Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 17:32   #101
A imam i drugo pitanje.

Jasno mi je da se razlika lokomotive i splash obrasca svodi na zbrajanje/oduzimanje stupnjeva. Ali, buni me što je na slikovnom primjeru lokomotive popunjeno više od 2/3 karte (od oka 260 stupnjeva), a piše da je sve smješteno unutar 240.

Pitanje je sljedeće: natalnu kartu koja ima popunjeno tako negdje 260 stupnjeva gledamo kao a) lokomotivu, b) splash ili c) bez obrasca?
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 19:07   #102
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
A imam i drugo pitanje.

Jasno mi je da se razlika lokomotive i splash obrasca svodi na zbrajanje/oduzimanje stupnjeva. Ali, buni me što je na slikovnom primjeru lokomotive popunjeno više od 2/3 karte (od oka 260 stupnjeva), a piše da je sve smješteno unutar 240.
Pogledaj malo bolje sliku, imaš zapravo četiri znaka prazna, a 4x30º=120º što je 1/3 kruga.
Quote:
Pitanje je sljedeće: natalnu kartu koja ima popunjeno tako negdje 260 stupnjeva gledamo kao a) lokomotivu, b) splash ili c) bez obrasca?
Pa to su dva skroz različita obrasca, splash obrazac ima planete raspoređene po cijelom krugu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:19   #103
Moje http://imgur.com/a/SToQH je isto lokomotiva s motorom u Veneri ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:45   #104
Ja sam pitala za izgled karte u sasvim drugoj temi, možda mi zato nije odgovoreno, nisam znala da postoji ova tema.

Mislim da mi je karta lokomotiva, 3 kuće u nizu prazne, kolovođa pluton, završava s marsom, ili obrnuto, uglavnom zanimljivo da su baš te planete
glavne u vlaku, reklo bi se da vlak vozi silovito pun gas, a ja jedva živa.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2019., 10:35   #105
Ima li smisla i je li ispravno obrasce promatrati ako uključimo i Chiron u priču?
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2019., 10:43   #106
Nema smisla
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2019., 17:03   #107
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nema smisla
Ok, tnx.
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2019., 19:48   #108
Baš sam razmišljala o tome vide li se obrasci u natalnoj karti i naišla sam na ovu temu

Tip Zdjele sam, s jednom opozicijom
5,6,7,8,9 su potpuno prazne i bez planeta

Sve mi je zgurano na lijevu stranu karte i oduvijek mi izgledalo vrlo zgusnuto, kao ugušeno i kao da karta nema dovoljno "zraka", a osoba ne može/ ne zna praktično izraziti sve svoje potencijale a možda ih niti spoznati...samodostatnost se poput crte proteže kroz ovakav karakter i to najviše u onom dijelu gdje fali planeta, pa kao i da fali interesa osobe za ta polja života
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2023., 11:12   #109
U određivanju obrasca karte, uzimaju li se samo planeti u obzir ili i Sjeverni čvor?
Po ovome što čitam, samo planeti ali gledam obrazac svog limača i rekla bih da je u pitanju obrazac Bundle tj. klupko - svi planeti unutar 120 stupnjeva, što i je slučaj, od 10. stupnja Jarca do 16. stupnja Bika je sve smješteno, osim Sjevernog čvora koji je na 18. stupnju Blizanaca. I sad me to bode u oči.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2023., 09:07   #110
Ja sam kao Bill Gates, (lunarna) drška, čak je singleton u istom znaku (Mo Ari).

Sve ima više smisla sada.

Ne znam gdje su pare. :šala:
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2023., 15:21   #111
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
U određivanju obrasca karte, uzimaju li se samo planeti u obzir ili i Sjeverni čvor?
Samo planete.

Fokusni determinator je tata svih konfiguracija u natalnoj karti …on je kao naš skelet na kojem visi cijelo naše tijelo kojim se krećemo kroz život. Isto kao što su konfiguracije sastavljene samo od planeta, tako su i fokusni determinatori sastavljeni od planeta jer su one nosioci ukupne dinamike u našoj karti/životu.

Chart Patterns acc. to Marc Edmund Jones

The American astrologer Marc Edmund Jones (1888-1980) identified seven chart patterns by observing in which way the ten planets (without axes, sensitive points or other chart factors) are grouped or spread within a horoscope.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2023., 11:55   #112
Hvala, Fish 1968 to the rescue.

I imalo mi je smisla da ne ulazi jer članak kaže planets ali nekako si nisam vjerovala (u svoje znanje) dovoljno da si sama potvrdim taj zaključak.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2023., 12:42   #113
ja imam klackalicu 5. i 11. kuća... i bome ju osjetin i to ne na pozitivan način. peta mi je skroz u kurcu, životno govoreći. prijatelji i društvene veze su me pojeli skroz. ne znam kako da oslobodim sile iz te 5.-te.
Selkie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.