Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2004., 15:07   #1
Brokeri

Razmisljam o ulaganju u dionice, pa bih molio savjet.

Naletio sam slucajno na stranice jednog e-brokera u Hrvatskoj: www.prva-generacija.hr.

Ima li tko iskustva s trgovanjem dionicama preko njih?

Ima li uopce jos koji broker koji omogucuje zadavanje naloga preko interneta u HR? To mi ipak izgleda kao najelegantiji nacin (nadam se i dovoljno siguran).

Provizija im je koliko vidim 0.8% po transakciji. Je li to prihvatljiva provizija? Kakva je cijena kod ostalih?

hvala
d.
 
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 19:06   #2
1. generacija je OK.

Provizije preko 'zivih' brokera su u principu preko 1% (najcesce 1,3%).
Min cijena naloga je njih obicno preko 100 Kn (obicno 120 Kn), dok je ovdje 50Kn.

Ne uspara se pretjerano na provizijama, ali kod 1. generacije postoje dodatne pogodnosti:
- mostih (start, nije nesto, ali koristan za vidjeti cijene 10 dionica u RT)
- Nalozi se otvaraju i zatvaraju stvarno u roku od par minuta nakon sto je akcija zadana.
- Tel. linija im nije nikad zauzeta

U svakom slucaju olaksanje je da ne trebas zvati brokera koji ce ti pokusati uvaliti Kras u padu, ili tako nesto slicno.
Ovdje sve radis sam, i to sve skupa najmanje placas.

Web sucelje je OK, brzo, pregledno i efikasno.
Radi i iza proxija.
Naloge mozes otvarati i zatvarati kad god hoces (i kad burze ne rade).

Novce im mozes prebacivati e-bankarstvom.

Kod njih sam oko godinu dana i imaju mi samo pluseve u odnosu na druge.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 16:24   #3
reklama, spam ili worshiping

prvi - jedini korisnikov post pa kao nestručno pitanje - sa savršeno pogođenim i postavljenim linkom

a onda odgovor sa acca sa 9 postova - sami plusevi, it's OK



ovo mi liči na teleprodaju...
stari profesionalni kišobran je težak, curi, izblijedjele su boje, košta prevelike novce (1400 kuna). jeste li ikada ugazili u lokvu kiše?

predstavljamo vam al turbo mega novu kišokapu sa prozirnim prozorčićem koja može biti vaša za samo 199 kuna + pp, i to nije sve, ako nazovete odmah dobit ćete ovaj set noževa za rezanje čekića besplatno i 10 odlazaka na solarij i budilicu sa turbomasažerom i dodatnu za ručku. drška ove sjajne kišokape je metalna ne bi li oni koji su alergični na drvo iskusili užitak nošenja kišokape. jeli vam kada nakon dužeg nošenja kišobrana ruka smrdjela na drvo? od sada će ona mirisati po metalu. prvih 10 kupaca dobiva magični rupčić za brisanje fleka kada vas automobil pošprica. i zato nazovite odmah...
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 17:42   #4
Hm da,
i meni sad izgleda tako.
Nadam se da nisam napravio negativnu reklamu agenciji.

A i morat cu poceti cesce postati na forum, vidim da te nitko ozbiljno ne shvaca kad tek pocnes .
 
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 01:13   #5
He,he,izgleda previse ocito da bi bila reklama.
A ako jeste reklama onda vjerujem da je Damircos Billy-evo "djelo",odnosno klon.

Ipak ostavljam mogucnost da se tako poklopilo.

Sacekacemo da se i Billy oglasi.
 
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 18:19   #6
Pitanje:
jel to jedina agencija u HR preko koje se moze trgovati dionicama online?
vze2z3xb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2004., 22:16   #7
"Razmisljam o ulaganju u dionice, pa bih molio savjet."

Gle, ,preko interneta tj. on-line možeš slati naloge brokeru za kupnju ili prodaju dionica. Direktno sam ne možeš stavljati naloge na burzu. Pristup burzi imaju SAMO brokerske kuće/banke. To je definitivno najbrži i najlakši (najjeftiniji) način trgovanja vrijednosnicama. Što se provizija i usluge tiče, najbolje su kod
www.comlinebrokers.com. Naknda je 0,6 % (min. 30 kn)

Prije nego kreneš s ulaganjem, prouči malo dionice koje te zanimaju. Voliš li brze ulaske i izlaske ili ideš na duža ulaganja ali s pretpostavljenim sigurnim i većim rastom. Dionice su izvrstan način za povećanje štednje.

Posjeti i ovo:

www.mojnovac.net - sve o dionicama

puno sreće s ulaganjem

btw. americano je bio pokrenuo na ovom forumu pitanje dionica pa provjeri arhivu od lani .
__________________
there's no devil, it's just god when he's drunk
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2004., 22:40   #8
A posjeti i ovo i nešto nauči. Ima toga dosta ali će ti olakšati život.


http://www.equis.com/Education/TAAZ/

__________________
there's no devil, it's just god when he's drunk
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2004., 22:50   #9
ti si bas zabrijao na investiranje vidim ;-). a kako tvoj portfolio? imas mozda neki insider tip za investiranje u hrvata nesto na 2-3 godine rok ili tako neesto..
ha?
vze2z3xb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2004., 23:32   #10
neee, nisam bio cca 6 mjeseci na ovom forumu. bila je tema o dionicama autora tog americana ili tako nekako je glasio nick. onda ga je moderator zbannao i tema se ugasila pa mi je postalo nezanimljivo. ove teen stvari me ne zanimaju a niti nemam previše vremena za surfanje.

moj portfolio se temelji na brzim ulascima/izascima. ponekad čak i u istom danu. 10 % me zadovoljava (neto-nakon odbitka brokerske provizije). ako mislim da mogu malo više okrenuti spreman sam biti u dionici do par mjeseci (vrlo varijabilno-ovisi o mnogo toga). za sada mi je u pola godine dvocifren postotak zarade (kapitalni dobitak + dividenda). ne žalim se.

na taj rok? kupi parcelu na jadranu i čekaj.
__________________
there's no devil, it's just god when he's drunk
Mr. Jingles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 23:19   #11
Covjek pitao, pa sam mu odgovorio, koliko je u mojoj moci.

E sad kakve su njegove namjere, ne znam, meni nije u interesu nikog reklamirati.

Ja bi volio cuti kakvi su ovi iz comlinebrokeri, ako netko radi s njima?

Naplacuju li otvaranje naloga ili ne.

Kako stoje sa otkazivanjem naloga (da li naplacuju naknadu u tom slucaju?)

Kako im se prebacuje lova, za koliko se vidi u portfelju, za koliko vracaju novce iz portfelja?

Koliko znam online su i Rast i Fima, ali mi se cine skuplji,
Fima je dobra za pratiti trenutne cijene sa 15-30 min zakasnjenjem.

Definitivno preporucam mojnovac.net, tamo ima tema i o brokerima, cak vise njih.

I ne prodajem mojnovac.net, nisam vlasnik istog, i nemam nikakav odnos osim strogo poslovni sa 1. generacijom.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 21:23   #12
prva generacija je čisto ok zasada !
ljuban is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 22:24   #13
Quote:
Billy kaže:
Covjek pitao, pa sam mu odgovorio, koliko je u mojoj moci.

E sad kakve su njegove namjere, ne znam, meni nije u interesu nikog reklamirati.

Ja bi volio cuti kakvi su ovi iz comlinebrokeri, ako netko radi s njima?

Naplacuju li otvaranje naloga ili ne.

Kako stoje sa otkazivanjem naloga (da li naplacuju naknadu u tom slucaju?)

Kako im se prebacuje lova, za koliko se vidi u portfelju, za koliko vracaju novce iz portfelja?

Koliko znam online su i Rast i Fima, ali mi se cine skuplji,
Fima je dobra za pratiti trenutne cijene sa 15-30 min zakasnjenjem.

Definitivno preporucam mojnovac.net, tamo ima tema i o brokerima, cak vise njih.

I ne prodajem mojnovac.net, nisam vlasnik istog, i nemam nikakav odnos osim strogo poslovni sa 1. generacijom.
naknada je po realiziranom nalogu. otvaranje/opoziv/promjena ne naplaćuju se. uplata se vidi sa pola dana zakašnjenja ali ona ovisi o banci iz koje prebacuješ novac. kada sam prebacivao najduže je trajalo iz zagrebačke (čak do dan) i zato sam promjenio banku (ali to je na drugoj temi na drugom forumu).

isplata je trenutna ako imaš slobodna sredstva na računu ili na dan namire ako čekaš nešto od prodaje. ja sam zadovoljan.
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 19:24   #14
Sorry nisam skuzio da si odgovorio, zahvaljujem.

U medjuvremenu mi je jedan kolega presao kod comlinebrokers-a i jako je zadovoljan.

Ja nisam, jer mi malo vise pase potpuni rad preko interneta, mada kad sve usporedim da danas moram birati ne bi bio kod 1. generacije nego kod comlinebrokers-a.
Cak mozda djelomicno predjem kod njih za neke manje likvidne dionice (zivi broker bolje 'hvata' cijenu od fiksiranog naloga).

Ali i dalje sam zadovoljan 1. generacijom, a jedan ogroman minus ide Zabi odnosno Zaba brokerima.
Digli su naknade na 1,8% (od njih sam odavno otisao, iz drugih razloga) bez da ljude obavjeste o tome.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 19:36   #15
Brokeri

Odlučio sam se početi baviti trgovanjem vrijednosnim papirima. Molim Vas za komentare koje su domaće brokerske kuće ok. Posebno me interesira brokerska kuća "Rast" d.o.o. Molim da se jave oni koji su imali iskustva kao njihovi korisnici.
hvala svima
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 13:13   #16
Re: Brokeri

Quote:
soapfreak kaže:
Odlučio sam se početi baviti trgovanjem vrijednosnim papirima. Molim Vas za komentare koje su domaće brokerske kuće ok. Posebno me interesira brokerska kuća "Rast" d.o.o. Molim da se jave oni koji su imali iskustva kao njihovi korisnici.
hvala svima
Nisam shvatio jel te zanimaju isključivo oni ili brokeri generalno.

Ako je ovo drugo, mogu podijeliti svoja iskustva sa Prvom generacijom d. o. o., naime, tamo imam račun.

Što se tiče provizije, iznosi 0,8% ili minimalno 50 kn, znači na iznose do cca. 6.300 kn plaćaš 50 kn provizije, prva tri mjeseca imaš besplatan MOSTich, iako meni baš ne služi jer me zanima Varaždin, a ne Zagreb. I ono što je meni možda i važnije od iznosa provizije, sve možeš preko interneta, maksimalno su ljubazni i uslužni. S njima sam imao samo pozitivna iskustva.

Druge nisam ni probao, a nemam ni namjeru u skorijoj budućnosti.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 10:45   #17
Ja sam neko vrijeme trgovao preko Rast-a.
Na početku mi se svidjela njihova ponuda, ali problem je nastao kad se desilo da nekoliko puta nisu izvršili moje naloge na vrijeme, pa sam imao određene štete zbog toga.

Možda su bili preopterečeni poslom, a možda je uzrok tome što su mislim imali zabranu trgovanja sa zagrebačkom burzom, pa su neke naloge morali realizirati preko FIME, što je isto uzrokovalo određena kašnjenja. Ne znam je li se to sada promijenilo.
tajni agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 21:15   #18
Pogledao sam malo "Prvu generaciju", izgleda da mi se više sviđa nego "Rast".
Feyd, postoji li mogućnost da se čujemo par puta preko e-maila?
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2005., 23:08   #19
Moja iskustva:
- zbb brokeri - prije dobri, ali su sada povisili provizije i postali bezobrazno skupi, ai ne sviđa mi se davanje naloga preko telefona
- fima- super - kupuje-prodajem preko interneta, provizija je OK
iguana free is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2005., 21:51   #20
FIMA?
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.