Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 08:30   #3861
Svi štenci mijenjaju zube oko 4. mjeseca do 8. mjeseca. Sad nekome će prije poispadati, nekome kasnije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:09   #3862
Sirova prehrana za pse (BARF)

Quote:
bpodnar kaže: Pogledaj post
Smrdi mu iz usta po ribi a ne jede ribu. Kad Yorkiji mijenjaju zube, u kojoj dobi? Ima li svrhe prati mu ove mliječne kad će ionako ispasti?

Poslano sa mog MI 5s koristeći Tapatalk


Polako ulazi u tu dob, a pranje zubala yorkiju se kod mene pokazalo nemogucom misijom - to je premala celjust nabijena sa zubicima i nakon sto sam se par puta prestrasio da sam mu nesto potrgao ili iscasio odustao od te egzibicije.

Kao kod ljudske djece i mlijecni se peru da stvore naviku i da prerano ne propadnu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:52   #3863
Quote:
bpodnar kaže: Pogledaj post
Smrdi mu iz usta po ribi a ne jede ribu. Kad Yorkiji mijenjaju zube, u kojoj dobi? Ima li svrhe prati mu ove mliječne kad će ionako ispasti?

Poslano sa mog MI 5s koristeći Tapatalk
Da radi se o stvaranju navike. Mi smo počeli, sa navikavanjem na pranje, kad su se zubi mijenjali.
Inače bude prava kung fu tuča
I treba redovito to raditi jer ako već koji dan preskočite opet kung fu i udaranje šapom.

Moja se prvo igrala sa četkicom da vidi da nije opasna. Treba paziti jer imaju želju da pojedu četkicu i dlake, pogotovo kad mjenjaju zube.
Jako je bitna veličina četkice. na onom linku od Petosan-a ima četkica za Small dogs dvoplošna. Meni niti jedna druga nije odgovarala. One iz Pet centra su mi bezveze s njima čistim mašinicu za šišanje.
Jedino četkica za malu djecu možda može mjenjati dvoplošnu, ali to je sve neodgovarajuće i bezveze.
Prve Petosan četkice mi je nabvila Eukanuba, a ovu sam zadnju kupila u Slov u veter ambulanti.

Smarad i dolazi kad počnu zubi ispadati, od rana. Srećom to je bio razlog da počnemo misliti na pranje zuba, nisam do tad ni znala da se psu zubi peru.

Može se s početka na prst staviti paste i namazati po zubima, da se navikne i namami na okus. Pa postupno početi sa pranjem.

Otpor očekujete i borbu, ali to tamo mora biti.
Kasnije kad se vidi da to nije opasno držite dolje za vilicu ili gore držite za usnu kako je zgodnije da smanjite mogućnost trzanja i povrede.
To je bitno da budete nježni i da vam pas povjeruje, i da se to što bezbolnije obavi. Sve je navika.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 12:29   #3864
Glede sirovih jaja i njihove ljuske, nemam nikog sa svojim bio-eko kokicama, pa me zanimaju jaja iz dućana. Jesu li ona nekako tretirana, špricana nečim izvana pa ih ne bi trebalo davati?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 08:47   #3865
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ja takve stvari dajem neovisno je li Hermann ili Butchers ili moj vlastiti uradak. Psi trebaju jesti raznoliko, pa samim time ni Hermann nije dovoljan kao takav, niti je zdravo da pas bude cijeli život isključivo na tome. Psima je potrebno dobivati proteine iz različitih izvora životinjskog porijekla, dakle, različite vrste mesa (pod uvjetom da nema netoleranciju na neke, te izbjegavaš).Tako da, Hermann je baziran na govedini, pa dobivaju još svašta nešto (piletinu, puretinu, što god mogu naći...) + jaja, sir, ribu, kefir, sirutku, povrće u malim količinama...
Hvala!
Znači kako se sjetim, nema nekog pravila. Jer znam da suhu hranu reklamiraju kako je unutra omjer koji baš treba psima, zato si mislim da mu ne zafali nešto.
Za sad sam dodavala blitvu, sir, jogurt, mrkvu.. Papriku je fino zaobišao
Od piletine zna imati proljev tako da izbjegavam..

I da, jako sam zadovoljna ovom Butchers dog food, baš je jako sretan kad je vrijeme jela i smaže Na Hermannu je prije bio i uopće nije bilo neko veliko oduševljenje. On je žderonja tako da sve prolazi i smazao je, ali na Butchers je baš oduševljenje
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 09:38   #3866
Jel oni dostavljaju okolo po RH ili to samo po ZG?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:21   #3867
mislim da je samo zg, ali možete ih pitati
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:31   #3868
Budem. A koliko uopće dođe kila?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:48   #3869
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Budem. A koliko uopće dođe kila?
10 ili 12 kn. Ja sam svojevremeno kupovala po 10, a nedavno je Smartie, čini mi se, negdje napisala 12.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:14   #3870
Mislila sam da je veća cijena. Morat ću im poslati da vidim jel dostavljaju okolo po RH, ovo bi mi se isplatilo uzimati. Konzervu mu platim toliko (i taman mu je jedna dnevno), a njemu kila mesa ne treba dnevno pogotovo ako se nadoda još malo povrća i voća.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 15:53   #3871
Pakirano je po 500 i 250 g.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 17:31   #3872
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne, nije firma. To je naziv FB stranice. Nema pregleda, ali sve odgovore dobivaš porukom ili na telefon.
Pisao sam preko fejsa i pitao što točno imaju u ponudi, kakva pakiranja, cijene, dostava. Odgovor je da je u gužvi i da pošaljem broj telefona jer je lakše objasniti preko telefona. Možda se javim kada će mi se dati razgovarati preko telefona i pisati bilješke.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 17:38   #3873
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
Hvala!
Znači kako se sjetim, nema nekog pravila. Jer znam da suhu hranu reklamiraju kako je unutra omjer koji baš treba psima, zato si mislim da mu ne zafali nešto.
Za sad sam dodavala blitvu, sir, jogurt, mrkvu.. Papriku je fino zaobišao
Od piletine zna imati proljev tako da izbjegavam..

I da, jako sam zadovoljna ovom Butchers dog food, baš je jako sretan kad je vrijeme jela i smaže Na Hermannu je prije bio i uopće nije bilo neko veliko oduševljenje. On je žderonja tako da sve prolazi i smazao je, ali na Butchers je baš oduševljenje
Pa ono... ja ne volim ovo "kad se sjetim" jer mnogi često zaborave Što češće to bolje. Moji recimo sirutku dobiju svakodnevno, osim kad mi ponestane pa prođe par dana dok ne stignem po novu rundu (ja kupim više toga pa zamrznem i vadim po potrebi) ili kad otputujemo.

Nije ti imao proljev od Butchersa? Pitam zato kaj B. ima piletine. Ja dodajem hrptove (piletina ili puretina), vratove i sl.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 17:39   #3874
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Hrana nije iz kućne radinosti, već ju u dogovoru s mesarima rade u mesnici/klaonici.
Ali nitko službeno ne stoji iza nje, zar ne? Valjda je zato i moguća takva cijena.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 18:17   #3875
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nije ti imao proljev od Butchersa? Pitam zato kaj B. ima piletine. Ja dodajem hrptove (piletina ili puretina), vratove i sl.
Nije, super je stolica a to s piletinom kod njega nisam uspjela skuziti, neki put bi mu smetala neki put sve ok. Tako da moguce da je neki faktor koji jos nisam shvatila vezano iz piletinu. Najlakse mi je izbjegavati. U b. ima malo piletine koliko sam vidjela, to mu izgleda ne smeta
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:13   #3876
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ali nitko službeno ne stoji iza nje, zar ne? Valjda je zato i moguća takva cijena.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Hrana je gotovo sigurno na crno, cijena je 3,5 puta manja od Hermanna ali kvaliteta je barem ista ako ne i veća.

Meni je ok da ako nemaju vremena da se telefonski cujemo, a isto tako mi je ok da ne placam etiketu, marketing i marzu od valjda 100%, dok mi psu odgovara vjerovat cu da je ok. Ako nisi siguran slobodno obidjes, ne kuzim cemu propitkivanje i potpikavanje...
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:46   #3877
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Hrana je gotovo sigurno na crno, cijena je 3,5 puta manja od Hermanna ali kvaliteta je barem ista ako ne i veća.

Meni je ok da ako nemaju vremena da se telefonski cujemo, a isto tako mi je ok da ne placam etiketu, marketing i marzu od valjda 100%, dok mi psu odgovara vjerovat cu da je ok. Ako nisi siguran slobodno obidjes, ne kuzim cemu propitkivanje i potpikavanje...
A čovjek se valjda ima pravo raspitivati. Osobno, i meni ide na živce način komunikacije - ne mogu sada, čujemo se kasnije, nisam u Zagrebu, ovo-ono, no odradim i to kada mi treba. U nuždi vrag i muhe ždere. Za mene je veći problem u tome što HB ne možeš doista pozvati na odgovornost ako s hranom nešto ne valja. Okej, zamijenit će ti ako si nezadovoljan, ali to je sve. Nema šanse da će kvaliteta biti svaki put ista. No to je slučaj sa svim našim proizvodima - ne sjećam se da sam dvaput za redom kupila sir pod istim nazivom i iste kvalitete.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 01:58   #3878
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Meni je ok da ako nemaju vremena da se telefonski cujemo, a isto tako mi je ok da ne placam etiketu, marketing i marzu od valjda 100%, dok mi psu odgovara vjerovat cu da je ok. Ako nisi siguran slobodno obidjes, ne kuzim cemu propitkivanje i potpikavanje...
Mene inače jako živcira loša komunikacija i "customer service". No isto me tako (čak i više) živcira da plaćam ogromne cifre za sve navedeno. Meni uopće ne bi smetalo da je HB ostao pakiran "prosto i jednostavno" kao kad se zvao Animacanis. Meni fensi-šmensi pakiranja niš ne znače, a to je bio razlog prvog dizanja cijene nakon rebrandinga (nek pričaju kaj hoće, ne mogu smuljat nekog tko je praktički cijeli život u toj struci). Tak i tak završe u smeću. Kvaliteta hrane mi itekako puno znači. Moje mišljenje o marketingu općenito je vrlo nisko. Općenito smatram marketing jednim velikim bullshitom. Najbolja reklama je zadovoljan klijent/kupac. Sve ostalo je tak... Jasno mi je da treba postojati nekakvo oglašavanje i sl. no kerefeki poput blještavila i sl. gluposti mi nikad nisu bili na 1. mjestu (iako naravno, ljudi su gori od svraka po tom pitanju ) Još kad počnu prodavati laži, muka mi je. Tu pričam općenito o marketingu, ne o HB. Kad čujem na TV-u reklame za šampone i kremice s dijamantima, biserima i egzotičnim pizdarijama slabo mi je. I ne znam tko to uopće puši (milijuni nažalost ).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 09:26   #3879
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Psi trebaju jesti raznoliko, pa samim time ni Hermann nije dovoljan kao takav
Kako se vremena mijenjaju, ha?

Zar se nije do prije koju godinu, dok je Herman bio još Animacanis , govorilo kako je to apsolutno savršeno potpun obrok?!

Ok, ne velim da si točno i ti bila tog mišljenja ali sjećam se živo mnogih rasprava. Animacanisov barf, sada Herman je savršeno izbalamsiran obok kakvoga nitko od nas doma sam ne zna / ne može napraviti.

Šta se promjenilo ?





__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 09:40   #3880
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post

Šta se promjenilo ?





Cijena Hermana
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.