Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2003., 00:09   #41
Mani se desilo kao i vama. Ali sam japomislio da su mi zadržali zelenu zog kredita koji imam još godinu dana kod njih.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 10:48   #42
Lightbulb Chip

Sa zakašnjenjem se uključujem u diskusiju o chipu - definitivno će sve kartice (Amex, VISA, MasterCard - osim Dinersa) do 1.1.2005. morati imati (funkcionalan) chip, jer u suprotnom izdavač takve kartice snosi odgovornost za "fraud". Znači, sprema se tehnološka revolucija ;-)
gordogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 16:47   #43
American Blue

Koliko im treba da izdaju Blue karticu od vremena podnosenja zahtjeva ?

Hvala !
 
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 19:16   #44
Mislim oko mjesec dana - koliko znam jednom mjesečno se sastaje povjerenstvo koje pregledava i odobrava molbe!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 15:33   #45
Isto kao i za ostale. 3-4 tjedna.
Moonlight Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2005., 23:53   #46
problem s AMEX kreditnom karticom

Prilikom plaćanja AMEX karticom (npr. goriva na benzinskoj) sve je u redu. Problem je u tome što ne mogu podignut lovu na bankomatu. Pojavi se poruka (ovisno o bankomatu) tipa "kartica je privremeno odbijena". Sto posto sam siguran kako kartica nije blokirana - zovem help desk, a oni se čude kako mi se to događa. "Trebali bi dobiti novac na bankomatu", kažu. Problem je tehničke prirode, jer u poslovnicama Privredne banke bez problema podignem lovu preko kartice. Ovo se stalno ponavlja. Ovi na help desku ne znaju u čemu je stvar.

Kako je to moguće? Zar bankomati ne koriste istu tehnologiju kao i uređaji u dućanima? Ili se ipak radi o dva različita sustava?

btw, radi se o dodatnoj kartici.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 03:30   #47
Re: problem s AMEX kreditnom karticom

Quote:
Lakonogi kaže:
Ovi na help desku ne znaju u čemu je stvar.
bilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 09:12   #48
vjerojatno je "nešto u bankomatu". o čijem bankomatu se radi?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 11:39   #49
jesi probao s pinom?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2005., 11:46   #50
Re: problem s AMEX kreditnom karticom

Quote:
Lakonogi kaže:
Prilikom plaćanja AMEX karticom (npr. goriva na benzinskoj) sve je u redu. Problem je u tome što ne mogu podignut lovu na bankomatu. Pojavi se poruka (ovisno o bankomatu) tipa "kartica je privremeno odbijena". Sto posto sam siguran kako kartica nije blokirana - zovem help desk, a oni se čude kako mi se to događa. "Trebali bi dobiti novac na bankomatu", kažu. Problem je tehničke prirode, jer u poslovnicama Privredne banke bez problema podignem lovu preko kartice. Ovo se stalno ponavlja. Ovi na help desku ne znaju u čemu je stvar.

Kako je to moguće? Zar bankomati ne koriste istu tehnologiju kao i uređaji u dućanima? Ili se ipak radi o dva različita sustava?

btw, radi se o dodatnoj kartici.
Da pojednostavis stvar odi na PBZ-ov bankomat pa probaj tamo dici. Ako ne uspijes onda te mogu manje ping-pong-ati. tj pbz je zaduzen i za karticu i za bankomat pa je definitvno na njima da rijese problem.

Inace sve to nije jedan sustav(bankomati), nego vise njih pospajanih medjusobno. tj ako odes na bankomat neke druge banke mozda on ne uspije dobiti pbz-ov host za autorizaciju, pa te otkanta, moze biti milijun stvari.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 01:37   #51
Quote:
brzi kaže:
vjerojatno je "nešto u bankomatu". o čijem bankomatu se radi?
Probao sam na svim mogućim bankomatima, uključujući PBZ.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2005., 08:10   #52
požali se mailom u amex...meni su poslali novu karticu zbog sličnog problema...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 10:10   #53
Amex Gold

Zna li netko što je potrebno za dobivanje Amexove zlatne kartice? Imam zelenu Amex-ovu karticu (charge) i korisnik sam već 5 godina.

Da li Amexovi djelatnici sami pošalju pristupnicu onim članovima koji udovoljavaju ili se treba sam javiti? Razmišljam si da možda ne ispunjavam uvjete, pa mi zato ne šalju pristupnicu. Inače imam visoku stručnu spremu (magisterij) i plaću oko 7500 kuna od siječnja 2006. godine. Do prije nisam imao takvu plaću. Nemam neku veliku potrošnju po zelenoj kartici (negdje uvijek do 2000 kuna).

Molim, članove ako znaju da mi kažu neku informaciju u vezi gold kartice.
Hvala.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 10:31   #54
Ako puno trošiš i korisnik si duže vremena, sami ti pošalju pristupnicu u kojoj tek trebaš navest plaću i druge stvari. Pristupnicu možeš zatražiti i sam, iako mi nije jasno šta će ti zlatna ako trošiš 2000 kuna mjesečno. Statusni razlozi?
Zlatna ima malo veću članarinu i koju pogodnost više. Ako već žudiš za statusom, pribavi platinastu ili crnu Da, crna, koliko sam čuo ima najveću vrijednost u ovim naftaškim državama
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 10:33   #55
Quote:
marko27 kaže:
Nemam neku veliku potrošnju po zelenoj kartici
o tome se radi, ne o tvojoj placi. bitno je koliko trosis.
i mislim da sam trazis pristupnicu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 11:31   #56
Quote:
katrin kaže:
i mislim da sam trazis pristupnicu.
Šalju oni sami
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 11:48   #57
Što se tiče platinaste ili crne, niti ih ne mogu zatražiti. Točno, u pitanju su statusni razlozi i zašto ne bih imao ako mogu. Ako ne, zadovoljan sam i s ovom kojom imam.
Nisam znao što se smatra niskom, što srednjom, a što visokom potrošnjom. Mislio sam da to nema veze s tim. Izgleda da ima
Hvala na odgovorima.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 13:32   #58
Quote:
bbsan kaže:
šta će ti zlatna ako trošiš 2000 kuna mjesečno.
Ono na kasi elegantno izvučeš karticu, blagajnica rokne u nesvijest, a ti se okrečeš da vidiš jel su ovi iza tebe u redu vidli o kakvom se fakeru radi
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 15:33   #59
Quote:
Patagonija kaže:
Šalju oni sami
ne šalju sami ako ne trošiš dovoljno.
Quote:
Marko27 kaže:
Što se tiče platinaste ili crne, niti ih ne mogu zatražiti.
Znam, zezao sam se, mislim da u Hrvatskoj ni ne postoji crna.
Quote:
Marko27 kaže:
Nisam znao što se smatra niskom, što srednjom, a što visokom potrošnjom.
Za zlatnu sami pošalju kad je mjesečna potrošnja oko 10000 kuna, ali sigurno će ti je odobrit i za manje, jer je njima u interesu da ljudi plaćaju veću članarinu. Mislim da plaća ne igra inače, ali igra kod prijavljivanja na karticu prvi put.
Quote:
spy kaže:
Ono na kasi elegantno izvučeš karticu, blagajnica rokne u nesvijest, a ti se okrečeš da vidiš jel su ovi iza tebe u redu vidli o kakvom se fakeru radi
Ako se već treba dokazat status, onda bolje u Mercatoru kupit tri-četiri male guščje paštete od cca 600 kuna svaka(!) i onda pitat: može li na rate na moju zlatnu
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 16:10   #60
Quote:
spy kaže:
Ono na kasi elegantno izvučeš karticu, blagajnica rokne u nesvijest, a ti se okrečeš da vidiš jel su ovi iza tebe u redu vidli o kakvom se fakeru radi
Vidim da se neki zezaju. Na to nisam mislio što si opisao(la), nego jednostavno svu potrošnju koju imam radim preko druge kartice - Mastera. I ne kupujem sve preko Amex-a kad idem u kupnju, jer mi je jednostavnije preko Zabe i kad mi troškove Mastera skinu sa tekućeg računa.

Htio sam samo čuti jel netko ima neke dodatne informacije, a i saznati mišljenja članova foruma i kakva su iskustva sa dobivanjem zlatnog Amexa.
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.