Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 21:19   #141
ja sam to več par puta spomenula prije bilo kakvih izbora , no mene nitko ne sluša.pa sam sad to napisala na još 3 teme i dobila jezikovu juhu od zafa.a nitko me ne slušaaaaaaaa
__________________
fly away ...
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 21:50   #142
Quote:
inikaaaaaa kaže: Pogledaj post
zar nitko ovdje na ovom forumu ne pomišlja na činjenicu da će i IDEMO DALJE morati uvest porez na kapitalnu dobit kad uđemo u toliko željenu eu?? haaaaaa?
zašto će morat uvest pkd? vjerovatno hoće, bilo tko bio, ali i ne mora
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:09   #143
Porez na kapitalnu dobit nije problem kada se uvede na pravi način kroz saborsku proceduru i uz postavljanje ispravnih ciljeva koje taj porez treba ispuniti. Razlozi uvođenja PKD nemogu biti Luka Rajić, 200 obitelji, privatizacija 90-tih, punjenje proračuna i drugi bezvezni razlozi. Razlozi moraju biti ekonomski, kao npr. smanjenje odlijeva kapitala u potrošnju, samim tim se djeluje i na inflaciju. Treba se točno izračunati koliko država, građanstvo, privreda njim dobijaju a koliko ili što gube. Jer ništa nije crno/bijelo, pa tako ni PKD.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:40   #144
Quote:
inikaaaaaa kaže: Pogledaj post
ja sam to več par puta spomenula prije bilo kakvih izbora , no mene nitko ne sluša.pa sam sad to napisala na još 3 teme i dobila jezikovu juhu od zafa.a nitko me ne slušaaaaaaaa
a da si ti nadjesh nekog,kad ti je vec potreba do toga?

Zadnje uređivanje Zafashan : 28.11.2007. at 23:48. Reason: O čemu ti? Dao sam ti samo spam karton jer bi te troll karton banao na par dana. Pls, kontroliraj se. Ne računaj na slepog.
lepi is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.11.2007., 01:17   #145
Quote:
inikaaaaaa kaže: Pogledaj post
zar nitko ovdje na ovom forumu ne pomišlja na činjenicu da će i IDEMO DALJE morati uvest porez na kapitalnu dobit kad uđemo u toliko željenu eu?? haaaaaa?
neće morati!!!! belgija je, koliko mi je poznato u EU. Porez na kapitalnu dobit nema.
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 01:57   #146
Kakva bezobrazna politicka trgovina.
Kojih jebenih 6 milijardi za poljoprivredu, ne misle valjda da ce to zazivjeti cak i da im Sanader potpise? Nek ti seljaci privo nauce koristiti traktor i pesticide kako spada. To je bacen novac, jer u nasoj poljoprivredi novac je manji problem. Problem je zaostali seljacki mentalitet i manjak sofisticiranosti, manjak prave profesionalne poljoprivrede

ZERP moze, ali sto to vrijedi kad Italija i dalje dobiva pravo ribolova.

Bas nam nakon svega fali da HSS kroji buducnost. To je gore i od HDZ-a i od HSP-a zajedno. Da nisu ovi u desnici toliko udareni, HDZ bi mogao skupiti dovoljno da ne ovisi o jednoj stranci. Ovako ce Sanaderu svaki dan visiti kuka nad glavom.

Sumnjam nazalost da ce i Milanovic ponuditi sve sto moze ne bi li pridobio HSS i HSLS.

PKD? Pa cak i moze ako ga ne misle primjenjivati retroaktivno (tj. da ga racunaju u odnosu na cijenu kad je dionica kupljena, cak i prije 2008). Inace ce nastati totalni potop, ne samo "korekcija", kako to investitori inace vole ublazavati.
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 09:14   #147
Quote:
Resurrected kaže: Pogledaj post
Sumnjam nazalost da ce i Milanovic ponuditi sve sto moze ne bi li pridobio HSS i HSLS.
zapravo, u trenutnoj situaciji (hss kaže da će prvo pregovarati sa hdz-om), čini mi se da će, ako propadnu pregovori hdz-hss, milanović biti u boljoj pregovaračkoj poziciji - hss će ili morati koalirati s njime, ili će se morati ponoviti izbori. ako se ponove izbori zato što je hss imao prevelike apetite i pritom se pokazao kao trgovačka stranka koja čak nije u stanju niti istrgovati svoje zahtjeve, ima da se loše provede na tim ponovljenim izborima - dio glasača će se jednostavno prikloniti sdp-u, a dio hdz-u.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 09:15   #148
Desnica je udarena jer je Kancelar urlao i galamio da je svaki glas koji nije za njih, glas za crvenu revoluciju i novi Bleiburg. Sada mora koalirati sa ovom rent-a-koalicijom koja i je na izbore izašla ujedinjena samo da bude što bolja udavača.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:37   #149
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
neće morati!!!! belgija je, koliko mi je poznato u EU. Porez na kapitalnu dobit nema.
ja mislim da ima a da švicarska nema...
Forexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:02   #150
Nemaju ni Belgija, niti Nizozemska, ili da budem ispravniji, jedna od njih uopće nema, a drugoj dionice ne spadaju pod PKD.
A obje zemlje su jedne od 6 osnivača EU, u jednoj od njih je i sjedište EU. PKD nije nikakav uvjet za pridruživanje EU.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:23   #151
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Nemaju ni Belgija, niti Nizozemska, ili da budem ispravniji, jedna od njih uopće nema, a drugoj dionice ne spadaju pod PKD.
A obje zemlje su jedne od 6 osnivača EU, u jednoj od njih je i sjedište EU. PKD nije nikakav uvjet za pridruživanje EU.
Ak se ne varam, PKD jest jedna od stavki u "Acquis Communautaire", tj jest jedna od stavki koje će se morati usklađivati, ali to ne znači da će se morati oporezovati trgovina (zarada na) dionicama - mislim da bi to dvoje trebalo razdvojiti kada vodimo ove rasprave.

A obje ove zemlje imaju PKD, ali se ne plaća porez na trgovanje dionicama (osim u Belgiji u nekim slučajevima kada većinski vlasnik prodaje firmu - ako sam to dobro shvatio).
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:40   #152
Prošao sam kroz onaj HSS-ov program i nema šansi da se obogatimo. Nema ulaganja u kombinate, samo malim domačinstvima.
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:01   #153
Quote:
ZET kaže: Pogledaj post
Prošao sam kroz onaj HSS-ov program i nema šansi da se obogatimo. Nema ulaganja u kombinate, samo malim domačinstvima.
Kako nemožemo??? Trebaš imati jednu malu parcelu poljoprivrednog zemljišta, reći da si poljoprivrednik, uzeti milijun kuna poticaja, i investirati ih na burzi.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 18:52   #154
u VLHO-R-A,recimo
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:04   #155
Quote:
Fo®ex kaže: Pogledaj post
ja mislim da ima a da švicarska nema...
Belgium is one of few EU countries left which do not tax private capital gains. Furthermore, because Belgium has double-taxation agreements with many countries, by settling in Belgium you may legally avoid all capital gains taxes on future profits from selling investments. Belgium offers an agreeable lifestyle and is conveniently located in the heart of Europe. The requirements for non-EU citizens to become Belgian residents are relatively strict. However, there are possibilities for substantial investors and wealthy individuals. Please click here for more information.

http://www.henleyglobal.com/m-europe.htm
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 23:20   #156
Zaf daj molim te otključaj koju političku temu. Siguran sam da se više neće svađati partizani i ustaše. Mislim da smo prvi put jedinstveni protiv ovih manjinaca. J***** su nas u Jugoslaviji, pod Italijom, pa Austrougarskom i sad opet u našoj državi za koju smo krvarili.
p.s. E još i Slovenci i Talijani za ZERP.
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 23:34   #157
manjinci su nashe bogatstvo
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 08:46   #158
Quote:
ZET kaže: Pogledaj post
... itd...


p.s. E još i Slovenci i Talijani za ZERP.
Spominjao si ih!!!
Evo ih...

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...zerp,100035.jl
Italija i Slovenija uskraćuju potporu RH ako proglasi ZERP


Nemoj zaboraviti i Bosance zbog mosta...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 08:40   #159
Iako je tema davno zamrla mislim da je danas jako aktualna posebno za one koji investiraju u dionice/fondove. Osobno imam namjeru investirati u fondove i jedna stvar mi nikako nije jasna i ne mogu naći odgovor....minimalni rok u kojem se investicija odnosno udio u dionici/fondu ne smije prodavati kako bi se izbjegao porez je 3 godine. Međutim, ja recimo imam namjeru investirati na mjesečnoj bazi. Kako se u tom slučaju oporezuje kapitalna dobit? Konkretan primjer - Ivan je počeo ulagati 1.1.2016 i mjesečno ulaže 1000kn. Nakon 48 mjeseci (4godine) na računu ima 48 000kn + 5 000 kn profita. Koliki će porez Ivan platiti ako:
a) odluči sada izvući sav novac

b) odluči izvući samo novac koji je investirao prije 3 i više god (12 000kn + ? profita)

c) Ivan nakon 9 godina investiranja ima 108 000kn i 60 000kn profita, međutim zbog jakog rasta vrijednosti dionice/fonda od 20% u 10-toj godini ima 120 000kn + 100 000kn profita. Koliki porez plaća Ivan ako u ovom trenutku izvuče sav novac?

Molim Vas da odgovara onaj koji pouzdano zna, a ne pretpostavlja točan odgovor. Odgovori ne moraju biti precizni izračuni nego generalni, ali jasni odgovori na pitanje oporezivanja mjesečnog investiranja.

Hvala unaprijed.
__________________
~Stay on the top but remain from the underground~
Charlly987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 09:45   #160
vrijedi ti pravilo "first in first out"

npr.:

kupis

1.1.17. za 1000 kn 10 udjela
1.2. za 1000 kn 8 udjela (porasla vrijednost udjela sa 100 na 125)
1.3. za 1000 kn 8 udjela

sad

2.1.20. zelis prodat dio udjela u vrijednosti od 1540 kn

jedan udio vrijedi 140 kn

dakle:

1400 kn (prvih 10 udjela) je neoporezivo

zatim prodas jos 1 oporezivi udio kojeg si kupio 1.2. i to na nacin:

140-125= 15 kn dobiti koju moras oporezivat

ps: ovo vrijedi za tezaurirajuce fondove (one koji ne isplacuju dobit) pa budi oprezan oko toga
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.