Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam > Hrvatska i turizam

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 18:13   #681
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Mozda neces moci vise naplatiti, ali ces vjerojatno imati vise gostiju, jer ce od dva slicna smjestaja mnogi ipak odabrati onaj s nekakvom kuhinjicom. Iako, ovisi i na kakve goste ciljas, tj. o kakvoj se lokaciji radi. Za tranzitna mjesta (gosti na dan dva) i kuhalo ce posluziti za neku kavu/caj. (+ eventualno mikrovalna)
Lokacija je Rijeka, ali ne smatram svoj sadašnji apartman tranzitnim. Na odličnoj sam lokaciji (šta se tiče ljetne sezone) i ne primam na manje od dvije noći, a u 7. i 8. mjesecu minimum je 4 noći, pa kasnije smanjim do dvije, ovisno o rupama. Nekako slično mi je želja puniti i taj novi prostor. Da li je to onda jak dodatni argument za mini kuhinju?

EDIT: mikrovalna, frižider, kuhalo bi svakako bili u tom prostoru, bez obzira ako se odlučim za kuhinju ili ne.
marijanooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 18:15   #682
Imo je. Gledam iz svog kuta, kao gost. Iako ustvari bas i ne kuhamo uvijek biram studio ili mali apartman umjesto sobe.
Old 19.09.2017., 04:28   #683
Quote:
marijanooo kaže: Pogledaj post
Lokacija je Rijeka, ali ne smatram svoj sadašnji apartman tranzitnim. Na odličnoj sam lokaciji (šta se tiče ljetne sezone) i ne primam na manje od dvije noći, a u 7. i 8. mjesecu minimum je 4 noći, pa kasnije smanjim do dvije, ovisno o rupama. Nekako slično mi je želja puniti i taj novi prostor. Da li je to onda jak dodatni argument za mini kuhinju?

EDIT: mikrovalna, frižider, kuhalo bi svakako bili u tom prostoru, bez obzira ako se odlučim za kuhinju ili ne.
prije ikakvih radova, provjeri uvjete za kategorizaciju, jer mini kuhinja ne prolazi u sobama, mora biti min. studio

u sobi može biti frižider, sudoper, kuhalo za vodu, mikrovalna, ali ne i štednjak
Old 20.09.2017., 20:00   #684
Pitanje
ako želiš biti domaćin, iznajmljivat dio kuće na airbnb
Moraš li radit kategorizaciju?
dakle da dobiješ 2, 3 ili 4 zvjezdice?
može li se prijavljat goste policiji, e-visitor, turističkoj zajednici bez kategorizacije objekta ?
Ili mora kategorizacija? koju radi Odjel za gospodarstvo....

Hvala

a da sve de po zakonu ( ne želim kršiti nikakve propise) i spreman sam platiit porez, turističku naknadu....ali nov sam u ovome....Hvala
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:02   #685
Ako hoćeš po zakonu moraš obavezno radit kategorizaciju i onda možeš sve dalje šta treba
Strumfici is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 16:27   #686
Airbnb mi uključio 10% popusta na boravke od 3-6 dana za period od 21.9-20.11
Je netko to imao, kakva su iskustva?
I još jedno pitanje... Ako pozovemo domaćina dobivamo lovu na račun ili nam je to kao popust na putovanje?
Strumfici is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:47   #687
Pozdrav ljudi,
Isplati li se postati "Prioritetni partner" na Bookingu, tj. platiti im 3% više provizije da me bolje rangiraju i eventualno da dobijem nešto više rezervacija? Vidim da većina ima te oznake (thumbs up), ali onda koliko to ima efekta ako gotovo svi imaju? Koje se uopće Bookingove prilike najviše isplati koristiti? Molim iskustva, hvala.
eseper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:19   #688
Imaju da, kad su blesavi.
Vrlo mudar potez Bookinga gdje se sami iznajmljivači prijave da plate više provizije
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:48   #689
Sto Kažete na ovaj clanak i koliko se pridržavate ovih "naputaka"

https://thebudgetsavvytravelers.com/...rbnbnightmare/
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:34   #690
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post

Iako mi ovo dvoje generalno dižu živce, slažem se sa svim točkama i kao putnik i kao iznajmljivač, osim ove sa ručnicima za plažu. To mi nije standardna oprema apartmana i na gostu je da se raspita. Ja krojim svoj smještaj i njegovu ponudu sukladno tipu gosta koji ugošćujem. Avionski gosti su rijetki i zato nema potrebe za ostavljanjem ručnika za plažu i nikad mi se nije desilo da me netko za njih pita ili prigovara. S druge strane, da me gosti unaprijed pitaju, potrudila bih se ostaviti im dva svoja ručnika za plažu. Ovi putuju po svijetu već dvije godine i normalno je da im puno stvari fali i ne da im se tegliti sa sobom. Ali onda si valjda i biraju smještaj koji je skrojen za potrebe kratkih boravaka i avionskih gostiju.

Što se tiče ostalih točaka, pogotovo potpisujem ovo za prljavu spužvu, odvode i clutter. To mi je baš no no. S ovim drugim stvarima bih se nekako i snašla, iako ne ljubim baš potpuni nedostatak wc papira i ravne jastuke.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 16:08   #691
zašto ti dižu živce?
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 16:25   #692
Quote:
zašto ti dižu živce?
Pisalo se ovdje već o njima: http://www.forum.hr/showthread.php?p=59449157

Sad me sjetilo da je Evelina pisala da su trebali odsjesti kod nje, zanima me kako je prošlo?
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 17:26   #693
Quote:

Ja kažem da ovo nije ništa novo.
Sve znamo.
Sa nekim stvarima se slažem, sa nekim ne. Ali nije me briga. Mogu čitati komentare prijašnjih gostiju, sve imaju u detaljnim opisima, i sve mogu pitati i prije dolaska.
Ručnike za plažu definitivno ne ostavljam. Kod mene gosti borave od 1 do 3 dana, samo u srcu sezone 5-7. Apartman za 4.
Znači, najmanje 8 ručnika za plažu?(kad jedni gosti pođu, drugima odmah nove). How yes no. Kako da ne.
Ali uglavnom, sve drugo znamo. Pazim i na čistoću i na WC papir, dogovorim se oko dolaska...
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 23:43   #694
ni ja ne ostavljam šugamane za plažu, niti mislim
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 00:38   #695
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Pisalo se ovdje već o njima: http://www.forum.hr/showthread.php?p=59449157

Sad me sjetilo da je Evelina pisala da su trebali odsjesti kod nje, zanima me kako je prošlo?
Sjećam se rasprave ali nisam znao da su to njih dvoje.

A vidiš iz načina pisanja da mu nisu svi kod kuće (iako je većina stvari ok u načelu). Ako mi ne date ručnik za plažu ponijet cu bijele ručnike iz apartmana ali tako i treba kad mu nitko nije to napisao u review.

Wtf je uopće taj conditioner koji stalno spominju u recenzijama.

Ali stvarno vrh. Sad sam malo proučio i stranicu i njihove recenzije. Najveća uvreda je ne ostavit im šampon taj neki conditioner, kavu, čaj i začine koje su si zacrtali. I cooking oil. Ako ostaviš 6/7 ona jedna stvar koju nisi ostvaio ide u recenziju. Na jednom mjestu su razočarani jel nisu dobili snacks. Na jednom su dobili dosta toga ali nije bilo ulja. Vidim da na stranici imaju "Donate" opciju. Mogu im hostovi uplatit i napisat Evo da si kupite šampon da ne kmečite po recenzijama.

Na jednom specijaliziranom air forumu su ih prozivali zbog neke pritužbe kod nekog hosta i dio rasprave je sačuvan a u Rumunjskoj su dospjeli po medijima nakon videozapisa u kojima su kritizirali tu zemlju

Inače vidim da su se Hrvatske dosta uhvatili.
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.