Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2015., 23:44   #941
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Meni Barcelona također nije sjela. Al nije baš ni Madrid. Mislim, lijep je Madrid, al je nekako prevelik - sve je dosta udaljeno jedno od drugoga, nema mi baš nekog duha.

Andaluzija je vrh žao mi je što nisam bio više na sjeveru. pričaju mi da je pokrajina Asturias prekrasna, Galicija također...

meni dva prijatelja izgadila barcu pa sam zbog toga sad nekako naklonjeniji madridu. hvala svakako na odgovorima!
marko1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 19:32   #942
goldietrickz, evo mog malog osvrta...

dakle, sletili smo u malagu, rentali smo auto unaprijed, malagacar.com... cijena od cetvrtka (15:00) do utorka (10:00) sa full insurance i dva vozaca nas je izasla sve skupa 86 eura. Kompanija je za preporuku, poslovnica se nalazi van terminala, tako da su nas sacekali na aerodromu, ukrcali u kombi, doveli do poslovnice, sve sredili u 5 min i to je to... skroz su super i jednostavni, kad smo vracali auto samo pogleda benzin, auto i nije jer smo imali osiguranje, opet u kombi i do terminala...

mi smo se odlucili odma produzit za rondu, nekih sat i pol. smjestaj rezervirali u hotel royal, skroz pristojno, na super lokaciji, 20 eura po glavi... Ronda je smisan gradic, smjesten na vrhu klisure, odnosno kanjona koji su povezani impresivnim mostom, zato sto se stari grad nalazi s jedne strane a ovaj noviji s druge... jedan je od najstarijih gradova spanjolske, kazu da je u njoj nastala i spanjolska borba bikova...

od ronde smo krenuli prema granadi s tim da smo lokalnom cestom isli do mjesta el burgo kako bi prosli kroz park prirode Sierra de las nieves... prekrasan npejzaž, taj dio ceste je za preporuku. prema granadi smo kratko stali ucinit djir u antequeri, grad prekrasne arhitekture i dobrih tapas barova...

Graada - centar ima strogu regulaciju prometa tako da samo oni sa dozvolom mogu uci u taj dio grada, stoga se auto mora ostavit izvan centra. parking se tamo moze naci na ulici, besplatan, i parkiranje vani je sigurno... Alhambra je najznacajniji turisticki sadrzaj granade, pod zastitom unesco-a, medju prvima na svitu uspostavili strogu regulaciju posjete, pa se to mora planirat dosta prije, kupit preko neta kartu za točno određeni dan i sat. sto mi naravno nismo napravili, prekasno dobila tu informaciju. mislila sam da se neki djelovi mogu pogledat uvik, kad tamo i za to rasprodane karte, tako da alhambru nismo uspili posjetit, malo ono okolo, ali to je nista. zbog toga mi je za, ali sta se moze, za to izvest smo trebali dosta preciznije organizirat put, sta nam se i nije dalo, tako da.... inace granada mi se jako svidila, grad mi ima neku dobru vibru, lip je, posebno mi se svidija kvart albayzin. ima super barova, restorana, kultura tapasa je ode posebno izrazena, tako da svugdi uz pivo ili vino se dobiju besplatni tapasi...

nakon granade, las alpujarras, dolina ispod siere nevade, prekrasnih pejzaza, bilih gradica. bili smo tu u nedilju, kad je u pampaneiri bija sajam lokalnih proizvoda, tako da je to isto bilo super, prsuta, sireva, cokolada, svega... dosta spanjolaca valjda iskoristi nedjelju da poc malo izvan grada, tako da je bilo dosta ljudi... cesta od orgive do treveleza koji je selo na najvisoj nadmorskoj visini u spanjolskoj je stvarno impresivna...

nakon toga smo se spustili obalom do malage... malaga je lucki grad, ima mali centar, ali je ok...Granada mi je puno bolja. Picasso je rodjen u malagi tako da ima Picassov muzej, nije ko onaj u Barceloni, ali je isto super za vidit, ja sam ljubitelj, sta da kazem. U malagi nam nisu bas preporucili ostavljat auto na ulici, tako da smo tamo koristili garazu, 12 eura 1 dan, sta je prihvatljivo. smjestaj nam je bija odma povise centra, la casa mata, za preporuku, dvokrevetna soba sa privatnim zahodom 36 eura.

eto to je ukratko to, meni je bilo super, ja sam generalno ljubitelj spanjolske, tako da me ovo opet podsjetilo zasto je toliko volim... dobra hrana, tapasi, vina... lipi pejzaz, arhitektura... zivi gradovi, spanjolci vole izlazit, pit i jist, druzenja, sta mi je isto super. cijene su ok, pivo toceno 1 - 2 ovisi di, kava 1 euro, tapasi od 1 eura, benzin 1.2, casa vina oko 2 eura, pojest se moze od 6 eura pa nadalje... vrime nam je bilo super, oko 26 preko dana, kise nema kazu vec skoro godinu dana u malagi
rambla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 00:51   #943
Hvala Rambla...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 19:53   #944
Bok ekipa, sredinom veljace idem na 2 dana u Valenciju (1 nocenje). Dolazim u subotu ujutro i ostajem do nedjelje navecer. Sto je must see? Kako se kretati gradom, metroom? Hvala na odgovorima unaprijed!
Estudiante17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:46   #945
Quote:
Estudiante17 kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, sredinom veljace idem na 2 dana u Valenciju (1 nocenje). Dolazim u subotu ujutro i ostajem do nedjelje navecer. Sto je must see? Kako se kretati gradom, metroom? Hvala na odgovorima unaprijed!
imaš podforum baš za Valenciju, pa tu pogledaj
Hurricane007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 09:03   #946
pozdrav ekipa, ima li netko da može podijeliti iskustvo s rent-a-car za slučaj kada auto vraćate u drugi grad? konkretno bih uzeo u malagi a vratio u sevilli. uglavnom mogu pronaći neke kompanije koje nude tu opciju uz neku nadoplatu ali me strah tih "skrivenih" troškova jer budžet za put i nije baš velik
zloi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 09:23   #947
O kakvim "skrivenim" troškovima govoriš? Svaka rental firma ima naknadu za "jednosmjerna" rentanja proporcionalnu kilometrima između mjesta uzimanja i mjesta ostavljanja auta, najčešće različitu za različita tržišta. Lako je saznat kolika je, samo simuliraš rentanje s povratkom na isto mjesto i rentanje s povratkom na željeno mjesto u isto vrijeme i razlika je ono što će ti zaračunat za samo vraćanje na drugo mjesto.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 09:41   #948
Kod rentanja treba provjerit osiguranje, jer cesto zna bit da dobijes ponudu s golim osiguranjem pa ti onda nude dodatna osiguranja. To mogu biti skriveni troskovi.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 10:01   #949
Naravno, ali ti skriveni troškovi mogući su uvijek i ne ovise o tome vraća li se auto u isti grad ili ne.

U raznim "latino" zemljama (poput Portugala ili Španjolske) naročito treba obratit pažnju na razna uvjeravanja prilikom preuzimanja auta. Npr. ugovorili ste određenu razinu osiguranja uz cijenu X, to vam jasno piše na potvrdi koju ste dobili mailom, ali vas na šalteru uvjeravaju da to nemate bez nadoplate iznad te cijene X. Za taj slučaj treba biti spreman s isprintanom potvrdom/mailom i s razumijevanjem cijelog njezinog sadržaja.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 10:06   #950
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
O kakvim "skrivenim" troškovima govoriš? Svaka rental firma ima naknadu za "jednosmjerna" rentanja proporcionalnu kilometrima između mjesta uzimanja i mjesta ostavljanja auta, najčešće različitu za različita tržišta. Lako je saznat kolika je, samo simuliraš rentanje s povratkom na isto mjesto i rentanje s povratkom na željeno mjesto u isto vrijeme i razlika je ono što će ti zaračunat za samo vraćanje na drugo mjesto.
mislio sam na osiguranja razna i te neke re-fuel feejeve. znam da moram platiti više za drugu lokaciju vraćanja. mislim, rent a car i nije toliko nužan, uvijek postoji javni prijevoz. Šta mislite jel dobra opcija jednostavno doći u rent-a-car i na licu mjesta vidjeti cijene i odlučiti?
zloi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 10:08   #951
To je uvijek najskuplja varijanta.
Odes na billiger mietwagen, tamo mozes sve ukljuciti, osiguranja, puni tank. Sami ti savjetuju najbolju opciji.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 10:40   #952
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
To je uvijek najskuplja varijanta.
Odes na billiger mietwagen, tamo mozes sve ukljuciti, osiguranja, puni tank. Sami ti savjetuju najbolju opciji.
poslao sam ti inbox da ne gušim topic
zloi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 17:18   #953
Ja kad sam uzimao u Madridu a vraćao u Valenciji (circa 300 km puta) nisam platio nikakav one way drop fee.Tako da ti može ovisit i o kilometraži.Renta je bila u Hertza
BabyPato is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 12:24   #954
Juče kupila karte za Alhambru.
Još samo auto rentat (a za to čekam kreditnu karticu) i sve što je trebalo biti unaprijed kupljeno ili bukirano je konačno sređeno. Jedino se bojim suludih srpanjskih temperatura, ali nekako ću i to durati.

Plan puta: Treviso - Malaga (Ryanair).
- Malaga (2noćenja, ali zapravo smo tamo dan i pol, jer slijećemo u ponoć)
- Granada (2noćenja)
- Cordoba (2noćenja)
- Sevilla (3noćenja)
- Ronda (1noćenje)
pa onda nazad na aerodrom u Malagu.
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?
M&Ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 23:28   #955
ljeto u španjolskoj nije ni blizu neugodno kao ono kod nas kad je sparina i zagušljivost u zraku.

odličan put, obišao sam većinu toga u jednodnevnim izletima, dok sam bio u sevilli 10ak dana. probajte ubacit i cadiz. šteta ne otići, a blizu je seville. taman jedan dan otkinete sevilli
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:57   #956
Posjetila sam Rim i Barcelonu u srpnju tako da ću nekako i ovo preživjeti.
Hvala puno na prijedlogu, pokušat ću i to ubaciti u plan puta.
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?
M&Ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 22:51   #957
Jel bio netko od vas u Formenteri?
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 22:30   #958
Jel kupovao tkopreko interneta Renfe karte za AVE vlak po Španjolskoj? Išla bi od Valencije do Madrida i natrag u 10. mjesecu. Trenutno su karte oko21 euro po osobi i smjeru.

Zanima me na što trebam paziti prilikom kupnje? Ima li kakvih caka? Pola stranice mi je na engleskom, a pola na španjolskom pa me frka da nešto ne zeznem?
Uzimaju se neke karte koje su označene kao Promo? Te su najjeftinije.
Prilikom kupnje treba navesti imena putnika i traži neki dokument. Što je DNI (to je navedeno kao vrsta dokumenta)? Je li to osobna iskaznica?
Koliko prije puta je najisplativije kupovati karte? Je li mi još prerano za 10. mjesec?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 19:07   #959
DNI: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Docu...l_de_Identidad

Ostalo ne znam, ali mozes copy paste ovdje, sto ti nije dovoljno jasno.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 23:46   #960
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Jel kupovao tkopreko interneta Renfe karte za AVE vlak po Španjolskoj? Išla bi od Valencije do Madrida i natrag u 10. mjesecu. Trenutno su karte oko21 euro po osobi i smjeru.

Zanima me na što trebam paziti prilikom kupnje? Ima li kakvih caka? Pola stranice mi je na engleskom, a pola na španjolskom pa me frka da nešto ne zeznem?
Uzimaju se neke karte koje su označene kao Promo? Te su najjeftinije.
Prilikom kupnje treba navesti imena putnika i traži neki dokument. Što je DNI (to je navedeno kao vrsta dokumenta)? Je li to osobna iskaznica?
Koliko prije puta je najisplativije kupovati karte? Je li mi još prerano za 10. mjesec?
Sajt Renfea je najgori sajt ikad za kupovinu ičega, svašta sam kupovala preko interneta i uvijek je sve bilo ok osim Renfea poslije više pokušaja kupovine karata Madrid-Toledo (bezuspješnih jer je odbijalo karticu iz nekog razloga) na kraju sam kupila preko sajta loco2, sve je ok stiglo na mail, tako da bi trebalo biti ok, a cijena je ili ista ili minimalno viša. I sve je na engleskom.
Ja sam sad kupovala karte za 9. mj, tako da mislim da imaš još vremena za kupiti ih.
Ako ti treba ikakva pomoć sa sajtom ili španjolskim, tu smo
Wapa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.