Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2007., 15:50   #1
15 najglupljih izjava G. Busha

U svoja dva mandata provedena na poziciji predsjednika SAD-a George Bush je učinio mnogo stvari po kojima će biti upamćen. No, ovaj put stavimo na stranu ratove u Iraku i Afganistanu, poreznu reformu u SAD-u ili ...

... njegovo odbijanje da potpiše Kyoto protokol.

ImageGeorge Walker Bush sigurno je jedan od najcitiranijih američkih predsjednika u povijesti. Na njegovu žalost, citati Bushovih izjava pojavljuju se uglavnom na internetskim stranicama koje se izruguju njegovom intelektu. A sam predsjednik im je dao sasvim dovoljno materijala. Radi li se samo o dekoncentraciji, lošem izražavanju ili se Bush ugledao na svog stranačkog kolegu Dana Quaylea poznatog po izjavi da „ne zna latinski jezik, pa nije mogao komunicirati sa stanovnicima Latinske Amerike“ nije poznato. Nakon što je na samom početku svog mandata zaključio kako „većina američkog uvoza dolazi iz inozemstva“, Bush je, na zgražanje američke javnosti, nastavio u istom stilu. Nacional donosi 15 najglupljih izjava aktualnog američkog predsjednika, piše Nacional.hr

15 najglupljih Bushevih izjava


Quote:
"Obećavam vam da ću slušati to što je rečeno ovdje, iako nisam bio ovdje", na Ekonomskom forumu u Waco, Teksas, 23. kolovoza 2002

"Mnogo smo vremena proveli pričajući o Africi, kao što bi i trebali. Afrika je nacija koja pati od nevjerojatne bolesti", Gothenburg, Švedska, 14. lilpnja 2001.

"Ako naučite dijete da čita, on ili ona moći će proći test pismenosti", Townsend, Tennesse, 21. veljaèe 2001.

"Ne mogu zamisliti da netko poput Osame bin Ladena može razumjeti smisao Hanuke", Bijela kuća, Washington, 10. prosinca 2001.

Oglasi:


"Znate, jedan od najtežih poslova je povezati Irak i borbu protiv terorizma", intervju za CBS, 6. rujna 2006.

"Imate li i vi crnce?", brazilskom predsjedniku Fernandu Cardosu, Washington, 8. studeni 2001.

"Na svaku pucnjavu sa smrtnim posljedicama, dolazi otprilike tri bez smrtnih posljedica. A, ljudi, to je nedopustivo u Americi. Jednostavno nedopustivo. Moramo nešto poduzeti u vezi toga", Philadelphia, Pennsylvannia, 14. svibnja 2001.

"Znam da ljudi i ribe mogu imati miran suživot", Safinaw, Michigan, 29. rujan 2000.

"Znam u što vjerujem i nastavit ću objašnjavati to u što vjerujem, a vjerujem da je to u što vjerujem ispravno", Rim, 22. srpnja 2001.

"Najvažnije nam je pronaći Osamu bin Ladena. To je naš prioritet i nećemo odustati dok ga ne pronađemo", Washington, 13. rujna 2001.

"Ne znam gdje je bin Laden. Nemam pojma i stvarno me ne zanima. Nije toliko bitno. Nije naš prioritet", Washington, 13. ožujka 2002.

"Želim da znate da kad govorimo o ratu, zapravo govorimo o miru", Washington, 18. srpnja 2002.

"Vjerujem da Bog govori kroz mene. Bez toga, ne bih mogao obavljati svoj posao", grupi Amiša, 9. srpnja 2004.

"Da je ovo diktatura, bilo bi puno lakše, dok god sam ja diktator", Washington, 19. prosinca 2000.

"Naši neprijatelji su inovativni i snalažljivi, kao i mi. Nikada ne prestaju razmišljati o novim načinima na koji bi povrijedili našu zemlju i naše ljude, kao ni mi", Washington, 5. kolovoza 2004.

http://www.biznis.ba/index.php?optio...9321&Itemid=59
bez_respekta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 18:24   #2
Ovakva budala; u suradnji sa Dickom Cheneyom; kriminalcem ravnim Goebbelsu upravlja svijetom...
No krasno...

Voli Vas Numen
 
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 22:04   #3
Chew before you swallow.

I believe that freedom is the deepest need of every human soul.


George W. Bush, Press Conference, White House, Tuesday, April 13, 2004

For too long, many nations, including my own, tolerated, even excused, oppression in the Middle East in the name of stability. Oppression became common, but stability never arrived. We must take a different approach. We must help the reformers of the Middle East as they work for freedom, and strive to build a community of peaceful, democratic nations.

George W. Bush, Speech to UN General Assembly, September 21, 2004

The advance of liberty is the path to both a safer and better world.

George W. Bush, Speech to UN General Assembly, September 21, 2004

The desire for freedom resides in every human heart. And that desire cannot be contained forever by prison walls, or martial laws, or secret police. Over time, and across the Earth, freedom will find a way.

George W. Bush, Speech to UN General Assembly, September 21, 2004

America has never been an empire. We may be the only great power in history that had the chance, and refused – preferring greatness to power and justice to glory.

George W. Bush, speech, November 19, 1999

The case for trade is not just monetary, but moral. Economic freedom creates habits of liberty. And habits of liberty create expectations of democracy.

George W. Bush, speech, November 19, 1999

Americans are a free people, who know that freedom is the right of every person and the future of every nation. The liberty we prize is not America's gift to the world; it is God's gift to humanity.

George W. Bush, State of the Union address 2003

I believe that God has planted in every human heart the desire to live in freedom. And even when that desire is crushed by tyranny for decades, it will rise again.

George W. Bush, State of the Union address, January 20, 2004
__________________
Meni niko ukrest ne more ovu moju škatulu za sne
jacko89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:51   #4
O,Kolumbo,Kolumbo...
__________________
Kamo dalje rođače.
neno41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 23:05   #5
Bog mije rekao da napadnem Irak .samo glupan ko Bush moze ovo izjaviti
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 23:23   #6
Ma, čovjek je kompletan idiot.
__________________
Kamo dalje rođače.
neno41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 12:53   #7
Ma imate pravo lik je potpuni debil i ne znam kako je uopće i postao predsjednik SAD-a!
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 15:34   #8
Pa po ovakvim izjavama je definitivno kompletni debil
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 17:10   #9
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Pa po ovakvim izjavama je definitivno kompletni debil
Da, još samo kada bi imao IQ ispod razine sobne temperature onda bi se možda i složio sa tobom.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 19:12   #10
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Ma imate pravo lik je potpuni debil i ne znam kako je uopće i postao predsjednik SAD-a!
on je ko kaligula prpast mu se sprema i njemu i njegovoj drzavi i to bas zbog nafte
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:18   #11
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
on je ko kaligula prpast mu se sprema i njemu i njegovoj drzavi i to bas zbog nafte
Ne, on je predsjednik Sjedinjenih Američkih Država, države koja je najbogatija i najjača na svijetu.
Što se tiče propasti SAD-a sve se nešto u zadnje vrijeme pitam kada će više ta propast.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:23   #12
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Ne, on je predsjednik Sjedinjenih Američkih Država, države koja je najbogatija i najjača na svijetu.
Što se tiče propasti SAD-a sve se nešto u zadnje vrijeme pita kada će više ta propast.
Pa da je najbogatija ne bih bas reko , to ni tabele ne pokazuju a kakva je bogata drzava u kojoj ima vise beskucnika koji zive po podrumima mego stanovnika u Hrvatskoj
A najlakse je biti najjaci kad svoju sili pokazujes nad slabim i nejakim
Sto en odu u Kinu pa uspostave demokraciju na Tibetu malo morgen
Eto sto im kinezi iskopirase sva auta i jos ih prodaju duplo jeftinije pa im ne smiju nista
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 20:38   #13
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
kakva je bogata drzava u kojoj ima vise beskucnika koji zive po podrumima mego stanovnika u Hrvatskoj
Država koja ima sedamdeset puta više stanovnika od Hrvatske.
Quote:
A najlakse je biti najjaci kad svoju sili pokazujes nad slabim i nejaki
To ti je kao u životinjskom svijetu. Niti jedna druga država nije ništa drugačija. Tko jači taj kvači!
Quote:
Sto en odu u Kinu pa uspostave demokraciju na Tibetu
A što bi oni sa Kinom radili i zašto bi je napali? Pa Dalai Lama hebe te male Kineze sam u mozak!
Quote:
Eto sto im kinezi iskopirase sva auta i jos ih prodaju duplo jeftinije pa im ne smiju nista
Tako je i slobodno ga kupi, a odmah nakon što ga kupiš otiđi se osiguraj za smrti. Na prvom semaforu će te vozačica u Twingu poslati na drugi svijet samo zato što si se vozio u tom duplo jeftinijem kineskom automobilu.
Jesi pogledao Euro ncap testove za kineske automobile?
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 21:17   #14
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Država koja ima sedamdeset puta više stanovnika od Hrvatske.

To ti je kao u životinjskom svijetu. Niti jedna druga država nije ništa drugačija. Tko jači taj kvači!

A što bi oni sa Kinom radili i zašto bi je napali? Pa Dalai Lama hebe te male Kineze sam u mozak!

Tako je i slobodno ga kupi, a odmah nakon što ga kupiš otiđi se osiguraj za smrti. Na prvom semaforu će te vozačica u Twingu poslati na drugi svijet samo zato što si se vozio u tom duplo jeftinijem kineskom automobilu.
Jesi pogledao Euro ncap testove za kineske automobile?
Nisam ali sto onda hoce ovi da tuze Kinu zbog kopiranja kad im auta ne valjaju . Drugo , prodaja azijskih auta u USA dostigla je ogromne visine , pa je ljetos prodaja azijskih auta nadmasila prodaju americkih . Budali bi i ovo bilo dovoljno

Po tvojoj bezveznoj procjeni u Hrvatskoj ima oko 70000 beskucnika sto nije tocno . A BNP im je daleko iza drugih zemalja a na listama najboljih drzava na svijetu za zivljenje USA nije ni medju prvih pet
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 22:05   #15
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Nisam ali sto onda hoce ovi da tuze Kinu zbog kopiranja kad im auta ne valjaju
Ako ti ne shvaćaš zašto BMW i Daimler tuže kineske tvrtke onda ti ja ne mogu pomoći. Poanta je ako hoćeš jeftini automobil onda moraš biti spreman, da te neki muf pošalje na Mirogoj u nekom malom Twingu.
Ti automobili su jeftina smeća koja se pigaju kao da su napravljena od

Quote:
Drugo , prodaja azijskih auta u USA dostigla je ogromne visine , pa je ljetos prodaja azijskih auta nadmasila prodaju americkih
Što su za tebe azijskih automobili samo kineski automobili? Kinezi trenutno u SAD-u ne prodaju niti jednu marku automobila, prije se informiraj pa onda piši.
Pa iz više razloga je prodaja japanskih automobila nadmašila prodaju američkih automobila u SAD-u. Potrošnja goriva, odnosno ekonomičnost, "kvaliteta", "cijena". Što se same cijene tiče velika prednost stranih auto-kompanija koje imaju postrojenja u Sjedinjenim Američkim Državama leži i u tome što trenutnim i bivšim uposlenicima ne trebaju isplaćivati zdravstveno i mirovinsko osiguranje. General Motors, Ford i Chryslera – u skladu s kolektivnim ugovorima postignutim sa sindikatima – to čine. Ovaj mjesec su napravljene velike korekcije oko osiguranja radnika i u tom smislu će se u slijedećim godinama postići veliki napredak kada su troškovi rada u pitanju. U cijeni vozila koje proizvedu General Motors, Ford i Chrysler 1.200 USD odlazi na mirovinsko i zdravstveno osiguranje radnika.
Prosječni Amerikanac radi za 30 USD u američkoj tvornici, pitam te za koliko radi Kinez?
Quote:
Po tvojoj bezveznoj procjeni u Hrvatskoj ima oko 70000 beskucnika sto nije tocno . A BNP im je daleko iza drugih zemalja a na listama najboljih drzava na svijetu za zivljenje USA nije ni medju prvih pet
Nisam niti očekivao da ćeš shvati poantu te rečenice. Btw. računica ti je nešto loša, da nisi imao jedan iz matematike?

Zadnje uređivanje ® LUCKY ® : 18.11.2007. at 23:06.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:46   #16
Quote:
bez_respekta kaže: Pogledaj post
[I]U svoja dva mandata provedena na poziciji predsjednika SAD-a George Bush je učinio mnogo stvari po kojima će biti upamćen. No, ovaj put stavimo na stranu ratove u Iraku i Afganistanu, poreznu reformu u SAD-u ili ...
Taj ima prst na crvenom dugmetu???
Jebem te svijete.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:49   #17
Haj nije nicija do zore , Bojim se da ce doci jos gori ili gora
Ko da Bush vlada amerikom .
Krushko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 07:47   #18
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Ma imate pravo lik je potpuni debil i ne znam kako je uopće i postao predsjednik SAD-a!
Elektorskim glasovima, ne voljom naroda, volja naroda je bio Al Gore.
Lako mu tatica sredi elektore na Floridi i Texasu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 07:53   #19
Quote:
® LUCKY ® kaže: Pogledaj post
Jesi pogledao Euro ncap testove za kineske automobile?
Činjenica je da su kineski auti smeće, i da se drobe pri udarcu u prepreku sa 20 km/h..ALI...
Isto tako je bilo i sa japanskim autima, pa korejskim...A gledaj ih sad.Ista stvar će se dogoditi i sa kineskim, samo je pitanje vremena.
Ma koliko ja volio američku autoindustriju, nažalost sama si je kriva za totalno uništenje, a Kina će biti finalni udarac istoj, nažalost.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 10:56   #20
Tako je i za to treba godina i godina rada i iskustva.
Kada to vrijeme dođe, onda će Japan, Južna Koreja, SAD i EU trebati - imati neku novu "strategiju".

Pa nije Kina prijetnja samo SAD-u, daleko od toga.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.