Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 12:27   #61
Upravo tako
MonaLisaSmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 16:36   #62
Quote:
*Dominia* kaže:
............zato jer uživam drugima dizaat tlak.........
hmmmmmm...
što dobiješ s tim?

koje potrebe zadovoljavaš time?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 17:15   #63
Sadističke

Takve ljude treba obrazovat da taj atribut kreativnije oblikuju
MonaLisaSmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 17:26   #64
Quote:
MonaLisaSmile kaže:
Sadističke

Takve ljude treba obrazovat da taj atribut kreativnije oblikuju
normalno da bi
jer
treba mislit i na
mazohiste
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 18:45   #65
Quote:
MonaLisaSmile kaže:
Sadističke

Takve ljude treba obrazovat da taj atribut kreativnije oblikuju
previše je kvazipametnih gunđala da bi ih se sve obrazovalo.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 23:09   #66
pa da. njih prvo treba pošteno istuć
MonaLisaSmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 15:16   #67
Quote:
Krvnik kaže:
previše je kvazipametnih gunđala da bi ih se sve obrazovalo.
mislim da takva gunđala nisu niti KVAZIpametna.
ustvari definitivno nisu. oni koji barem imaju ideju kako promijeniti ovaj svijet imaju pravo prigovarati.
zato je možda najbolje pitati ih: a kako bi ti to napravio ili promjenio?
pa neka onda pametuju. par puta sam ih tako i pitao, ali onda obično zašute, i više ne znaju što reći.
Pitam se zakaj?
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 13:25   #68
Quote:
cosanostra kaže:
zato je možda najbolje pitati ih: a kako bi ti to napravio ili promjenio?
može se probat tako.

ali i to se najčešće izjalovi.
osim ako ne pričaš sa slabim gunđalima. njih se može tako sjebat.

ja uglavnom pričam sa profesionalnim gunđalima.

a oni ti, kad ih pitaš kako bi nešto promijenili počnu objašnjavat zašto se ono što se treba promijeniti ne može promijeniti.

barem nisu oni ti koji mogu nešto promijeniti.
nego netko drugi.

oni su postavili dijagnozu, a to je već pola posla.
i to ona bitnije polovica.
sad samo treba netko drugi to sve popraviti.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 00:33   #69
Unhappy

Quote:
Krvnik kaže:
može se probat tako.

ali i to se najčešće izjalovi.
osim ako ne pričaš sa slabim gunđalima. njih se može tako sjebat.

ja uglavnom pričam sa profesionalnim gunđalima.

a oni ti, kad ih pitaš kako bi nešto promijenili počnu objašnjavat zašto se ono što se treba promijeniti ne može promijeniti.

barem nisu oni ti koji mogu nešto promijeniti.
nego netko drugi.

oni su postavili dijagnozu, a to je već pola posla.
i to ona bitnije polovica.
sad samo treba netko drugi to sve popraviti.

Dobro, neke možemo promijeniti, neke ne.
Danas sam se susreo ponovno sam takvim ljudima... (Tj. počeli smo raspravu), i ja sam već dok se problem pojavljivao, smišljao moguća rješenja....
(bravo ja )
ali ti ljudi... njima se jednostavno ne može reći da malo razmisle, nego oni moraju biti glasni, moraju reći svoje, i ne dopuštaju da im drugi nešto kažu...
Prestrašno je to, kad znaš kako nešto rješiti, a drugi te ne žele slušati...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 13:13   #70
Quote:
cosanostra kaže:
ali ti ljudi... njima se jednostavno ne može reći da malo razmisle, nego oni moraju biti glasni, moraju reći svoje, i ne dopuštaju da im drugi nešto kažu...
Prestrašno je to, kad znaš kako nešto rješiti, a drugi te ne žele slušati...
pa to ti ja velim...
gunđala ne žele savjete, niti žele rješenja.

oni žele kukati.
i žele nekog tko će ih slušati.

kad počneš davat savjete, samo ćeš ih uzrujati.
zato, ako imaš živaca, slušaj, šuti i klimaj glavom.
ako nemaš, nemoj.

moja taktika jest ta da kad mi netko počne pričat da ima problema s nekim, ili nečim, ja počnem ispitivat kakve ja veze imam s tim i jel mu mogu kako pomoć?
ako su odgovori (a uvijek jesu) da ja nemam nikakve veze i da ne mogu nikako pomoć, onda kažem da me se to ne tiče i da ne želim uopće slušat o tome.

i to kažem glasno, tako da bude jasno.
to ponekad upali.
ali nema sigurnog recepta.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 16:35   #71
dobra je ovo tema...

i fakat im se nemre ništa dokazati, kako reče onaprije uživaju dizat tlak.
najjača strategija? nisam siguran."no reply"brijem ne pali jer džaba glumiti mimozu-tlak se diže iznutri i prigovarači su dobro izvježbani uočiti take signale, a to je još i jače jerbo ako nema izduška onda je tlak još i veći iznutri..
a ako se reagira opet ne valja..
humor? al kako kad prigovaračima nisu smiješni oni sami
savjeti? haha
racionalna argumentacija? bwahahahaha

uglavnom, ne vjerujem u neke standardizirane odgovore

no vjerujem u razumijevanje situacije, a situacija u takim situacijama jest da su to obične bebe, zaostalo u razvoju. ono, prva taktika preživljavanja jest cmizdriti dok te se ne nahrani, i bogati svi su u tom odlično izvježbani, a neki su postali i supervelemajstori s godinama. i nažalost prigovarači ostaju na tom stupnju razvoja

brijem još da ono što smeta one koji su u dometu takvog prigovaranja jest to da ih podsjeća na činjenicu da ni sami nisu baš prevazišli taj stupanj
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 17:51   #72
Mislim da se radi o kontroliranju drugih ljudi . Dat ću ti jedan jednostavan primjer: dođe tvoja mama i kaže ti, zlato makni šiške s lica tako ti puno bolje stoji. To je trivijalan primjer ali je jako značajan u omjeru snaga između vas. Ako makneš šiške ti priznaješ ,jer trebaš njeno odobravanje,i kažeš sebi' slažem se s tobom mama da takva kakva jesam nisam dovoljno dobra'.
Dozvoljavam ti da me «prepraviš». Tvoje samopouzdanje doživljava udarac.Ne osjećaš se dobro poslije ,iako male, kritike. Iako mama želi dobro, želi te i kontrolirati da bi ju trebala.Želi da ju trebaš. Molim te nemoj sad otić doma i napast mamu. pozdrav
MaliLošinj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 15:23   #73
Sad preko ljeta mi uopće ne smeta prigovaranje onih koji to stalno čine...
ZATO JER JE LJETO, HE HE HE!!! Takve ljude nisam videl već par tjedana...
Znači da se od takvih ljudi treba maknuti, i to je najbolje rješenje.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 21:28   #74
meni smeta previše prigovaranja.

i slažem se s onim:'što me briga što netko drugi radi'

dodajem samo ovo:

NE SUDI - DA TI NE SUDE
__________________
savršenstvo je samo u našim glavama ...
icy_smiley_face is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:16   #75
ja prigovaram. odn.drugima se to tako čini. što se mene tiče, ja samo izražavam svoje mišljenje i ukazujem na tuđe pogreške (da ih ne bi ponovili).
Aditi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 14:53   #76
Ali to nije uvijek tako. Ima razlike između prigovaranja i iznošenja mišljenja.
Iz ovog prvog ne može izaći nikakve koristi, osim možeš iživcirati sve oko sebe, a kod iznošenja mišljenja se obično kaže nešto više, npr. može se početi pričati o toj temi, ili razmišljati kako promijeniti to...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2006., 18:31   #77
teznja za promjeniti ljude oko sebe je teznja manipulacije vlastitom okolinom. mnogi ljudi to cine, jednostavano iz razloga da zadovolje vlastite potrebe. Ljude ne treba mjenjati, treba ih prihvatiti, a da bi ih se prihvatilo nuzno je prihvatiti samoga sebe. ljude koje poznajem a ponasaju se po naslovu teme, su vecinom ambiciozni ljudi koji nisu ostvarili ono sto su ocekivali od sebe,tj. ljudi koji ne prihvacaju sebe, a samim time i situaciju u kojoj se nalaze. jednostavno najbolje rjesenje po meni je izbjegavati osobe koje ti ne odgovaraju. to ne znaci da ces ih svaki dan izbjegavati, vec one dane kad nisi raspolozen za njihovo prisustvo. takav pristup funkcionira ako se radi o osobama s kojima ne stanujes.


no vjerujem u razumijevanje situacije, a situacija u takim situacijama jest da su to obične bebe, zaostalo u razvoju. ono, prva taktika preživljavanja jest cmizdriti dok te se ne nahrani, i bogati svi su u tom odlično izvježbani, a neki su postali i supervelemajstori s godinama. i nažalost prigovarači ostaju na tom stupnju razvoja

zanimljiva teza. podsjetila me na prvo menadersko pravilo koje kaze: uvijek placi kako nemas para.

ps.Da bi osoba prihvatila kritiku, ta kritika mora dolaziti od osobe koju vidi kao autoritet. u tom slucaju postoji mogucnost promjene ponasanja.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 20:33   #78
zato sto su nesrecni(zbog neceg),sve to sto smeta svakom coveku,sto ga nervira,itd itd,sve je to apsolutno do njega i njegove nemogucnosti da predje preko toga,ignorise,itd itd jer njemu to smeta,to sa drugim ljudima nema apsolutno nikakve veze
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.