Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 13:13   #1681
mbukal, nekak zakukuljeno pišeš pa ne mogu skužit jel to u vezi izolirke neki suptilni cinizam na djelu pa kuriš Zvona ili ozbiljno tvrdiš da to nije dobro koristiti jer naime:

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
kupi rajhen za kablove, navuci na kabel, napravi spoj, izoliraj spoj izolir trakom,preko toga navuci rajhen, uzmi fen (ili plinski brener za lotanje), zagrij taj rajhen...
Da zaključim obojici (mbukal, zvon), iskreno, drago mi je da sam nešto naučio jer tome i služi ovaj forum. Kad god ću biti u prilici radit ću ovako kako ste rekli (čak sam i pohranio ove postove vezane uz termobužire s brtvilom - nisam znao da to postoji).

Al ipak ne mogu garantirat da ako se nađem na vrhu Dinare s tubom silikona i izolirkom da neću posegnut i za tim (na svoj rizik).
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:05   #1682
Molio bih pomoć oko hidropaka. Imam Grundfos hidropak JP Basic. Pokvario se tako što se stalno uključivao i isključivao (svakih 1-2 sekunde) dok nije crpio vodu. Kada sam probao napumpati balon (par puta sam napumpao) i odvrnuo pumpu - kroz ventil je potekla voda.
Radi li se o ozbiljnom kvaru? Hoću li moći to riješiti sam ili će morati servis?
sinisa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 13:21   #1683
Probaj napumpati još malo ali sad malo više. Ako se ponovi da opet ide voda, onda je probušen balon.
Treba promijeniti gumeni balon, koji se nalazi u posudi. Sa strane postoji Mjesto gdje se to može izvaditi i promijeniti.
Pogledaj detalje- Detaljni opis proizvoda POSUDE ZA HIDROPAKOVE.
Old 09.10.2017., 10:03   #1684
izvadio sam balon i napunio ga vodom - nigdje ne curi. vratio sam i ponovo napumpao tlak i sada radi kako treba. u metalnom spremniku je bilo oko 5 cm vode kada sam izvadio balon. je li moguće da je balon u pitanju ako mi nigdje nije curio kada sam ga napunio vodom?
sinisa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:15   #1685
Gospodo na koliko točno bara napumpate hidrofor posudu kada je ispraznite i ponovo punite? Ja sam je danas ispraznio, napunio na 1,1 bar sa kompresorom i onda uključio pumpu. Pumpa se inače isključuje na 3,8 bara a uključuje na 2,65 bara kada je u normalnom radnom taktu.
Nikada više ne planiram. Ja samo živim ovaj život. Ponekad kako želim, ponekad kako moram. Sitnice mi boje život. Sitnice su sreća. Zato ja volim male stvari. I velike torbe. Svuda ih sa sobom nosim, jer sebi dugujem još po neku šetnju između očekivanog i neplaniranog.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 22:24   #1686
To je dobar raspon i dobro si napravio. Kada to radiš drugi puta, preporučam ti punjenje zrakom na 0,8 i tada se te vrijednosti malo smanje, posebno ona kada se pumpa ponovno uključuje.
Međutim to su vrijednosti koje pumpe lako odrađuju.

Old 14.10.2017., 10:56   #1687
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
To je dobar raspon i dobro si napravio. Kada to radiš drugi puta, preporučam ti punjenje zrakom na 0,8 i tada se te vrijednosti malo smanje, posebno ona kada se pumpa ponovno uključuje.
Međutim to su vrijednosti koje pumpe lako odrađuju.

Hvala na odgovoru Majstore.
Nikada više ne planiram. Ja samo živim ovaj život. Ponekad kako želim, ponekad kako moram. Sitnice mi boje život. Sitnice su sreća. Zato ja volim male stvari. I velike torbe. Svuda ih sa sobom nosim, jer sebi dugujem još po neku šetnju između očekivanog i neplaniranog.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:46   #1688
Ima netko informaciju da li je 750w najslabiji hidropak?

Kako se spremam uskoro raditi spremnik za kišnicu i njime napajati wc kotliće i perilicu rublja i to se sve nalazi u jednoj etaži ravno 1m razlike u visini od spremnika do potrošača kuća je prizemnica
Pa mi nema nekog smisla ugrađivati nešto što gura 3,5bara tlak i ima usis 10m i mislim da piše 200L valjda po satu po meni totalno nepotrebno perilici je dovoljan 1,5bara tlak da normalno funkcionira a ventilima u kotličima bude ¨lakše˝ na manjem tlaku
Na kraju slabiji motor manje struje guta kuzim da treba snage ako gura na 1-2 kat ali ovak što slabiji
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.