Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 13:24   #1
Stres kod kupnje/prodaje nekretnine

Oprostite ako ovo više spada negdje drugdje.

Zanima me da li ima ljudi koji prolaze kroz slično kao i ja.
Kupujem nekretninu, korak sam prije potpisivanja predugovora i mogu reći da je ovo najstresniji period mog života. Od samog početka: snalaženja među oglasima, pa do sad, sve je gore i gore. Toliko je novih informacija, dokumenata, procesa i propisa koje moraš skužiti.... Imam odvjetnika pa je malčice lakše, ali svejedno...
Nitko iz okoline ne razumije. Pola njih kaže "jooj super, kako lijepo, blabla", a druga polovica "pazi da dobro odabereš, pazi da te netko ne prevari, bolje ti je gotovu kupiti, bolje ti je ruševinu" itd, što uopće ne pomaže već samo dolijeva sol na ranu. Znam da moram paziti, zato i jesam pod stresom, i ne, ne mogu se veseliti kupnji zato što iz dana u dan izlaze komplikacije na površinu.
Svaki dan telefoniram između prodavatelja, banke, odvjetnika i geodeta, i ne mogu se baviti maštanjem kako će mi biti lijepo u novom stanu.
Muški dio obitelji se bacio više na praktični dio: planiranje adaptacije i sl, i generalno su debljih živaca pa mi kažu da preburno to sve doživljavam.

Uglavnom, sad shvaćam zašto kažu da je selidba stresnija od razvoda braka.

Rant over.

Ima li netko nešto za podijeliti?
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.