Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Trump Nobelovu nagradu za mir?
Da 55 35.03%
Ne 102 64.97%
Glasovatelji: 157. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 19:39   #761
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nije uopće upitna, i drugo, od svih tih 'tisuća laži' ima ih možda 5% koje su zbiljske laži, ostalo su pretjerivanje i hvalisavost, ili pak nevjerojatna zlonamjernost tih 'brojača laži', gdje masu stvari interpretiraju nategnuto tako da ispadne što gore za Trumpa (kao npr. ona besmislica kako Trump 'misli da je Pariz u Njemačkoj'). Tako u svim lijevim medijim možemo pročitati da Trump 'laže' o ovoj Renoirovoj slici. Odakle, molim te, znaju da doslovno laže, a ne da je jednostavno prevaren? Da mu je netko tu sliku npr. uvalio i uvjerio ga da je to 'pravi original'?

Što je najbolje, čak i da je to istina, ni TO nije nimalo 'pohvalno' za Trumpa, biti takva naivčina. No svejedno, medjima to nije blo dovoljno, nego baš inzistiraju na interpretaciji da se radi o 'Trumpovom laganju', kao da imaju uređaj za čitanje misli pa doslovno 'znaju' da Trump svjesno laže o tome.

Ogavne protuhe. Trump će relativno brzo (za 3-7 godina) otići sa scene, ali ova medijska gamad će ostati prisutna na neodređeno vrijeme...
Kupovina lažnog Renoira bez provjere je potvrda da je lakovjeran, da je impulsivan, da ne razmišlja, da ga je lako uvjeriti ..... jednog intelektualca, jednog obrazovanog čovjeka, ili barem sabranu osobu sa mrvom inteligencije ne bi se moglo tako preveslati.

Ali što se tiče laganja o tome da je u Velikoj Britaniji porastao broj zločina zbog terora Muslimana, mislim da je to izmišljanje zabrinjavajuće - nije u pitanju samo to što iznosi neistine, nego što kao da ne zna da nije problem provjeriti točnost tih podataka, što je jedna od indikacija da on ne razlikuje stvarnost od konstrukcija koje gradi u svojoj glavi.

Neću više komentirati tvoje opetovane izjave da svi liberalni mediji lažu. To je djetinjasta argumentacija. I usput nisi čak ni originalan. Tu ti je bubu Trump stavio u uho.
__________________
Cherie is offline  
Old 20.10.2017., 19:50   #762
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Da si uopće otvorio taj sajt, vidio bi da je *taj ......Mogao bi se jadan izgubiti...
Ali ne toliko koliko ti! Škrlak dole!
Blues Dada is offline  
Old 20.10.2017., 19:51   #763
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Kupovina lažnog Renoira bez provjere je potvrda da je lakovjeran, da je impulsivan, da ne razmišlja, da ga je lako uvjeriti ..... jednog intelektualca, jednog obrazovanog čovjeka, ili barem sabranu osobu sa mrvom inteligencije ne bi se moglo tako preveslati.
Nemam dovoljno informacija za neku pouzdanu procjenu; no recimo da je zbilja tako. Znači, Trump je naivčina i glupavi bogataški snob. Kako komentiraš činjenicu, s druge strane, da lijevi mediji inzistiraju na interpretaciji da Trump *laže* da je to njegovo 'original' (a ne da je jednostavno 'prevaren')?

Ne razumijem kako te može toliko rajcati amatersko psihoanaliziranje jednog jedinog čovjeka, pa bio to i predsjednik Amerike, a ne postavljaš si sva ova divna i komplicirana pitanja o prirodi medija, koje ja postavljam. Zašto ne čitaš, recimo, Noama Chomskog, on je također ljevičar, da mi ne kažeš da ti poturam nekakve desne materijale? Pročitaj što Chomsky kaže o mainstream medijima, proširi si konačno vidike, umjesto da se bezveze nerviraš oko nekakvog tamo Trumpa.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ali što se tiče laganja o tome da je u Velikoj Britaniji porasao broj zločina zbog Muslimana je indikativno - nije u pitanju samo što iznosi neistine, nego što kao da nije svjestan da nije problem provjeriti točnost tih podataka, nego vrlo opasna činjenica da on ne razlikuje stvarnost od konstrukcija koje gradi u svojoj glavi.
Uopće nije 'lako provjeriti točnost tih podataka'. Ako ti misliš da je vlast države nešto a priori istinoljubivo, onda si nevjerojatno lakovjerna. Što je najgore, pa fuckin' TRUMP je vlast države. Zašto toj državi ne vjeruješ, a vjeruješ 'organima' Britanske vlasti? Kojom točno tehnikom su ti se aparatčici iz Britanske vlasti uspjeli prodati kao istinoljubivi?


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Neću više komentirati tvoj argument da svi liberalni mediji lažu. To je djetinjasta argumentacija. I usput nisi čak ni originalan. Tu ti je bubu Trump stavio u uho.
Osim što sam o tome pisao doslovno prije 10 godina, dok mi je jedina misao o Trumpu bila da je voditelj nekakvog bezveznog showa na TV-u (kojeg nisam ni gledao).

Daj shvati da je meni Trump kao čovjek, relativno nebitan. On je u osnovi zgodan katalizator za vađenje ovih lijevih protuha na svjetlo dana.

Usput, da ponovim opet: izravne *laži* u mainstream medijima su relativno rijetke. Izravno laganje je opasno. Ne bave se oni time, nego nečim puno odvratnijim: manipulatorskim poluistinama, natezanjem činjenica tako da pašu na njihovu agendu.


Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Ali ne toliko koliko ti! Škrlak dole!
Doslovno kao malo dijete. Kažeš mu da su mu prljave uši (jer doista jesu), a ono će 'i tebi isto, još prljavije' - bez da je uopće pogledalo.

Kod malog djeteta je to doduše simpatično. Kod odraslog čovjeka je otužno.
Apemant is offline  
Old 20.10.2017., 19:58   #764
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Kupovina lažnog Renoira bez provjere je potvrda da je lakovjeran, da je impulsivan, da ne razmišlja, da ga je lako uvjeriti ..... jednog intelektualca, jednog obrazovanog čovjeka, ili barem sabranu osobu sa mrvom inteligencije ne bi se moglo tako preveslati.

Ali što se tiče laganja o tome da je u Velikoj Britaniji porastao broj zločina zbog terora Muslimana, mislim da je to izmišljanje zabrinjavajuće - nije u pitanju samo to što iznosi neistine, nego što kao da ne zna da nije problem provjeriti točnost tih podataka, što je jedna od indikacija da on ne razlikuje stvarnost od konstrukcija koje gradi u svojoj glavi.

Neću više komentirati tvoje opetovane izjave da svi liberalni mediji lažu. To je djetinjasta argumentacija. I usput nisi čak ni originalan. Tu ti je bubu Trump stavio u uho.
Renoir , sve je to u stilu Trumpa, ista priča kao i sada, uvijek netko padne na njegove laži, a ljudi koji ne vjeruju, su idioti, liberali i slično.

Ja ne znam što ti misliš o diskusiji ovdje, IMO neki nas zafrkavaju, jer ne mogu biti toliko glupi i naivni, da vjeruju u sve što Trump kaže? Dobar primjer je Apemant, no ako uživa što nas zafrkava, NEK mu bude!
Blues Dada is offline  
Old 20.10.2017., 20:04   #765
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Da živim negdje prije... recimo... 300 godina, kad su dotični *zbilja* drmali svijetom, možda i bih.

Hajde sad ti. Vidim, tebe pak strašno brinu manipulatori u nekakvim crkvama itd. Što misliš o lažljivim mainstream lijevim medijima? Koja je svrha njihovog postojanja, da nije možda humanizam, lol?
Što se samog humanizma tiče, za mene je svakako njihova aktivnost humanija od lažljivih manipulatorskih crkvenjačkih protuha.

Druga stvar, interpretacija da lažljive manipulatorske crkvenjačke protuhe ne 'drmaju' svijetom može biti ili - slijepa ili - lažljiva sama po sebi.
Globinho is offline  
Old 20.10.2017., 20:17   #766
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Što se samog humanizma tiče, za mene je svakako njihova aktivnost humanija od lažljivih manipulatorskih crkvenjačkih protuha.

Druga stvar, interpretacija da lažljive manipulatorske crkvenjačke protuhe ne 'drmaju' svijetom može biti ili - slijepa ili - lažljiva sama po sebi.
Ha gle, što da ti kažem, imaš pravo na svoje privatne deluzije. Ne bih elaborirao, totalno je off-topic pa mi se ne da izazivati moderatore. Možda ako se tako ubaciš na nekom PDF-u gdje je to tema... ovdje je to Trump i ono što ima veze s Trumpom, kao npr. medijske manipulacije o Trumpu.


Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Renoir , sve je to u stilu Trumpa, ista priča kao i sada, uvijek netko padne na njegove laži, a ljudi koji ne vjeruju, su idioti, liberali i slično.

Ja ne znam što ti misliš o diskusiji ovdje, IMO neki nas zafrkavaju, jer ne mogu biti toliko glupi i naivni, da vjeruju u sve što Trump kaže? Dobar primjer je Apemant, no ako uživa što nas zafrkava, NEK mu bude!
De ti prvo počisti pred vlastitim vratima. Ja ne 'vjerujem' doslovno ništa što Trump kaže - ne bez provjere, iz 10tak izvora, s OBJE strane ideološkog spektra.

TI si taj koji nekritički vjeruje manipulacijama iz lijevih mainstream medija.
Apemant is offline  
Old 20.10.2017., 20:18   #767
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ha gle, što da ti kažem, imaš pravo na svoje privatne deluzije. Ne bih elaborirao, totalno je off-topic pa mi se ne da izazivati moderatore. Možda ako se tako ubaciš na nekom PDF-u gdje je to tema... ovdje je to Trump i ono što ima veze s Trumpom, kao npr. medijske manipulacije o Trumpu.
Da, kao i npr. Trumpove medijske manipulacije...

A ovo uopće nisu deluzije, međutim bez brige, nije ni meni namjera tebi nešto elaborirati već samo dati do znanja da se - zna.

Quote:
Jelena Rozga kaže:
Nisam gluha ni slijepa. I svima sam lijepa.
Globinho is offline  
Old 20.10.2017., 20:37   #768
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Da, kao i npr. Trumpove medijske manipulacije...
Ja osobno uopće nisam još uvijek načistu je li Trump genijalni manipulator ili budalet'na.

(Ne izgleda mi dovoljno inteligentno da bi bio genijalni manipulator, ali opet, ne zvuči mi uvjerljivo ni hipoteza da je baš tolika budaletina kakvom ga neki mediji hoće prikazati.)
Apemant is offline  
Old 20.10.2017., 20:42   #769
Ne znam za Trumpa ali ona Niki Haley je definitivno luda ko kupus. "Miješanje u izbore je ratni čin!" (iako do sad anije bilo niti jednog dokaza)

I, da pogledam ja članak na Newsweek, a tamo me dočeka - reklama za _Kseniju Sobčak, ruskog wanabe predsjeničkog kadnidata!

I onda u USA netko priča o mješanju u izbore.

Quote:
http://www.newsweek.com/russia-commi..._medium=Social
RUSSIA COMMITTED ACT OF WAR WITH ELECTION INTERFERENCE, NIKKI HALEY SAYS
BY JOHN HALTIWANGER ON 10/19/17 AT 11:00 AM

U.S. Ambassador to the United Nations Nikki Haley said on Thursday that Russian interference in the 2016 U.S. presidential constituted "warfare," thus offering a far stronger rebuke of President Vladimir Putin's dubious activities than her boss, President Donald Trump.

"Don't interfere in our elections," Haley said firmly to Putin's Russia while speaking at the Spirit of Liberty conference held by the George W. Bush Institute in New York City. "We have to be so hard on this and we have to hold them accountable."

She added: "When a country can come interfere in another country’s elections, that is warfare. It really is, because you're making sure that the democracy shifts from what the people want. This is [Russia's] weapon of choice and we have to make sure we get in front of it."
Ovo je upravo bizarno koliko su Ameri zapravo otišli na kvasinu u svojoj beskonačnoj aroganciji.

Vidjeti ćemo što će biti kada Kina prebaci kupovinu nafte od Sauda sa dolara u yuane.
ruka-slave is offline  
Old 20.10.2017., 20:43   #770
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako te može toliko rajcati amatersko psihoanaliziranje jednog jedinog čovjeka, pa bio to i predsjednik Amerike, a ne postavljaš si sva ova divna i komplicirana pitanja o prirodi medija, koje ja postavljam. Zašto ne čitaš, recimo, Noama Chomskog, on je također ljevičar, da mi ne kažeš da ti poturam nekakve desne materijale? Pročitaj što Chomsky kaže o mainstream medijima, proširi si konačno vidike, umjesto da se bezveze nerviraš oko nekakvog tamo Trumpa.
Dragi ....

Ti i ja smo već na ovu temu raspravljali i složili smo se oko toga da nema kod main stream medija direktnog laganja, nego da je podton, tumačenje, izbor gostiju, komentari, izbor pitanja, selektivnost u informiranju ona koja navodi mlin prema političkoj orjentaciji vlasnika medija u pitanju.

Desnog ili lijevog sve isto.

Pa to je meni očigledno.

Osobno nastojim zaključivati samo na osnovu faktografije i na osnovu onoga što čujem i vidim na video snimkama. Ne mogu reći da ako gledam CNN recimo da ne vidim da postoji izvjesna sugestivnost, ali da je u pitanju netko tko nije očigledno pajac stavila bi prst na čelo i zamislila se jesam li to posrkla tuđu viziju stvarnosti. Nisam. S Trumpom očigledno nešto duboko nije u redu.

Quote:
Uopće nije 'lako provjeriti točnost tih podataka'. Ako ti misliš da je vlast države nešto a priori istinoljubivo, onda si nevjerojatno lakovjerna. Što je najgore, pa fuckin' TRUMP je vlast države. Zašto toj državi ne vjeruješ, a vjeruješ 'organima' Britanske vlasti? Kojom točno tehnikom su ti se aparatčici iz Britanske vlasti uspjeli prodati kao istinoljubivi?
Googlaj pa vidi koliko sajtova je objavilo stvarne analize. Ne znam na osnovu čega sumnjaš, osim na osnovu unutarnjeg osjećaja. Šta je u diskusiji ovog tipa irelevantno.


Quote:
Osim što sam o tome pisao doslovno prije 10 godina, dok mi je jedina misao o Trumpu bila da je voditelj nekakvog bezveznog showa na TV-u (kojeg nisam ni gledao).

Daj shvati da je meni Trump kao čovjek, relativno nebitan. On je u osnovi zgodan katalizator za vađenje ovih lijevih protuha na svjetlo dana.

Usput, da ponovim opet: izravne *laži* u mainstream medijima su relativno rijetke. Izravno laganje je opasno. Ne bave se oni time, nego nečim puno odvratnijim: manipulatorskim poluistinama, natezanjem činjenica tako da pašu na njihovu agendu.
Šta to ima veze da se liberali trzaju kao ranjene zvijeri i šta govore i koji su i kakvi su kad oni koji su zasjeli nisu ništa bolji, dapače .... kad se već možemo naći na pola puta po pitanju starog filozofskog barda koji je svjedočio ustoličenju 16 različitih predsjednika USA evo vrlo kratak tekst na tu temu:

Noam Chomsky reveals how GOP ‘savages’ are taking ‘a wrecking ball’ to US to serve their corporate masters
__________________
Cherie is offline  
Old 20.10.2017., 21:03   #771
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post

Još malo, koji mjesec i ovaj topic će se zvati 46 američki presjednik Mike Pence .....
Jezik pregrizla.
Atticus Finch is offline  
Old 20.10.2017., 21:09   #772
Quote:
Cherie kaže:

Još malo, koji mjesec i ovaj topic će se zvati 46 američki presjednik Mike Pence ...

Odmah pljuni 3puta
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 20.10.2017., 23:57   #773
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Još malo, koji mjesec i ovaj topic će se zvati 46 američki presjednik Mike Pence .....
Evo evo, jos malo, jos samo malo... skoro pa sad ce.

John_Wayne is offline  
Old 21.10.2017., 00:06   #774
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Kupovina lažnog Renoira bez provjere je potvrda da je lakovjeran, da je impulsivan, da ne razmišlja, da ga je lako uvjeriti ..... jednog intelektualca, jednog obrazovanog čovjeka, ili barem sabranu osobu sa mrvom inteligencije ne bi se moglo tako preveslati.

Ali što se tiče laganja o tome da je u Velikoj Britaniji porastao broj zločina zbog terora Muslimana, mislim da je to izmišljanje zabrinjavajuće - nije u pitanju samo to što iznosi neistine, nego što kao da ne zna da nije problem provjeriti točnost tih podataka, što je jedna od indikacija da on ne razlikuje stvarnost od konstrukcija koje gradi u svojoj glavi.

Neću više komentirati tvoje opetovane izjave da svi liberalni mediji lažu. To je djetinjasta argumentacija. I usput nisi čak ni originalan. Tu ti je bubu Trump stavio u uho.

ne, to je sasvim normalno za patoloskoga lazova,

si nekada upoznala patoloskoga lazova, ili tako nesto,

on od 20 izjava, naprosto 3, 4, 5 mora lagati, pa red ostine, pa red lazi, to je njima ko dobar dan, oni tako funkcioniraju,

trader7 is offline  
Old 21.10.2017., 01:09   #775
Atticus, imas mozda neki komentar na ovaj opinjon?

http://www.foxnews.com/opinion/2017/...ncidences.html

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Old 21.10.2017., 01:19   #776
Izmedju Trumpa i Wilson, ona mi se cini ludja.

http://www.cnn.com/2017/10/17/politi...ier/index.html

http://edition.cnn.com/2017/10/20/po...all/index.html



Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Old 21.10.2017., 07:13   #777
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Evo evo, jos malo, jos samo malo... skoro pa sad ce.
Hoće, hoće... - Hilary u zatvor.

Jer , čini se da nakon svih silnih tupetanja medija o ruskom hakiranju i Trumpovoj koluziji s Rusima, sada u istrazi izlazi na vidjelo mnogo dokaza o Clintoničinoj korupciji od strane ruskih igrača:


http://www.bostonherald.com/opinion/...ium=socialflow

http://dailycaller.com/2017/10/20/hi...ghost-stories/

A čini se da se gomilaju dpkazi da je Obama upleten u prikrivanje .

Čini se da će na kraju trump osvariti i to obećanje - da kad on bude predsjednik, Hilarija će u zatvor.

Antitrumpisti neka nastave sanjati o impeachmentu.
thortwins is offline  
Old 21.10.2017., 09:47   #778
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Hoće, hoće... - Hilary u zatvor.

Jer , čini se da nakon svih silnih tupetanja medija o ruskom hakiranju i Trumpovoj koluziji s Rusima, sada u istrazi izlazi na vidjelo mnogo dokaza o Clintoničinoj korupciji od strane ruskih igrača:


http://www.bostonherald.com/opinion/...ium=socialflow

http://dailycaller.com/2017/10/20/hi...ghost-stories/

A čini se da se gomilaju dpkazi da je Obama upleten u prikrivanje .

Čini se da će na kraju trump osvariti i to obećanje - da kad on bude predsjednik, Hilarija će u zatvor.

Antitrumpisti neka nastave sanjati o impeachmentu.
Evo ja ne sanjam. Antitrumpist sam, ali je i ovakav Trump dobar u usporedbi sa vjerskim fanatikom.
Osim toga Trumpa je lagano uzela senilnost, prenapuhan mu je ego da bi slusao savjete, hirovit je i impulizivan, a sto znaci da nece do drugog mandata ( pitaj idola Banona ). Za razliku od njega vjerski fanatik Pence.... e to je vec brrrrr. To je ebeni protivnik.
Na srecu zaljubljenika Trumpa i moju osobnu, Trump ce ostati.
Za Hillary me briga kao i za proslogodisnji snijeg, ali mislim da ni ona nece u zatvor.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 21.10.2017., 10:28   #779
ja isto mislim da neće hilari u zatvor..prejaka je ona da bi otišla u zatvor..

i mislim da ništa od mokrih snova da trumpa gledamo još koji mjesec
od siječnja ga 'evo baš će ga sad opozvati, sad će sigurno, ma ovaj put sigurno, sigurno' :dosadno je već:
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 21.10.2017., 10:38   #780
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ja isto mislim da neće hilari u zatvor..prejaka je ona da bi otišla u zatvor..
Ma ni ja ne mislim da će ona stvarno u zatvor. Da ju na kraju i osude za nešto od svih tih spački, previše je stara i bolesna.

Ali da će biti istraga i saslušanja, biti će.
Pitanje je samo hoće li Trump to tempirati za midterm izbore 2018. ili za kampanju 2020.

I jako se varaju svi koji tvrde da je Clintonica lanjski snijeg.
Sa nojm je počelo svo ovo ludilo i razdor u Demokratskoj stranci, i teško da će Trump i Republikanci propustiti priliku da roštiljaju Demokrate pitanjima o Clintonici. Ili ju moraju podržati, ili priznati da su imali najgoru moguću kandidatkinju i zato izgubili izbore.
thortwins is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.