Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2014., 21:22   #121
Koja je simbolika imena izvedenih iz pridjeva drag? Što astrološki predstavlja dragost?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 21:44   #122
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Koja je simbolika imena izvedenih iz pridjeva drag? Što astrološki predstavlja dragost?
Dragost je u simbolici Venere kao i sva imena koja imaju u sebi taj pridjev drag (Dragica, Draga, Drago, Dragan, Predrag...).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 11:02   #123
Evo malo podataka i o mojem imenu i prezimenu...

Pod broj 1.
Presudio im je vladar 4. kuće u Strijelcu, koji je otišao u 9. polje, što govori o tome, da "vuku korijen" od predaka koji su iz inozemstva doselili u ovo podneblje, odnosno, stranog je porijekla.

Pod broj 2.
Obzirom da mi je Jupiter u Blizancima i još k tome u konjunkciji s vladarom znaka i ASC-a Merkurom, moje ime je dvojno, odnosno, sastoji se od dva zasebna imena i kao takvo, prilično je dugačko, čime si je Jupiter dao oduška.

Pod broj 3.
Moje prvo ime prilično je rasprostranjeno. Grčkog je porijekla, dakle "tipični" predstavnik simbolike Jupitera, odnosno, internacionalno i dugačko. Korijen imena sastoji se od dvije (opet Blizanačka dvojnost) grčke riječi koje opisuju "borca za čovjeka". Neki ga opisuju i kao "hrabri borac", a napisano na papiru i/ili izgovoreno, uglavnom svima djeluje "kraljevski".

Za moje drugo ime, jedni tvrde da je izvorno hebrejsko, tumačeći simboliku staroegipatskom riječi koja znači "ona koju Bog ljubi", odnosno aramejski "uzvišena gospođa", a drugi tvrde da je korijen grčki i da mu je simbolika "koplje". I to ime je prilično rasprostranjeno i datira još iz Biblijskih vremena.

Obadva imena bi mogla biti rezultat egzaktnog Jupiterovog kvadrata s Uranom na Zosmi. Drugo ime je očito rezultat mojeg Marsa na ASC-u, koji je, usput rečeno i suvladar 3. polja, kojim vlada Pluton na ASC-u, zahvaljujući kojemu sam očito, drugo ime "naslijedila" od svoje bake, koja je bila živa još dugo nakon mojeg rođenja.

Pod broj 4.
Obzirom da mi se u 3. polju nalazi Neptun u Škorpionu, moje ime ima debelu dozu romantike i prizvuk "dalekih" zemalja, a koje se vjerojatno zahvaljujući seskikvadratu s Venerom u 10. kući u Raku, uglavnom svima jako sviđa, premda zvuči prilično respektabilno te ujedno izaziva divljenje, a moguće zbog inkonjunkcije sa Suncem na MC-u i poštovanje.
Mišljenja sam da mi fantastično odgovara i po karakteru i po temperamentu i po vanjskom izgledu i osobno sam tim svojim imenom jako zadovoljna i ujedno zahvalna roditeljima na tom njihovom izvanrednom izboru.

Zadnje uređivanje Bolesna : 16.10.2016. at 12:02.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 14:32   #124
Evo jednoga čije ime (Jupiter) veze nema s 3. kućom.
Počinje u Djevici, Me u Jarcu, konjunkcija Sa i Ne.

Ime bi moralo biti opisano kroz ono što se primarno ističe vezano uz 3. kuću, a ovo ostalo traženje veza sa svim mogućim aspektima, znakovima, dispozitorima, su pokušaji da se vidi nešto čega nema.
Ne mislim da se ime vidi kroz 3. kuću. Tj. ne mislim da se uopće vidi.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 15:07   #125
Meni je osobito fascinantno u imenima čuti slovo "R". Takva imena mi zvuče prilično "karizmatično" i automatski, kao da osobu koja ga nosi, nekako "naglašavaju" karakterno i temperamentom.
Imena, koja pak ne sadrže to slovo, kao da mi nisu dovoljno "upečatljiva". Nekako mi brzo ispare iz memorije. Nekako, kao da ih uopće ne doživljavam...
Bilo bi zgodno čuti, ako netko zna, sa čime se, odnosno s kojom planetom, znakom, aspektom, astrološki povezuje slovo "R", ako takva poveznica astrološki postoji...?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 15:53   #126
Godinama sam mrzila svoje ime, no danas sam jako zadovoljna s njim, i ne bi ga mijenjala, a mislim i da mi pristaje.

No ne vidim ga u simbolici svoje trece kuce, zapravo uopce ne znam to povezati. Treća kuca mi je u Škorpionu, s Plutonom u njoj u sjedištu koji radi trigon na Jupiter u Ribama i sekstil na Neptuna u Jarcu. Koliko sam vidjela na popisu moje ime je u simbolici Sunca.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:00   #127
A kako bi se objasnila želja za dodavanjem majčinog prezimena? Npr. moji su rastavljeni i voljela bih dodati i mamino No kad se sjetim sve procedure, entuzijazam mi splasne haha
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:13   #128
digresija, koliko se sjecam, nema vise procedure, mos mijenjati si ime kak oš, jedino ak ti se ne da dokumente mijenjati, ali to je druga stvar, ali ni to nije skupo toliko.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:25   #129
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Meni je osobito fascinantno u imenima čuti slovo "R". Takva imena mi zvuče prilično "karizmatično" i automatski, kao da osobu koja ga nosi, nekako "naglašavaju" karakterno i temperamentom.
Imena, koja pak ne sadrže to slovo, kao da mi nisu dovoljno "upečatljiva". Nekako mi brzo ispare iz memorije. Nekako, kao da ih uopće ne doživljavam...
Bilo bi zgodno čuti, ako netko zna, sa čime se, odnosno s kojom planetom, znakom, aspektom, astrološki povezuje slovo "R", ako takva poveznica astrološki postoji...?
To ti je Imširagić razradio sve po stupnjevima...U mom slučaju, to veze nema. A mislim da je R pripisao Marsu.

Pokušala sam naći bar prvo slovo imena, neuspješno. A na neke druge načine se čak bolje vidi. Slovo je A.
Svjetla su mi na 13 stupnju, Ovna, što je prvi znak. A zbroj imena i prezimena je 1. Prvi.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:29   #130
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
digresija, koliko se sjecam, nema vise procedure, mos mijenjati si ime kak oš, jedino ak ti se ne da dokumente mijenjati, ali to je druga stvar, ali ni to nije skupo toliko.
Da, da. Mislila sam na sve dokumente Ali hvala ti
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:30   #131
Malo sam surfala netom i slučajno našla direktan odgovor na moje pitanje iz prethodnog posta.

Koga zanima, može ga pročitati na ovom linku:

http://astrofon.blogspot.hr/p/numerologija.html
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 19:15   #132
Meni je ime izabrao otac.ASC u Raku, vrh 3. polja u Djevici,vladar ASC Mjesec u konjukciji s Plutonom.Vladar 3. polja Merkur, trigon Uran,u natalnoj karti Uran u 4. polju mi predstavlja oca.Neki kažu da je moje ime talijanska izvedenica,"DIVNA",ali moj otac, inače Strijelac,Jupiter mi je u Strijelcu,Jupiter je suvladar 9. polja, govorio je da mi je ime izabrao jer je posebno i rijetko.Na hebrejskom , u Starom zavjetu znači "Bog je govorio", ili "Poklon od Boga",obzirom da obiteljsko porijeklo (9.polje Neptun-Jupiter), posve je bilo logično tumačenje na hebrejskom porijeklu imena.Ime mi odražava osobnost potpuno, blago je i moćno u isti mah(MO/Pl).Potpuno se slaže s prezimenom.Obzirom na Merkura vladara 3. polja, od rođenja pa sve do sada, ljudi su me oslovljavali umanjenicama mojeg imena, ili nekak drugačije. Jedino me majka zove pravim imenom, i naravno u službenoj korespodenciji sam isto pravog imena.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 22:21   #133
Ovde samo ja zapitkujem...

Ime Oliver pod ciju vladavinu spada?
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 00:00   #134
Quote:
mjaumackica kaže: Pogledaj post
Ime Oliver pod ciju vladavinu spada?
To ime dolazi od latinskog oliva tj. masline koja ima simboliku Sunca zbog svoje postojane snage. Tj. maslina se oduvijek smatrala drvom života koje ljudima oplemenjuje život...kako je Homer to nazvao ''tekućim zlatom''.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 08:15   #135
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
To ime dolazi od latinskog oliva tj. masline koja ima simboliku Sunca zbog svoje postojane snage. Tj. maslina se oduvijek smatrala drvom života koje ljudima oplemenjuje život...kako je Homer to nazvao ''tekućim zlatom''.
Hvala Fish, to se ja spremam za 2019 i prinovu
__________________
http://i49.tinypic.com/2itj89f.gif draga ljubavi jedina s' koje si planete?
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 13:54   #136
Treća kuća u škorpionu nalazi mi se Pluton. A Mars m se nalazi u deveto kući u ovnu. Također asc mi je djevica di mi se nalazi moj Jupiter.

Ima li ko naznaku kakvo bi moje ime trebalo biti po tome? Inače hrvatsko ime koje je sve rjeđe i rjeđe
ocelot power is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 17:49   #137
Pod koju bi vladavinu spadalo ime Hana? Znam da ima dva značenja,jedno je iz perzijskog sto znaci carica,a iz hebrejskog milost.Nekako vise naginjem da bi Hana bila pod Marsom ili Suncem?

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 01:39   #138
Quote:
Hana67 kaže: Pogledaj post
Pod koju bi vladavinu spadalo ime Hana? Znam da ima dva značenja,jedno je iz perzijskog sto znaci carica,a iz hebrejskog milost.Nekako vise naginjem da bi Hana bila pod Marsom ili Suncem?

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Pozz Hana...vidim da si postavila na drugim temama ovdje svoju kartu...

Odnos Merkura i Marsa, koji u tom smislu predstavljaju jezičko prepoznavanje ličnog identiteta, kod tebe se nalaze oba u znaku Riba. To ti objašnjava zašto osobito u tvom slučaju ne možemo da očekujemo egzaktnost,preciznost i konkretnost kada je značenje ličnog imena u pitanju. Nerjetko je simbolika naših imena zbog etimoloskih različitosti mnogoznačna i u nekim slučajevima kontradiktorna...ili pak vuče značenje iz nekog zaboravljenog jezika i njegove verzije koja više ne postoji.

Kada je tvoja osobna karta u pitanju...u užem smislu vidimo da se ovdje lični idenitet jezički svakako najočiglednije manifestira kroz sunce-svijetlo. Obzirom da, za ovaj domen sa više strana nakupljena energija sunca, koji je egzaltirani vladar 3. polja i u konjukciji je sa mnogo slabijim merkurom (diskutabilnim vladarom 1. polja i prirodnim vladarom 3.polja) i mnogo slabijim marsom (prirodnim vladarom 1. polja) a nalazi se u znaku analognom prvom polju (identitet) u tom smislu sebe svakako kroz ovu direktnu vezu istječe.

Hana u tim sučevim verzijama ima značenje: nadarena,razborita,zdrava,carica,kraljica,uzvišena , vrijedna divljenja,poštena,koja donosi sreću...

Inače na korejskom jeziku, ova vlastita imenica ima značenje „broj jedan“ ili “prva, prvi“ (sto opisuje prirodu ovna u kom se tvoje sunce nalazi).

Istaknute točke (u ovom slucaju sunce) kada su direktnije povezane s nekim domenom u karti ( u ovom slucaju sa indikatorima vlastitog imena- serijāma 1/3 ) energetski će u tom domenu svakako preovladavati.

Obzirom da se u ovu konjukciju, točnije stelijum,uključenih indikatora, upetljao i saturn ali i MC ,ovo može da ispolji nasljedno obilježje,predodredjenu svrhu,zivotni "put" nekog tvog pretka istog imena koji se ogleda kroz tvog lični identitet...

Kako rekoh da je ovo ime višeznačno, sve te višeznačnosti se u karti svakako mogu pronalaziti...pa tako ova konjukcija indikatora imena (ME/Ma) sa saturnom predstavlja to arapsko znacenje
pametna, razumna, iskusna  ili pak hebrejsko značenje koje indikatori imena imaju zbog njihove konjukije u ribama- milostiva“, „po Božijoj milosti ili pak "vjesnica sreće" "puna vrlina,znanja"... dok ovaj egzaltirani mjesec u biku koji je takodjer vezan za tvoje prvo polje (identitet) prestavlja to perzijsko tursko znacenje "duša" ili pak na njemačkom "obdarena -aludirajući na plodnost".

Hana takodjer predstavlja biljku (mjesec) kanu koja sluzi za bojenje kose (u biku-venerinom znaku) .Na japanskom hana znaci "cvijet" (vladar prve mjesec u biku) a na albanskom je samo "mjesec"(valdar prve egzaltirani mjesec) ...
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 13:46   #139
Hvala na ovom iscrpnom objasnjenju

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2021., 09:15   #140
Asc mi je vaga, Venera je u 5. kući u Ribama. Treća kuća je Strijelac, tamo su Uran, Neptun i Jupiter a vladar Jupiter je u Jarcu. Nitko od navedenih nema ni aspekt s Marsom a ime mi je marsovsko - Marko
Treba onda pročačkati i tražiti da neka simbolika ipak upali... Uran u 3. daje sasvim random ime? Ili vladar 3. kuće (Jupiter) je u Jarcu 3 blizu IC (nisam 100% siguran za točno vrijeme rođenja kad je zaokruženo, moguće i da pada direkt na IC ako je rođenje bilo bar 12 min prije) - ime sam moguće dobil prema djedu iz kršne Like, kao nešto prema tradiciji, tata je inače imal poštovanje i prihvatil je autoritet prema svojem tati pa nešto u tom điru.

Vezano za samo ime, ako je astrološki marsovsko i u simbolici da odzvanja čvrsto, robusno, markantno, samouvjereno, karakterno... možda bi mi pasalo neko nježnije?

Nadimak je također pretpostavljam treća kuća? U osnovnoj školi mi je nadimak bil picek jer sam bil nešto mali i plave boje kose. To su onda neki skratili od milja u Pic (otud nick). Imširagić navodi za piliće Mjesec, 6 i Djevica. Tu opet vladar 3. kuće Jupiter da se gleda pa tvori 60 s Mjesecom i on ima jako labavu (9° orbis) konjunkciju s vladarom 6. kuće.

Čital sam kako 3. kuća opisuje i naziv ulice gdje živimo. Moja ulica ima ime prema književniku. To bi trebala biti neka veza s Merkurom a opet vladar 3. kuće Jupiter ima 90 s njim. Na Wiki piše da je lik bil romanopisac, novelist i polemičar. Ako je romanopisac/novelist onda taj Jupiter 90 Merkur voli mljeti naširoko a ovo polemičar je taj Merkur u Ovnu.
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.