bolničko osoblje većinom je, zar ne?) i tome kontrastirati osobne animozitete i prljave stvari u pozadini. trebalo je te prljave stvari prikazati malo suptilnije, postupnije, s malo više drame unutar samih aktera i među njima.
kako to da se dr. babiću recimo nitko nije konkretnije usprotivio zbog tih abortusa?

nema mi ni neke napetosti, gradacije, sve teče manje više jednolično. dr. babić je cijelo vrijeme "kao na bombonu", hiperaktivan, nemiran, vježba, bubnja, seksa, pije, stalno jede (to recimo imamo u oceanovih 12 gdje brad pitt cijelo vrijeme nešto jede kako bi se dočarala užurbanost i stalan manjak vremena), a išla mi je povremeno na živce i "nemirna" kamera.

ostali likovi su mi prosječni ili korektni, ništa više. to zapravo i nisu likovi u pravom smislu, to su "skice" jer su svi podređeni centralnom liku. hadžihafizbegović je recimo standardno dobar. ali recimo ona dva inspektora koji ispituju babića, ma preloše, pa oni su za neku komediju. ili scena kad dr. babić plavoj 45-godišnjakinji laže da mora pobaciti dijete. tu je on uvjerljiv kao likovi iz "krv nije voda".
lik doktora iz libije (ili koje već arapske zemlje). što je pisac s njime htio reći? koja je njegova uloga osim da bude meta 2,3 dosjetke i uvrede? baš ono nepotreban lik koji je jednako tako, jer je nebitan, mogao biti djed, crnac, kinez, ili šećeraš.
i na kraju gđica lovrić (z. cvitešić) u maniri osnovnškolke samo što se nije izbeljila onom mlađem bolničaru (sugerira se tokom filma da je s njim u vezi) prije nego što se bacila u naručje dra. babića i to pred svima, usred njegovog imenovanja za ravnatelja odjela. loše.

ovo sam ovako nabacao dojmove dok su još svježi. sve u svemu, još jedan prosječan film, najblaže rečeno.

Zadnje uređivanje varvaria : 17.09.2013. at 03:05.
varvaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 12:01   #85
meni je film fenomenalan
bitorajac, lucev... , ustvari cijela ekipa

prica mozda je malo preuvelicana ali to je to - covjek koji je napisao knjigu je "iznutra", znao je sto pise
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 12:15   #86
film je skroz ok , mislim nažalost da je to naša Hrvatska realnost ne samo u bolnicama već općenito cjeli naš sustav koji baš ne funkcionira bez podmazivanja
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama. Ayrton Senna
tombla03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 12:42   #87
zanimljivo je i da je dio filma snimljen u bolnici ciji ravnatelj se povlacio po novinama u aferi s prostitutkama

covjek je i dalje na toj poziciji
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:49   #88
Dobro, zašto pojedinci očajnički pokušavaju u filmu naći "hrvatsku realnost" pa ako je ne pronađu onda im to nije to jer "prosječan doktor" nije takav, atmosfera u bolnicama u stvarnosti nije takva itd????? Pa pobogu, ovo je samo film! Film! A priča je osobna, a ne općenita niti joj je i najmanja namjera prikazati stvarno stanje po bolnicama. Ljudožder vegetarijanac je mogao biti snimljen bilo gdje u svijetu. To je jedna priča o jednom doktoru u jednoj bolnici. I gotovo.

Meni film nije ništa posebno, možda spada među bolje u Hrvatskoj, ali to ne znači mnogo. Da je američki, bio bi mi bezveze film.
blablabla11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 17:00   #89
Quote:
tombla03 kaže: Pogledaj post
film je skroz ok , mislim nažalost da je to naša Hrvatska realnost ne samo u bolnicama već općenito cjeli naš sustav koji baš ne funkcionira bez podmazivanja
meni bi bilo efektnije da je onda snimio dokumentarac. ovako je na jedno mjesto utrpao kolaž općih mjesta iz različitih miljea hrvatske svakodnevice, gdje me se od hrpetine toga ništa nije uspjelo dovoljno dojmiti. kao da gledam crtani film, osobito u svjetlu reneove turboblesave perike.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 17:12   #90
Pogledao sam ga lani. Izvrstan film, izvrsna režija i izvrsni glumci. Film je snimljen po stvarnim događajima sa Svetog Duha i Merkura.

Inače, meni je znakovito kak su na HRT-u film pustili dan prije početka štrajka zdravstvenih radnika
p3r02d3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 17:14   #91
Pogledao film,prvo sam mislio da je neka retardacija od filma(kotlovina,sv.djeca i slični ne filmovi već potrošene trake "filma"..),film je malo naivan,ali da nije ne bi bilo radnje u filmu uopće.
Bitorajac sa dugom plavom kosom,
mnogi nebi vjerovali ali atmosfera u bolnici je istinita,u vinogradskoj čak postoji i jedan "gadafi"
Film je dobar,glavna uloga je dobro razrađena ali nedosljedna,na primjer dok poludi kada čisti bubrežastu sa fetusom u školjci,a lik nikad ne pokazuje prema drugima tu mračnu stranu i uvijek je "hepi" i glavni u društvu,a u biti bi trebalo biti suprotno.
Preporuka za pogledati.
bisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 19:01   #92
Po meni su sasvim dobro karakterizirani liječnici.
Imam dosta iskustva sa hodanjem po bolnicama i većinom su takvi (iznimke su privatne klinike, ali tamo su pristojni jer ipak money talks).
Ispadam možda govno, ali više sam se smijao tijekom filma nego užasavao (ako i jesam).
Valjao sam se od smijeha na onu svađu među liječnicima, Mustafa kao patolog ...
Film mi je dao dobru poruku - jebeš sve novce, Mercedese i droge kad si non-stop u strahu da te ne izda nadrogirani inspektor, pa bježanja usred noći u arhivu da se obrišu dosjei (btw nisu ni bili dokraja obrisani, zaboravio je na recycle bin )...
To moraš biti totalni psihopat da te ne diraju takve komplikacije.
Drago mi je što su ostavili takav kraj - bilo bi mi blesavo da je završilo sa happy endom.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 21:27   #93
Quote:
p3r02d3r0 kaže: Pogledaj post
Pogledao sam ga lani. Izvrstan film, izvrsna režija i izvrsni glumci. Film je snimljen po stvarnim događajima sa Svetog Duha i Merkura.

Inače, meni je znakovito kak su na HRT-u film pustili dan prije početka štrajka zdravstvenih radnika
da, ekipa koja je posluzila kao "predlozak" je i dalje na svojim pozicijama

aha , pa to da podsjete narod kakva su lijecnici korumpirana bagra
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 00:40   #94
Trailer je zajeban.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:19   #95
Istina boli.
__________________
U ustavu pise da se Hrvatska temelji na partizanskoj borbi.Kad su otisli da odaju pocast na grob vrhovnom komandantu te borbe? Pise u ustavu..Pise i na tarabi sladoled pa je niko ne lize..
Watrous is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 12:50   #96
Pogledao sinoć i meh.

Bitorajčev lik pije, puši, drogira se, a ipak ima nabildano tijelo. Fali mu neka pozadina - zašto je on takav kakav je? Zbog love sigurno nije jer ima stančinu i bubnjeve, pa background story u obliku flashbackova ne bi bio loš.
Jordanskog doktora zajebava hrvatska gramatika...pa kako je onda uopće zaposlen u bolnici? I potpuno degutantno i zapravo isforsirano da ga svi doktori u kancelariji potkraj filma prozovu teroristom. Ono, kao visokoobrazovani ljudi, a planu na stranca i odmah ga stereotipiziraju.
Lučev je ok kao sporedan lik.
Janjićka i Cvitešićka su samo droljasti komadi mesa u filmu.
Izet Fazlinović puši u obdukcijskoj sali...?
Navodno se radnja filma odvija u najboljoj hrvatskoj privatnoj klinici. Ako je Schmidt htio prikazati hrvatsku stvarnost, mogao je snimiti neku prosječnu državnu kliniku sa potplaćenim sestrama, olinjalom žbukom, zastarjelom opremom i slično.
Ovako sve djeluje isforsirano sa vjerojatno jedinim ciljem prikazivanja abortusa i bacanja istog u wc školjku. U ime obitelji će to proglasiti hororom.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:37   #97
Sinoć ponešto odgledala na Cinestaru - odličan film.

Točno prikazuje u kakvoj kaljuži živimo. Svi su akteri odgovarajuće isprozivani, jedino su mantijaši pošteđeni.

Čestitke režiseru, scenaristi, glumcima...
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:15   #98
Quote:
Drone kaže: Pogledaj post
Pogledao sinoć i meh.

Bitorajčev lik pije, puši, drogira se, a ipak ima nabildano tijelo. Fali mu neka pozadina - zašto je on takav kakav je? Zbog love sigurno nije jer ima stančinu i bubnjeve, pa background story u obliku flashbackova ne bi bio loš.
Jordanskog doktora zajebava hrvatska gramatika...pa kako je onda uopće zaposlen u bolnici? I potpuno degutantno i zapravo isforsirano da ga svi doktori u kancelariji potkraj filma prozovu teroristom. Ono, kao visokoobrazovani ljudi, a planu na stranca i odmah ga stereotipiziraju.
Lučev je ok kao sporedan lik.
Janjićka i Cvitešićka su samo droljasti komadi mesa u filmu.
Izet Fazlinović puši u obdukcijskoj sali...?
Navodno se radnja filma odvija u najboljoj hrvatskoj privatnoj klinici. Ako je Schmidt htio prikazati hrvatsku stvarnost, mogao je snimiti neku prosječnu državnu kliniku sa potplaćenim sestrama, olinjalom žbukom, zastarjelom opremom i slično.
Ovako sve djeluje isforsirano sa vjerojatno jedinim ciljem prikazivanja abortusa i bacanja istog u wc školjku. U ime obitelji će to proglasiti hororom.
ovo za gramatiku nema ti veze, ginekolog u remetincu isto slabije priča.
a ovo za visokoobrazovane, i to doktore, znači iz dugih loza visokoobrazovanih, višeg sloja, naslušala sam se odvratnih priča od njih, da ti se želudac okrene.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.