Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2016., 10:02   #1
Kako se nositi sa situacijom? Bivsa ne pusta.

Nekih godinu dana mi smo brijali kao ekipa, nas par cura I momaka sa posla, isli zajedno na pivo petkom itd. Nikad ga nisam posmatrala kao potecijalnog decka, cak sam imala kratku avanturu sa trugim tipom. Njegova cura je u tom trenutku zivjela sa njim ali nikad se nismo srele. Svi zivimo u inostranstvu. Ja sam sa nasheg podrucja, on je iz trece zemlje.

Sto se tice njegove cure, to je dosta duga prica, koju sam saznala jos kad smo bili ekipa I to uglavnom kroz druge ljude. Poceli su da se zabavljaju kad je on imao 17 a ona 21, nakon par mjeseci ona je ostala bez krova nad glavom (oca nema ili ne zna ko je, majka alkoholicarka u zatvoru, nigdje blize rodbine) I on ju je doveo da zivi kod njega sa njegovom porodicom. Zbog njene situacije nije mogao raskinuti jer bi to znacilo da ona zavrsava prakticno na ulici, njegovi su joj platili studije, zivjela je kao ravnopravan clan porodice, vozila I slupala par njegovih kola itd. Nakon sto je dosao u ovaj grad doveo ju je nakon godinu dana I kako kaze to su bili najgorih 6 mjeseci u njegovom zivotu. Placao joj je sve posjete, izdrzavao je dok je bio ovdje, I dan danas vraca dugove njenih viza I avionskih karata itd, ona je bila ljubomorna, posesivna, prilikom svake svadje lomila mu stvari, telefone, televizore itd). Javno ga sramotila optuzujuci ga da je vara itd preko facebooka I ostalih drustvenih mreza.

Nakon 6 mjeseci zivota ona se vratila u njihovu zemlju, opet u njegovu kucu, I dobila odlican posao kojim bi mogla sebe da izdrzava I placa stan. On je ostao ovdje. Tada mu je postavila ultimatum ili da se I on vrati ili raskidaju. Izgleda mi kao da je jedva docekao da raskine.

Dva mjeseca nakon njihovog raskida desile su se stvari izmedju nas, na njegovu inicijativu. I bilo je fantasticno. Pitala sam ga tada za njegovu bivsu I da li je to gotovo jer ja necu da se petljam ako nije, I on mi je rekao isto, da stvari odavno ne funkcionisu ali da je nije mogao prije izbaciti na ulicu, ali da ona sada ima sredstava da izdrzava sebe I da je odlucio da ovaj put bude sebican I trazi svoju srecu. Da su zavrsili, da ona treba da se iseli iz njegove kuce itd. Bio je vrlo otvoren po pitanju nas, upoznala sam njegove prijatelje, nije mario da li ce kolege saznati, rekao je da zeli da ima normalnu vezu sa djevojkom koja ga voli zbog njega I bira da bude s njim a ne zbog toga sto ga treba.

Nakon 2 mjeseca on odlazi kuci za novogodisnje praznike (let I odmor je bukirao jos ranije) ali mi kaze da nemam o cemu da brinem. Medjutim jednog jutra mi stize poruka od nje. Prijateljski savjet kako on samo hoce da me odvede u krevet I da je on najgori covjek ikad, manipulator lazov itd I kako su stvari izmedju njih gotove I da se nada da cu ja donijeti pravu odluku. Kako su 9 godina sa njim bile najgore ikad itd. Sjutradan mu je rekla da mi je poslala poruku, on mi napisao da ne vjerujem tim glupostima, I da ona pokusava da sabotira sve. U tom trenutku ona mu otima telefon I baca u wc solju itd. Kasnije on mi se javlja mailovima svakodnevno pokusavajuci da me ubijedi da to nije istina. Nakon par dana je kupio novi telefon I nastavili smo da se cujemo. U medjuvremenu nasla sam je na fejsu I vidjela da konstantno izbacivala slike sa njim ili insinuirajuci na njega.

Kada se vratio nasli smo se I pokazao mi je poruke od nje koje mu je slala dok je bio na putu ovamo, gdje sam se uvjerila da je on zaista pokusavao da prekine sa njom I da joj je rekao sve o meni. Branio se pricom da su slike iscenirane u svrhu sabotiranja nas sto je iskreno I meni izgledalo kao da je istina.

Odlucila sam da mu dam drugu sansu I otada smo zajedno bukvalno svaki sekund. Svaki vikend, svaku noc spavamo jedno kod drugog, itd. I zaista je super, nemam ni jednu zamjerku. Pazljiv je, brizan, druzimo se s njegovim prijateljima, radimo stvari zajedno itd. Bukirali smo putovanje sredinom Maja na egzoticnu destinaciju, planiramo jos nekoliko putovanja itd. Mama mi je dosla u posjetu prosle nedelje, upoznao se s njom bez problema itd.
Ono sto me muci je da se njegova bivsa njemu stalno javlja, salje mu slike njegove kuce, ljubimaca, porodicnih vecera, divljine, stvari koje on voli itd.

On mi to nije rekao do trenutka kada smo nesto gledali za nase putovanje na njegovom kompu kada mu je stigao mail od nje sa nekog sajta za nekretnine. Pitala sam ga o cemu se radi I rekao je da pokusava da nadje stan I da ga je pitala za misljenje. Kada sam ga pitala koliko drugo dopisivanje traje rekao je samo 3-4 zadnje nedelje I to svaka 3-4 dana, o bezveznim stvarima, kako je sta radi itd. I on joj odgovara.

Rekla sam mu da mi ne smeta da se cuje sa njom ponekad I da je to normalno, ali da nije normalno cuti se sa bivsim na dnevnoj bazi. Rekao mi je da mu je zao jer ona nema nikog I da zeli da joj pomogne I da je ne moze izbrisati iz zivota skroz. Sto se kosi sa pricom koju mi je ranije rekao, da za sada nemaju sta da se cuju vec da mogu biti u normalnim odnosima tek kad prodje neko vrijeme. A ovaj put mi kaze da je on ne moze izbrisati I da ja treba da se nosim s time (ovim rijecima). Ali da razumije zasto sam ja zabrinuta jer “ja ne znam kako je bilo, a on zna kako je bilo”

Ono sto mene muci je da znam da ona njega pokusava da vrati na sve nacine. I pojma nemam kako izgleda njihovo dopisivanje. Mislim da gubim povjerenje u njega, podstaknuta svim dogadjajima, I ne znam kako da se nosim sa tim. A opet sa druge strane mislim da on pokusava to da sakrije od mene jer ne zeli da to utice na mene I moje osjecaje, I da je vjerovatno naviknut na vrisku I lom od trane nje pa ocekuje da cu I ja da radim to. Ne zelim da pravim problem tamo gdje ga nema I zelim da mu vjerujem, ali se hvatam da kad god vidim da je Online a ne prica sa mnom mislim da se dopisuje s njom, jednom je ostavio kompjuter kod mene I jedva sam odoljela da ne pogledam sta je tamo. Tj da ga provjerim bukvalno. Zamolila sam ga da bude otvoren I iskren I da ako postoji neka situacija da razgovara sa mnom o tome umjesto da saznajem ovako. Rekao je da hoce ali od tada pocinju moja razmisljanja I brige. Mozda sam samo paranoicna jer sam se zaista zaljubila u njega I ne zelim da ga izgubim. Svjesna sam da je razmisljanje nezrelo ali sam voljna da se presaberem I radim na tome ako nisam u pravu.

Prijateljica mi kaze da ako se ona ne iseli iz njegove kuce u narenih 2 mjeseca da treba da to “poguram” ili da raskinem. Tada bi bilo vec 7 mjeseci da smo zajedno. Druga prijateljica mi kaze da treba da iskuliram cijelu situaciju I da uzivam sa njim jer ocigledno da mu je stalo do mene.

Ne znam da li treba da razgovaram sa njim o tome ili da pokusam sama da se presaberem I da iskuliram. Ne zelim da joj dajem previse znacaja I sansu da nas sabotira praveci me ljubomornom I paranoicnom a upravo se to dogadja. A opet ne zelim da to potkopavam u sebi dok ne prsnem.

Molim za savjet 
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:16   #2
Jos jedna situacija se skoro desila, nakon sto sam saznala da se dopisuju a to je da mi je rekao da mu je mama trazila da dodje kuci na 4 dana za djedov rodjendan. To bi znacilo da opet ide u istu kucu gdje je ona.
Kada je trazio da mu dam drugu sansu pitala sam ga sta ce se desiti kad bude opet morao da ide kuci I rekao je da ne planira da ide kuci dok se ona ne iseli.

A onda ovo, kao grom iz vedra neba.

Rekla sam mu da sama odluci da li ce da ide ili ne, ali mislim da je po mojoj reakciji vidio da sam se prenerazila.
Na kraju je odlucio da nece ici dok se ona iseli. Plus bilo bi mu veoma tesko da uzme sad odmor zbog projekta na kom radi, plus od ta 4 dana 3 bi proveo u putu.

Ono sto ja ne zelim jeste da se strepim svaki put kad moj momak odluci da zeli da ide kuci I posjeti porodicu. Jer je normalno da ide. I bio bi nesrecan da ne ide. Ali znam da ce ona htjeti da se ugura tamo I da iskoristi svaki sekund da bude sa njim, a ako on odbije onda ce da ga optuzuje kako joj je upropastio zivot jer su bili toliko godina zajedno a nije je ozenio nego raskinuo s njom

Cak mu je rekla kako je bila trudna prije 2 godine ali je abortirala da on ne zna. I on u to vjeruje
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:27   #3
Quote:
Cota90 kaže: Pogledaj post
Jos jedna situacija se skoro desila, nakon sto sam saznala da se dopisuju a to je da mi je rekao da mu je mama trazila da dodje kuci na 4 dana za djedov rodjendan. To bi znacilo da opet ide u istu kucu gdje je ona.
Kada je trazio da mu dam drugu sansu pitala sam ga sta ce se desiti kad bude opet morao da ide kuci I rekao je da ne planira da ide kuci dok se ona ne iseli.

A onda ovo, kao grom iz vedra neba.

Rekla sam mu da sama odluci da li ce da ide ili ne, ali mislim da je po mojoj reakciji vidio da sam se prenerazila.
Na kraju je odlucio da nece ici dok se ona iseli. Plus bilo bi mu veoma tesko da uzme sad odmor zbog projekta na kom radi, plus od ta 4 dana 3 bi proveo u putu.

Ono sto ja ne zelim jeste da se strepim svaki put kad moj momak odluci da zeli da ide kuci I posjeti porodicu. Jer je normalno da ide. I bio bi nesrecan da ne ide. Ali znam da ce ona htjeti da se ugura tamo I da iskoristi svaki sekund da bude sa njim, a ako on odbije onda ce da ga optuzuje kako joj je upropastio zivot jer su bili toliko godina zajedno a nije je ozenio nego raskinuo s njom

Cak mu je rekla kako je bila trudna prije 2 godine ali je abortirala da on ne zna. I on u to vjeruje

Čovjek nije rješio situaciju sa bivšom..
Zašto..?
Zato što nema kičmu.. zbog toga joj je i dopustio da ga manipulira sve ove godine, nije se imao snage oduprijeti, "dobrica" je..
I zbog toga je ona postala sada i tvoj problem, sa brdom kostura iz ormara..
Nije problem ONA jer loših žena i loših ljudi sretnemo more u životu, problem je ON koji se stim nije u stanju nositi.
Ti ćeš svaki put iznova otvarati nove bitke a on će vagati između vas dvije što iz nesposobnosti da odreže što iz slabosti da se nosi sa vlastitim problemima..
U novu vezu se kreće iz čistih i zdravih temelja, to je pravilo.
Tako da, mislim da snjim imaš jako veliki problem, njegova "dobrota" bi ti se mogla obiti o glavu kada najmanje očekuješ...to je moje mišljenje iz muške perspektive...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 11:35   #4
Meni ovo zvuči prekomplicirano za raspetljat. Koliko si ti zatelebana u tog momka?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 11:54   #5
Bjež od toga. Može ona biti svo zlo ovog svijeta, a očito je lakše u to vjerovati, ali on je taj koji nema muda da prekine taj odnos. A i godine su iza njih, dok god je ona u priči, makar kao prijateljica, a on takav mekan, ti ne možeš tome konkurirati.
Da meni frajer dođe prodavati priče da on njoj samo pomaže, pustila bi ih da egzistiraju u svom nezdravom odnosu i makla se. Bivši su bivši i nemaju što raditi u nečijem životu osim ako se baš zvijezde tako poklope da si postanu super frendovi, ali onda to ne izgleda ovako i onda se iz poštovanja maknu pred idućom vezom i ne svojataju nego se ponašaju prijateljski.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 12:41   #6
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Meni ovo zvuči prekomplicirano za raspetljat. Koliko si ti zatelebana u tog momka?
Da nisam zatelebana do usiju, davno bih otisla
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 12:41   #7
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Bjež od toga. Može ona biti svo zlo ovog svijeta, a očito je lakše u to vjerovati, ali on je taj koji nema muda da prekine taj odnos. A i godine su iza njih, dok god je ona u priči, makar kao prijateljica, a on takav mekan, ti ne možeš tome konkurirati.
Da meni frajer dođe prodavati priče da on njoj samo pomaže, pustila bi ih da egzistiraju u svom nezdravom odnosu i makla se. Bivši su bivši i nemaju što raditi u nečijem životu osim ako se baš zvijezde tako poklope da si postanu super frendovi, ali onda to ne izgleda ovako i onda se iz poštovanja maknu pred idućom vezom i ne svojataju nego se ponašaju prijateljski.
Nikad mi nije bila jasna ta priča oko bivših. Još i nekako ako postoji prijateljstvo ali gdje ti je pamet od novog partnera očekivati razumjevanje ako nisi u stanju rasčistiti sa bivšom/im. Ona jadna, bijedna, invalid, kenj, srać, ne mogu joj reći ne..
Da mi bivša nazove ženu ili djevojku to bi joj bio posljednji put, krvi bih joj se napio...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 12:44   #8
Cudna prica, nestvarna. Dobro vam je krenilo a onda je ipak ta bivsa ostavrila svoje planove. I on je kriv a i ti a ta bivsa je pacijent koji treba strucnu pomoc.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 12:47   #9
Quote:
Cota90 kaže: Pogledaj post
Da nisam zatelebana do usiju, davno bih otisla
A sranje. A ništ onda borba pod uvjetom da mu daš neki ultimatum u vidu postepenog gubitka te njegove bivše iz njegovog života. Ne znam kako ćeš u bilo kojem drugom slučaju to uspijet odhendlat. Baš opako zahebana situacija. Kolko ona godina ima?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 13:11   #10
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A sranje. A ništ onda borba pod uvjetom da mu daš neki ultimatum u vidu postepenog gubitka te njegove bivše iz njegovog života. Ne znam kako ćeš u bilo kojem drugom slučaju to uspijet odhendlat. Baš opako zahebana situacija. Kolko ona godina ima?
Ona ima 30, on 27 a ja 26.
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 13:15   #11
Quote:
Cota90 kaže: Pogledaj post
Ona ima 30, on 27 a ja 26.
Dobro to su neke fine mlade godine kada već možete normalno razgovarati o budućnosti. Pošto je situacija specifična poslušaj savjet od svoje frendice koja ti je rekla da moraš s njim razgovarat i dat mu neki nazovimo to ultimatum do kada mora riješiti svoju prošlost sa njom. Ako bude u stanju zaslužuje te,a ako ne bude. Bumo videli kaj dalje!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 13:17   #12
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A sranje. A ništ onda borba pod uvjetom da mu daš neki ultimatum u vidu postepenog gubitka te njegove bivše iz njegovog života. Ne znam kako ćeš u bilo kojem drugom slučaju to uspijet odhendlat. Baš opako zahebana situacija. Kolko ona godina ima?
Vidi ja primjecujem da se I on zaljubio u mene. U svim stvarima koje radi. Zato I nisam toliko marila za to u pocetku, mislila sam svjeze je, kad prodje malo vremena pustice ga.

Mislim nisam ovdje napisala jos nekoliko situacija koje znam o njoj koje su ono, dno dna. Samopostovanja nula. Nego eto vec je post dugacak. Ukoliko se zeli vratiti u tu vezu I on bi bio lud.

Jedino sto me muci jeste sto ne znam kako on posle naseg razgovora reaguje na njene poruke I da li je prekinuo dopisivanje. Moze biti da jeste ali mene I dalje kopka.
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 13:31   #13
a koje je točno tvoje pitanje? da ti mi kažemo kako se tvoj dečko osjeća i što misli? ne možemo ti mi to reći. na tebi je da mu kažeš kako se ti osjećaš i što ti smeta

jedna stvar mi je čudna, ak si mu ti cura (njega si nazvala svojim dečkom), zašto tebe ne povede na te obiteljske proslave? je li ne možete uzeti iste dane slobodne?

sve što mi ovdje kažemo ti uzmi s rezervom jer mi samo nagađamo. meni se ovako na prvu čini da su prema njoj isparili osjećaji i uzbuđenje, ali ga vežu iskustvo i vrijeme. a s tobom nije siguran kamo točno želi, u vezicu ili u vezu
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 14:02   #14
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
a koje je točno tvoje pitanje? da ti mi kažemo kako se tvoj dečko osjeća i što misli? ne možemo ti mi to reći. na tebi je da mu kažeš kako se ti osjećaš i što ti smeta

jedna stvar mi je čudna, ak si mu ti cura (njega si nazvala svojim dečkom), zašto tebe ne povede na te obiteljske proslave? je li ne možete uzeti iste dane slobodne?

sve što mi ovdje kažemo ti uzmi s rezervom jer mi samo nagađamo. meni se ovako na prvu čini da su prema njoj isparili osjećaji i uzbuđenje, ali ga vežu iskustvo i vrijeme. a s tobom nije siguran kamo točno želi, u vezicu ili u vezu
Meni se cini da bivsa jedva ceka njihovu prvu svadu ili nesto da se opet ugura k njemu. Jer ako joj je to stvarno bilo tako ruznih devet godina sto sad nije sretna da ga se rijesila.
I mislim da ce ona biti vjecita mutilica izmedu njih. Fakat samo cekam prvu svadu i onda sto, bjezat ce bivsoj kukat i ispovijedat se a svi znamo kako takve ispovjedaonice zavrse!
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:28   #15
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Meni se cini da bivsa jedva ceka njihovu prvu svadu ili nesto da se opet ugura k njemu. Jer ako joj je to stvarno bilo tako ruznih devet godina sto sad nije sretna da ga se rijesila.
I mislim da ce ona biti vjecita mutilica izmedu njih. Fakat samo cekam prvu svadu i onda sto, bjezat ce bivsoj kukat i ispovijedat se a svi znamo kako takve ispovjedaonice zavrse!
Da interesantno kada si emocionalno ranjiv kako druga žena makar i "bivša" bude odlična "utjeha"...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:39   #16
ja mislim da moras dramit i kontrolirat na maksimum. to uvijek pomaze.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 15:49   #17
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Da interesantno kada si emocionalno ranjiv kako druga žena makar i "bivša" bude odlična "utjeha"...
Vjerojatno ga trenutno boli ona stvar za bivsu, ne znam jesi li ovo napisao podrugljivim tonom, ali kad netko nekom stalno puse za vratom, a bili su povezani na taj nacin, mozda ce joj se povjeriti i na prijateljskoj razini, ali zmija i zaba nikad nece biti prijatelji. Iskoristit ce ona svoju priliku kad tad...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 16:08   #18
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ga trenutno boli ona stvar za bivsu, ne znam jesi li ovo napisao podrugljivim tonom, ali kad netko nekom stalno puse za vratom, a bili su povezani na taj nacin, mozda ce joj se povjeriti i na prijateljskoj razini, ali zmija i zaba nikad nece biti prijatelji. Iskoristit ce ona svoju priliku kad tad...
Da ga boli neka stvar ne bi mu se držala za rep...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 16:13   #19
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Da ga boli neka stvar ne bi mu se držala za rep...
Moze tu svasta biti pozadina, ja samo znam da bih se tu osjecala kao visak...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 16:31   #20
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Moze tu svasta biti pozadina, ja samo znam da bih se tu osjecala kao visak...
Ja ovdje samo vidim pozadinu mekušca..
Koji muškarac bi prešao preko toga da mu bivša maltertira novu djevojku koju svim srcem želi poševit? Nema tu logike. Prva reakcija muškarca kada mu netko dirne parrnericu je napad, mekušac se povuče u sebe, ispričava, predomišlja...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.