Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2007., 12:36   #1
DAROVNI UGOVOR

E ovako nakon sporazmune rastave braka mojih roditelja, moja mama je naravno tražila od tate sve pola i odmah je skoro svu svoju polovicu imovine darovala svojoj djeci.

Tako sam i ja dobio polovinu jedne ćestice na kojoj je bio vlasnik moj otac, a on je odmah darovnim ugovorom sa sebe prepisao pola te ćestice na mene, tako da smo ja i on sada suvlasnici.

E sad zbog sve te muke oko rastave, niti sam ja ista tražio od njih da mi prepišu, ja nisam ni išao da uknjižim tu svoju polovicu što sam dobio darovnim ugovorom.

Čestica je na atraktivnoj lokaciji za otvaranje bilo kakvog biznisa (centar grada) i naravno sad bi moj otac gradio nešto na njoj, ali mu smeta što je meni prepisao prije 2 godine pola.

Sad bi on možda to i htio raskinuti, ali zna da će s mamom tj. ne njegovom bivšom ženom imati problema, a ja s druge strane neću da idem s njim u konflikte, tj. da se uknjižavam, bez njegovog odobrenja.

Pitanje, ako on i bude nesto gradio, to ce biti nesto veliko, vise to nece u vlasničkom listu stajati kuca i dvor. sa xxx m2, već će biti nešto drugo, da li sam ja onda i dalje vlasnik svoje polovice ili se sad i tu nešto mijenja!?
vegeta1 is offline  
Old 15.02.2007., 13:36   #2
Quote:
vegeta1 kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja dobio polovinu jedne ćestice na kojoj je bio vlasnik moj otac, a on je odmah darovnim ugovorom sa sebe prepisao pola te ćestice na mene, tako da smo ja i on sada suvlasnici.
ako ti je mama prepisala svoju polovicu i tata svoju onda si samo ti vlasnik....

Ako imaš darovne ugovore samo ih predaj u gruntovnicu i čekaj provedbu.....

Neznam kako stvari stoje sa raskidanjem ugovora....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 15.02.2007., 14:33   #3
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ako ti je mama prepisala svoju polovicu i tata svoju onda si samo ti vlasnik....

Ako imaš darovne ugovore samo ih predaj u gruntovnicu i čekaj provedbu.....

Neznam kako stvari stoje sa raskidanjem ugovora....

Vidi nisi me skuzio, cestica je bila na tati i onda kad je s mamom dogovorio da joj da pola, nije on prvo prepisao na nju njezinu polovicu, pa onda ona meni, nego je direktno njezina polovica darovana meni, tj. on je darovao meni svoju polovicu (maminu).
vegeta1 is offline  
Old 16.02.2007., 12:49   #4
aaaaaa iz posta sam skužila da ti je prvo mama dala svoju polovicu a onda tata svoju.........tebi svejedno ne treba njegovo odobrenje za uknjižbu ako imaš bilo kakav ugovor......

a za gradnju.... on mora imat i tvoju suglasnost za gradnju...ako nisi predao ugovor na provedbu onda može radit i bez tebe.....jer nitko nezna da postoji taj ugovor.

Što ti zapravo želiš?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 16.02.2007., 12:52   #5
ti si vlasnik polovice čestice... otiđi do bilo kojeg odvjetnika ili javnog bilježnika s darovnim ugovorom da ti napravi prijedlog za uknjižbu i platiš još 250,00 kn pristojbu za uknjižbu i predaš to u gruntovnicu - i ti si onda i zemljišnoknjižni vlasnik... ako ti tata tada bude htio nešto graditi - trebaće mu i tvoja suglasnost prije izdavanja građevinske dozvole... a onda ćeš se ti s tatom dogovoriti čije će to biti i kako će te to riješiti... uglavnom ne mislim da ćeš loše proći ak imaš zemljicu u centru... ak te bude to previše opterečivalo ti to prepiši na mene pa te ja oslobodim neugodnih razgovora s tatom....
-NIK- is offline  
Old 16.02.2007., 15:13   #6
kako roditelji mogu prepisati recimo stan na jedno od dvoje djece, koje su to radnje da bi se to moglao napraviti a da sve bude po zakonu?
shakti9 is offline  
Old 17.02.2007., 10:33   #7
Ok, hvala svima na savjetima!
vegeta1 is offline  
Old 17.02.2007., 17:30   #8
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
kako roditelji mogu prepisati recimo stan na jedno od dvoje djece, koje su to radnje da bi se to moglao napraviti a da sve bude po zakonu?
jel zna netko odgovor na ovo pitanje, bila bi zahvalna.
shakti9 is offline  
Old 19.02.2007., 01:05   #9
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
kako roditelji mogu prepisati recimo stan na jedno od dvoje djece, koje su to radnje da bi se to moglao napraviti a da sve bude po zakonu?

Kod odvjetnika napraviti darovni ugovor in potom knjizenje na sudu (zemljisniku). Na stan koji su mu darovali zivi roditelji djete ne placa porez na promet nekretnina.
PowerLock is offline  
Old 19.02.2007., 07:59   #10
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Kod odvjetnika napraviti darovni ugovor in potom knjizenje na sudu (zemljisniku). Na stan koji su mu darovali zivi roditelji djete ne placa porez na promet nekretnina.
"živi"
-NIK- is offline  
Old 19.02.2007., 14:03   #11
Quote:
-NIK- kaže: Pogledaj post
"živi"
čemu ovo? reci ako znaš šta je činit.
shakti9 is offline  
Old 19.02.2007., 14:09   #12
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
čemu ovo? reci ako znaš šta je činit.
pa, hebi ga, mrtvi roditelji vrlo rijetko daruju nešto darovnim ugovorom...

a powerlock je napisao jedno od mogućih rješenja ako se želi to riješiti "klasičnim" darovnim ugovorom...
-NIK- is offline  
Old 19.02.2007., 14:40   #13
a sad sam tek skužila...
shakti9 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.