Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2014., 09:07   #241
Hm, ja sam isto u procesu dizanja kredita, ali sad već polako odustajem. Imam ugovor o stambenoj štednji, digao bi kredit za međufinanciranje u Wustenrotu. Danas sam zvao, i rekla je da redovni kredit ne mogu, jer mi nije istekao ugovor, da mogu ovaj za međufinanciranje. Dao bi 3000e učešća. Ono što mi je glupo je to da to učešće ne mogu dobiti nazad. Nego se kao smanjuje glavnica kredita. Meni bi više odgovaralo da dobijem učešće nazad zato jer mislim te novce posuditi. A onda ih naravno moram i vratiti. Pa onda s tim uplatama na taj ugovor, meni to iskreno ništa nije jasno. Ali ama baš ništa.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 14:05   #242
Uzeli smo stambeni kredit u Wustenrotu I jako smo nezadovoljni tim potezom, žao nam je što smo njih odabrali,s vremenom se samo pokazao jako loše odrađen posao s njihove strane, neprofesionalan, šlampav, spor I od nekih bezobrazan pristup.
Eto, upozorenje svima!
LP
Ed Chigliak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 20:15   #243
S ovim gore se slažem od riječi do riječi.
Žene koje tamo rade su jako neprofesionalne, šlampave i bezobrazne. Proces je bio izuzetno spor i svaku sitnicu ih treba provjeravari jer nisu u stanju odraditi svoj posao.
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 21:02   #244
Stambenjaci su najkomplicranija vrsta kredita, nema banke ili ustanove gdje se rade u 3 dana.
HAving said that, treba vidjeti situaciju u pojedinacnom slucaju, cesto probleme stvaraju nerasciceni odnosi oko vlasnistva nekretnine koja se kupuje, gruntovnica, tereti, tabularna, 100 čuda ima tu.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 14:55   #245
Slažem se sa postom iznad. Stambenjaci iziskuju više vremena. Što se tiče djelatnika Wustenrota - kao i svaki multilevel prodajni sustav - djelatnici su upitne kvalitete, dok su s druge strane (možda) prezahtjevni klijenti.

Kod stambenih kredita je najbitniji krajnji rezultat!!! Ako ste dobili stambeni kredit pod koliko - toliko normalnim uvjetima možete biti zadovoljni.

Mnogi od nas su osuđeni na podstanarstvo jer nemaju kreditnu sposobnost.
__________________
Samo jednom se živi...
MDTehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 20:04   #246
imam na dva ugovora u wustenrot štedionici ušteđeno dva puta po 30000 kn. štednja je bila spora. ugovoreni iznos je nekih 36000 kn po ugovoru (što znači da mogu dignuti kredit od 6000 kn!!). neznam zašto je stavljeno tako malo. sab bi digao kredit od 200 000 kn. ali budući da nemam takav ugovor moram kako mi kaže savjetnik ići u nove ugovore, prebaciti kune u eure na štednji, pa onda zatražiti kredit. ima i neko međufinanciranje. kamata je neka fiksna 2,99%.
neznam šta da radim. da li tražiti kredit u kunama, da li ići na nove ugovore ili može i bez njih? ili jednostavno uzeti svoj novac i dignuti 140000 kn stambenog kredita u nekoj banci. žao mi jer sam štedio na dva ugovora dva puta po 5 godina i želio bi imati neku korist od toga.
bing01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 13:12   #247
Quote:
bing01 kaže: Pogledaj post
imam na dva ugovora u wustenrot štedionici ušteđeno dva puta po 30000 kn. štednja je bila spora. ugovoreni iznos je nekih 36000 kn po ugovoru (što znači da mogu dignuti kredit od 6000 kn!!). neznam zašto je stavljeno tako malo. sab bi digao kredit od 200 000 kn. ali budući da nemam takav ugovor moram kako mi kaže savjetnik ići u nove ugovore, prebaciti kune u eure na štednji, pa onda zatražiti kredit. ima i neko međufinanciranje. kamata je neka fiksna 2,99%.
neznam šta da radim. da li tražiti kredit u kunama, da li ići na nove ugovore ili može i bez njih? ili jednostavno uzeti svoj novac i dignuti 140000 kn stambenog kredita u nekoj banci. žao mi jer sam štedio na dva ugovora dva puta po 5 godina i želio bi imati neku korist od toga.
Pazi na među financiranju - kamata je fiksna samo neki dio vremena. Digni kredit u banci. Ukupna suma kamata je manja.
__________________
Samo jednom se živi...
MDTehnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:32   #248
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Hm, ja sam isto u procesu dizanja kredita, ali sad već polako odustajem. Imam ugovor o stambenoj štednji, digao bi kredit za međufinanciranje u Wustenrotu. Danas sam zvao, i rekla je da redovni kredit ne mogu, jer mi nije istekao ugovor, da mogu ovaj za međufinanciranje. Dao bi 3000e učešća. Ono što mi je glupo je to da to učešće ne mogu dobiti nazad. Nego se kao smanjuje glavnica kredita. Meni bi više odgovaralo da dobijem učešće nazad zato jer mislim te novce posuditi. A onda ih naravno moram i vratiti. Pa onda s tim uplatama na taj ugovor, meni to iskreno ništa nije jasno. Ali ama baš ništa.
kako bi ti dobio učešće nazad...??
mislim dolje ljudi pisu kako su nezadovoljni a onda čitas ovakve postove...
učešće smanjuje iznos kreditiranja..dakle ako nesto kosta 10 kuna, ti imas uštedeno 3 kn..onda dizes kredit na razliku od 7 kuna...razumijes.
Nije realno da ti dobijes tih 3 kn nazad....
malo googlat pojmove pa ce mozda i dizanje krede biti barem malo manje rizicno !!
rinako22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 22:43   #249
Quote:
bing01 kaže: Pogledaj post
imam na dva ugovora u wustenrot štedionici ušteđeno dva puta po 30000 kn. štednja je bila spora. ugovoreni iznos je nekih 36000 kn po ugovoru (što znači da mogu dignuti kredit od 6000 kn!!). neznam zašto je stavljeno tako malo. sab bi digao kredit od 200 000 kn. ali budući da nemam takav ugovor moram kako mi kaže savjetnik ići u nove ugovore, prebaciti kune u eure na štednji, pa onda zatražiti kredit. ima i neko međufinanciranje. kamata je neka fiksna 2,99%.
neznam šta da radim. da li tražiti kredit u kunama, da li ići na nove ugovore ili može i bez njih? ili jednostavno uzeti svoj novac i dignuti 140000 kn stambenog kredita u nekoj banci. žao mi jer sam štedio na dva ugovora dva puta po 5 godina i želio bi imati neku korist od toga.
cijeli proces je upravo i zamišljen da krajnji korisnik nema pojma što je zapravo dignuo. to "neko" međufinanciranje je najbitniji dio priče i probajte naći nekoga da vam detaljno objasni. Ako do svoje ušteđevine možete doći tj. ispunili ste sve obveze po štednji svakako preporuka izostavite stambene štedionice-

90% uplata kroz godinu dana je sjedalo na zatvaranje [B]naknade[/B; za odobreni kredit; čak ni na kamatu, glavnicu pogotovo. komunikacija sa stručnim zaposlenicima tamo rezultira idejama da si bušilicom probijete vlastitu lubanju i frustracijom
općenito; pravljenje grbavima da ono što su rekli zapravo nisu je fascinantna i za to im treba odati priznanje; zbilja umiju uz osmijeh preveslati čovjeka.

čim potpišete i ovjerite ugovor računajte da će se priča okrenuti u neželjenom smjeru, i da do kraja procesa nećete znati o čemu se zapravo radi ali bez svoje love ćete ostati. ne znaju vjerojatno ni oni, ali sistem funkcionira. i unatoč svemu uspijevaju poslovati sa gubitkom. ako uživate u sadmazu svakako preporučam kredit u wustenrotu.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 03:19   #250
Ovo o bezobrazluku sam prvi put tu procitao,naravno ne treba generalizirat, možda je čovjeku bio loš dan iako to nije opravdanje no danas kad smo svi ali doslovno svi pod stresom trebali bi se pokušat što više smirit, a inace ako nekome treba nekakva informacija iz navedene osiguravajuće kuće ili neka usluga a da je na širem području Rijeke može se slobodno javiti na PM.

Rado ću pomoći...

Zadnje uređivanje $rky : 23.01.2015. at 03:39.
$rky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 03:39   #251
Ovo o bezobrazluku sam prvi put tu procitao,naravno ne treba generalizirat, možda je čovjeku bio loš dan iako to nije opravdanje no danas kad smo svi ali doslovno svi pod stresom trebali bi se pokušat što više smirit, a inace ako nekome treba nekakva informacija iz navedene osiguravajuće kuće ili neka usluga a da je na širem području Rijeke može se slobodno javiti na PM.

Rado ću pomoći...
$rky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 10:42   #252
Da navedem svoj slučaj, di hebe lud zbunjenog. Naime, radi se o Wustenrotu stambenoj štedionici, 2013. godine sam produžio štednju, koja je istekla (5- godišnja). Na ugovoru fino piše da je ugovor potpisan 27.01.2013. godine. I zovem ja korisničku službu, kažu oni poašljite mail sa ugovorom. I kažu oni meni fino da su jedan ugovor obrađivali 2 mjeseca. Ugovor sam dobio sa datumom 25. ožujka. Pa tko je tu lud. Zar 1 ugovor unutar kuće putuje 2 mjeseca ???
Toliko o ažurnosti i brzini Austrijske firme.
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 13:35   #253
Kakva je sada situacija sa wustenrot stambenim kreditima, jel tko dizao nesto tamo skoro ili i dalje izbjegavati doticne u sirokom luku?
MR1202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 17:20   #254
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Trenutno je stanje da su ti uplaćeni novci praktički propali i sa ukupnim saldima po svim tim štednim ugovorima (koje trenutno utvrđujem koliko ih zapravo ima i na koga sve glase) nije zatvoreno apsolutno ništa. Tražio sam i specifikaciju knjiženja po uplati rate, na što je mojih 600+ EUR-a zapravo sjedalo; stiglo polovično objašnjenje. Na te štedne Ugovore koji glase na moje roditelje sjedao je iznos koji je svaki mjesec i oduzet kao naknada za sklapanje Ugovora i tako svaki mjesec. Trenutno slažem dokumentaciju i zapravo pokušavam prokljuvit na koji način je to sve skupa posloženo i na što sam uopće uspio potrošiti toliko novaca sa dugom praktični identičnim kao i na dan puštanja kredita.
vidim da sam u skoro istoj situaciji sa w kao i Vi dobro su nas sjb....9 godina upalčivali sa ratom od 2600 kn i nista vratili dok su oni pokupili dps i upalte koje mi nemogu vratit
81011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2018., 15:57   #255
Da malo ozivim temu

Ima li tko ''novija'' iskustva sa podizanjem kredita u wustenrot-u?!

Hvala
dalmato86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 10:45   #256
Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
Da malo ozivim temu

Ima li tko ''novija'' iskustva sa podizanjem kredita u wustenrot-u?!

Hvala
Zar nitko nije podizao kredit preko Wüstenrot-a zadnje dvije godine?
dalmato86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2019., 18:40   #257
Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
Zar nitko nije podizao kredit preko Wüstenrot-a zadnje dvije godine?

A čuj, minimalac se podigao na 3000 kn neto. Porastao nam je standard zahvaljujući HDZ-u i sada se stanovi kupuju u gotovini.
drake86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2021., 11:13   #258
Dali je netko u zadnje vrijeme uzimao kredit na postojeću štednju u Wustenrotu? Čitajući ovu temu iskreno sam u strahu, ima li tko kakav savjet? Ulaziti u to ili ne?
sarah blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.