Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 01:47   #561
Posto sam primjetio da iako sam u podznaku Strijelac nemam jednu jedinu osobinu toga znaka,dali to moze da opravda i cinjenica da su mi sve licne planete u 1 polju smjestene ipak u znaku Jarca(So,MA i Me),koji mi zauzima veci dio tog 1 polja u karti,pa se vise prepoznajem u opisima duploga Jarca nego JArca Strijelca,pa ako neko zna da mi kaze ima li ovo moje vidjenje smisla ?Mozda sam kao dijete imao i nekih osobina Strijelca,kosa bila mnogo svjetlija,vise se putovalo,neodgovornost izrazena bila,ali vec sa 15,16 g se to pocelo mijenjati.
I sav taj fenomen,kada jedna kuca zauzima dva znaka me zanima,dali se za vladarstvo te kuce gledaju vladari oba znaka u koje kuca pada,ili samo znaka u kojem je vrh te kuce,npr da li ja za vladara 1 gledam i Jupitera i SAturna,ili samo Jupitera.?
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 16:22   #562
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
I sav taj fenomen,kada jedna kuca zauzima dva znaka me zanima,dali se za vladarstvo te kuce gledaju vladari oba znaka u koje kuca pada,ili samo znaka u kojem je vrh te kuce,npr da li ja za vladara 1 gledam i Jupitera i SAturna,ili samo Jupitera.?
Uvijek se gleda vladar znaka u kojem kuća počinje.
Vladar drugog znaka se gleda ako je cijeli znak u kući.

Bez obzira nalazi li ti se cijeli Jarac u prvoj kući ili ne,
Saturn u ovom slučaju nije zanemariv jer je dispozitor cijelog stelija u Jarcu.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:17   #563
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Uvijek se gleda vladar znaka u kojem kuća počinje.
Vladar drugog znaka se gleda ako je cijeli znak u kući.

Bez obzira nalazi li ti se cijeli Jarac u prvoj kući ili ne,
Saturn u ovom slučaju nije zanemariv jer je dispozitor cijelog stelija u Jarcu.
Ok,kontam to,ali mi je malo logicnije da mi je ipak Saturn jaci vladar 1,jer mi JArac zahvata 25 stepeni 1 kuce,a Strijelac samo 11,pa plus sto su u Jarcu smjestene te licne planete u 1,u Strijelcu nemam nista.

Mislim da se u takvim slucajevima vladar 1 kuce mijenja vremenom,mozda nakon odredjenog broja godina,zavisno od toga gdje je tacno ta granica izemedju dva znaka koja upadaju u jedno polje.

Ista stvar mi je sa 8 poljem koje pocinje u RAku(samo par stepeni RAka zahvata),ali i citavog LAva u kojem su mi SA0Mo,ali LAva koji je i uklijesten,pa i tu ne kontam dali mi je vladar 8me Mjesec ili Sunce?

Sto se tice 1 kuce,osjetio sam ja taj prelaz izmedju Strijelca i Jarca u meni,tamo negdje oko 18 ,19 g,vec sam pisao o tome,kada sam dozivio totalnu transformaciju licnosti,karaktera,pocele su da me zanimaju totalno druge stvari u zivotu(neko bi rekao da to normalno dodje sa godinama,ali kod mene nije taj slucaj,iz temelja sma poceo da se mijenjam)ali mi se tada i tranzitni Pluton priblizavao Acu,i dan danas mi se nalazi u 1 polju,pa pomisljam da je ta transformacija nastupila i zbog toga.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:47   #564
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post

Ista stvar mi je sa 8 poljem koje pocinje u RAku(samo par stepeni RAka zahvata),ali i citavog LAva u kojem su mi SA0Mo,ali LAva koji je i uklijesten,pa i tu ne kontam dali mi je vladar 8me Mjesec ili Sunce?
I Mjesec i Sunce.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:59   #565
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
I Mjesec i Sunce.
A mozda me tamo u 80toj opali da trazim zene preko Neta,posto 8ma zahvata i 7,8 stepeni Djevice,pa mozda i Merkura ima u toj 8moj
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 18:00   #566
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
I Mjesec i Sunce.
Uvijek je vladar kuće ona planeta koja je vladar znaka na vrhu te kuće. Ovaj drugi može biti samo u funkciji "suvladara" i njegova važnost je znatno manja (čak i u slučaju velikih kuća u kojima taj drug znak zauzima puno kuće).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 18:04   #567
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Uvijek je vladar kuće ona planeta koja je vladar znaka na vrhu te kuće. Ovaj drugi može biti samo u funkciji "suvladara" i njegova važnost je znatno manja (čak i u slučaju velikih kuća u kojima taj drug znak zauzima puno kuće).
Hvala, Fish!
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:18   #568
zanima me aspekt prijateljstva. vladar moje 11 kuće , Mjesec je u 11 ili čak 12 jer nisam načisto sa nekih pola sata rođenja. Mjesec radi aspekte:

Mjesec kvadrat Merkur 10.48 aplikacijski (dali je ovo daleko?)
MJesec trigon venera -4s
Mjesec kvadrat mars 2a
Mjesec sekstil uran 7a

Dali se kod vladara kuća gledaju i separacijski aspekti, odnosno čemu se daje veća vaznost ?

Hvala.
dali sam zbog ovog ovog kvadrata mjeseca i marsa depresivna, a ponekad i sucidalna.

Zadnje uređivanje lorny : 08.09.2014. at 11:54.
lorny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:11   #569
pokusavam dobiti odgovor na jedno bazicno pitanje,a to je:

vrh MC mi je u Raku,ali mi se ful nastavlja na LAVA. Dali onda uzimam u obzir i jedan i drugi znak pri tumacenju svoje karijere.

Hvala :*
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:39   #570
To se samo uzima gdje vidis da ti je oznacen u karti MC.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 21:52   #571
Quote:
lilith_zg kaže: Pogledaj post
pokusavam dobiti odgovor na jedno bazicno pitanje,a to je:

vrh MC mi je u Raku,ali mi se ful nastavlja na LAVA. Dali onda uzimam u obzir i jedan i drugi znak pri tumacenju svoje karijere.

Hvala :*
Imaš odgovor na to pitanje u postu iznad (post 566).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 00:32   #572
Znači kaos.
Vladar 5. kuće (VE) u 6. kući. Vladar opet 5. kuće (PL) u 5. kući. Suvladar 5. kuće (MA) u 1./2. kući. K tomu se i Sunce nalazi u 5. kući. Kako to sve povezati u jednu smislenu cjelinu???

Natalna karta.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 00:52   #573
vrh 6. kuće mi je u raku (14°10'52). imam sve simptome - od radoholičarstva do bolesti probavnog sustava i jedenja koje je ovisno o nervozi. kako mogu ublažiti utjecaj ove situacije?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 19:21   #574
Kakvo je stanje kuce ciji je vladar znaka na vrhu te iste kuce
debilitiran? Dali je od vaznosti dignitet kuce.....hm.... Poszoji li uopce taj termin....hvala
litka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 19:49   #575
Nikad mi nije bilo jasno kakve veze ima što mi je vl. 11. kuće Sunce u 1. kući.
Ne vidim vezu između mene i te kuće. Grupni aspekt mi je posebno odbojan.
Ok, eventualno bih mogla biti predsjednik grupe, ali ne bih voljela to. Jednostavno, ne volim ni društva s više ljudi. Nisam niti na jednoj društvenoj mreži.

A s druge strane, sam vrlo upečatljiva, ljudi mi prilaze, prijatelji su često u službi mene, idu mi "niz dlaku", postojala je neka vrsta divljenja još otkad sam bila dijete, uglavnom slijede mene, i u djetinjstvu sam bila vođa ekipe koja se sastojala od dječaka.

Ali nikakva dublja značenja te kuće ne vidim, ili ne kužim koja su to. Doživljavam kuću bezveznom otprilike kao šestu.

Otac (Sunce) mi je uvijek bio član, ili predsjednik neke udruge. Zapravo, samo član nije nikad, jedan od osnivača...i tako. Nije "obična" pozicija bila.

Odavno već nikoga ne predvodim, ne volim biti tako izložena (dispozitor Sunca u 12. kući) i općenito volim raditi "ispod stola", 1 na 1...

AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 11:39   #576
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Nikad mi nije bilo jasno kakve veze ima što mi je vl. 11. kuće Sunce u 1. kući.
Ne vidim vezu između mene i te kuće. Grupni aspekt mi je posebno odbojan.
Ok, eventualno bih mogla biti predsjednik grupe, ali ne bih voljela to. Jednostavno, ne volim ni društva s više ljudi. Nisam niti na jednoj društvenoj mreži.

A s druge strane, sam vrlo upečatljiva, ljudi mi prilaze, prijatelji su često u službi mene, idu mi "niz dlaku", postojala je neka vrsta divljenja još otkad sam bila dijete, uglavnom slijede mene, i u djetinjstvu sam bila vođa ekipe koja se sastojala od dječaka.

Ali nikakva dublja značenja te kuće ne vidim, ili ne kužim koja su to. Doživljavam kuću bezveznom otprilike kao šestu.

Otac (Sunce) mi je uvijek bio član, ili predsjednik neke udruge. Zapravo, samo član nije nikad, jedan od osnivača...i tako. Nije "obična" pozicija bila.

Odavno već nikoga ne predvodim, ne volim biti tako izložena (dispozitor Sunca u 12. kući) i općenito volim raditi "ispod stola", 1 na 1...

to znači da se voliš izdvojiti iz grupe zbog svoje individualnosti.Voliš
donositi sama životne odluke.Prijatelji slijede tvoje Sunce,jer je 11. polje primanje ljubavi drugih,pa ih jednostavno privlači tvoja toplina i sjaj,a to je ono sto oni vide.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 12:53   #577
Može biti, ali mi je to prejednostavno objašnjenje...
Zapravo se ta pozicija sama po sebi čini nekako kontradiktornom. 11. kuća i 1. kuća su različite. U jednoj je izgon Sunca, a u drugoj egzaltacija.
A ja još imam i 5. naglašenu (Jupiter)

Recimo, prijatelj moj ima Sunce u Ovnu, u 11. kući, i može se reći da je njemu bitno da se unutar grupe dokaže kao bitan. Dok ja sam toliki individualac, da odobravanje/neodobravanje grupe mi nije potrebno, jer svejedno ću ja ići svojim putem.

A takav mi je nekako i otac. Samo je kod njega možda i manje izražena ta okrenutost sebi. Jer ima Sunce i Mars u 11.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 20:55   #578
Pozdrav, da li bi mogla dobiti kratko objašnjenje kakav bi bio moj bračni partner i gdje bi ga upoznala s obzirom da mi je vladar sedme kuće Jupiter u konjukciji s Marsom koji je vladar treće i osme kuće, u sekstilu s Venerom koja je vladar druge i devete kuće i u sekstilu s Merkurom koji je vladar prve i desete kuće, a nalazi se u sedmoj kući? Ili preporuka neke knjige gdje bi sama to mogla proučiti. Hvala
stand by me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 21:05   #579
Quote:
stand by me kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li bi mogla dobiti kratko objašnjenje kakav bi bio moj bračni partner i gdje bi ga upoznala s obzirom da mi je vladar sedme kuće Jupiter u konjukciji s Marsom koji je vladar treće i osme kuće, u sekstilu s Venerom koja je vladar druge i devete kuće i u sekstilu s Merkurom koji je vladar prve i desete kuće, a nalazi se u sedmoj kući? Ili preporuka neke knjige gdje bi sama to mogla proučiti. Hvala
Samo to?


Ne postoji knjiga u kojoj se može proučiti astrologija, ona je preopširna da bi stala u knjige. Astrologija se uči promatranjem života oko sebe u svim njegovim segmentima, iz knjiga se mogu naučiti osnovni astrološki principi, kako taj astrološki sustav generalno funkcionira, ali znanje o tome kako sve skupa funkcionira u životu tj. primjena - to je ukupan život. Također, uputila bih te da pročitaš pravila ovog pdf-a (nalaze se među top temama) gdje je objašnjeno da se pitanja ne postavljaju u obliku nabrajaljki - jer astrologija tako ne funkcionira.

P.S. Imamo poseban topic s preporukama knjiga.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2020., 22:29   #580
Problem je sa mnom da bi ja sve sad i odmah. Sve jasno, hvala na linku za knjige.
stand by me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.