Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 23:50   #261
Na stranu lipota krša, ušteda za džep ili ušteda u vremenu - ali zar nitko ovdje ne preferira AC zbog sigurnijeg putovanja?
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:09   #262
Sa kamikazama iz Poljske i našim "vozim u lijevoj traci sigurno 110 i ne moram se maknuti" vozačima?

Čovik, na AC sam 4 puta tjedno. To su čudesa, koncentracija na max.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 02:12   #263
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Na stranu lipota krša, ušteda za džep ili ušteda u vremenu - ali zar nitko ovdje ne preferira AC zbog sigurnijeg putovanja?
Vecinom su ljubitelji prirode a navidno i usparaju nesto kuna.

Ja idem sa AC pa da kosta i 3 puta skuplje .

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 08:58   #264
Većinom preferiram autocestu kada je npr. vikend varijanta, putuje se petak poslije posla, vraćanje nedjelja na večer. Pa mi znači svaka ušteda, iako mizerna, ali psihološki valjda.

Nekada mi se jednostavno nikamo ne žuri, želim i stati, ručati, nešto pogledati.
Jedne godine smo se s godišnjeg vraćali, stali u Zadru i jednostavno je bilo ugodno popodne (sredina 9. mjeseca), ne prevruće i opićili smo magistralom do Rijeke.
Jedne godine smo pak imali noćenje na Plitvicama, pa smo umjesto da nastavimo po D1 do Splita otišli na Gospić, svratili u Smiljan, pa preko Gračaca otišli u Knin na ručak. Tek onda Split. Bilo je rano proljeće, prekrasno vrijeme, uživali smo u putovanju, iako nam je doslovno trebao cijeli dan do Splita umjesto 4 sata (ili manje od 3 da smo išli na AC).
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:03   #265
To i ja velim. Staru cestu vozim iz gušta. 200 kn autoceste je dobar ručak za dvoje.
__________________
...lutam svitom i sve mi je smišno...
jackofalltrades is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:06   #266
Ma nekad ćeš potrošit i više starom cestom nego na AC. Stani popij cugu, svrati na izvor Gacke kupi svježe mljeveno brašno na vodenici, odi vidjet muzej Nikole Tesle (nešto ćeš platit ulaznice), stani na kninskoj tvrđavi (nešto ćeš platit ulaznice), stani ručaj... ne vrti se sve i uvijek samo oko uštede.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:34   #267
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Ma nekad ćeš potrošit i više starom cestom nego na AC. Stani popij cugu, svrati na izvor Gacke kupi svježe mljeveno brašno na vodenici, odi vidjet muzej Nikole Tesle (nešto ćeš platit ulaznice), stani na kninskoj tvrđavi (nešto ćeš platit ulaznice), stani ručaj... ne vrti se sve i uvijek samo oko uštede.
ok, tu si naveo i neke znamenitosti koje su uz autocestu, a to upravo potvrđuje moju tvrdnju da nije dosadna. čim prođeš Karlovac počinju se nizati interesantni lokaliteti, a nigdje ne piše da je zabranjen izlaz s autoceste da bi se obišli. na kraju krajeva, svaka čast i Plješevici, Dinari i Svilaji, ali Klek i Velebit su meni kudikamo atraktivniji. jedino moram priznati da mi je Krbavsko polje atraktivnije od Ličkog, osobito tamo oko Korenice, to je milina za vožnju.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:40   #268
Naravno da nije zabranjeno izaći s autoceste, ali su ove sve stvari neposredno na ruti. Autocestom ideš radi efikasnosti putovanja, ne da bi izlazio svaki drugi, treći izlaz.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:23   #269
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Naravno da nije zabranjeno izaći s autoceste, ali su ove sve stvari neposredno na ruti. Autocestom ideš radi efikasnosti putovanja, ne da bi izlazio svaki drugi, treći izlaz.
a čuj, tu su isto osobne preferencije u pitanju. mene ništa ne koči ni da s državne ceste skrenem negdje kad vidim kakvu crkvicu, smeđi znak. a to ti je nerijetko 20km detouring u jednom smjeru. jedva sam odolio da ne odem potrošiti koji sat na vrela Cetine ili izvor Une jer obožavam takva mjesta. kad je A1 probijena, ja sam bio oduševljen jer mi je većina tih mjesta duž nje bilo totalno otkriće.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:33   #270
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Na stranu lipota krša, ušteda za džep ili ušteda u vremenu - ali zar nitko ovdje ne preferira AC zbog sigurnijeg putovanja?
Jebes to, daj mi Audi RS6 i idem starom svaki put
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:42   #271
U Zadar sam došao AC-om 1.8., a sutra se vraćam starom cestom jer imam cca 6 sati "praznog hoda", pa mogu lagano magistralom.

Pa ću baš napisati usporedbu ovdje. Idem ujutro pa ne bi trebala biti gužva još.
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:03   #272
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Jebes to, daj mi Audi RS6 i idem starom svaki put
A jesi odabrao auto za voznju starom cestom...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:43   #273
Ne da ga nisam nikad vozio nego nisam siguran jesam ga uživo vidio... pa nemam neko iskustvo ali me zanima zašto ne RS6?

Karavan je što znači da će stati sve stvari za godišnji odmor od mjesec dana, kvatro pogon za zavojitu cestu i 500-600 ks snaga za pretjecanje kamiona, turista i naših sporaća...
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:54   #274
Uvijek AC, po staroj nisam nikada išao. Stajem jedino ako mi se piša, nikakve kave, ručkovi i slično, to sve kad dođem na destinaciju.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:56   #275
Pa čuj, voziti ormar od 2 tone i 5 metara po cestama koje bi trebale biti kao za uživanje, relaksaciju ili neki eventualni vozački gušt ni po meni nema baš previše smisla.
Brzine na kojima je taj auto eventualno "zabavan" ili "gušt" su tako daleko da ih nikada nećeš dostići na takvoj cesti.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 16:15   #276
Ma nisam ni mislio da je idealan ali te 2 tone imaju dovoljnu motorizaciju i pravi pogon a 5 metara nije toliki problem za D1, ima ona dovoljno širine.

Ajde, brzine se ne mogu baš razviti, to stoji.

Jasno mi je da će se D1 vjerojatno puno bolje odvozit s nekim wrx ili evo šemama (pretpostavljam da je kolega Markonnen na tako nešto aludirao)
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:28   #277
Da, na tako nesto sam aludirao... Da se razumijemo RS6 je super auto, brutalno brz, ali tu brzu voznju mozemo opisati kao da imas jako brzi bakin kredenc sa pogonom na sve kotace, dok sa Imprezom STi, Lancerom EVO, Lotusom Elise/Exige i slicnima, kao da imas skalpel u rukama... A bome i u STi i EVO stane petero ljudi i imas sasvim solidan bunker (kod mene na EVO IX - 400 litara)...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:33   #278
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Jebes to, daj mi Audi RS6 i idem starom svaki put
RS6 nije los ni po AC ... moj sljedeci automobil , samo cu mozda ici na s6 jer je 450ks vise nego dovoljno za mene

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:49   #279
Quote:
ledozd kaže: Pogledaj post
RS6 nije los ni po AC ... moj sljedeci automobil , samo cu mozda ici na s6 jer je 450ks vise nego dovoljno za mene

Poslano sa SM-G950F
Onda ćeš dobiti i quattro pogon. Gratis
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:50   #280
Quote:
jurrica kaže: Pogledaj post
Onda ćeš dobiti i quattro pogon. Gratis
Tocno tako , zadnja 4mj sam bez quattra ali nece jos dugo biti tako ...

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.