Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2017., 21:56   #1901
Smatram ju ispravnom, stara.

Bolje hodati nego stajati.
Bolje ležati nego sjediti ( mislim da se odnosi na sjedenje na stolici)

Ako se već sjedi na stolici, najgore su visoke barske stolice, slaba cirkulacija nogu.
Bolja opcija poluležaljka ili trosjed i zavaliti se.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 22:10   #1902
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Meni je stolica - sprava za mučenje, doma sjedim isključivo na podu. Nisam uvijek u lotosu, ali tu negdje. Inače, i ja sam sjela u lotos čim sam ga pri put vidjela
ako ti pase onda go for it
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:09   #1903
Pozdrav, javljam dojmove.
Prvi dojam, wow fkt je teška, dimenzije su mi osvježenje nakon uže i kraće stare (nova je standard)..

Vježbala sam danas, kližem se malčice, jedva čekam da to prođe, misli su mi stalno na tome bile

A največi dojam mi je tvrdoća, onda me i oko toga malo panika ulovila , jer moja stara/obična/jeftina tj dvije (vježbala sam do sad na dvije tanke) je mekša, onako, ''upadneš'' blago u nju, gledala sam i video di je neka ženska objašnjavala closed i open cell construction kod tih prostirki. Tako da, eto malo me to muči, ali mislim da je stvar navike, tek je prvi pratice, vidjet ću za mjesec dana kako se osjećam
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 19:08   #1904
.. joga je takva nauka u kojoj se duh doziva upregom tjela .. ?
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:41   #1905
Quote:
iivy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, javljam dojmove.
Prvi dojam, wow fkt je teška, dimenzije su mi osvježenje nakon uže i kraće stare (nova je standard)..

Vježbala sam danas, kližem se malčice, jedva čekam da to prođe, misli su mi stalno na tome bile

A največi dojam mi je tvrdoća, onda me i oko toga malo panika ulovila , jer moja stara/obična/jeftina tj dvije (vježbala sam do sad na dvije tanke) je mekša, onako, ''upadneš'' blago u nju, gledala sam i video di je neka ženska objašnjavala closed i open cell construction kod tih prostirki. Tako da, eto malo me to muči, ali mislim da je stvar navike, tek je prvi pratice, vidjet ću za mjesec dana kako se osjećam
Ja imam Eko Manduku i totalno je teška, stalno ju svaki dan teglim i odvaljuje mi rame, ali i to je test posvećenosti i ljubaFi.

Naviknuti ćeš se, jer ako misliš zaozbilj vježbati onda treba imati dobru i kvalitetnu prostirku, puno dublje se može ući u položaje i štošta još (posebno ako se vježba ashtanga).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:02   #1906
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. joga je takva nauka u kojoj se duh doziva upregom tjela .. ?
.. pesnik ..
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:57   #1907
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. pesnik ..
.. ae .. vidiš .. .. a pjesništvo je takva nauka gdje se istina izgovara potpuno gola ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:46   #1908
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ja imam Eko Manduku i totalno je teška, stalno ju svaki dan teglim i odvaljuje mi rame, ali i to je test posvećenosti i ljubaFi.

Naviknuti ćeš se, jer ako misliš zaozbilj vježbati onda treba imati dobru i kvalitetnu prostirku, puno dublje se može ući u položaje i štošta još (posebno ako se vježba ashtanga).
Možeš li pojasniti što misliš pod tim da se može puno dublje ući u položaji?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:55   #1909
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Meni je stolica - sprava za mučenje, doma sjedim isključivo na podu. Nisam uvijek u lotosu, ali tu negdje. Inače, i ja sam sjela u lotos čim sam ga pri put vidjela
jee, ženske su rastežljiveše po naravi, zato trebaju več delati na drugem slabem piknjami (snagi, povekšanju tonusa mišiča), dok mužine pak delaju na odpuščanju tonusa i raztezljivosti.
I jene i druge se pripetljuje na energetskem nivou, fizički je same zvunjske i same pe sebi neje dost.
__________________
Vužgi ga Blaž!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 18:57   #1910
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Možeš li pojasniti što misliš pod tim da se može puno dublje ući u položaji?
zlevlje se
__________________
Vužgi ga Blaž!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 19:12   #1911
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
jee, ženske su rastežljiveše po naravi, zato trebaju več delati na drugem slabem piknjami (snagi, povekšanju tonusa mišiča), dok mužine pak delaju na odpuščanju tonusa i raztezljivosti.
I jene i druge se pripetljuje na energetskem nivou, fizički je same zvunjske i same pe sebi neje dost.
Mene ni idu asane za koje trebaju snažne ruke, kao vrana, naprimjer.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 19:48   #1912
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Mene ni idu asane za koje trebaju snažne ruke, kao vrana, naprimjer.
umh, baš vrana sam zgledi da trebaš jake ruke, no vse je v hari. ak nemaš prevelku rit štera te hiče..samo hara i fokus
i naravno ideš v vranu z pesa (downward dog)

inače je ga asani gde se jakšaju ruke, tipa z pesa v kobru, pa vekšina ženski to simulira al to je ok, ideš prek koljeni, dok ne zjakšaš mišiče, isto tak se mužine nemru raztegnuti, pha kai.
__________________
Vužgi ga Blaž!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:52   #1913
Idem ja iz psa u kobru bez problema (i bez koljena), ali pokušaji vrane redovno završavaju nosom u pod.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:59   #1914
Zar je ta vrana pijana ili gubi radi nećeg orijentaciju?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 02:26   #1915
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Možeš li pojasniti što misliš pod tim da se može puno dublje ući u položaji?
Princip usvajanja određene asane u ashtangi pored ostaloga je i da se u svakoj asani udahom "izdužuješ" a onda izdahom dublje ulaziš u položaj i tako mic po mic...mislim tako napreduješ. U tom smislu ti dobra podloga pomaže da ne proklizavaš i da se uvijek držiš u pravilnoj poziciji.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 08:15   #1916
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Idem ja iz psa u kobru bez problema (i bez koljena), ali pokušaji vrane redovno završavaju nosom u pod.
je unda moraš vanjkuša pred sebom imeti..
__________________
Vužgi ga Blaž!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 02:36   #1917
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
U pravi lotus sam sjeo cim sam ga prvi put vidio tamo negdje u vrijeme osnovne skole mislim
Svejedno ga uopce ne koristim i radije sjedim u stolici, osim ponekad na ritritima i inim ako nemaju stolicu, ali i onda radije polulotus. Udobnije i manje kurcobicno. Suvisni praznovjerni ritualizam. Da se mene pita ovdje bih "ukinuo" te hipijevske podosjedne gluposti, ipak smo mi civilizirani svijet i odavno ne sjedimo na podu i ne jedemo rukama i ne brisemo njima dupe na poljskom wc-u. Ne vidim smisao zatelebanog kopiranja bilo cega sto je nekom srednjevjekovnom ili antickom indijcu palo na pamet usljed kakve psihoticne epizode od suvise pranajame.
Za lotos, a ne slažem se, upravo sam tu dobio pravo iskustvo mira-čak sam ga nazvao lotos iskustvo (pisao sam o tome).

Lotos nisam mogao odmah izvesti, nego mic po mic, ali tada osim bolova nisam ništa osjetio pametno, tek nako dužeg niza godina, sam provao neke asane u lotosu i doživio to lotos iskustvo, nažalost nisam ga mogao puno prakticirati, a i koljeno me hebe, shvatio to kao šaktipat, ono još imam pun kuki karme pa je moj lotos na čekanju, ali iskustvo je takvo bilo da sam se šalio da neću ni izlaziti iz lotosa.

Nikakve vizije ili svjetla, isključivo radost postojanja, u odnosu na takvo iskustvo, seks je obično mučenje tijela (kažem ako usporedim).
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:20   #1918
Vjerojatno zato sto ti je predstavio izazov i zato sto si imao neka preduvjerenja.

Sto vise u nesto ulazemo vise mu raste subjektivna vrijednost pa u spoju sa uvjerenjem u neku posebnu misticnu vrijednost istezanja tetiva i naguravanja palceva dobijes samoinducirani osjecaj ovog ili onog.

Kako je meni sjest u lotos lakse negu u auto (ne trebam se ni rukama pomagat da bi gurao noge u ista), a ne uzimam mitologiju odvec ozbiljno, nema mi niti ucinka
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:23   #1919
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zato sto ti je predstavio izazov i zato sto si imao neka preduvjerenja.

Sto vise u nesto ulazemo vise mu raste subjektivna vrijednost pa u spoju sa uvjerenjem u neku posebnu misticnu vrijednost istezanja tetiva i naguravanja palceva dobijes samoinducirani osjecaj ovog ili onog.

Kako je meni sjest u lotos lakse negu u auto (ne trebam se ni rukama pomagat da bi gurao noge u ista), a ne uzimam mitologiju odvec ozbiljno, nema mi niti ucinka
Ja sam prema svim joga vježbama imao očekivanja, upravo se događalo suprotno, dakle, asane ne vježbam već dugo jer mi one bude samo depresiju, a lotos sam na početku izvodio iz ega i nije mi ugodan za sjediti, a ovo se dogodilo spontano, samo sam osjetio kako mi se taj put u lotosu utišala sva ptanja, ostao sam iznenađen, bilo je više nego očito kao kombinacija budnosti i relaksacije u dubokom snu.

Svega par puta sam uspio ponoviti slično iskustvo lototosom, ali ono što bi duovnjaci rekli očito još nisam karmički spreman.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:09   #1920
Svejedno hvala što si nama malo uzdignuo temu iznad fitnesa.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.