Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2007., 19:41   #1
Nacije, države, regije i gradovi po horoskopu

Zanima me da li postoji tako sta? Mislim opce je poznato da je svaki narod drukciji i prica za sebe po navikama, obicajima, stilu zivota itd. Pa kao sto se kaze da su Jarci hladni a Ovnovi temperamentni ( sto se ne mora odnositi na svakog ali ima dosta istine) da li se moze tako sta primjeniti na narode?

Recimo mi Hrvati smo dupelisci a Srbi usijane glave, Englezi hladni i lukavi, Grci prevaranti.....
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 21:05   #2
Ja sam na jednom forumu pročitala da je srbija u znaku jarca, ako se ne varam, i ostale države su nekom znaku...Zna li neko nešto više o tome? u kojem znaku je Hrvatska?
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 21:34   #3
Cini mi se da sam i ja davno pitala isto. . a imam nova saznanja: kontinentalna Hrvatska je Djevica, Dalmacija je Strijelac. Srbija je Jarac kao i Hercegovina a Bosna Bik.
arci 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 23:05   #4
Quote:
arci 21 kaže: Pogledaj post
Cini mi se da sam i ja davno pitala isto. . a imam nova saznanja: kontinentalna Hrvatska je Djevica, Dalmacija je Strijelac. Srbija je Jarac kao i Hercegovina a Bosna Bik.
dalmacije strijelac...uopće nije čudno, kracata mornara i putnika...a Bosna bik, gotiva brate mili
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:20   #5
Quote:
arci 21 kaže: Pogledaj post
Cini mi se da sam i ja davno pitala isto. . a imam nova saznanja: kontinentalna Hrvatska je Djevica, Dalmacija je Strijelac. Srbija je Jarac kao i Hercegovina a Bosna Bik.
Ja sam isto tako negdje pročitala. Ima logike, posebno ova podjela za Hrvatsku.
Inače, i Zagreb je djevica. Tipičan predstavnik.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:13   #6
Eto,nisu mi vjerovali da je Srbija jarac.
Crnogorci su lavovi
Vojvodina to je bik
I turska je bik,al su muslimani škorpioni
Italijani-tipični blizanci
Španija-bik
Beograd-to je škorpion
sjetiću se još
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:16   #7
Sjetila se..
Francuzi-strelci
Rusi-vodolija
Kinezi-vage
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:22   #8
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Eto,nisu mi vjerovali da je Srbija jarac.
Crnogorci su lavovi
Vojvodina to je bik
I turska je bik,al su muslimani škorpioni
Italijani-tipični blizanci
Španija-bik
Beograd-to je škorpion
sjetiću se još
Beograd je jarac!
Novi Sad vodenjak.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:27   #9
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Beograd je jarac!
Novi Sad vodenjak.
Šta je sa činjenicom da se dvije (najveće evropske) rijeke ukrštaju u Beogradu? To nije jarac,znaš i sama da jarac-to su planine.Škorpion-to su rijeke.Ribe-to su mora.
Šta je se činjenicom da je bio rušen i stajao na noge iznova?
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:31   #10
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Šta je sa činjenicom da se dvije (najveće evropske) rijeke ukrštaju u Beogradu? To nije jarac,znaš i sama da jarac-to su planine.Škorpion-to su rijeke.Ribe-to su mora.
Šta je se činjenicom da je bio rušen i stajao na noge iznova?
To za Beograd mi je rekao moj nekadašnji astrolog. Možda je bgd škorpijom u podznaku.
Uglavnom, grad ima sve osobine jednog jarca, pravog jarca.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:42   #11
Moraju se uzeti u obzir Sava i Dunav koje se spajaju u srcu Beograda.
Turci,Mađari,Njemci,nato..razarali su ga..uzdizao se i opet je,po mnogima prestolnica Balkana (feniks-Škorpion)
Stranci kažu da je pomalo mračan al da nosi posebnu energiju.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:45   #12
A Makedonija, Albanija i Grcka?
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:46   #13
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Moraju se uzeti u obzir Sava i Dunav koje se spajaju u srcu Beograda.
Turci,Mađari,Njemci,nato..razarali su ga..uzdizao se i opet je,po mnogima prestolnica Balkana (feniks-Škorpion)
Stranci kažu da je pomalo mračan al da nosi posebnu energiju.
Pa, mislim svi su gradovi na Balkanu bili razarani. Previše je ratova protutnjalo na tim prostorima.
Što se mračnog ugođaja tiče, bio je mračan devedesetih (kao svaki niži tip jarca), kasnije je zablistao. Za Beograd se prije može reći da je uzdržan, nego mračan. Živjela sam tamo jedno vrijeme, pa kažem iz iskustva.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:21   #14
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Pa, mislim svi su gradovi na Balkanu bili razarani. Previše je ratova protutnjalo na tim prostorima.
Što se mračnog ugođaja tiče, bio je mračan devedesetih (kao svaki niži tip jarca), kasnije je zablistao. Za Beograd se prije može reći da je uzdržan, nego mračan. Živjela sam tamo jedno vrijeme, pa kažem iz iskustva.
Nije uzdržan.U Bg-u ima najmanje beograđana,čini se,poznat je po toplini i erupciji emocija .Možda smo ga različito doživjele
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:35   #15
Grčka,kažu (ovo ne mogu da tvrdim) - Djevica
Obrazloženje je to da Djevica predstavlja škole,univerzitete,a glavni grad Grčke kao i epoha antičke grčke civilizacije je poznata po tome
(Predrag Radović)

Međutim tu je i more-ribe
i filozofija-strelac

Moram da kažem da istina je da su svi gradovi na balkanu prošli kroz razaranja,al uzmimo kada određujemo koji je znak neki grad-ono što nam prvo padne ne pamet kad pomislimo na taj grad,njegove glavne karakteristike,ono što većina ljudi misli o njemu ...opet se tu hvatam za Dunav i Savu jer to ušće nije uobičajeno,nije u svakom gradu,dakle jasno karakteriše Beograd.Rijeke-to su nedvosmisleno škorpion,ovo ostalo su dodatni argumenti.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 16:11   #16
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Grčka,kažu (ovo ne mogu da tvrdim) - Djevica
Obrazloženje je to da Djevica predstavlja škole,univerzitete,a glavni grad Grčke kao i epoha antičke grčke civilizacije je poznata po tome
(Predrag Radović)

Međutim tu je i more-ribe
i filozofija-strelac

Moram da kažem da istina je da su svi gradovi na balkanu prošli kroz razaranja,al uzmimo kada određujemo koji je znak neki grad-ono što nam prvo padne ne pamet kad pomislimo na taj grad,njegove glavne karakteristike,ono što većina ljudi misli o njemu ...opet se tu hvatam za Dunav i Savu jer to ušće nije uobičajeno,nije u svakom gradu,dakle jasno karakteriše Beograd.Rijeke-to su nedvosmisleno škorpion,ovo ostalo su dodatni argumenti.
Ali natalna karta nekog grada/države se računa po datumu formiranja. Sad ne znam kako će biti za Srbiju, jer je to ponovo nova država. Nije više državna zajednica Srbija i Crna Gora. Vjerovatno su se srpski astrolozi više bavili tim fenomenima, treba malo pretražiti.

Kod Grčke treba imati na umu da su otoci u znaku Riba, za razliku od kontinenta.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:15   #17
Quote:
ditta kaže:
Ali natalna karta nekog grada/države se računa po datumu formiranja.

Ja i dalje ne vidim Srbe kao jarceve...a mislim da je malo nelogichno na osnovu znaka drzave koji se uspostavlja na osnovu dana formiranja drzavnosti neke drzave taj znak pripisati i tom narodu...jer narod je postojao daleko duze od drzavnosti zemlje u kojoj zive...barem se meni cini da to onda nema jedno sa drugim veze.
Nek se javi netko od pravih astrologa da ne nabadamo.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:59   #18
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post

Ja i dalje ne vidim Srbe kao jarceve...a mislim da je malo nelogichno na osnovu znaka drzave koji se uspostavlja na osnovu dana formiranja drzavnosti neke drzave taj znak pripisati i tom narodu...jer narod je postojao daleko duze od drzavnosti zemlje u kojoj zive...barem se meni cini da to onda nema jedno sa drugim veze.
Nek se javi netko od pravih astrologa da ne nabadamo.
I ja mislim da se nikako ne uzima datum formiranja jer se to,bar kod nas stalno mijenja a i ,kao što ti kažeš,narod postoji duže.
Pozivamo astrologe da nam riješe dilemu.

E da,ja i dalje tvrdoglavo bikovski tvrdim da su srbi jarčevi i tačka.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 19:00   #19
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
...a mislim da je malo nelogichno na osnovu znaka drzave koji se uspostavlja na osnovu dana formiranja drzavnosti neke drzave taj znak pripisati i tom narodu...jer narod je postojao daleko duze od drzavnosti zemlje u kojoj zive...barem se meni cini da to onda nema jedno sa drugim veze.
Da, nelogično je. U stvarnosti je astrološka podjela kontinenata, zemalja i gradova empirijska i nema veze s stvarnim "datumom nastanka". Većina tih podataka je zasnovana na Ptolomejevom Tetrabiblosu, a temelje se na iskustvima iz daleke prošlosti.

Tu se astrolozi isto kače , pogotovo oko nekih gradova za koje se "zna kada su nastali". Pa je tako Hrvatska proglašenjem nezavisnosti dobila novu natalnu kartu, a astrolozi diljem lijepe naše se svađali oko toga.

P.S. U knjizi A. Imširagića "Knjiga vladarstva u astrologiji" postoji cijelo poglavlje s navedenim kontinentima, državama i gradovima, te njihovoj astrološkoj korespodenciji koja se temelji na Ptolomejevim podacima.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 07.07.2007. at 10:22.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 19:59   #20
jel su austrijanci djevice?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.