Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 23:56   #381
Fiat naravno.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 23:59   #382
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nema mjesta čuđenju za proizvodnju automobila u Turskoj.

Toyota.
Renault.
I to godinama.

Honda recentno.

Netko upućeniji će nastaviti niz.

Sigurno to nije bez vrlo opravdanog razloga.
zato nema troskova uvoza/carine , za razliku od recimo mazdi iz Japana , na koje se sve plati
Amarino is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:54   #383
Quote:
pastorrr kaže: Pogledaj post
CVT je samo opcija, vrlo vjerojatno ne bih išao na tu soluciju..
Moram priznat da si ga pošteno psr'o Bez brige, ne shvaćam to osobno.
Kad si ga vozil? Ja ga nisam, pa o tome nemam što za reć, al što se tiče unutrašnjosti (sjedio u njemu), meni je sasvim u redu, subjektivno govoreći ne vidim da bi bila lošija od trenutne BMW trojke ili starog A4.
Što se snage tiče bit ću pametniji kad ga probam, imam ga otprilike s čim usporediti...Ali mi je nevjerojatno da s takvom snagom motora i solidnim okretnim momentom ne bi sparili manualac kak Bog zapovijeda.
Prošli tjedan u Slo, tamo je ručni 1.5, full nekih 25k€.
Naravno, sve je to subjektivan doživljaj. Mjesta (bar naprijed) ima, djeluje pouzdano i praktično, a i taj motor je više nego dovoljan za svakodnevnu vožnju. Udoban je, sicevi super, vozi se solidno. Ima svoje vrline...
Ali bio sam gore s vlasnikom jednog urednog starijeg Civica 2.2 koji u teoriji ima 40ak konja manje. Na cesti jednostavno nema tolike razlike, starija je zabavnija. No jasno da taj detalj ne mora svima biti važan.
Old 11.08.2017., 11:03   #384
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
Prošli tjedan u Slo, tamo je ručni 1.5, full nekih 25k€.
Naravno, sve je to subjektivan doživljaj. Mjesta (bar naprijed) ima, djeluje pouzdano i praktično, a i taj motor je više nego dovoljan za svakodnevnu vožnju. Udoban je, sicevi super, vozi se solidno. Ima svoje vrline...
Ali bio sam gore s vlasnikom jednog urednog starijeg Civica 2.2 koji u teoriji ima 40ak konja manje. Na cesti jednostavno nema tolike razlike, starija je zabavnija. No jasno da taj detalj ne mora svima biti važan.
Ako taj Civic sa 182 KS na stazi odere većine izravne današnje konkurencije onda pretpostavljam da je Civic od prije 20 godina bio svemirski brod što se tiče ponašanja u zavojima. Takav se zaključak nameće.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:26   #385

97god , 185ks

Amarino is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:57   #386
Quote:
Koning kaže: Pogledaj post
Ako taj Civic sa 182 KS na stazi odere većine izravne današnje konkurencije onda pretpostavljam da je Civic od prije 20 godina bio svemirski brod što se tiče ponašanja u zavojima. Takav se zaključak nameće.
Nebih znao kakva vremena na stazi radi... Imam samo nemjerljiv dojam koji su na mene ostavili ta 8. i 10. generacija u istom danu.
U gradu jednostavno nema velike razlike u performansama, plus starija Honda je oštrija na volanu (i ima kvalitetniju jogurt plastiku )

Al naravno da me nebi začudilo da nova napravi primjetan razmak na 20ak km Ringa. Naspram stare dizelače jel, al daj joj starog TypeRa sa 20ks više i druga bi bila priča.

A što se svemirskog broda tiče... evo taman ove godine slavi 20. rođendan. 1.6 motor u 185ks. Isšamara, pojede i pošalje u tri pičke materine novog Civica. (Hvala kolega Amarino na slikama). I to je otprilike izjava čovjeka koji je u životu promjenio 10ak Civica, ja nažalost nisam imao priliku vozit svemirski brod.
Njezinih vremena na stazi ima, pa kome je to bitno, vjerujem da će bit materijala za usporedbu
Old 11.08.2017., 15:39   #387
Quote:
Amarino kaže: Pogledaj post

97god , 185ks

Kakav auto. Šteta što više ne rade takve.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:54   #388
Takvog sa lijevim volanom nije se nažalost moglo kupiti
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 19:19   #389
Quote:
A što se svemirskog broda tiče... evo taman ove godine slavi 20. rođendan. 1.6 motor u 185ks. Isšamara, pojede i pošalje u tri pičke materine novog Civica. (Hvala kolega Amarino na slikama). I to je otprilike izjava čovjeka koji je u životu promjenio 10ak Civica, ja nažalost nisam imao priliku vozit svemirski brod.
Njezinih vremena na stazi ima, pa kome je to bitno, vjerujem da će bit materijala za usporedbu

Mislim da ove nove honde cak ni kvalitetom nisu kao ove stare
Amarino is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 19:20   #390
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Kakav auto. Šteta što više ne rade takve.
mokri san
Amarino is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 19:50   #391
Quote:
3 godine ili 100tkm ćeš bit sigurno miran. Ili dodaš 500€ pa si miran još 2 godine i 50tkm na to.

Taj konkretan mjenjač je nov, pa nema iskustava.. bit ćeš pokusni kunić. No sami CVTi su dugo na tržištu, nikakav bauk... ako ti ne smeta kako radi, zašto ne.
Nešto o tom mjenjaču govori i činjenica da su morali limitirati moment motora (za sve ''brzine'', ne kao nekima na prve dvije tri...) i da sa njim gubi nekih 10% krajnje brzine. Sve u svemu mjenjač je i dalje daleko od suvremenih riješenja u konkurenciji.

Na cesti ne leži ništa bolje od 20 godina starog Civica, materijali u unutrašnjosti su lošiji od neznam... prastare 147ice, a 180ak konja se ne osjeti. U kombinaciji s ručnim mjenjačem, kao da se nekih 30ak konja izgubilo. Sa CVTom može bit samo gore.

Sve u svemu po meni je precijenjen, nevjerovatno ružan i mehanički ispodprosječan auto. Ali ako ti se sviđa i smatraš da je to to... šta te boli k
Nedavno sam svratio do bivse ekipe iz Honda salona i pogledao sam i probao neke nove Honde i nazalost sa vecinom tvojih kritika se moram sloziti. Ovdje se radi o USA modelima ali koliko vidim skoro su identicni onim iz EU. Probao sam hb Sport sa rucnim mjenjacem i 182ks ako se ne varam te Civic Si sto je ljuta verzija Civica za USA i i a oko 205ks. Potpuno razocarenje i jednim i drugim. Drzanje ceste samo prosjecno koliko sam uspio da zakljucim, a performance ne djeluju uvjerljivo. Turbo je i vjerovatno je brzi od proslih generacija ali se nekako ne osjeti, kao da ima dosta laga. Kod obocnog Civica, mjenjac mi se ne svidja. Cudno lagan sa dugim hodom i cini mi se dugim prenosnim omjerom sto je mozda razlog zasto se cini sporijim nego jeste. Civic Si ima odlican mjenjac ali sto se tice drzanja ceste, performansi i upravljanja, nisam impresioniran. Ne djeluje uvjerljivo.

Inace, novi Civic je dovoljno prostran i barem meni udoban. Fino je opremljen i nudi se skoro sve sto moze trebati. Kvalitet materijala je meni licno dobar i npr Mercedes CLA ili osnovni BMW serije 3 nisu ostavili nesto bolji utisak. To je jedini dio koji sam vidio drugacije nego wasx, ostalo je manje vise isto.

Sve u svemu, novi Civic je korak iznad zenine Corolle da budem iskren i vjerovatno jedan od najboljih kompakta koji se moze kupiti ali je za mene postao previse tup i mekan, cak i u Si verziji. Honda me je razocarala sa trenutnom politikom.
Old 12.08.2017., 09:30   #392
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Takvog sa lijevim volanom nije se nažalost moglo kupiti
To da, kod nas je bio VTi 1.6 160 KS. Za svoje vrijeme jako respektabilan auto.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 10:54   #393

dobar je i b16a , a b16b je
Amarino is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 11:23   #394
Mislim da još nije bilo na ovom topicu - Euro NCAP crash test novog Civica:
https://www.youtube.com/watch?v=qMozW_JGcOQ

osvojio je 4 zvjezdice
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:16   #395
Prije nepuna 3 tjedna sam preuzeo 1.5 HB Prestige rucni mjenjac te sam sad napravio oko 2k km . Prije sam imao mazdu 3 G120 preko 3 godine i za sad mogu reci da ta dva vozila nemogu u istu recenicu.
civic se puno bolje vozi, udobniji je tisi. Mjesta ima vise u kabini i u prtljazniku.
Motor ima turbo rupu ali ako zelis da ide moras ga drzat izmedu 4000 - 6000 okr.
Materijali su dobri (mogli bi biti i bolji) sicevi odlicni.
Infotainment nije dobro rijesen treba jos vremena prilagodbe nadam se.
Cijena novog civica je vrlo dobra u usporedbi sa konkurencijom, s obzirom da je vozilo potpuno opremljeno 199k kn u mom slucaju.

Recimo neka elektronska vozna pomagala mi bas nisu "legla" npr. line assist.
Sve u svemu mislim da je izvrstan auto, malo su se zaigrali sa dizajnom straga al sam im oprostio
Da i vozio sam Civic 1.6 ESI 92 god 1.6 130ks ( francusko trziste) i u to vrijeme je bio izvrstan auto.
nemorijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 20:46   #396
Europski Civic dobiva novi i-DTEC 1.6 dizelski motor, 120KS, 300Nm, 99g CO2, i ono najbolje - 3,7l potrošnje po novom realističnijem ciklusu mjerenja (WTLP i RDE standardima mjerenja potrošnje).

http://www.carscoops.com/2017/08/the...s-new-oil.html
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:29   #397
To je odlican rezultat!

Poslano sa mog B1-810 koristeći Tapatalk
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.