Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2012., 10:55   #1921
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
mene zanima koju žensku psihijatricu biste mi vi preporučili u zagrebu?? (da se ne plaća, već na uputnicu)
Frey-Škrinjarić, Bujas-Petković? Zašto žensku?
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 18:05   #1922
Quote:
Commodore69 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanima me bi li mi netko mogao preporučiti psihijatra za kojeg zna da je stručnjak ili barem da se bavio Borderline Personality Disorderom? Po mogućnosti u Splitu, ali i Zagreb je prihvatljiv. Može i u inbox. Hvala
Doc. Darko Marčinko, Klinika za psihijatriju, KBC Rebro.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 18:16   #1923
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Frey-Škrinjarić, Bujas-Petković? Zašto žensku?
zato što mislim da bi lakše s njom pričala o problemima, poremečaju i ovisnosti, nego s muškim psihijatrom...možda me osjećaj vara
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 22:21   #1924
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
zato što mislim da bi lakše s njom pričala o problemima, poremečaju i ovisnosti, nego s muškim psihijatrom...možda me osjećaj vara
Ako je to tvoj osjećaj, onda je to bitno i idi za njim. U protivnom se može dogoditi da ćeš unaprijed samu sebe ograničiti zbog tog stava i manje biti u stanju surađivati.

Realno, m/ž nema veze s time koliko je neki liječnik sposoban približiti se pacijentu i potaknuti ga da slobodno priča o problemima.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 20:53   #1925
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Ako je to tvoj osjećaj, onda je to bitno i idi za njim. U protivnom se može dogoditi da ćeš unaprijed samu sebe ograničiti zbog tog stava i manje biti u stanju surađivati.

Realno, m/ž nema veze s time koliko je neki liječnik sposoban približiti se pacijentu i potaknuti ga da slobodno priča o problemima.
sve to ja znam, al stvarno mislim da ću se ugodnije osjećati, a sada ako me osjećaj vara promjenit ću lako liječnika
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 15:58   #1926
Trebao bih preporuku muškog psihoterapeuta ili psihijatra za kojeg znate da u psihoterapiji ne koristi psihofarmatike. Hvala!
ChooseMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:59   #1927
lakse ce ti ljudi dat savjet ako stavis grad

Makar predpostavljam da kod svakog psihijatra to ovisi o situaciji, odnosno da bi tesko bilo da bas nikada ne koriste lijekove, nema uvijek izbora
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 04:13   #1928
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
lakse ce ti ljudi dat savjet ako stavis grad

Makar predpostavljam da kod svakog psihijatra to ovisi o situaciji, odnosno da bi tesko bilo da bas nikada ne koriste lijekove, nema uvijek izbora
psihijatri psihoterapeuti ne mogu nikog natjerati na lijekove, kao ni drugi dr. samo im kažeš, želim psihoterapiju bez lijekova...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 00:29   #1929
Lokacija je Zagreb.

Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
psihijatri psihoterapeuti ne mogu nikog natjerati na lijekove, kao ni drugi dr. samo im kažeš, želim psihoterapiju bez lijekova...
Obišao sam jednog psihijatra koji mi je, nakon što sam mu rekao da lijekove ne mislim uzimati, odgovorio da zadnjih 10 godina više ne radi psihoterapiju bez lijekova, već isključivo pripisuje lijekove. Nisam ga pitao "a jel bi ipak moglo ovako", bio je prilično jasan.... Zato pitam...
ChooseMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 02:44   #1930
mene zanima isto što i choosme

gledam ovu stranicu http://www.hpsg.hr/clanovi.html

i mislim, pobogu, od kud da znam tko je dobar? koga da odaberem? informacije - 0 bodova
realself is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 03:00   #1931
Quote:
realself kaže: Pogledaj post
gledam ovu stranicu http://www.hpsg.hr/clanovi.html

i mislim, pobogu, od kud da znam tko je dobar? koga da odaberem? informacije - 0 bodova
Ali ne postoje te informacije koje bi ti dale odgovor na to tko je dobar. Ne kužim na koji bi se način to uopće moglo prikazati. Svi ti mogu biti jednako dobri ili jednako loši. Ako su završili potrebnu edukaciju koja je trajala trilijun godina uključujući vlastito ležanje na kauču, onda znači da su kriterije za bavljenje tim poslom zadovoljili. Znači, dovoljno su dobri.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 03:08   #1932
Ma znam, krivo si me shvatila, želim reći da nitko nema (osim filipovića i boban) čak ni svoju web stranicu, nešto o sebi da dobijem opću sliku...
Vjerujem da su svi dobri (u smislu stručnosti), ali da svi imaju svoju stranicu pa da napišu čime se posebno bave i zanimaju, bilo bi mnogo lakše.
realself is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 05:28   #1933
Quote:
ChooseMe kaže: Pogledaj post
Lokacija je Zagreb.



Obišao sam jednog psihijatra koji mi je, nakon što sam mu rekao da lijekove ne mislim uzimati, odgovorio da zadnjih 10 godina više ne radi psihoterapiju bez lijekova, već isključivo pripisuje lijekove. Nisam ga pitao "a jel bi ipak moglo ovako", bio je prilično jasan.... Zato pitam...
znam za jednog u zg koji je poznat po tome, dr. p.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 11:24   #1934
Da, baš doktor P...
ChooseMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:56   #1935
Tražim preporuku za muškog privatnog psihijatra koji je treniran u psihoterapiji. Malo sam zbunjen jer ne znam što želim. Bio sam kod dr. Bastaić po čemu znam da gestalt i pasivna trerapija nije za mene, na transakcionoj kod psihologinje što mi je blesavo zbog transakcije, kod dr. Rudan zbog koje mrzim pihoanalizu, ali isto tako mi se čini da psihoanaliza najviše zna o ličnosti. Ne mislim se liječiti 10 godina. Nitko mi nije do sada pomogao, ali sam nakon dugo godina i potpune otuđenosti od samog sebe opet sve raskopao i želim početi opet. Osjećam se užasno, ne mogu vidjeti neke ljude i posjetiti dosta mjesta. Znam napokon izlaz iz mojeg problema ali svjesnost o njemu traje 5 minuta. Povjerio sam se prijateljici nakon dugo vremena i bilo je dobro. Možda bih zato i mogao otići kod nekog samo da mu se povjeravam jer i to je bolje od stanja prije. Možda je bolje rješenje da radim na ličnosti tako da i terapeut i ja znamo koji je moj problem i da mogu na terapiji ispoljavati negativne emocije koje ne mogu podnijeti a ne samo da pričam o njima kao u prvom slučaju. To je dosta blisko psihoanalizi kod dr. Rudan , ali ona je za mene robot i ne slažem se s analizom.
Ono što je jedino dobro opisalo moj poremećaj je grandiozno-depresivni poremećaj iz knjige Alice Miller 'Drama djetinjstva', ali još nisam čuo da netko to priznaje kod nas..
Jel ima netko kakav savjet ili preporuku za obje vrste psihijatara?
Five Minutes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 13:33   #1936
Quote:
Five Minutes kaže: Pogledaj post
na transakcionoj kod psihologinje što mi je blesavo zbog transakcije
Bi li mogao ovo malo pojasniti, ne kužim baš kaj si htio reći?
ChooseMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 23:17   #1937
Quote:
ChooseMe kaže: Pogledaj post
Bi li mogao ovo malo pojasniti, ne kužim baš kaj si htio reći?
Ne mogu objasnit. Imao sam krivu predodžbu šta je transakcija u terapiji, pa sam pogledao definiciju, ali znam da mi ne odgovara. Dojam mi je da se u toj terapiji obećava prelaki i prejednostavni oporavak, a baš zato nije ni uspjela kod mene. Mene je jako teško promijenit.. Sve me smeta, u minuti promijenim mišljenje/osjećaj i kako ću se onda držat dogovora
Five Minutes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 23:25   #1938
Hm, ne valja kad se obećava prejednostavni i prelagani oporavak. Ne valjda kad se obećava teški i spori oporavak (ekipa iz psihoanalitičke priče). Što valja onda? Želje su ti malo proturiječne, teško da ti tako netko može predložiti nešto suvislo.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 05.05.2012. at 23:38.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 03:04   #1939
Ne moram biti apsoutno siguran. Naravno da imam dvojbe, da nemam ne bih se liječio. Tražio sam savjet za psihijatra a ne kritiku pa te molim da mi ne pronalaziš rupe u planu. Mislim da sam dovoljno bio jasan kada sam rekao da tražim muškog psihijatra koji je provjeren i koji provodi psihoterapiju ( a ne 15 min plus lijekovi) bilo da je suportivnog tipa ili nešto slično psihoanalizi ako postoji. Uglavnom me zanima da je dobar čovjek jer u suprotnom ne vjerujem da može liječit ljude. Sporo kod transakcije ne znači samo sporo već neulaženje u dubinu. Ne mora sve biti crno bijelo i postoji između. Ono što je bitno je da odem nekome jer mi treba, a onda ću vidjeti da li šljaka ili ne.
Five Minutes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 13:28   #1940
Dr. Milan Košuta - psihijatar, psihoterapeut educiran u humanističkoj psihoterapiji. Dakle, ne pripada niti jednom od tri pravca koja ti se nisu dopala. Što točno takav pristup ima sličnog s psihoanalitičkim, ne znam. Ne znam niti je li privatno dobra ili ne tako dobra osoba. Moja preporuka se bazira na temelju tuđih pozitivnih iskustava.

Imaš pravo interpretirati moj post kako god ti drago, jednako kao što ja imam pravo na svoj dojam- a to je da ti je prvi post kada ga se pročita od početka do kraja prepun kontradikcija i da s ničime nisi zadovoljan. Samim time ti se i ne može preporučiti nešto suvislo. Ne, meni nisi bio dovoljno jasan u prvom upisu (za razliku od ovog iznad). Nemam sposobnost čitanja misli, niti imam namjeru tu sposobnost razvijati.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.